Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 23 říj 2017, 02:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: vraždy
PříspěvekNapsal: 12 pro 2008, 09:19 
Desátník
Desátník

wilou píše:
Tak to bude zatím asi všechno co mi vrtalo hlavou, díky za pomoc a ochotu :clapping: :tssa: :roll:

:wink:

PříspěvekNapsal: 12 pro 2008, 19:18 
Desátník
Desátník

:cry: achjo, ať dělám co dělám, stabilita pořád -3 a neroste. Žiju v míru, mám regal supermacy a už 5 let nic :cry: . Všechno je OK: prestiž, reputace, panovník, ale ta stabilita, pořád ne a ne se zvednout, počítám, že kvůli ní mě sem tam vyhlásí nějákej vazal samostatnost a já dobrák ho vždycky nechám jít s vírou, že zachvíli začne stabilita stoupat (ono se to vždycky něják tak vyrovná s těma co se zase připojí a někteří vazalové se ke mě po čase i vrací)

PříspěvekNapsal: 12 pro 2008, 19:48 
Desátník
Desátník

wilou píše:
:cry: achjo, ať dělám co dělám, stabilita pořád -3 a neroste. Žiju v míru, mám regal supermacy a už 5 let nic :cry: . Všechno je OK: prestiž, reputace, panovník, ale ta stabilita, pořád ne a ne se zvednout, počítám, že kvůli ní mě sem tam vyhlásí nějákej vazal samostatnost a já dobrák ho vždycky nechám jít s vírou, že zachvíli začne stabilita stoupat (ono se to vždycky něják tak vyrovná s těma co se zase připojí a někteří vazalové se ke mě po čase i vrací)

stabilita stoupá pomalu, jednou to trvalo 50 let než mi přibyl jeden bodík nad nulu. koneckonců, je středověk, všecko se tááááhne...

PříspěvekNapsal: 14 pro 2008, 00:31 
Desátník
Desátník

Potřeboval bych ještě poradit. Jak se efektivně a bezbolestně zbavit rebelujících vazalů, aby nehyzdili moje, jinak bezvadné, impérium? Vraždy nejsou nejlepší řešení. Počkat až se vzbouří a znovu je dobýt sice pomůže, ale během té doby se vytvoří stejně další rebel. A nakonec, uplácení, je asi to nejjednoduší, ale není to řešení jen odsunutí problému. Neexistuje ještě nějákej lepší způsob?

PříspěvekNapsal: 14 pro 2008, 09:59 
Desátník
Desátník

wilou píše:
Potřeboval bych ještě poradit. Jak se efektivně a bezbolestně zbavit rebelujících vazalů, aby nehyzdili moje, jinak bezvadné, impérium? Vraždy nejsou nejlepší řešení. Počkat až se vzbouří a znovu je dobýt sice pomůže, ale během té doby se vytvoří stejně další rebel. A nakonec, uplácení, je asi to nejjednodušší, ale není to řešení jen odsunutí problému. Neexistuje ještě nějákej lepší způsob?

jsou jen 3 způsoby jak se zbavit rebela: úplatek, výměna a zabití. potlačit je můžeš zavedením právního režimu feudal contract a vysokou prestiží. jinak úplatek je nejspolehlivější, stačí držet jeho loajalitu nad 50 %, o víc se nemá cenu starat. je to ale drahé. v mé megaříši, každý nastupující král utratil tak 20000 zlatých na uplacení těch 100+ vazalů + každý měsíc tak 300. každý vazal jednorázově tě přijde tak na 100-500 zlatých.

výměna je vošajstlich, páč můžeš ztratit reputaci. za násilné odnětí titulu získáš zlounské body a míň jich ale ztratíš jeho novým udělením.

vražda je to poslední. i když máš dobrého špicla, on může mít taky a vše většinou skončí řetězovou reakcí vražd. jednou jsem odstranil vraždou nepohodlného vazala a půlka mého rodu odešla do věčných lovišť. vendeta je svinstvo.

moje strategie byla feudální úmluva a uplácet a uplácet. a když to přerostlo přes hlavu, výměna.

PříspěvekNapsal: 14 pro 2008, 19:44 
Desátník
Desátník

A jak to odebírání titulu vlastně funguje, dal jsem revoke title, chvilku sem čekal, pak mě to hodilo nějákou hlášku, ale nic se nestalo, on byl pořád hrabě a mě se reputace taky nezměnila.

A nastal další problém, zaútočil jsem se svou armádou (kolem 10 000 mužů) na neposlušného vazala, který měl pouhých 400 mužů. Tak rychle jsem morálku klesat snad ještě neviděl, téměř okamžitě jsem prohrál, přitom armády se podle ztrát téměř nedotkly. Zkusil jsem dát žold na max., opět porážka, akorát to trvalo o pár setin dýl a já měl o 100 větší ztráty. Pak se mi ho podařilo utlouct nějákou vazalskou armádou o 2000 mužích. Jak je to možné? Jeho generál o moc lepší nebyl a i kdyby, taková přesila, jen kdyby všichni moji najednou kýchli, tak tím nepřítele musí zabít, také všechny vojenské technologie jsem měl minimálně o 1 stupeň vyšší. Tohle se mě stalo už 2*, poprvé to bylo v jiné hře v boji proti Benátkám, ale tam se jednalo o tisícihlavé armády na obou stranách a pak se mě je něják povedlo porazit, tak jsem to bral jen jako nějákej bug. Krom toho, tam jsem sice měl přesilu značnou, ale ne tak drasticky, jako v tomto případě, a Benátky, to už je přece síla, a ne jak nějákej balkánskej vydlákov kde teprv zjistili jak rozdělávat oheň. Pamatuju, že v EU se podobnej problém objevoval při boji s rebely tak nevím, asi je to nakažlivý.

PříspěvekNapsal: 15 pro 2008, 09:34 
Desátník
Desátník

tituly odebírám tak, že počkám, až se vzbouří a zakroutím mu krkem. v mírové smlouvě mu seberu všechny tituly a hned je zase rozdám.

revoke title neee, to ti přidá moc zlounských bodů a ostatní vazalové se začnou častěji bouřit.

jo, morálka se sviňa. špatná reputace, malá prestiž, technologie. taky často prohraješ složením armády. pěšáci-vidláci jsou na pytel, lučištníci jsou vlastně jediní, kdo doopravdy v bitvě zabíjí, mít hodně lučištníků znamená pravděpodobnější vítězství. a složení armády je hodně ovlivněno zákony země, právě feudální úmluva nedělá moc dobré armády, ale zase snižuje pravděpodobnost odboje. to je halt sázka do loterie.

wilou píše:
A jak to odebírání titulu vlastně funguje, dal jsem revoke title, chvilku sem čekal, pak mě to hodilo nějákou hlášku, ale nic se nestalo, on byl pořád hrabě a mě se reputace taky nezměnila.

A nastal další problém, zaútočil jsem se svou armádou (kolem 10 000 mužů) na neposlušného vazala, který měl pouhých 400 mužů. Tak rychle jsem morálku klesat snad ještě neviděl, téměř okamžitě jsem prohrál, přitom armády se podle ztrát téměř nedotkly. Zkusil jsem dát žold na max., opět porážka, akorát to trvalo o pár setin dýl a já měl o 100 větší ztráty. Pak se mi ho podařilo utlouct nějákou vazalskou armádou o 2000 mužích. Jak je to možné? Jeho generál o moc lepší nebyl a i kdyby, taková přesila, jen kdyby všichni moji najednou kýchli, tak tím nepřítele musí zabít, také všechny vojenské technologie jsem měl minimálně o 1 stupeň vyšší. Tohle se mě stalo už 2*, poprvé to bylo v jiné hře v boji proti Benátkám, ale tam se jednalo o tisícihlavé armády na obou stranách a pak se mě je něják povedlo porazit, tak jsem to bral jen jako nějákej bug. Krom toho, tam jsem sice měl přesilu značnou, ale ne tak drasticky, jako v tomto případě, a Benátky, to už je přece síla, a ne jak nějákej balkánskej vydlákov kde teprv zjistili jak rozdělávat oheň. Pamatuju, že v EU se podobnej problém objevoval při boji s rebely tak nevím, asi je to nakažlivý.

PříspěvekNapsal: 16 pro 2008, 01:45 
Desátník
Desátník

Reputaci jsem měl nejlepší, prestiž 40K a složení - feudal contract, ten není zas tak špatnej, má sice hafo vidlí, ale taky lehké a těžké jízdy(vždyť ta má být královnou středověkých bojišť, tak mi nekaž radost tím, že užitečnější sou nějáký smradlaví lučištníci :cry: ) - to dává dohromady nejpočetnější armády(výhoda při obléhání hradů). Když sem to testoval, nejsilnější armády jsou nejspíš u Royal prerogative - takový vyvážený - dobrý počty, ale tohle si velká říše nemůže dovolit, loajalita je pak v háji. Traditional custom je takovej vyváženej kompromis, co se týče daní, ale armáda se mi zdá dost na pytel - málo vidlí a rytířů, zato víc těžký pěchoty ale clekově menší počty (feudální armády mi většinou vyhrávaly - a to jsem se snažil o co nejrovnější podmínky). Poslední Popular law (se testoval špatně, páč si ho počítač skoro vůbec nedává). Armády má dobrý - hodně lučištníků a pikemenů, málo vidlí a jinak celkem vyvážený, ale díky chybějícím vydlákům má asi nejmenší počty, nemluvě o systému vybírání daní, který málokde najde efektivní uplatnění. Podle mě je u menších stabilních říší nejlepší royal, u velkých říší s hafo vazalama je málokdy na výběr a většinou se nejvíc vyplatí jít do feudalu, ale ten se mi nezdá zas tak špatnej. Možná by to mělo být víc vyvážený, traditionalu a popularu armády o něco posílit a feudalu naopak ubrat, ale toť jen můj názor. Každopádně by byla výzva uhrát to za nějáký impérium s royalem, ale to by nejspíš bavilo jenom ty lidi, kteří se vyžívají v malicherných půtkách s rebelujícími vazaly a odbojnou šlechtou. :)

PříspěvekNapsal: 16 pro 2008, 09:10 
Desátník
Desátník

impérium s royal prerogative je skoro nemožné. hned seš realm duress a máš po impériu. pak je všechny znovu dobiješ a můžeš to rozjet znova :) jediná výhoda může přicházet s časem, jak tvůj králík pojme víc dominikálů, tak má větší říši pod vlastní kontrolou, jenže přijde nějakej zmetek syn a je všechno v háji. feudal contract a hafo vazalů řeší i blbé a neschopné synky. hlavní sou jen prachy...

wilou píše:
Reputaci jsem měl nejlepší, prestiž 40K a složení - feudal contract, ten není zas tak špatnej, má sice hafo vidlí, ale taky lehké a těžké jízdy(vždyť ta má být královnou středověkých bojišť, tak mi nekaž radost tím, že užitečnější sou nějáký smradlaví lučištníci :cry: ) - to dává dohromady nejpočetnější armády(výhoda při obléhání hradů). Když sem to testoval, nejsilnější armády jsou nejspíš u Royal prerogative - takový vyvážený - dobrý počty, ale tohle si velká říše nemůže dovolit, loajalita je pak v háji. Traditional custom je takovej vyváženej kompromis, co se týče daní, ale armáda se mi zdá dost na pytel - málo vidlí a rytířů, zato víc těžký pěchoty ale clekově menší počty (feudální armády mi většinou vyhrávaly - a to jsem se snažil o co nejrovnější podmínky). Poslední Popular law (se testoval špatně, páč si ho počítač skoro vůbec nedává). Armády má dobrý - hodně lučištníků a pikemenů, málo vidlí a jinak celkem vyvážený, ale díky chybějícím vydlákům má asi nejmenší počty, nemluvě o systému vybírání daní, který málokde najde efektivní uplatnění. Podle mě je u menších stabilních říší nejlepší royal, u velkých říší s hafo vazalama je málokdy na výběr a většinou se nejvíc vyplatí jít do feudalu, ale ten se mi nezdá zas tak špatnej. Možná by to mělo být víc vyvážený, traditionalu a popularu armády o něco posílit a feudalu naopak ubrat, ale toť jen můj názor. Každopádně by byla výzva uhrát to za nějáký impérium s royalem, ale to by nejspíš bavilo jenom ty lidi, kteří se vyžívají v malicherných půtkách s rebelujícími vazaly a odbojnou šlechtou. :)

PříspěvekNapsal: 16 pro 2008, 20:32 
Desátník
Desátník

Jen taková maličkost. Všiml jsem si, že za ortodoxní zem se nemůžu stát papežským kontrolerem, je to tak? Mám totiž mnohonásobně vyšší pietu než právě zvolený kontroler. Ono by to tak i více odpovídalo skutečnosti, akorát si tím nejsem úplně jistej, protože vypuknutí křížové výpravy mě to zahlásí, myslím, že ale nemůžu dostat, jako ortodoxní, vlastnost crusader, ale tím si nejsem jistej.

PříspěvekNapsal: 16 pro 2008, 20:38 
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Osobní Strážce Obří Chobotnice

Za pravoslavné se vskutku nemůžeš stát papežským kontrolorem (ostatně jak bys to chtěl provést?), ani by ti to nemělo ubírat zbožnost, když nevyrazíš proti cíli křížové výpravy.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]