Začínám s EU2

Ovlivňuj jeden z 200 národů, kontroluj jeho vnější a vnitřní politiku. Zúčastni se náboženských válek, posílej výpravy k podrobení Nového světa, přiveď svoji zem k rozkvětu a globální dominanci. Hraj EU2

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Začínám s EU2

Příspěvek od Marmont » 03 črc 2008, 09:45

Možná že tady už takový článek pro začátečníky je, ale já ho nenašel. Před nedávnem jsem si ( za ne úplně legálních okolností :twisted: ) opatřil EU2... mám několik dotazů: Jednak tady na foru se zdá že čeština není, kde se dá sehnat..? nebo alespoň překlad manuálu, cokoliv z čeho bych mohl pochytit alespoň základy. Potom se kterou zemí je nejlepší začínat a který scénář.. vím že v hoi je nejlepší se učit na Německu od roku 1936.. tady??? V průběhu zkoumání téhle zajímavě vyhlížející hry budu dotazy dodávat.. za jakoukoliv odezvu děkuji.

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Re: Začínám s EU2

Příspěvek od Marmont » 03 črc 2008, 09:57

Zkoušel jsem to za Francii od roku 1795.. moc mi to nešlo.. :) Jak vyrobím vojsko a za co vlastně?? Vyúkovým misím v angličtině nerozumím.. nebyl by překlad alespoň těch vyukovek??

Misoel
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Misoel » 03 črc 2008, 13:15

zkus http://eu2.ic.cz/ - tady něco je, jinak na zdejším fóru se toho hodně najde a myslím, že jajjun dělá ještě http://eu.jajjun.com/ , ale ty jsou ve výstavbě.

Doporučuju začít scénář Grand campaign. Projdeš si všechno od začátku. Moje první hra byla za Francii. Na ní si vyzkoušíš boj, diplomacii i kolonizaci. Jinak pokud chceš klidný začátek, tak Rakousko nebo naše České Království.

Vojáky verbuješ v provinciích - klikneš na provincii, v obrázku je stan, na něj klikneš a vlevo se ti otevře menu s vojáky - tam si už navolíš, co chceš - samozřejmě to stojí peníze.

jinak s češtinou. vyšla hra v češtině přímo (cdproject), ale jsou i nějaké patche na stránkách výše.

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 03 črc 2008, 14:08

Děkuju za odpověď... po zkopírování souborů češtiny hra nejde spustit, takže stejně nic. V angličtině to nemám šanci pochopit a čeština mi tam dát jak vidno nejde.. takže budu muset své nadšení utlumit.. Mám to v prdeli :frusty:

Nedá se v těch složkách udělat nějak výchozí nastavení?

LordBoris
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LordBoris » 03 črc 2008, 14:52

tak eu je pro začátečníka docela nemilosrdná :) doporučuji oboje nastavení na nejníž, a scénář 1419 za Anglii či Francii (Dauphin) :) Dále doporučuji tu pročíst všechna témata.... a tohle http://eu2.ic.cz/zaklady.htm http://eu2.ic.cz/hra.htm
Ale může trvat také dost dlouho, než tu hru budeš umět. Prostě vrhánní neplavce do vody :)
"Maybe tokyo hotel it's not the best band of history, but it's much better than metallica, c'mon the songs of metallica have no sence."
Obrázek

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 03 črc 2008, 19:48

Každopádně se my ozvi na ICQ,mohu Ti poslat českou verzi i s MyMapem, což je asi nejlepší mod na tuhle hru a ani nic jiného s ní nehraju. Manuál je tam česky, tak to bez problémů jde se naučit a pak třeba začít za Osmany nebo Rakušáky, aby jsi si hru osahal na nejjednodušší úrovni.
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 03 črc 2008, 22:08

nejlépe začít za Francií IMHO... nebo v ttomhle příapdě za Dauphina. Snadné a přitom potká většinu důležitých principů

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 04 črc 2008, 11:23

Atlantis píše:Každopádně se my ozvi na ICQ,mohu Ti poslat českou verzi i s MyMapem, což je asi nejlepší mod na tuhle hru a ani nic jiného s ní nehraju. Manuál je tam česky, tak to bez problémů jde se naučit a pak třeba začít za Osmany nebo Rakušáky, aby jsi si hru osahal na nejjednodušší úrovni.
Jen co se otřepu ze svého neúspěchu ozvu se.. ta česká verze jak to vypadá, co to je?? Torrent? (Jako totální počítačový analfabet s prakticky ničím jiným neumím pracovat ) Přecejen když jsem EU2 Spustil ( v angličtině..) vůbec jsem nevěděl co dál, co s tím.. bylo to snad ještě horší než se naučit hearts of iron.. A Francie 1795 taky nejspíš nebyl nejlepší scénář na začátek.. :) Válka prakticky se všema.. Rakušáci mě práskaliv bavorsku prostě katasrofa.. Nejdřív si pročistím kompl od bordelu co jsem do něj kvůli stahování natahal..a rozjedu nový kolo, díky. :clapping:

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 04 črc 2008, 13:30

167367206

Ne, normálně RAR soubor. Rozbalíš a jedeš. To je výhoda paradoxáckých her. Nemusíš pořád trapně znovu a znovu instalovat, stačí zkopírovat.
("Stonewall" Jackson)

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 05 črc 2008, 09:53

Atlantis píše:167367206

Ne, normálně RAR soubor. Rozbalíš a jedeš. To je výhoda paradoxáckých her. Nemusíš pořád trapně znovu a znovu instalovat, stačí zkopírovat.
JJ. jednou jsem nosil na flešce HOI a pařil to ve škole na komplech.. :D Jak je ten RAR asi velikej?? a pošleš to na email?? upřímě řečeno mám ve svý schránce docela slušnej bordel, takže nešlo by to klasa přes ICQ?

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 05 črc 2008, 09:55

A jak myslíš, že jsem to nedávno posílal??? Pochopitelně přes ICQ. 340MB přes mail posílat odmítám.
("Stonewall" Jackson)

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 05 črc 2008, 15:48

Universalis mi fakčí.. díky moc. Mám ještě otázku. v MyMAP modu nefungují ostatní scénáře?? jako dba oběvování, doba obchodvání?? je tam faktjenom ta 1419?? (začínám výukovky a v češtině je přecejenom veselejší)

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 05 črc 2008, 19:04

Jo, musíš si vychutnat celou dobu od roku 1419. Klasický nešvar drtivé většiny modů, že prostě jde začít jen od začátku.
("Stonewall" Jackson)

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 05 črc 2008, 20:19

Atlantis píše:Jo, musíš si vychutnat celou dobu od roku 1419. Klasický nešvar drtivé většiny modů, že prostě jde začít jen od začátku.
JJ jedu za poláky od 1419.. (jsem v roce 1438) a dělám co můžu abych vůbec existoval.. hlavně češi mi dávají hrozně zabrat.. a to jsem jenom chtěl slezko.. Litevcům jsem napráskal.. :) ale to všechno na nejlehčí obtížnost to přiznávám bez mučení.. nejvíc mě sere ta stabilita..

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 05 črc 2008, 20:31

Jo, stabilita je svinstvo. Občas se ale hodí přečíst si eventy. Např. za Polsko dostaneš Litvu zadarmo v roce 1569. A bojovat proti Husitům nemá cenu...počkej si na znovusjednocení Čech.
Každopádně u Polska je cílem Gdaňsk a Kurmerland, alespoň v prvních fázích.
("Stonewall" Jackson)

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 06 črc 2008, 07:35

Z mé včerejší hry mi vyplynulo několik otázek...:

Tak za prvé.. jednou jsem se škaredě chytul na Crassus Belli... a když jsem vyhlásil, myslím Oppelinu (z čehož vyplynula dlouhohá a bohužel dosud prohrávaná válka s Čechy Rakušany a Bůh ví s Čím ještě) tak mi okamžitě spadla stabilita... přestal jsem vydělávat peníze a diplomacie, prakticky se všema státama, který jsem si za šílený peníze udobřoval se zase propadla... Jak mám Crassus Belli získat?? Mám třeba posílat urážky tak dlouho dokud mi nevyhlásí oni sami??

Výzkum. Už bůhví jak dlouho zkoumám pozemní těchnologie, abych mohl vyrábět dělostřelectvo. (s tou pěchotou je to na nervy) ale za 20 odehraných let jsem vyzkoumal jen jednu technologii.. která se jmenuje Pozdně středověká (2) Funguje to takhle pomalu? nebo dělám někde chybu? Už jsem na to obětoval dost dukátů..

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 06 črc 2008, 11:03

CB je o náhodě. Občas Ti něhne diplomatická urážka, jindy třeba event šlechtický spojenec cizí mocnosti atd. Dej tomu čas, ono se to poddá a něco přijde.
Popř. počkej, až anektuje Oppeln někdo jiný a pak vyhlaš válku jemu.
Takhle...chce to průměrně jednou za pár let kouknout do své vlastní diplomacie, protože existují i dočasné CB, když třeba někdo někoho anektuje (ne vždy). Např. díky Osmanské politice máš proti nim CB prakticky neustále.

Ty technologie...jo, zpočátku to jde opravdu takhle pomalu. Až právě do té cca 5 úrovně. Tam než se prohrabeš, tak Ti to bude trvat třeba i 100 let (u zaostalejších klidně i více). Ale pak už se to rozjede, neměj strach.
("Stonewall" Jackson)

LordBoris
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LordBoris » 06 črc 2008, 12:39

nebo královský svazek a claimnout trůn myslím :D
jj, na začátku pomalu, a pak tam je období kdy dáš asi 7 levelů za 15 let :)
Jinak, dělostřelectvo jsem snad ještě nikdy nepostavil moc drahé :D Jen v těch hrách s ročním příjmem 500 :D
"Maybe tokyo hotel it's not the best band of history, but it's much better than metallica, c'mon the songs of metallica have no sence."
Obrázek

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 06 črc 2008, 17:17

LordBoris píše:nebo královský svazek a claimnout trůn myslím :D
jj, na začátku pomalu, a pak tam je období kdy dáš asi 7 levelů za 15 let :)
Jinak, dělostřelectvo jsem snad ještě nikdy nepostavil moc drahé :D Jen v těch hrách s ročním příjmem 500 :D
Jo to mě ještě zajímá na co ty královský svazky vlastně jsou?? docvela mě překvapilo že si mezi sebou můžou vyhlašovat válku....

LordBoris
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LordBoris » 06 črc 2008, 18:22

zvyšuje to vztahy (o 15 tuším...)
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis II“