NESROVNALOST...

Ovlivňuj jeden z 200 národů, kontroluj jeho vnější a vnitřní politiku. Zúčastni se náboženských válek, posílej výpravy k podrobení Nového světa, přiveď svoji zem k rozkvětu a globální dominanci. Hraj EU2

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

NESROVNALOST...

Příspěvek od Phoenix » 21 pro 2007, 09:58

Obrázek Podívejte se na centrum města Opole a řekněte mi co tam dělá guvernér. Opole byla anexnuta Bavory před 9 lety a Bavoři byli anexnuti tak před rokem mnou. Ten guvernér mi dělá vrásky. Nikdo nemá ani 4 uroveň infra natož pátou
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 20 úno 2008, 02:20

Tak jsem v koncích a prosím kohokoliv o nějakou užitečnou radu. O co jde.
V EU2 musí mít člověk na obsazení (dobrovolné) vztahy nad 190, vasalizace musí být alespoň 10 let. Můj problém je, že mám země, které jsou mými vazali už více než 40! let a stále nemohu nabídnout obsazení :!: Absolutně nevím proč.
Při hře za Osmany mi ovšem vasalizace šla, ale to jsem ji dával snad až někde po 100 letech a předtím se na to nekoukal.
Nevíte tedy někdo, nebo nečetli jste třeba na paradoxáckém fóru o podobném porblému a jak jej řešit? Docela mi to kazí hru. Zkoušel jsem už reinstall mymapu a pořád nic. A orig. české CD nemám, abych mohl reinstalovat celou hru.
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Misoel
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Misoel » 20 úno 2008, 07:31

taky jsem řešil:
nejsi ty nebo on ve válce, nejlepší být v alianci, mít společnou hranici, prostě toho je podle mě víc
zase naopak mi za osmany nešlo anektovat ani vasalisovat státy (stejné náboženství atd.), některé jo a některé ne :cry:

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 20 úno 2008, 08:50

Válku si hlídám. Společnou hranici, pravda, nemáme, ale v alianci jsme. Rozběhlo se to najednou asi po 55 letech u jednoho a 35 letech u druhého vazala (šli oba). Mám podezření, že s nima musím prožít společnou válku. Jináč už nevím. Časem to evidentně není.
možná šlověk musí udržovat ty dobré vztahy přes 10 let, prototže jsem oba vylepšil na +200 přibližně ve stejnou dobu.
("Stonewall" Jackson)

Misoel
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Misoel » 21 úno 2008, 12:19

Tohle jsem našel na paradoxplaca fóru. Dodávám v českém překladu, tak snad tam nejsou chyby.
Jinak odkaz:
http://forum.paradoxplaza.com/forum/sho ... p?t=172908
je to na verzi 1.08, tak by tam snad neměly být rozdíly k 1.09 nebo mymapu.

3.4. Annex

Podmínky
- vztah na 190 nebo více: může být menší během vyčkávací doby (wait time?)
- délka vasalizace 10 let a více
- vazal nesmí válčit
- silnější ekonomika
- stejná aliance
- Podobné náboženství: musíš být schopen uzavřít královský svazek (královský svazek není podmínkou, pouze je potřeba být ho schopen)
- společné hranice: stačí společná hranice mezi dvěmi provniciemi na opačné straně světa. Nemůžeš anektovat ostrovní stát, který nemá provincii někde na pevnině.

Ovlivňující faktory:
- relativní ekonomická síla.
- relativní monarchovy diplomatické schopnosti.
- počet a morálka vojáků.
- doba od vasalizace až do 30 let.

Velká část komunity tvrdí, že je důležitá pozice armád, ale to není potvrzeno..

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 21 úno 2008, 13:06

Jj, byly to ty společné hranice. Jsem od Burgund vyválčil Lyon a najednou to šlo.

Hmmm, takže námořní spojení nestačí. To mě právě hrozně štvalo na Neapoly, když jsem hrál za Lotrinsko. Zvazalizoval jsem je, ale nebyl schopen anektovat, což ve výsledku způsobilo, že nakonec prohráli válku s Aragornem a byly o dvě provincie chudší...
("Stonewall" Jackson)

Thornwald
Poručík
Poručík

Příspěvek od Thornwald » 23 úno 2008, 22:10

Tak to mě se nikdy vazala Anektovat nepodařilo... To musím mít po dobu 10 let s ním ty vztahy na +190?

Jenom se chci ještě zeptat.... Něco jako 30-letá válka tam není?
Pán ze Šternberka
Thornwald=Transportní hrozivě obludný rozměrný ničivý wartburg na anihilaci lidstva a demolici

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 23 úno 2008, 22:14

30-ti letých válek si užiješ ažaž. Stačí nějaký blbý konflik, nebodva státy, které spolu válčí stylem, že nemají žádný společný kontakt až na jedno území, které dotyčný stát kdysi dobyl, ale nemá se k němu přez neutrální země jak dostat. Jelikož druhý stát dané území obsadí, tak nemůže přijít klasický mír po 3 letech nečinnosti obou stran a válka se tak neúměrně protahuje a likviduje oba státy (tuhle jsem viděl válku Krymu s Astrachaní, která trvala snad 80 let, než jsem ji sám přerušil)

Ne, stačí na konci toho desetiletého období dostat vztahy na 190 a vejš. I když pokud počkáš o něco déle, tak je větší šance. Bezprostředně po těch 10-ti letech je to takové nejisté.
("Stonewall" Jackson)

Thornwald
Poručík
Poručík

Příspěvek od Thornwald » 23 úno 2008, 23:06

Atlantis píše:30-ti letých válek si užiješ ažaž. Stačí nějaký blbý konflik, nebodva státy, které spolu válčí stylem, že nemají žádný společný kontakt až na jedno území, které dotyčný stát kdysi dobyl, ale nemá se k němu přez neutrální země jak dostat. Jelikož druhý stát dané území obsadí, tak nemůže přijít klasický mír po 3 letech nečinnosti obou stran a válka se tak neúměrně protahuje a likviduje oba státy (tuhle jsem viděl válku Krymu s Astrachaní, která trvala snad 80 let, než jsem ji sám přerušil)

Ne, stačí na konci toho desetiletého období dostat vztahy na 190 a vejš. I když pokud počkáš o něco déle, tak je větší šance. Bezprostředně po těch 10-ti letech je to takové nejisté.
Já mysle, jako jestli není nějak formou eventů, Čechy povstanou a bude bitva na BH a bude malá šance, že by vyhrály. Pak třeba Dánsko se Švédskem vyhlásí válku Rakousku. Byla by to dost drsná řežba. Protože Dánsko má jednu polovinu Německa a Rakousko druhou + Dokonce i oblasti ve Francii. A já jako Osman bych jenom přihlížel a pak zakročil:)
Pán ze Šternberka
Thornwald=Transportní hrozivě obludný rozměrný ničivý wartburg na anihilaci lidstva a demolici

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 24 úno 2008, 00:05

tak třeba event na povstání stavů tam třeba je. A švédové mají event ochránci ptotestanství si jestli dobře pamatuju taky

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 24 úno 2008, 01:06

Otázka je, co hraješ. Mymap nebo klasickou vanillu?
("Stonewall" Jackson)

Thornwald
Poručík
Poručík

Příspěvek od Thornwald » 24 úno 2008, 10:34

Atlantis píše:Otázka je, co hraješ. Mymap nebo klasickou vanillu?
My Map. Vždyt jsi mi tu hru sám poslal :wink: .
A jinak nějaké eventy tam tedy proběhly ale válka žádná... No nic zaměřím se na jiné části světa.
Pán ze Šternberka

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 24 úno 2008, 23:55

nikdo ještě neodpoveděl an mojí uplně základní otázku tohohel tématu a to je to otázka dokocne i s obrázkem :)

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 25 úno 2008, 03:24

Nemaj ho nějakým eventem?
("Stonewall" Jackson)

LordBoris
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LordBoris » 25 úno 2008, 14:36

já jsem za Španěly taky nějaké eventem dostal, a bylo to dřív než ta 4. nebo 5.nebo jaká to je úroveň byla :)

Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Příspěvek od Moo » 28 bře 2008, 22:20

Tak jsem dnes rozehrál scenař Americky sen ( za USA že :) ) a co se nestane , v obdobi asi 15 let mi naskočily za sebou eventy - "šlechta se dožaduje starých práv" , "významná šlechtická rodina žádá o pomoc" a "nespokojenost duchovnstva"

Chapete za USA DOPI.E tohle vam dokaže totalně otravit hru a jeji atmosféru :roll: :roll: :roll: taky si s tim dopi.e mohli ice pohrat

LordBoris
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LordBoris » 13 dub 2008, 16:37

jaktože my Romanisti odmítají anexi, když má být nucená :roll: ???

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 13 dub 2008, 23:32

To neznamená, že se povede napoprvé. Někdy holt odmítnou. Mě takhle jednou )nevím už kdo) odmítli dokonce 4x.
("Stonewall" Jackson)

LordBoris
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LordBoris » 14 dub 2008, 14:10

to je blbý, zatím se mi to stalo jenom s nima... ono jsou asi jen 2 měsíce od kompaktátů a pro ně musí tuším Romanisti existovat :?

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 14 dub 2008, 14:18

Vydrž, máš ještě 2 pokusy...
("Stonewall" Jackson)

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis II“