Diskuse ke hře

Vychovej si svojí královskou rodinu a dobyj středověkou Evropu diplomaticií, násilím či vhodnou sňatkovou politikou. Důvěřuj svým vazalům, popřípadě je zkroť nebo rovnou znič.

Moderátoři: Atlantis, martas3, Vals, Phoenix

Odpovědět
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 16 říj 2007, 18:18

EU3 nemá eventy napevno stanovené pro stát, takže ti to může být ukradené, že tam nebudou eventy pro Anglií (protože nejsou ani v normální EU3)

A pokud zničíš Maďarsko, tak by tam po konverzi být nemělo... jedině že by to posoudilo nějakou jinou zemi jakožto Uhersko (nějaké veliké Maďarské vévodství, atd)

jackb
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jackb » 16 říj 2007, 18:23

ked si uz konencne zadovazim notebook, CK, EU3 a Victoriu uvidime co to povie :D
ale v HoI2DD Cesko prepustim ako babku teda ak sa mi podari vymodovat Velku Moravu a udrzat ju pri zivote :lol:
tak ma napada: staci teda mod len pre CK aby som mohol mat Velku Moravu v zvysnich hrach?
My watch begins

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 16 říj 2007, 18:25

No to asi nestačí... pokud to nechceš pojmout jakožto "Vévodství Moravské" které v Ck už je. Ale nejsem si jist, žda existuje i v EU. Můžeš to zkusit... ale v takové Victorií nebo HoI už Morava není stoprocentně... budeš si muset vytvořit zcela nový stát

jackb
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jackb » 16 říj 2007, 18:31

ide len o core provincie...
Velka Morava core na zaciatku: podla tohto http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Moravia
Obrázek
teda ta ich 1 a 2 a potrebne by bolo aby to udrzalo podobne provincie pre zvysne hry... ked v CK dobyjem dajme tomu provinciu 24 aby tam bola aj v EU, Victorii a tak... alebo podoblne uzemie. chapes, nie?
My watch begins

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 16 říj 2007, 18:53

Chápu. Při konverzi tohohle přesně dosáhneš jen těžko.. pokud to budeš chtít mít přesně, tak ti stejně nezbyde než si exportovaný save editovat a doupravit.

Jde o to, že v Ck je daleko více provincií a tak musí existovat nějaký algoritmus, který ovšem bude hodně nepřesný, když musí ze tří-čtyř provincií udělat jednu velikou a určit jejího vlastníka.

jackb
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jackb » 16 říj 2007, 18:56

Vals píše:Chápu. Při konverzi tohohle přesně dosáhneš jen těžko.. pokud to budeš chtít mít přesně, tak ti stejně nezbyde než si exportovaný save editovat a doupravit.

Jde o to, že v Ck je daleko více provincií a tak musí existovat nějaký algoritmus, který ovšem bude hodně nepřesný, když musí ze tří-čtyř provincií udělat jednu velikou a určit jejího vlastníka.
to jedno, ved aj tak tie provincie presne nekryju realitu... len aby nebola cast Velkej Moravy v EU3 dakde v Azii, to by vadilo. ale inak je to jedno...
My watch begins

Misoel
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Misoel » 13 lis 2007, 12:48

mám otázečku ohledně náboženské konverze - ze hry jsem jaksi nevyčetl, ajk probíhá obracení provincií na státní náboženství. Pokud to chápu správně, probíhá tento proces pozvolna sám od sebe, případně eventy. Jestli je to tak, proč mnou dobyté provincie pohanské, konvertují ke křesťanství pomaleji než provincie pohanské dobyté jiným státem.
Příklad: já za Čechy dobyl část finska a zároveň se mnou rozšiřoval úvemí i dán - oba jsme ukončili válku ve stejný den, já dvě provincie, on dvě provincie - po pár letech koukám na mapku náboženství-já dvě pohanské provincie, dán dvě křesťanské.
Kde je zakopaný pes?
Nebo snad nejsem vzorný příklad pro ubohé pohany?

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 13 lis 2007, 16:13

a.) nemáš svého vlastního biskupa (diocese bishop)
b.) máš malou podporu církve v provincií
c.) má prostě lepší traity na tohle než ty - má třebas teologické vzdělání, nemá zhoršující vlastnosti jako krutý, atd
d.) měl prostě štěstí... obecně to trvá vazalům obvykle déle než tobě si zkonvertovat provincie

Misoel
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Misoel » 13 lis 2007, 20:10

Vals píše:a.) nemáš svého vlastního biskupa (diocese bishop)
b.) máš malou podporu církve v provincií
c.) má prostě lepší traity na tohle než ty - má třebas teologické vzdělání, nemá zhoršující vlastnosti jako krutý, atd
d.) měl prostě štěstí... obecně to trvá vazalům obvykle déle než tobě si zkonvertovat provincie

a) aha, tak k tomu je (mimo jiné) :idea:
b) taky pravda, podporuju obchodníky a šlechtu vetšinou
c) asi začnu sledovat více
d) je jen muška zlatá

jinak dík moc

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 13 lis 2007, 20:29

Biskup (ideálně s vysokými intrikami) zvyšuje radikálně šance na náboženské eventy... ty se vždycky hodí, teda až na ty momenty, kdy tvoje mladá manželka se staty 10/10/10/15 je obviněna z čarodějnictví a musíš ji nechat upálit nebo se nechat exkomunikovat 8)

Misoel
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Misoel » 14 lis 2007, 07:09

to potěší, hlavně když jsem v rámci náboženské volnosti přijal za diplomata muslimského araba s diplomacií 17 a začala křížová výprava, hned event, že mám na dvoře kacíře a nevěřícího psa, ach jo

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 16 pro 2007, 21:44

mám jeden obrovský dotaz. Jak snížit reputaci v deus vault. byl jsem zvyklí z normálního ck že ničením pohanů ti reputace roste. Tady si vyjedu na výlet do prus, abych si zlepšil reputaci po tom co sem rozrakvil za Čechy Poláky a najednou já sem těžkej badboy. Je to nedomyšlený!!! Jaktože ničením pohanů se reputace horší? A tedy jak mám snížit reputaci?
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 16 pro 2007, 21:48

Nemáš skvrnařit neznabohu :wink: je to opatření proti těm, kteří během dvou let vyhladili pohanstvo Evropy a pak si stěžovali, že to není žádná výzva a jde to moc lehce :P

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 16 pro 2007, 21:49

a jak mám tedy donutit reputaci klesnout? a platí tohle i u muslimů?

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 16 pro 2007, 21:50

Phoenix píše:a jak mám tedy donutit reputaci klesnout? a platí tohle i u muslimů?

Platí to všude a reputaci si snížíš tak jakovždycky - lidé tě budou mít rádi, když se na ně budeš usmívat a budeš žít zbožný život plný lásky a pokory místo toho, že budeš smrdět krví a mávat na každého mečem :wink:

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 16 pro 2007, 21:52

ale sakra já mám za čechy na to Finsko právo :D:D

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 16 pro 2007, 21:53

takže to nejde snížit jinak než blbim čuměním ?

William (Wildcat) Blake
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od William (Wildcat) Blake » 16 pro 2007, 21:55

Phoenix píše:takže to nejde snížit jinak než blbim čuměním ?
můžeš třeba zkusit čumět intelygentně :)
Obrázek

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 16 pro 2007, 21:56

grr já chci zpět svoje klasické ck :D

Misoel
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Misoel » 07 led 2008, 10:51

Tak jsem si zkusil hru za Count of Opava. Po vytvoření dobrých vztahů s okolím a jakéhosi vybavení této provincie a osamostatnění se po nějakém eventu (ta paměť) jsem se soustředil na pohanské národy v Pobaltí. Se štěstím se mi podařilo dobýt Slupsk a dřív než dorazily nepřátelské posily, jsem uzavřel mír se ziskem provincie. Získat titul Duke of Pomořanska (nemůžu si vzpomenout, jak se to píše anglicky) bylo otázkou několika let. Mezitím se České kráslovství dostalo do krize. Duchy of Bohemia se trhlo a řádila zde menší válka. Toho jsem využil a napadl jsem Ostravu, Liberec a Hradec, které jsem si vasalisoval, ať nějací Přemyslovci přežijí. Pak jsem se soustředil na sever a relaxoval a oslavoval nového vládce rodu Vaňka po úmrtí slavného Oty. České království mezitím obsadili Poláci a vzniklo nové České království, ale pod vládou dynastie z Míšně (? Meisen). Tak jsem se rozhodl, že Přemyslovci získají zpět, co jim patří. Tak jsem jim vyhlásil válku, obsadil všechny provincie a usurpoval si titul český král. Pak jsem uzavřel mír.
Hezké je, že jsem sice král český, ale Plzeň, Praha, Cheb patří stále count of Meisen, protože jsem na ně neměl nárok a jaksi jsem je zapomněl taky uzurpovat, a Ústí drží Dánové, protože jsem s nima v alianci. Meisen je vasal polska, takže si na sjednocení Českých zemí budu muset počkat, páč Polské království trochu silné jest.
Tolik o záchraně České koruny opavskými přemyslovci.

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings“