Co změnit na fóru?

Zde je místečko pro vaše stížnosti nebo chválu toho co vás napadne.

Moderátor: Vals

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Co změnit na fóru?

Příspěvek od Atlantis » 05 úno 2014, 11:52

Vypadá to, že zatím jo. Nastavil jsi tam nějakou dobu, kdy, když na to nekliknu, to samovolně zmizí?
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 05 úno 2014, 13:29

Atlantis píše:Vypadá to, že zatím jo. Nastavil jsi tam nějakou dobu, kdy, když na to nekliknu, to samovolně zmizí?

musíš kliknout
Obrázek

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 24 úno 2014, 10:48

Jajjun píše:Hlavně tu chybí nějaká spamovací místnost "volný pokec light". (I když je otázkou, zdali by se něco takhle duálního ujalo, když většina starý gardy bude v normálním pokecu... a nováčků zase tolik asi nebude aby si vystačili spolu)

přímo chat bych tu nerad zaváděl,to spíše dříve pustíme nováčky do volného, už tak od 50 příspěvků třeba
Po zvážení chci přidat na stránky, pro jejich oživení, něco mezi chatem a návštěvní knihou, ale hledám něco optimálního. Potřebuji jen jednoduchou knihu, wp plugin, co bude umět uchovávat třeba posledních 50 postů, bez nutnosti registrace, psaní po opsání nějakého captcha.

Spousta nováčků zůstává imho pasivních, protože nemají tolik možností se tu zabydlet nenáročnými posty. Ano, můžou sepsat něco do historie (napsat sloh je náročný jen tak pro nic za nic) nebo sbírat posty v hádačkách a časem na sebe upozornit a dostat přístup do volného... Jenže proč by to dělali když o tom, že je tu milión podsekcí s různými podmínkami vstupu a různě omezeným přístupem, neví? Takový nováček o prasárnách třeba nemůže vůbec vědět, tak ani nemá motivaci se tu aspoň trochu socializovat a postupně se do nich propracovat... Takhle sem přijde pro češtinu; po roce že mu třeba něco nejde; třeba si přečte nějaké tipy a... konec.

ok s tímhle souhlasím, zavedeme pro registrované přístup do hádanek, jiných her a pouze volné a určité další části budou od určitého počtu příspěvků
hotovo, teď by mělo být fórum přehlledně rozděleno do skupin

Teď si ani nejsem jistý, ale mám pocit, že nováčci nevidí ani třeba "jiné hry". Když se podívám do skupin, tak za rok 2013 dostal jen jeden uživatel přístup do volnýho tématu - a to uživatel Tifík s registrací "pát říj 18, 2013 6:54 pm". Kdežto za rok 2013+pár dní roku 14 se tu zaregistrovalo 39 účtů s minimálně pěti příspěvky (samozřejmě jejich ne/kvalitu jsem dál nijak nezkoumal)...
Viz. třeba uživatel Hodon... Chtěl se s námi podělit o jeho dojmy z Democracy 3, tak to šlehnul do "zpráv pro Jajjuna". Možná kdyby měl přístup do jiných her, tak by se podělili i další lidi o to co právě hrají...

ano to je problém, teď se občas dá někomu novému s více jak 100 zprávami možnost nahlížet do volného, ale další postup už není a ani není jasné kam všude může, musí se předělat skupiny a hlavně je zjednodušit
viz. předešlé

Plus jak jsem psal, dřív -> kdyby se sjednotilo nějakým způsobem téma na slevy a akce. Teď si nepamatuju, ale ten návrch co jsem ti psal, tak to nešlo technicky, že? Tak to třeba zkusit zpracovat jiným způsobem... Takhle je těch slevových a akčních témat hodně... v CK2 je jich hned několik, EUIV má vlastní, v jajjun zprávách je taky jedno, ve volným je zase steam vlákno ve kterým taky člověk někdy slevy najde...

K tomuto mám celkem jednoduchý názor, podle mě by bylo nejlepší dávat info o slevách na stránky, slevy nejsou každý den a na stránky by si takhle našlo cestu více lidí
tohle chci vážně hlavně na stránky, v následujícím čase budu chtít udělat zbrazení posledních x postů ze stránek zde na fóru někde nad hlavičkou, jen v decentní formě

Edit: A když už jsem u změn, tak to není změna u fóra, ale měl bych výhradu k doméně. hoi.jajjun.com poddoména je jednak ošklivá a hlavně je docela nevypovídající. Když budu hledat informace o Crusader Kings, tak mě doména hoi.jajjun.com opravdu nezajímá. Hledám informace v cz. Když budu hledat anglicky, tak jdu rovnou na orig. forum. Dál nemusím vědět, že CK2 spadá pod paradox hry. A ani nemusím vědět co to značí to hoi... Takže takový alias jajjun.cz by nebyl k zahození... Vzhledem k neaktivitě stránek by bylo zbytečné kupovat pořádné související domény jako crusaderkings.cz apod... takže aspoň vytvořit adekvátní subdomény... Tedy pokud tvůj hoster dovoluje vytvořit více subdomén bez cálování...

tak nebyl by problém dokoupit doménu dvě, pokud bych viděl, že to prospěje, nebo se mohou vytvořit alespoň ty subdomény a nalinkovat je na jednu hlavní
zkus ty nebo ostatní navrhnout tu jednu českou doménu, tu zaplatím a můžeme na ní idělat subdomény s jednotlivými hrami

K výše zmíněnému víc propagovat stránky... Já bych prostě narval globální topic všude do fóra, který by směřoval do sekce "HoI web". A pokud to je možné, tak aby v něm někde nahoře byl odkaz na stránky. Banner není všechno. Dál by chtělo trochu té aktivity... Stačí krátké novinky... Co třeba zkusit dát aktivním redaktorům nějakou barvičku jména? Rychlá a snadná cesta pro nováčky, aby se cítili jako mazáci...

barvička je dobrý nápad, to bude, ono zvažuji i další alternativy k aktivaci lidí
uvažuji o nějakém základním systému odměňování, třeba jako byl testován ten provizní systém, ono reklama na webu skoro nevydělává (100kč ročně) tak bych ji buď stáhl a nebo ji naopak přidal i sem do fóra, (1000kč ročně) a k tomu bych něco přidal a mohlo by se ročně rozdat třeba 5 nejaktivnějším nějaké drobnosti jako licence ze stream jako dárek

+ možná vytvořit nějaký stručný rozcestník, pro nové uživatele? Když si představím, že jsem se právě zaregistroval a najedu na "pravidla a info fóra", tak to zhodnotím zhruba následovně-
Máte potíže při registraci? - už jsem zaregistrovanej
BANoměr - aneb jak má kdo blízko k BANu - teď jsem se regnul
Káznice - tresty pro uživatele Jajjun.com fóra - viz předchozí myšlenka [Návrch nemůže být nepoužívaný BANoměr uvnitř káznice?]
Pravidla o nezávadnosti fóra jako celku - 10. řijna '06 - zajímavé co tam mají? Fuj malý písmenka! Hmm, takový ty obecný řeči... fórum je apolitické, zív, nebude tolerováno... křížek.
Pravidla a info fóra. - Bude to tady lepší? Tak to ani náhodou číst nebudu... rychle pryč [Návrch - sjednotit pravidla do jednoho, dvou postů ať je to u sebe a ne ve dvaceti]
Sex spam bot... - Huh 8) zajímavé... :creepy wink: Tak nic :(
Umístění avataru - dejme tomu
Aktivace uživatelů nuda...
A přání k novému roku...
A hlášení výpadku, který pamatuje ještě moje babička...

ano to by chtělo předělat
rozcestník udělán díky za něj

pokud by měl někdo nějaký nápad jak trošku pozvednout naši komunitu, tak písněte
Obrázek

Smajl
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Smajl » 02 bře 2014, 23:09

Mě by se docela líbily nějaké žebříčky a statistiky. Třeba "nejaktivnější přispěvatelé za poslední měsíc" a podobně.
Možná by šlo vytvořit bodový systém, kdy by uživatel získal například bod za příspěvek a pět bodů za článek/report, nebo něco v tom smyslu. Podle toho by pak mohli být určován přístup k nováčkům zakázaným diskusím a podobně.
A pak mě napadá ještě hodnocení článků/reportů např. na stupnici 1-10.
Nevím, jestli jsou moje návrhy k něčemu a něco by změnily, ale třeba vás přivedou na něco užitečnějšího...
Vím, že vám do toho nemá nováček co kecat, ale myslím, že tohle fórum chce oživení, momentálně my to tu přijde více mrtvé, než živé (nemám však porovnání s lety minulými).
Lord Medgar Tully, pán Řekotočí - viewtopic.php?f=127&t=7705
Císař mandžuský - viewtopic.php?f=124&t=7638

shogun
Desátník
Desátník

Příspěvek od shogun » 03 bře 2014, 19:50

Vím, toto je fórum o Paradox hrách, ale mě by se líbila i nějaká sekce o historických filmech a seriálech, i připravovaných. Uživatelé by pak mohli psát i recenze. Chápu, někteří řeknou, že je na to csfd.cz, ale ten jejich vyhledávací systém je někdy trochu komplikovaný, kolikrát nenajdu to, co hledám (především ohledně historických filmů). S tím i souvisí, že by v té sekci mohly být i témata typu: Hledám film z období kolonizace, průmyslové revoluce apod. :)

V tématech by se pak mohl i daný film/seriál hodnotit a i podle příspěvků zjistit, zda se opravdu drží historické linie, nebo plete různé období dohromady viz. Gladiátor. :wink:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

Princ Evžen Savojský
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 03 bře 2014, 19:57

Tento nápad se mi velmi líbí.
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

jjelen
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jjelen » 03 bře 2014, 20:00

Taky mi o připadá jako celkem dobrý nápad
Hetharie V.: Kancléř Jeho knížecí Jasnosti Jiřího Lormanwenského Marek z Lesohradu

Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio » 03 bře 2014, 20:01

Myslím si, že by to bylo přínosné.

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 03 bře 2014, 20:06

:idea: Dobrej nápad
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 04 bře 2014, 08:29

Smajl píše:Mě by se docela líbily nějaké žebříčky a statistiky. Třeba "nejaktivnější přispěvatelé za poslední měsíc" a podobně.
Možná by šlo vytvořit bodový systém, kdy by uživatel získal například bod za příspěvek a pět bodů za článek/report, nebo něco v tom smyslu. Podle toho by pak mohli být určován přístup k nováčkům zakázaným diskusím a podobně.
A pak mě napadá ještě hodnocení článků/reportů např. na stupnici 1-10.
Nevím, jestli jsou moje návrhy k něčemu a něco by změnily, ale třeba vás přivedou na něco užitečnějšího...
Vím, že vám do toho nemá nováček co kecat, ale myslím, že tohle fórum chce oživení, momentálně my to tu přijde více mrtvé, než živé (nemám však porovnání s lety minulými).
žebříčky a statistiky: proč by ne, ale zase aby to nepodněcovalo lidi ke spamu.
hodnocení kvality příspěvků je těžké, to je potřeba několik lidí co budou kontrolovat, kdo co napsal a potom mu někam přidělovat body, což už se zkoušelo a nefungovalo to. K nepřístupným diskusím budeš mít přístup, jen co tu budeš o trošku déle a napíšeš trošku více vhodných zpráv. V podstatě zhruba od rotného budeš mít přístup do dalších sekcí, která je výchozí pro 95% lidí zde na fóru. Abys postoupil dále budeš tu muset být více let ;-)

fórum je celkem živé, po nástupu ksichtoknihy je na tom poslední dobou i dobře, je jasné, že dříve to bylo lepší, ale blbokniha je prostě moc velké lákadlo.
Obrázek

Smajl
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Smajl » 04 bře 2014, 21:59

shogun píše:Vím, toto je fórum o Paradox hrách, ale mě by se líbila i nějaká sekce o historických filmech a seriálech, i připravovaných. Uživatelé by pak mohli psát i recenze. Chápu, někteří řeknou, že je na to csfd.cz, ale ten jejich vyhledávací systém je někdy trochu komplikovaný, kolikrát nenajdu to, co hledám (především ohledně historických filmů). S tím i souvisí, že by v té sekci mohly být i témata typu: Hledám film z období kolonizace, průmyslové revoluce apod. :)

V tématech by se pak mohl i daný film/seriál hodnotit a i podle příspěvků zjistit, zda se opravdu drží historické linie, nebo plete různé období dohromady viz. Gladiátor. :wink:
Když jsme u toho, tak mě napadá i sekce o historických knihách (jak encyklopediích, tak historických románech).
Lord Medgar Tully, pán Řekotočí - viewtopic.php?f=127&t=7705
Císař mandžuský - viewtopic.php?f=124&t=7638

shogun
Desátník
Desátník

Příspěvek od shogun » 04 bře 2014, 22:44

Jajjun píše:Když jsme u toho, tak mě napadá i sekce o historických knihách (jak encyklopediích, tak historických románech).
To se mi také líbí, zrovna čtu knihu Dějiny Německa, tak mám poté v plánu zde napsat nějaký článek ohledně Bismarcka a jeho politice apod. :)
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 05 bře 2014, 09:59

Sice se nedávno fórum hodně zcvrklo, ale přesto bych s tím pokračoval...

Zbraně, Obrněná technika, Letectvo, Námořnictvo, Pozemní opevnění to jsou sekce, kde je pět příspěvků za rok...

A pak ty hry dole - je tam deset her a zdá se, že většina z nich je už neaktivních (soudím, dle posledních příspěvků)... Co takhle vytvořit "dohrané hry" nebo "ukončené hry" a pár jich tam přesunout? Nepřesouval bych tam všechny, protože některá starší a dohraná hra může být na úvodní straně dobré lákadlo pro nové hráče, ale taková půlka by do nějaké společné podsložky přesunout šla...

Jestli jsem to už někdy psal - mám totiž při tomhle příspěvku deja vu - tak mě směle ignorujte :salute:
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

Hox
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Hox » 05 bře 2014, 13:31

Jajjun píše:
žebříčky a statistiky: proč by ne, ale zase aby to nepodněcovalo lidi ke spamu.
Presne ako píšeš, rebríčky sem netreba lebo by tu každý spamoval (veď su Hodnosti to stačí nie?) :D
Dnešná pravda je zajtrajší klam.

Jozef Adamovič

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 10 kvě 2014, 19:12

Edit: A když už jsem u změn, tak to není změna u fóra, ale měl bych výhradu k doméně. hoi.jajjun.com poddoména je jednak ošklivá a hlavně je docela nevypovídající. Když budu hledat informace o Crusader Kings, tak mě doména hoi.jajjun.com opravdu nezajímá. Hledám informace v cz. Když budu hledat anglicky, tak jdu rovnou na orig. forum. Dál nemusím vědět, že CK2 spadá pod paradox hry. A ani nemusím vědět co to značí to hoi... Takže takový alias jajjun.cz by nebyl k zahození... Vzhledem k neaktivitě stránek by bylo zbytečné kupovat pořádné související domény jako crusaderkings.cz apod... takže aspoň vytvořit adekvátní subdomény... Tedy pokud tvůj hoster dovoluje vytvořit více subdomén bez cálování...

tak nebyl by problém dokoupit doménu dvě, pokud bych viděl, že to prospěje, nebo se mohou vytvořit alespoň ty subdomény a nalinkovat je na jednu hlavní
zkus ty nebo ostatní navrhnout tu jednu českou doménu, tu zaplatím a můžeme na ní idělat subdomény s jednotlivými hrami
takže chci podumat a i od vás chci zamyšlení nad otázkou zda neudělat duplikát stránek hoi.jajjun.com na jajjun.com a případně na doméně jajjun.cz
a třeba na jajjun.cz nevytvořit subdomény třeba crusaderkings.jajjun.cz se stránkou pro češtinu a případně nějaké módy, ale nic velkého prostě prezentování pouze našich projektů, tak to udělat i pro hoi, eu a viki

a za druhé mě napadlo, zda nevytvořit fb stránku jajjun, kde bych dával pouze aktuální informace o paradox hrách, jde o to, že ty stránky co má shogun tak jsou pouze pro euiv a i tak nám zvedají návštěvnost a počet registrovaných je větší

takže se ptám jak trošku v čr a sr zpropagovat paradox hry v rámci jajjun webu?
Obrázek

Praetorian
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Praetorian » 05 zář 2014, 14:28

Nebylo by možné vytvořit samostatnou podzáložku i pro antickou odnož Europy Universalis s názvem Europa Universalis Rome a její datadisk Vae Victis?

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 06 zář 2014, 09:24

Já se obávám, že to příliš mnoho lidí nehraje...
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Praetorian
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Praetorian » 06 zář 2014, 11:18

Tak podobnou argumentací bych se mohl vyjádřit i o obou Victoriích (zejména tedy o té první, je zde na fóru míň příspěvků, než kolik má samotný topic o Rome - nepočítáme-li těch pár reportů, které by třeba v samostatném "chlívečku" přibyly i k němu). Vycházel jsem tedy hlavně z toho, že když se má fórum věnovat "historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem", tak mi přišlo zvláštní, že jako jediná kmenová hra, produkovaná skutečně švédským Paradoxem a ne pouze pod jeho patronátem vydávaná, toto privilegium postrádá. Zvlášť komické mi to potom přijde v případě, že u většiny titulů početnějších sérií (HOI, CK atp.) má své oddělení dokonce i každý díl zvlášť (byť i u nich lze o některých titulech v sérií prohlásit, "že se moc nehrají").

Nechci nějak snižovat gramotnost místní herní komunity co se znalostí vydaných děl týká, ale věřím tomu, že část spin-off z antického Říma třeba ani nezaregistrovala, už třeba jen proto, že je zahrabaný v již mrtvém EU3. Proto je taky možné, že je zde o této herní odbočce tak málo příspěvků :wink:

Praetorian
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Praetorian » 07 zář 2014, 17:27

No, dřívější návrh tedy ponechám místní generalitě ke zvážení a uvedu ještě jeden dotaz. Nestálo by podle názoru místních stařešinů za to, kdyby se vytvořil topic s uloženými hrami, které jsou uvedené v místních herních reportech? Vzhledem k tomu, že drtivá většina reportů zůstává žel bohu nedokončena ve velmi zajímavých momentech (typicky třeba tec2do a jeho cesta japonského tygra do lůna Evropy v HOI2), třeba by někdo ocenil, kdyby si mohl alespoň soukromě zaválčit v těchto scénářích pokročilé hry, do kterých se část hráčů třeba ani nepropracuje. Jistě, stačilo by případný save umístit do svého tématu, ale myslím, že přehledné téma s krátkým popiskem (popřípadě obrázkem k zdokumentování situace) by leckdo třeba uvítal. Pokud tedy nehodlají dotyční autoři své herní postupy chrtit, nebo už se tyto uložené pozice nevypařily na dně Windowsovského koše :wink:

Minreth
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od Minreth » 07 zář 2014, 17:30

Topic klidně založ ;-)
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

Odpovědět

Zpět na „Zprávy pro Jajjuna“