Jaký cms na HoI stránky

Zde je místečko pro vaše stížnosti nebo chválu toho co vás napadne.

Moderátor: Vals

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Jaký cms na HoI stránky

Příspěvek od Jajjun » 19 úno 2013, 18:25

Hola,
prosím každého kdo se vyzná v cmskách, aby mi sem hodil nějaký návrh a případně zda jeho návrh umí:

uploadovat soubory pro nabídku ke stažení
uploadovat obrázky pro vkládání do článků
má registraci a volbu pravomocí pro registrované - aby někdo kdo má na starosti ck2 nemohl náhodou smazat věci o HoI3
vkládání novinek a článků - přes nějaký WYSIWYG editor

to je tak základ co mě napadá

Díky
Obrázek

pan Ahoj
Major
Major

Re: Jaký cms na HoI stránky

Příspěvek od pan Ahoj » 19 úno 2013, 18:32

Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 19 úno 2013, 18:35

http://www.opensourcecms.com/ Tady jich je celkem hafo k otestování. :)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 19 úno 2013, 19:50

jj díky tohle znám, ale právě tomu testování jsem se chtěl vyhnout.

u wp se mi líbí velmi jednoduchá administrace, ale pokud se nemýlím tak je potřeba skoro vše doinstalovávat módy
u joomly se mi líbí, že obsahuje skoro vše co potřebujeme, ale problémem je složitá administrace

ono u obou je v pohodě, že existují stovky nádherných vzhledů ke stažení zdarma nebo za nějaký přijatelný poplatek

když nebude vyhnutí, tak nainstaluji všechny navržená cms i s navrženými módy a redaktoři si to vyzkouší a co bude lepší se vybere
Obrázek

Duke
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Duke » 19 úno 2013, 23:50

Jajjun píše:jj díky tohle znám, ale právě tomu testování jsem se chtěl vyhnout.

u wp se mi líbí velmi jednoduchá administrace, ale pokud se nemýlím tak je potřeba skoro vše doinstalovávat módy
u joomly se mi líbí, že obsahuje skoro vše co potřebujeme, ale problémem je složitá administrace

ono u obou je v pohodě, že existují stovky nádherných vzhledů ke stažení zdarma nebo za nějaký přijatelný poplatek

když nebude vyhnutí, tak nainstaluji všechny navržená cms i s navrženými módy a redaktoři si to vyzkouší a co bude lepší se vybere
WP. Ono těch pluginů nebudeš potřebovat tolik (třeba jenom 5 i s kravinkama).

Jinak bych se přimlouval pak za možnost SSO s forem.
Obrázek

Scar
Poručík
Poručík

Příspěvek od Scar » 20 úno 2013, 00:48

jenže wp mu neumožní nastavit že ten či ten může přispívat jen tam nebo tam, pokud si na to nedá plugin. to je defacto jediná nevýhoda, ale vzhledem že tam autor a redaktor mají taková určitá omezení, že to je celkem jedno. Vždyt na tom funguje takový interval.cz nebo tuším pokud si správně pamatuji název techcrunch.com

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 20 úno 2013, 14:35

ono klidně tam narvu nějaké pluginy to není problém, jde o to, aby to nebylo třeba 5x náročnější na následnou údržbu než skoro hotová joomla
a hlavně, aby se v tom redaktoři vyznali, protože pro mě dokonalé 100% hotové phprs bylo tak složité, že skoro nikdo nevěděl jak se v něm pohybovat

jinak s fórem to provázávat moc nechci, pokoní se něco na stránkách (však se znám :dizz: ) a ohroženo bude i fórum. jako na stránkách stejně nechci povolit registraci pro normální návštěvníky a všechny bych lifroval sem. Diskuse nebudou, maximálně anonymní hodnocení kvality příspěvků to se mi líbí a chtěl bych zanechat i na nových stránkách.
Obrázek

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 20 úno 2013, 17:15

pokud někdo náhodou víte a jste ochotni pomoci, jaké pluginy bych potřeboval prosím písněte, těch pluginů je šílený hafo a kontrolovat každý se mi moc nechce :-(
Obrázek

Scar
Poručík
Poručík

Příspěvek od Scar » 20 úno 2013, 17:30

nejdřív si rozmysli co chceš aby to umělo, protože nejlepší wordpress je ten, kde nepotřebuješ žádný plugin, pak je update na novou verzi hotov během 1minuty, přepsáním souborů.
cokoliv dalšího, čím více pluginů, tím horší údržba(a výkonnost, při desítkách pluginů a stovkách návštěv se zatížení serveru přestává sdíleným hostingům líbit)

mé doporučení nainstaluj si jajjun čistej wp a začni ho plnit, pak druhý si udělej test.jajjun a tam si hraj s pluginama, kde si můžeš vyzkoušet ty pluginy typu role manager, download manager, dle mého nic víc nepotřebuješ

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 20 úno 2013, 17:35

Nutnost je cache plugin a něco na zálohování taky není špatný. Já používám W3 Total Cache a zálohování v Better WP Security - jasně na zálohování je několik lepších pluginů, ale mně to stačí a navíc tenhle balík má obrovský množství užitečných věciček v sobě...

A pak dál takový ty univerzální drobnosti který se neztratí nikde jako Google XML Sitemaps, Revision Control, WordPress Ping Optimizer... + Asi nějaký plugin na lepší a přehlednější správu downloadů, ale tady neporadím to budeš muset googlit sám nebo možná poradí někdo další.

Pak možná ještě nějaký SEO balík (na webu se asi nejvíc doporučuje SEO by Yoast, ale mně se mnohem víc líbil All in One SEO Pack). Ale pak jsem si řekl, že mě tohle stejně nebaví a tak jsem ho po nějaký době smazal a jedu bez toho... Vím že je to špatně, ale je mi to fuk...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 20 úno 2013, 17:46

já wp znám, vždy ho instaluju když někdo po mně chce stránky, ale znám ho jen bez pluginů nebo maximálně s nextgen gallery, ale už ho testuji se spoustou pluginů, kterých je šílené množství i třeba jen k tomu download
právě že wp jsem instaloval a spravoval už mnohokrát a joomlu jen párkrát s tím, že u většiny z vás je taky oblíbenější wp bych bral právě wp
ale přesně těm kvantům pluginů bych se chtěl vyhnout, pokud to wp nezvládne s 3 maximálně 5 tak je nutné se ohlédnout jinde

pokud byste mohli doporučit nějaký pluginy co znáte pro splnění tohoto:
má registraci a volbu pravomocí pro registrované - aby někdo kdo má na starosti ck2 nemohl náhodou smazat věci o HoI3

tc2do proč cache plugin je nutnost? a proč zálohování?
Obrázek

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 20 úno 2013, 17:56

Tohle umí WP dobře v základu tohle bych neřešil. Samozřejmě můžeš stáhnout x pluginů, který to "vylepší" ale mě stačí ta základní funkcionalita.
Tohle bych taky neřešil. V základním WP je několik stupňů oprávnění... A ty jsou dostatečný. Hlavně Level 2 - člověk může napsat článek, může publikovat svůj článek a může editovat svůj článek. Nic víc... Cizí práci tam uvidí, ale může ji max. rozkliknout jako normální návštěvník stránek. Upravovat, mazat cizí nemůže. Pro neověřený autory může být level 1, kde člověk může jen napsat článek, ale nemůže ho ani publikovat - musí ho schválit někdo s vyšším pověřením.

Proč cache plugin - protože extrémně odlehčuje hostingu. A má to několik dalších vedlejší výhod, jako třeba rychlejší načítaní stránek pro uživatele... Nevýhoda? Musí se nastavit... Ale já ho nastavil jednou a dál se o něj nestarám... :)

Zálohování? Ty si ještě nikdy nepřišel o data? :twisted: Samozřejmě zálohovat nemusíš, ale já bych bez toho aniž by mi jednou týdně nepřišla na mail záloha neměl klidný spaní... (Navíc ten balíček Better WP Security má v sobě spoustu užitečných věcí - jako třeba odebrání verze WP která na tvých stránkách běží). Ano jde to udělat lehce manuální editací jednoho souboru, ale takových věcí tam je mnohem, mnohem víc a to v podobě jednoduchýho klikání ;)

EDIT: Achjo, že já to píšu, když už to bylo několikrát napsáno líp...
K čemu je cachování?

Většina stránek na webu (titulní stránka, články) je v podstatě statická - příliš se nemění, všichni návštěvníci vidí stejný obsah. Když se tedy 1000 lidí podívá na stejnou stránku, tak WordPress všech těchto 1000 požadavků složitě zpracovává, vykonají se desítky tisíc řádku kódu PHP, provedou se tisíce či desítky tisíc dotazů do databáze. A přesto výsledek je vždy stejný.

Při tzv. cachování se sestavení stránky provede pouze jednou a celý výsledek se uloží jako celý hotový HTML soubor. Při dalších požadavcích se návštěvníkovi již posílá pouze tento hotový HTML soubor a již to vůbec nemusí jít přes PHP. Zrychlení může být 10-30 násobné!

Při použití cachování budou tedy vaše stránky výrazně rychlejší a náš server bude výrazně méně zatížen.
Link tady.

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 20 úno 2013, 18:04

super díky za info

tak jdu testovat i z pohledu redaktora
no já nezálohuju, za mě každý den zálohuje hosting :-)
Obrázek

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 20 úno 2013, 18:14

Tak to samozřejmě záleží už na tom hostingu... Já jakožto uživatel Wedosu každodenní zálohy bohužel nemám... Respektive oni je dělají, jenže kdyby se všechno zesr*lo, tak si za to účtují poplatek 600Kč :) A v tomhle bych byl i tak trochu coveroidní... Nikomu cizímu nevěřím. Takhle mi chodí záloha na mail a mám jistotu, že když mi něco chcípne tak to tam prostě opravdu je. :twisted:

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 20 úno 2013, 18:35

jasný to chápu

jen dotaz, co pro tebe nebo tvůj hosting znamená výrazné zatížení?
Obrázek

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 20 úno 2013, 19:16

Co je to výrazné zatížení nevím. Jako zákazníka mě to ostatně zas tak nezajímá a nikdy jsem to nezkoumal. Mě na tom zajímá ta část o zrychlení načítání stránek a ta platí, takže věřím i té části o menším zatížení... Kdyby to pravda nebyla, tak by to hosting sám nedoporučoval... :) Nějaký čísla zde.

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 20 úno 2013, 19:22

jo pohoda to vypadá dobře, já jen abych neinstaloval wp a za pár měsíců mi hosting nedělal potíže, že mám velký přenosy dat
i když před přechodem měl hosting na jajjunu asi 10GB měsíčně, tak snad wp není takový žrout, aby si vzal víc než třeba 5GB
Obrázek

Scar
Poručík
Poručík

Příspěvek od Scar » 20 úno 2013, 19:31

přenosy dat neřeší, u Wp je problém, že při hodně přístupech (tisíce denně a více) je velká zátěž procesorů, pokud necachuješ

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 20 úno 2013, 19:34

oki díky za info
Obrázek

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 20 úno 2013, 21:55

nesnáším, nesnáším, nesnáším pluginy !!! doufám, že bude sraz a budu moci předvést svůj pravý hák :twisted: :twisted: :twisted:
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zprávy pro Jajjuna“