Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 17 pro 2017, 20:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výzva
PříspěvekNapsal: 15 čer 2007, 20:59 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Tak jsem objevil národ za který je hra doopravdy výzvou a hru nějak uhrát alespoň v původních hranicích je umění. Ne není to žádný malý křesťanský státeček obklíčený nepřáteli ale je to stát tak veliký, že ho většiny lidí ignoruje. Ano je to Svatá Říše Římská (ve scénáři 1066) a je to doopravdy (zvláště s BOPACKEM) sranda nade všechno. Itálie je doopravdy osinou v řiti SŘŘ... brzy zjistitíte (na těžkou obtížnost minimálně) že udržet Ittálií je úkol vpravdě nemožný. Ty protivné státečky vyhlašují stále nezávislost, kují své pitomé pikle s 3000 muži... ale po deset letech neustálého válčení zjitíte, že jste v Itálií stále na mrtvém bodě, vaše reputace je kdesi u bodu mrazu a není žádný pokrok. A pokud uděláte ještě tu chybu jako já a zkusíte změnit nástupnictví z voleného, tak máte do roka občanskou válku :wink: doopravdy doporučuji na těžkou obtížnost zkusit.

Dneska jsem odehrál dvacet let v kůži Císaře Jindřicha IV. (myslím) a nedobyl jsem ani to pitomé Meklenbursko... naopak jsem dovedl zemi k občanské válce a vpodstatě během několika let zničil Svatou Říši Římskou :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 čer 2007, 21:29 
Osobní Strážce Obří Chobotnice

To všecko proto, že jsi neobyčejný amatér, půjč to mě, do deseti let zničím i to zbylé vévodství, co ti zůstalo věrné :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 čer 2007, 15:20 
Nadporučík
Nadporučík

Hmm to zní zajímavě, o prázdninách vyzkouším. Ale otázka je, jaké zisky peněz a vlastnosti má ten Německý král?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 čer 2007, 10:34 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Jinak už se mi pdoařilo krizi přepok
Scar píše:
Hmm to zní zajímavě, o prázdninách vyzkouším. Ale otázka je, jaké zisky peněz a vlastnosti má ten Německý král?

s Prachy není problém, pokud můžeš zdanit leníky :wink: vlastnosti taky docela ujdou. Spíše jde o to, že ten stát je fakt velikej a tak nabíhají rozpadající se eventy. A pak ti naběhne spor o investituru (v BOPACKU) a už se vezeš v exkomunikaci... tu obvykle přetrpí světští leníci, ale bikupové se trhnou a pak už je jen otázka času, kdy ti naskočí Realm durres a mužeš jít válčit :)

jinak už se mi podařilo krizi překonat a provést úspěšnou křížovou výpravu do Palestiny a teď hraju za Jeruzalém vytvořený z této hry :) docela sranda. První král byl Briliant strategist (taky vedl výpravu - bratr Německého císaře) a dobyl všechno co mohl - hranice od Sinaje po Antiochií. Druhý byl o něco horší a padl po třech letech při obléhání Aleppa. A třetí ještě dítě začal válčit se Seldžuky. Ty se zatím rozpadly a byly ve víru občanské války. Jenže jsem udeřil... zabil jejich mizerného, schizofreního, depresujícího a šíleného krále... a naběhl jim na trůn boreček se staty 16/11/10/11 a během pár měsíců na mě naběhlo 40000 Turků :( takže naděje na zisk Sýrie jsou mizivé a dokonce jsme ztratil těch prá kouksů, co jsem získal předtím od zbytků Fátimovců

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 čer 2007, 12:39 
Nadporučík
Nadporučík

Vals píše:
A pak ti naběhne spor o investituru (v BOPACKU) a už se vezeš v exkomunikaci... tu obvykle přetrpí světští leníci, ale bikupové se trhnou a pak už je jen otázka času, kdy ti naskočí Realm durres a mužeš jít válčit :)

Realm durres je to nejhorší, co se ti může stát. To je už na rozpad království. Všichni vazalové jdou s lojalitou do...... většina jich ti vyhlásí válku, tobě nezbude nic jiného, než je anektovat a vytváření nových vazalů je velké riziko, navíc anexí tvých poddaných ti jde taky reputace drsně dolů a těžce se taky uzavírá mír..

Jinak jseš stále Německým králem, nebo jses toho zbavil a hraješ jen za Jeruzalém? :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 čer 2007, 14:12 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Nejsem. Prostě jsem vypravil z Německa 20000 mužů pod velením bratra, dobyl celý Jeruzalémský emirát, všechna dobytá území dal svému bratru a naloadoval to za něj. Nicméně jsem docela ve svrabu. Moje Franská dynastie vychcípala (takže jsem to loadl znova za nějakýho bratrance z jiné dynastie) a z jihu jsou Fátimovci a z východu Seldžuci. A postupně mne utlačujou. Dokonce už jsme jednou srabácky loadoval, páč mne zcela převálcovali :wink: stydím se za to, ale to už nešlo, celá země by šla znovu pod Egypt. Takhle už po několikáté Seldžuci vyhlásili válku nějakýmu mýmu vazalovi na hranicích a já se neodvážil jim vyhlásit válku, páč jsem prostě třikrát tak slabší a tak jsem postupně zatlačován. Dobyju Edesu a za tři roky je zase fuč. Postoupím za řeku Jordán, zúrodním to tam, překonvertuju na Katolíky a už jsem zase za řekou. Výboje do Syrie už jsou dávno minulostí, tam nemám naději. A k tomu mi teď vypukla v království občanská válka... asi se jim nelíbilo, že nynější král se k moci dostal vraždou toho předchozího.

Byl by z toho krásnej report, kdybych psal, je to plné zvratů :)

Předmět příspěvku: Re: Výzva
PříspěvekNapsal: 22 pro 2008, 22:52 
Desátník
Desátník

Věřím, že tohle určitě výzva je, i v medievalu (hlavně jednička, ale i dvojka) byla hra na SSŘ oříšek, její zkázou je sama její velikost. Ale další výzvu vidím ve hře za Nubíjské království, zejména od r.1187. Dvě neúrodné provincie pokryté pouští a jediným sousedem je mocný egypt. Hrád tohle s agresivním počítačem muže být taky sranda.

PříspěvekNapsal: 22 pro 2008, 22:54 

To nebude sranda, to bude jen masakr :wink:

PříspěvekNapsal: 23 pro 2008, 17:29 
Desátník
Desátník

Náhodou pohodička, zkusil jsem to od r.1187 na VH a nej. agresi a dohrál jsem to za chvílu: ani ne za rok sem se musel surender :D Ale nevzdám to a zkusím to znova a zas trochu jinak, však já to něják probiju 8) , ... možná :?: :?

PříspěvekNapsal: 23 pro 2008, 17:45 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

1187 je navíc mnohem snazší, protože oproti roku 1066 jsou německá knížata mnohem slabší.

PříspěvekNapsal: 23 pro 2008, 18:28 
Desátník
Desátník

To nevim, takhle tu hru nastudovanou ještě nemám, ale nevím k čemu je to Nubíjskému království platný, že tam nějácí stovky kiláků vzdálení němci sou slabší, když hned vedle, spíš všude okolo, je rozlezlej mocný Egypt a ty máš 2 téměř krachující provincie. Podle mě je výhoda roku1187 oproti 1066, že už existuje Jeruzalémské království, které může být poměrně silným spojencem, ikdyž egypt by si na něm taky nejspíš smlsl, na druhou stranu máš v roce 1066 rovnou tři krachující provincie :D takže seš na tom o poznání líp :)

PříspěvekNapsal: 23 pro 2008, 19:14 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Jo počkej, ty mluvíš o Núbií... mne zmátlo, že ze začátku se tu mluví o reichu

PříspěvekNapsal: 24 pro 2008, 00:23 
Desátník
Desátník

No ze začátku jo, ale já sem dal návrh na další potencionální výzvu :)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina