Čechy

Ovlivňuj jeden z 200 národů, kontroluj jeho vnější a vnitřní politiku. Zúčastni se náboženských válek, posílej výpravy k podrobení Nového světa, přiveď svoji zem k rozkvětu a globální dominanci. Hraj EU2

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Re: Čechy

Příspěvek od Marmont » 10 bře 2009, 16:08

Mám asi hloupou otázku... Při hře za čechy je EU specifická bojem s husity. Mohl by někdo říct kterým eventem se dá vytvořit takovýten stát čechů, který zůstává kališnický..? Vznikne někdy po Lipanech... Teď jsem hrál Polsko (hustá hra, škoda že je limitována rokem 1477..) a češi , kteří měli v erbu lva držícího zlatý kalich na rudo černém půleném poli rakušáky úplně vymlátili.. Řekl by někdo jak tento stát vznikne?

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 10 bře 2009, 18:19

A co máš? MyMap?
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 11 bře 2009, 17:40

Atlantis píše:A co máš? MyMap?
No ten tvůj mymap co jsi mi posílal... :)

Jo a ještě jedna otázka.. nepomohlo by třeba na to že mi hra ždy v roce 1477 spadne ( a tudíž mám z každého boje desetinový požitek) Kdybych si sehnal save z počítače na kterém funguje mymap normálně a které by začínalo třeba v roce 1500?

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 11 bře 2009, 23:47

Mě funguje MyMap zatím na všech kompech normálně...nevím, co je u Tebe špatně.
("Stonewall" Jackson)

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 12 bře 2009, 14:26

A ten event by jsi Atlantisi nevěděl? Myslím na ty čechy. Vy EU profíci to musíte znát...

LordBoris
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LordBoris » 12 bře 2009, 14:31

Myslím, že to je tohle... Ono jich je tam víc. Najdeš to v MM/db/events/specific_Hussites

Kód: Vybrat vše

#Permanent establishment of the Hussite Kingdom
event = {
      id = 401018
      trigger = { 
              NOT = { exists = ROM }
              NOT = { exists = BOH }
              atwar = no
              flag = Utraquist_Podiebrad               
                }
      random = no 
      country = SIL 
      name = "Permanent establishment of the Hussite Kingdom"
      desc = "Ladislaus Postumus, the Hapsburg pretender to the Bohemian throne who was considered the legitimate successor by the Romanists, is dead. Although his relative, Emperor Friedrich III, upholds the Hapsburg claim on our throne on dubious grounds, this means that, without a truly legitimate catholic King, the legitimacy of King Jiri and the Podiebrad dynasty is hardly questionable anymore. It is strongly recommended to save and reload as soon as possible after this event."
      style = 1

date = { day = 23 month = november year = 1457 }
      offset = 1
      deathdate = { day = 31 month = december year = 1480 }

action_a = {
               name = "Great"
               command = { type = country which = BOH }
               command = { type = stability value = 2 } 
               command = { type = province_revoltrisk which = 315 value = -4 }#Moravia
               command = { type = province_revoltrisk which = 842 value = -4 }
               command = { type = province_revoltrisk which = 327 value = -4} #Ostmarch
               command = { type = province_revoltrisk which = 328 value = -4 }#Bohemia
               command = { type = province_revoltrisk which = 1425 value = -4 }#Sudeten
               command = { type = province_revoltrisk which = 330 value = -4 }
               command = { type = trigger which = 129053 } #BOH: Podiebrad dynasty - event to set up monarchs
"Maybe tokyo hotel it's not the best band of history, but it's much better than metallica, c'mon the songs of metallica have no sence."
Obrázek

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 12 bře 2009, 14:47

Díky moc... :clapping:

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 22 dub 2009, 14:21

Hraju za husity v roce 1436 odmítám Jihlavskou kompaktátu, mám horní uhry, celé čechy, moravu Horní a dolní Lužici... Aliančně proti mě přímo vystupují uhři a romanist bohemia, která má ted jen jednu provincii...
No a ptám se vás, bude to asi sebevražda je anektovat že? Když chcu dát nabídnout mír tak je tam + 100% a jediná možnost anexe.. To mi nezbývá nic jinýho než přijmat ty jejich nabídky na separátní mír?
Protože když je anektuju tak počítám že po mě půjdou úplně všichni kolem...

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 22 dub 2009, 14:24

Jenže na to, aby jsi založil Husitské království je anektovat musíš. A neboj, dá se to ustát.
("Stonewall" Jackson)

LordBoris
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LordBoris » 22 dub 2009, 15:05

nejlepší je ke kompaktátům ani nedojít, ale takhle to jde taky. Já když jsem to hrál posledně, tak jsem vyhlásil vlastně jen 3 války, 2 proti Romanistům a jednu kořistnickou, protože už nebylo zbytí. Přitom vždy když jsem to hrál, tak se na mě sesypali všichni, a tady šup, nikdo :). Chce to mít dle mých zkušeností štěstí, aby se Romanisti po první válce nepřidali k Braniborům.
"Maybe tokyo hotel it's not the best band of history, but it's much better than metallica, c'mon the songs of metallica have no sence."
Obrázek

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 22 dub 2009, 16:33

Já vyhlásil válku dvakrát! Jednou Romanist bohemia hned na začátku a jednou Uhrům abych jim sebral horní uhry.. ( a s tím jsem měl tak rok počkat, protože hned jak jsem s něma uzavřel mír, se do nich podruhé pustili Benátčani) Kdybych do nich šel já a Benátky najednou tak toho ukousnu daleko víc...

No, tak jsem je anektoval... a vůbec šli do mě rakušíci, bavoři, braniboři a všechny ty jejich ministátečky co jsou s něma spojení! Neměl jsem šanci...

Tak jsem to nahrál zvova vykašlal se na ně dal jsem separátní mír, přijal Jiříka z Poděbrad za krále... Tak nějak se stabilizoval, ustál válku s Bavoreama a Rakušákama se ziskem "Marchfield" a 150-ti zlatých... Jenže pak mi zase v roce 1452, nebo tak nějak vyhlásili všichni kolem a zase jsem se sesypal... :)

To je tím že mám se všema okolo vztahy -150 až -200 že? Ale jde to vůbec za husity jinak?

LordBoris
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LordBoris » 22 dub 2009, 16:48

nevím, asi je to opravdu náhoda a štěstí :). Ale chce se to právě nedostat k těm kompaktátům, protože to hodí stabilitu dolů, možná i vyšší badboy... Mně jednou při hře za Romanisty například Husiti ani nevyhlásili válku a všechno do 10 let skončilo :). Prostě náhoda...
Obrázek

smajdalf
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od smajdalf » 22 dub 2009, 20:46

Obrázek

Ustát to jde (můj nedohranej save, teď jak jsem si ho připomenul a koukam na to tak si to asi dohraju :) )

Edit: Teď když na to koukam ani nevim jak jsem udělal že rakušani mají hlavní město v Innsbrucku a já mám obsazenou Vídeň

LordBoris
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LordBoris » 22 dub 2009, 20:49

a vyplítval jsi tisíce na zlepšení vztahů, nebo jsi je vymazal v savu :D ?
Obrázek

smajdalf
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od smajdalf » 22 dub 2009, 20:57

už si to moc nepamatuju, hlavně vim že jsem těch 100 let nevyvolával žádný války, nic nenárokoval a rychle je ukončoval (měl jsem bad boy hodně velký, možná na maximum :D ) pak pomohli královský svazky a myslim že se to snad i srovnalo samo)

jak říkam, těch 100 let jsem nic nechtěl po nikom nic (snad možná peníze) ale možná že jsem na ty vztahy taky něco investoval

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 23 dub 2009, 10:10

Za Husity: Ideální je začít za Čechy, prohlásit, že budeme jako teda bojovat za kalich a stát se husity (bod: Zůstane sorbian jako státní kultura). Válku vyhlásí Romanisti sami (roku 1420), takže není důvod. S mobiliyačníma eventama není problém totálně je sepsout a sebrat rzchle komplet ybztek Čech a Moravu (zpravidla nabídnou sami). Druhým cílem je Rakousko (mělo by být taktéž ve válce s Tebou), kde je ideální (má v té chvíli jen 3 provincie) kompletní okupace, sebrat Marchfeld a udělat z něj loutku (o nepřítele míň). No a následuje válka s Uherskem (do téhle chvíle by mělo být aspoň trochu zaměstnáno buď Osmany nebo Benátčany). Tady je vhodné vyrvat natvrdo Slovensko a je vymalováno (kvůli eventům o pomoci Slovákům atd. později). Tohle se dá v pohodě stihnout do roku 1425.
Následně počkat, až klesne válečné vyčerpání a vyprší mír s Romanist a vyhlásit jim nanovo válku. Pokud se Uhři připojí, dostanou obrovský postih za porušení mírové smlouvy, což je asi nepotěší. Tady se už bere zbytek, tj Horní a Dolní Lužice + pokud mají ještě něco, tak také a uzavřít mír. Jestli se Ti chce, můžeš se chvíli honit s Uhry, ale v podstatě stačí sebrat Budapešť a přijmout nějaké hezké reparace. Šlus, ende no a pak už jen poslední válka s Romanist, kde je (cca rok 1433) anektuješ a je hotovo.

Co se týče okolních států, co Ti mohou a nemusí vyhlásit válku, tady je to dle římského Divide et impera (bo jak to je). Zaměřuj se na slabší státy (ideálně jednoprovinciální), kterým nemilosrdně zrubej armádu a obsaď hlavní město + zbytek a pak z nich dělej nemilosrdně loutky. Já takhle do roku 1435 měl loutkový Sasko, Anhalt, Meclenbursko, Rakousko a nejsem si jist, jestli ne i Uhry. Tím se Ti rapidně bude snižovat počet nepřátel a nadto loutky slušně platí.
("Stonewall" Jackson)

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 23 dub 2009, 12:34

Krásný popis jednoduché strategie :clapping:

Tvorba vasalů je v EU moje nejoblíbenější činnost. :lol: A krom toho nenaštve okolní státy tolik jako anexe. Vytáhnout reputaci po mnohačené anexi během 10 let zpět alespoň na slušnou o výtečné ani nemluvě je solidní záhul pro státní pokladnu. Tak proč si místo toho nenechat platit od vasalů. :lol:
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 23 dub 2009, 14:22

Atlantisi, viceméně jsem se držel toho co jsi psal výsledek je tento s tím že Romanist Bohemia jsem neanektoval, protože jsem to zkusit třikrát a vždycky mi vyhlásili všichni okolo a nejlepším výsledkem této obranné války bylo že jsem utratil za mír -400 a horní a dolní lužici...

Tak jsem se s Romanist Bohemia smířil přijal těch 80 zlatých co mi nabízeli a veškeré svoje nemalé finance ( 500 ) jsem utratil tak abych se mohl vmíst do aliance...

Obrázek

Tohle je výsledek.. ale stejně mi v roce 1453 zase vyhlásili všichni kolem (uhry, braniborsko, sasko, uhry, všechny slezský státy....

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 25 dub 2009, 07:48

To, že se na Tebe všichni sesypou je naprosto normální. Ale Ty jsi HUSITA, člověče. Tebe to nemůže absolutně nijak naštvat. Máš mnohem lepší armádu a s eventama jako Prokopův velký útok ji máš opravdu požehnaně (btw: možná jsem se měl ještě zmínit: Kašli na inflaci.)
("Stonewall" Jackson)

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 26 dub 2009, 06:08

dodatek: Kašli na inflaci a měj prostě vše vražené do financí, prostě tak, aby jsi nesklouznul do dluhů (nebo se z nich už nevyhrabeš)
A může Ti být jedno, kolik jich n Tebe půjde. Ber je postupně a nemilosrdně je likviduj.
("Stonewall" Jackson)

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis II“