Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 22 úno 2018, 05:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Čechy
PříspěvekNapsal: 26 dub 2009, 10:18 
Major
Major

Atlantis píše:
dodatek: Kašli na inflaci a měj prostě vše vražené do financí, prostě tak, aby jsi nesklouznul do dluhů (nebo se z nich už nevyhrabeš)
A může Ti být jedno, kolik jich n Tebe půjde. Ber je postupně a nemilosrdně je likviduj.

Jo s těma dluhama je to pravda... na tu inflaci jsem se vážně vykašlal. Došel jsem v táhle ře (jako obvykle) do roku 1477 a Měl jsem teda anektovanou Romanist Bohemii, Sasům zbývala jedna provincie i Bavorsko jsem okousal, tak že jim zbyla jen základní provincie.. Škoda že jsem nemohl pokračovat!

Tak jsem si instaloval EU2 bez mymapu a jdu ji trošičku prubnout.. (ty provincie, to je vážně šílený...) :D

PříspěvekNapsal: 26 dub 2009, 18:09 
18. Plukovník
18. Plukovník

Eu2 bez MyMapu není ono.
A jináč, vzhledem k tomu, že NEMÁŠ middlegerman kulturu ani nároky, nemá smysl tyto státy anektovat nebo jim brát území. Paradoxně Tě to znevýhodňuje, zvyšuje badboy atd. Je jednodušší z nich udělat prostě vazaly. Minimálně z Rakouska, Saska, dá se v pohodě i z Bavorska. V podstatě se obklop systémem vazalskejch států, přes které nepřátelé neprojdou a pak je to vždy jen o dostatečně dlouhé době, než přijde whitepeace.
A navíc naopak Ty přes vazaly můžeš, takže není problém vazalské impérium rozšiřovat.

btw: Zvládnul jsi připojit (core i kulturně) Slovensko?

PříspěvekNapsal: 26 dub 2009, 20:29 
Major
Major

Atlantis píše:
Eu2 bez MyMapu není ono.
A jináč, vzhledem k tomu, že NEMÁŠ middlegerman kulturu ani nároky, nemá smysl tyto státy anektovat nebo jim brát území. Paradoxně Tě to znevýhodňuje, zvyšuje badboy atd. Je jednodušší z nich udělat prostě vazaly. Minimálně z Rakouska, Saska, dá se v pohodě i z Bavorska. V podstatě se obklop systémem vazalskejch států, přes které nepřátelé neprojdou a pak je to vždy jen o dostatečně dlouhé době, než přijde whitepeace.
A navíc naopak Ty přes vazaly můžeš, takže není problém vazalské impérium rozšiřovat.

btw: Zvládnul jsi připojit (core i kulturně) Slovensko?

Je to nějaký moc jednoduchý bez toho mymap modu!
Ale přecejen mít mymap a čas jen 70 let na hru, to už radši ty mutantský provincie..:)

A to mě bývá vždycky líto, když už mě ta válka stojí tolik energie, peněz stability a bůh ví čeho ještě tak dát mír, který mi nic nepřináší. Jo a můžou vazalové odmítnout válku v rámci aliance? mě totiž normálně vyhlašujou i války... (Konkrétně třeba Bavoři o kterých jsi mluvil..)

PříspěvekNapsal: 26 dub 2009, 21:42 
18. Plukovník
18. Plukovník

Divné...já Ti snad pošlu znovu ten MyMap, bo mít jen 70 let fakt není ono.

PříspěvekNapsal: 27 dub 2009, 07:55 
Nadporučík
Nadporučík

Marmont píše:
A to mě bývá vždycky líto, když už mě ta válka stojí tolik energie, peněz stability a bůh ví čeho ještě tak dát mír, který mi nic nepřináší.

Náhodou budování impéria vasalských států není až tak od věci. Vazalové nemůžou uzavírat žádné vojenské aliance s nikým kromě tebe. Platí jak mourovatý, umožňují průcod vojsk,...
Hlavně vytvoření vasalského státu ty okolní tolik nenaštve. Máš vysoku reputaci. Když ho v míru ještě donutíš k vojenskému průchodu dostaneš asi tolik vítězných bodů jako po anexi. A jakmile zruší s tebou vasalství tak než se stihne přidat do nějakého spojenectví mu znovu vyhlásit válku a udělat z něj znovu vasala - a další vítězné body v kapse bez ztráty kytičky :D

Jedinou nevýhodou je, když máš více jak 4 vazaly tak AI ti neumožní do vojenské aliance vecpat více jak 5 členů a pak můžou vazalové vesele válčit spolu. Když pak tvůj vazal ve tvé vojenské alianci po tobě žádá útok na jiného tvého vasala připojeník k útoku je dost vysoký postih v úbytku stability nebo vystoupit z aliance od svých vazalů je krok nechat jim samostatnou vojenskou alianci, kt. se může obrátit proti tobě.

Je třeba to diplomaticky zařídit tak, aby tvoji již existující vasalové polykali koloní zěmě a ty si pouze udržoval dobré vztahy s nimi a tím i jejich loajalitu.

Tenhle systém je docela zábava kor při sjednocování někde ve SŘŘ národa Německého :D

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

PříspěvekNapsal: 27 dub 2009, 07:59 
Nadporučík
Nadporučík

Ještě mě napadá pokud se hraje scénář do určitého roku, tak pro navýšení vítězných bodů se těsně před koncem v pohodě může tak jeden - obvykle ten nejsilnější vasal mírově obsadit. Stačí aby byl vazalem víc jak 10 let a vztahy na 190 a výš :D

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek

PříspěvekNapsal: 29 dub 2009, 22:05 
18. Plukovník
18. Plukovník

Tak já mám naprosto odlišnou strategii za husity než Atlantis. Jedu klasickou dobrou ekonomiku(nárůst inflace jen o 0,06 měsičně) a malou stálou armádou a přežívám na dobré ekonomice a na eventech, které mi dávají vosjko......spolu s ekonomikou,suprovým velitelem a 8x lepší armádou než má okolí prostě všechno pohlcuju a anektovávám až sem tak velkej, že ikdyž se na mě všichni sesypávají, tak je dokážu odrazit a přejít do protiútoku.....takhle přežiju eventu husitského království(někdy po poděbradovy) a začnu díky nepřekonatelné ekonomice uplácet sousedy a začínám si hrát na normální hodný stát evropy a výboje už provádim méňě často a ne tak okatě.

PříspěvekNapsal: 30 dub 2009, 06:26 
Nadporučík
Nadporučík

Každej má svůj vyzkoušenej a zaručeně jemu vyhovující styl. já osobně taky nejraději pouze hospodařím a do války jdu až když mě do ní zatáhne buď spojenec nebo měněkdo napadne. Za husitský Čechy se vždy snažím dohodnout s Polskem a Litvou. Systém vazalských států buduji ve směru Rakusko-Bavorsko a anexe směr Slezsko-Braniborsko. Akorát se během husitského období snažím dostat k moři (Balt nebo Severní). Dobyté provincie se bouří o stošest a pořád ty otravující cizí útoky člověku brání v klidu hospodařit. Proto pak většinou jdu historickou cestou a smířím se s Římem a nechám na rok 1437 nastoupit Zikmunda na trůn. v 16. století pak držím většinu protestantských území Německa (to potom vydělává :D )konvertuju na protestantismus a pouze odrážím útoky.

PříspěvekNapsal: 13 čer 2009, 16:57 
Desátník
Desátník

U mě při hře za Sasko vyhráli Husitské války uktrakvisté, naštěstí jsem s nima rychle uzavřel alianci a teď se celkem vyplácejí, nehrozí mi žádné nebezpečí z jihu od bavorů a rakušanů, ani od poláků na východě.. Akorát mi někdy 3.srpna hra pokaždé spadne, takže už se sjednocení Německa stejně nedočkám :(
Obrázek

PříspěvekNapsal: 15 čer 2009, 07:16 
Nadporučík
Nadporučík

3. srpna, kt. rok? Není tam nějaký event nebo tak něco, kvůli čemu to padá? Nebo to může být vícečetné vyhlášení války...

PříspěvekNapsal: 15 čer 2009, 10:58 
Desátník
Desátník

Lajgor píše:
3. srpna, kt. rok? Není tam nějaký event nebo tak něco, kvůli čemu to padá? Nebo to může být vícečetné vyhlášení války...

Taky mě to napadlo, zkoušel jsem to asi 5x, vzdycky se stejnym vysledkem.. je to k roku 1589, v jinych hrach jsem s tihle rokem problemy nemel. Takže po Itálii se i nepodaří asi sjednotit ani Německo, za Toskánsko mi sice event i nová vlajka naskočila, ale pořád mě hra bere jako Toskánsko, a ne Italské království.. s tím už toho asi taky moc nenadělám..

PříspěvekNapsal: 15 čer 2009, 12:18 
Nadporučík
Nadporučík

Leda to zkusit vychytat přes zpomalení hry na minimum a zjistit jestli není nějaká chba v eventu sjednocení Německa. nic jinýho mě nenapadá.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina