Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 23 říj 2017, 02:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 led 2008, 18:27 
Poručík
Poručík

S CK stále teprv začínám, ale potřebuju helfnout s dvěma věcma:

1. Jak rychle ziskat zboznost a prestiž??? (nemužu furt nikomu vyhlašovat valku a zbožnost mam v -100 protože neustale vrazdim)

2. Jsem vévoda z Touluse a mám už docela velkou moc ( jsem silnejsí nez fra. král a nejsilnejsí z francouzských vevodu)..NEchci se stát fra. králem ale aspon by jsem chtel nezavislot, ale nevim jka ji mám vyhlásit nebo tak neco?Nechci byt už niči vazal, fra. krále bych ve vlace porazil, ale nevim jak zareaguji dalši vevodove....nejde nejak udělat občanska valka?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 led 2008, 21:23 
Podporučík
Podporučík

1.) cez tlacitko F12 :wink:
2.) to neviem presne,ale mozno ziskat v dakej "miestnej" vojne vzdanie sa narokov na tvoje provincie a vyhlasit sa dakym miestnym kralom,alebo tak dako... (King of Burgundy a podobne)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 led 2008, 21:39 
18. Plukovník
18. Plukovník

Moorow píše:
S CK stále teprv začínám, ale potřebuju helfnout s dvěma věcma:

1. Jak rychle ziskat zboznost a prestiž??? (nemužu furt nikomu vyhlašovat valku a zbožnost mam v -100 protože neustale vrazdim)

2. Jsem vévoda z Touluse a mám už docela velkou moc ( jsem silnejsí nez fra. král a nejsilnejsí z francouzských vevodu)..NEchci se stát fra. králem ale aspon by jsem chtel nezavislot, ale nevim jka ji mám vyhlásit nebo tak neco?Nechci byt už niči vazal, fra. krále bych ve vlace porazil, ale nevim jak zareaguji dalši vevodove....nejde nejak udělat občanska valka?

1) tak nevraždi, hraj normálně. Dřív to šlo tak že si moh ljít na pohany. Teďa ti i pohani ubírraj popularitu. Ale hraje potom lepší, protože nemám během 20 let za čechy titul českého,polského,litevského a madarského krále :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 led 2008, 21:42 
Podporučík
Podporučík

ked sa tu uz pise o hre za pohanov: nema niekto editnuty exe subor? ja som to skusal podla paradoxneho navodu a hra sa ani nepusitla...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 led 2008, 21:50 
18. Plukovník
18. Plukovník

2) Ano vyhlaš válku Francii :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 led 2008, 20:26 
Rotný
Rotný

1)dobíjej provincie, které se mají osvobodit od nadvlády muslimů - Jeruzalém, Alexandria, pokud padne třeba Byzanc, tak taky - je za to hodně zbožnosti i prestiže. Tak se spíš zaměřit na muslimy než pohany.
2) pokud máš nízkou věrnost, tak se ti objeví možnost opustit vazalství - pledge allegiance? myslím. Pak záleží na vládci, zda ti vyhlásí válku. To je to samé, jako když se ti trhne vazal bez vyhlášení války.
Nebo se mi jednou stalo, že se mi objevil event, který mi umožnil stát se nezávislým.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 led 2008, 17:07 
Poručík
Poručík

Prosím neznáte někdo prográmek, který vám v CK (1.05) vyhledá manžela/manželku podle parametrů které zadáte? Už jse mměl jakysi "bridefinder" nebo jak se to menovalo ale ten skoro nic nenašel, potřebovaůl bych neco lepšího pls!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 led 2008, 18:09 
Nadporučík
Nadporučík

Moorow píše:
Prosím neznáte někdo prográmek, který vám v CK (1.05) vyhledá manžela/manželku podle parametrů které zadáte? Už jse mměl jakysi "bridefinder" nebo jak se to menovalo ale ten skoro nic nenašel, potřebovaůl bych neco lepšího pls!

Stačí si instalnout datadisk:-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 led 2008, 19:11 
Poručík
Poručík

Scar píše:
Stačí si instalnout datadisk:-)

datadisk nemám ( mimochodem Scare snažím se te už asi 5 dní kontaktovat po ICQ a ty furt h.vno :evil: ) a nevim kde ho sehnat

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 úno 2008, 11:54 
Rotný
Rotný

malý dotaz:
Jsem král Český. V budoucnu chci vytvořit Království Jeruzalémské. Zatím jsem jen Duke of Jerusalem.
zkušebně jsem dobyl a získal si titul krále polského. pak jsem chtěl titul krále českého dát někomu a zůstat králem polským (tak jsem to chtěl udělat pak u toho Jeruzaléma), ale ono to nešlo. Kralé polského můžu dát, ale českého ne. Proč?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 úno 2008, 19:55 
Nadporučík
Nadporučík

Moorow píše:
datadisk nemám ( mimochodem Scare snažím se te už asi 5 dní kontaktovat po ICQ a ty furt h.vno :evil: ) a nevim kde ho sehnat

Jé tak to sorry, já jsem už ICQ přestal používat, takže se tam objevuji tak jednou za pár týdnů a navic přes gmail, takže se mi nové kontakty nezobrazují... Jestli mi neco chceš, tak je u nejlepší použit SZ/mail/nebo MSN:-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 úno 2008, 20:03 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Scar píše:
Jé tak to sorry, já jsem už ICQ přestal používat, takže se tam objevuji tak jednou za pár týdnů a navic přes gmail, takže se mi nové kontakty nezobrazují... Jestli mi neco chceš, tak je u nejlepší použit SZ/mail/nebo MSN:-)

Odvážný! Ale to se cení! Bohužel ICQ je tak rozšířené u nás, že kompletně přejít je takřka sebevražda 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2008, 19:50 
Poručík
Poručík

mám dvě zásadní otázky:

1. Když zemře můj vladař, zdědí po něm jeho syn i prestiž? ( vim že zdědí tituly a prachy ale ta prestiž mi tam nesedi).... no mam prestiž 1 200 za Duchy of Touluse ( což je mrtě moc) a nechci o ně jen tak přijít ( nemužu ji využít na usurpování titulů, protože mi to bere reputaci a bouři se mi vseci vazali)

2. dalši otazka se vztahuje k predchozi JAK ZVYSIT REPUTACI, ABY SE MI NEBOUŘILI VAZALI?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2008, 20:13 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Moorow píše:
mám dvě zásadní otázky:

1. Když zemře můj vladař, zdědí po něm jeho syn i prestiž? ( vim že zdědí tituly a prachy ale ta prestiž mi tam nesedi).... no mam prestiž 1 200 za Duchy of Touluse ( což je mrtě moc) a nechci o ně jen tak přijít ( nemužu ji využít na usurpování titulů, protože mi to bere reputaci a bouři se mi vseci vazali)

2. dalši otazka se vztahuje k predchozi JAK ZVYSIT REPUTACI, ABY SE MI NEBOUŘILI VAZALI?

1. ne

2. neválči, žij tichý a mírný život světce

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2008, 21:02 
Poručík
Poručík

Vals píše:
1. ne

2. neválči, žij tichý a mírný život světce

jenže to nejde neválčit, když se mi bouří vazali tak s nima přece musím valčit :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2008, 21:36 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Moorow píše:
jenže to nejde neválčit, když se mi bouří vazali tak s nima přece musím valčit :)

Tak nefňukej 8) když nějakého propustíš, tak se ti reputace sníží. Takže není od věci hold na nějakou dobu oželet nějaká území, která nebudeš dobývat z5, ale na který propustíš vazala a necháš ho jít...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 úno 2008, 03:04 
Nadporučík
Nadporučík

Vals píše:
Odvážný! Ale to se cení! Bohužel ICQ je tak rozšířené u nás, že kompletně přejít je takřka sebevražda 8)

Zjištuji, že to sebevražda ani není. S lidmi které opravdu potřebuji, mám plno jiných komunikačních kanálů a vzdáním se ICQ jsem odfiltroval velkou část těch, kteří chtěli, abych rpo ně byl bezplatnou technickou podporou:-D
Navíc až v MS Live Messengeru 9 bude podpora jabberu, tak to bude úplně nejvíc vychytané:-)

btw. Synovi je nejlepší zvyšovat prestiž tím, že jim dáváš panství a tituly:-) Teda nejdřív je třeba je oženit za dobrou manželku, pak jim dat panství a prestiž roste nahoru rychle:-) Navíc riziko vzpoury je minimální:-)

Předmět příspěvku: Re: Diskuse ke hře
PříspěvekNapsal: 18 zář 2008, 17:27 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

To jsou mi věci, tak v mé poslední hře se vyplnil dávný sen italských Normanů - ovládnutí Byzance. Během občanské války v Byzanci skončil chudák Michael Doukas na dně, ale byl mu vzat jen titul císaře nějakým troubou... Konstantinopol samotná mu zůstala. Protože však měl stále "elective law" tak vzhledem k tomu, že se z něho stal hrabě bez vazalů, tak se jeho nástupcem stal maršál - nějaký Norman. Po smrti Doukase se tak stal Guiskard de Bretuill vládcem Konstantinopole a dostal se do války s novým císařem (toho čase myslím nějakým z rodu Skleros)... no jenže díky 8000 mužů z Konstantinopole dostal celý zbytek říše na prdel a norman si rychle uzurpoval titul císaře.

Můžu jen nevěřícně koukat jaké kolotoče tahle hra dovede občas provést. Druhý podobný byl El Cid jako král Kastílie

PříspěvekNapsal: 24 zář 2008, 19:17 
Major
Major

Jak mám někomu vyhlásit válku a dobýt jeho území?
Hrál jsem za Anglii a mému králi se zalíbili velšské lučiny.Takže jsem zmobilizoval několik pluků a poslal je do jedné velšské provincie.
Nedošlo k žádnému boji ani k dobývání.A v akcích vyhlášení války nemám....

PříspěvekNapsal: 24 zář 2008, 21:40 
Podpraporčík
Podpraporčík

Musis mit nejdriv duvod k valce, asi nejednoudussi je narokovat si titul vladce Walsu. Zaplatis za to snizenou reputaci, ale ziskas moznost vzhlasit valku.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]