několik dotazů

Ovlivňuj jeden z 200 národů, kontroluj jeho vnější a vnitřní politiku. Zúčastni se náboženských válek, posílej výpravy k podrobení Nového světa, přiveď svoji zem k rozkvětu a globální dominanci. Hraj EU2

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
guli85
Desátník
Desátník
Kontaktovat uživatele:

několik dotazů

Příspěvek od guli85 » 12 bře 2010, 17:13

zdravím, poprvé sem v životě zkusil eu2, a měl bych pár otázek. zem zvyklí na eu3 či hoi.
jak se dá zjistit, kdo je členem svaté říše římské, a kdo má právo volit?
oproti eu3, jak se dají pořídit, lepší generálové(například v anglie, na vás čeká nový vůdce vyvinu vojsko a velitel nikde)
jak je to z eventama? například za čechy sem nepodpořil zikmunda a čekal sem jen že se objeví kalich, ale v okně panovník bylo jen husity regenent, ale měl sem jana žižku ale stále ne husity ale jen český znak.

za anglie, proč je tam znak takový jaký znám ale u vojska je ten červený kříž? zatím vše díky za odpověd.

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Re: několik dotazů

Příspěvek od Phoenix » 13 bře 2010, 17:16

jakou EU2 hraješ??? čistou vanilu, eu2 s mymap modem nebo EU2:for glory?
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

guli85
Desátník
Desátník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od guli85 » 14 bře 2010, 18:25

Já sem klasik, čistou. mymap sem zkoušel ale nezprovoznil sem nějak sem nepochopyl kam zadat to spouštět cestou na konci bylo mymap.bat ale to je jedno i tak se bavím.

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 15 bře 2010, 00:14

wow tak to tě obdivuju....základní EU2 je sranda, ale věř že s mymap modem je ta sranda tak 6x větší a nebo tedka nová EU2:For the Glory je taky o 6 urovní výše...............ale tak dobrá, zkusim si vzpomenout jak to v čisté dvojce vypadá...fakt sem jí dlouho nehrál, hraju jen mymap nebo ted už jen for the glory.

To kdo je členem Svaté říše římské poznáš podle mě v námoženskym pohledu. najed si tam, kde volší náboženství a myslim že na mapě bdue znáorněná hranice. Volí jenom kurfiřti...což zmanená Čechy, Branibor, Sas Kolín, Palantine, Mainz a Trier. tyhle jsou defaultní, neměnní a když zaniknou, tak zanikne i kurfiřtský hlas.......
-------Generálové jsou čistě historičtí. 6ádného generála si tudíž nepořídíš, všechno je jen dle historie.
------a to ostatní je proto, že vanila je nedodělaná...má mnoho mouch......je s ní sranda, ale nějaký věci jako eventy a atak prostě moc pořešený nejsou.....toto řeší mymap mod s jeho milionem eventů nebo For the glory
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

guli85
Desátník
Desátník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od guli85 » 15 bře 2010, 16:29

No to máš pravdu ale já anglicky moc, neumím jen základy. takže bych v my map stejně, moc nerozuměl co po mě chtěj, jinak zkoušel sem něco kolonizovat ale dobyvatel se my neukázal??? objevitel jo ale když sem se dostal k severní americe něšlo vyslat osadníka ani misionáře(eu 2 hraji hlavně protože my odešla, grafická karta a než si pořídím novou tak ted jedu na 8mb grafika což je hodně retro)

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 15 bře 2010, 19:27

EU řeší také hodně náboženství... Rozsah Svaté říše římské vidíš na mapě náboženství a když chvíli podříš kurzor zobrazí se Ti vlastnosti a stav daného státu v říši. Jak říkal Phoenix. generálové, admirálové sa monarchvé jsou historičtí. pokud chceš dát kolonizaci tak za Čechy se musíš dostat k moři a spoléhat na random event s objevitelem a dobyvatelem. Hru na kolonizaci si pořádně užiješ za Anglii, Holandsko, Španělsko a Portugalsko (mají hodně conquistadorů a explorerů) nebo se dá mapa odkrýt obsazením hlavního města nějaké námořní velmoci. (např válčíš s Anglií dobyješ Londýn a ejhle zjeví se Ti celá jejich prozkoumaná mapa pak uzavřeš mír- a hurá kolonizovat ty volné provincie, kt. mají objeveny...

Husiti v EU2 jsou řešeni jen monarchou H. regency a v případě volby Zikmunda ztráta Žižky a Holého což je škoda. Eventy se dají upravit dá se to... je to na dlouhé lokte (časově). Z nostalgie jsem si EU2 o Vánocích taky nainstaloval.... :wink: Nenáročnost na komp a jednoduchost her od paradoxu zbožňuju kor při takovým finálním vyžití :D

Jakou hraješ vůbec verzi...?
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

guli85
Desátník
Desátník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od guli85 » 15 bře 2010, 20:01

já sem našel, luxeri edice nebo tak nějak a dal sem si tam patch 1.8 a 1.9, jinak to objevování už je za anglii.
byl u toho i my map a ještě něco ale skončil sem u toho návodu spustit v a tak dál, sem na tohle lama. přitom něž sem tam hodil my map tak sem měl vše jen v češtině ale pak se objevila i angličtina třeba grand kampan ale mapy zůstaly stejný, tak nevím ale hlavní je že hraji, v současné hře za angličany se docela divím jak je rozsáhlé rakousko u litvy mě to nepřekvapuje ta byla velká i v eu3.

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 14 bře 2013, 15:49

Četl jsem teď několik reportů v angličtině a občas (poměrně dost) se tam objevuje zkratka CoT... Ale nějak mi uniká její význam... Má někdo nějaký návrh nebo tušení co by to tak mohlo být? Zkoušel jsem se zeptat Googla jenže si nejsem jistý, zdali mi poradil správně...
Google píše:COT Definition / COT Means
The definition of COT is "Vagina" or "Cum On Tits"
EDIT: Tak už mi to došlo... Center of trade :)
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 16 bře 2013, 08:08

Google má pravdu, ta místa jsou předmětem intenzivní fascinace, ale pořád se otravovat s těmi obchodníky je fakt na p*ču :D
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis II“