Velké vánoční zamyšlení

Zde je místečko pro vaše stížnosti nebo chválu toho co vás napadne.

Moderátor: Vals

Bostončan
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Re: Velké vánoční zamyšlení

Příspěvek od Bostončan »

Nezabúdaj, že preklad ti veľmi ľahko niekto môže uploadnuť a šíreniu už potom nezabrániš tak ako umelec nezabráni kopírovaniu jeho hudby.
Obrázek

Bostonská príručka Návod k Hearts of Iron IV
Bostonské reporty k Hearts of Iron IV
1. "Nemecká Ríša - Jediná na svete" 100%
2. "Francúzsko - Hranica slobody" 100%
3. "Japonsko - Hirohitov sen" 100%
4. "Československo - Prvá republika"1 z 3
5. "Španielsko - Ostrov izolácie" 100%
6. "Veľká Británia - Boj za mier" Hrané v súčastnosti
gavinny
Desátník
Desátník

Příspěvek od gavinny »

Bostončan píše: 17 led 2022, 20:38 Nezabúdaj, že preklad ti veľmi ľahko niekto môže uploadnuť a šíreniu už potom nezabrániš tak ako umelec nezabráni kopírovaniu jeho hudby.
To už dnes není zase tak jednoduché...

Kam to nahrát?
Na Steam? Ten reaguje na podněty šíření cizího obsahu celkem promptně. Na Ulož.to? Tam se autor také může jednoduše ozvat a soubor je smazán.

Další věc, kde sdílet odkaz na nelegální stažení češtiny.
Tady na fóru asi ne. Stránky jako PřekladyHer.cz si na autorské práva hodně potrpí, takže ani tam ne.

Maximálně je možné češtinu šířit v nějaké uzavřené komunitě na Discordu. Ale i tak jeden z komunity bude muset zaplatit.
Bostončan
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Bostončan »

No len to treba mať na pamäti, že sa to stať môže. Aby to človeka zbytočne neodradilo
Obrázek

Bostonská príručka Návod k Hearts of Iron IV
Bostonské reporty k Hearts of Iron IV
1. "Nemecká Ríša - Jediná na svete" 100%
2. "Francúzsko - Hranica slobody" 100%
3. "Japonsko - Hirohitov sen" 100%
4. "Československo - Prvá republika"1 z 3
5. "Španielsko - Ostrov izolácie" 100%
6. "Veľká Británia - Boj za mier" Hrané v súčastnosti
WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od WhiteHorse »

Stát se může cokoliv. Ale jestliže budou češtiny omezeny na čistě soukromou distribuci s varováním, že po porušení pravidel bude dotyčný z distribuce definitivně vyřazen, nebude to tak jednoduché. A zjistit, kdo se prohřešil je celkem snadné.

Ti, kteří mě skutečně podporují a váží si mé práce podle mého názoru něco takového neudělají.
gavinny
Desátník
Desátník

Příspěvek od gavinny »

Budu zde opět reagovat na nejnovější příspěvek na stránkách.

Samozřejmě, že pohledu WhiteHorse plně rozumím. Sám bych se na takhle nevděčnou práci už dávno, a bez jakéhokoli pardonu, vykašlal.

Jen tak ale přemítám nad oněmi 10 % podporujících, o kterých WhiteHorse píše, jako o dobrém čísle. Řekl bych, že zásadní problém v tomto národě je, že zdejším lidem totálně chybí schopnost pochopit, že nic na světě není zadarmo. Když Vám někdo dá oběd "zadarmo", věřte, že jste si jej už třikrát předplatili. Avšak, je to pro spoustu lidí zadarmo. V důsledku je pak problém, když je tzv. "vstupné dobrovolné". Drtivá většina lidí nedá vůbec nic. Pokud by však bylo vstupné 50 Kč, tak na "akci" přijde prakticky stejné množství lidí a těch 50 Kč do kasičky hodí a ani si toho nijak nepovšimne. Je přece normální, že když na "něco" jdu, tak za to zaplatím. Tímto se dostávám k mé pointě. Když ovšem lidé vidí, že nic dávat nemusí, tak se absolutní, drtivá, totální většina ani nezamyslí nad tím, že by měla něco dát.

Úplně stejné je to s překlady her. Všímám si, že některé překladatelské týmy zveřejňují své překlady, či jejich bety, pouze pro přispěvatele, a po nějaké době zveřejní verzi pro všechny. Byla by toto cesta? Možná. Zvedl by se počet přispěvatelů? Asi ano. O kolik? Z 0,46 % asi tak na 1 %.

Další věcí je, že na Steamu lze vybrat kteroukoli z předchozích vydaných verzí her od Paradoxu. Pokud by tedy byla vždy zpoplatněna jen nejnovější verze, případně by WhiteHorse začal se zpoplatněním až od nových překladů, pevně věřím tomu, že se nic moc nezmění. Hráči budou hrát starší verzi. Rovněž je potřeba si uvědomit, že všechny hry Paradoxu mají aktuální češtinu a hráči již mají češtiny stažené. Tohle je důležité proto, že i v případě, když by WhiteHorse zpoplatnil češtiny od zítřka, tak může trvat klidně rok, než se naplno projeví nutnost příspěvků, aby si hráči mohli stáhnout češtinu.

Jsem tedy opravdu zvědav, jak to WhiteHorse do budoucna plánuje.

EDIT: Tak mě napadá, že Victoria 3 by mohla být velmi dobrým startem pro zpoplatněné češtiny. Nikdo nebude mít žádnou předchozí verzi, hra to bude převelice komplexní, takže i hráči, kteří mají třeba průměrné znalosti angličtiny, rádi použijí češtinu...
Mela
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od Mela »

Na Victoria 3 podle mě dopadne část z velkého vánočního zamyšlení, o tom že jedna hra se nebude překládat vůbec.
WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Na Victoria 3 podle mě dopadne část z velkého vánočního zamyšlení, o tom že jedna hra se nebude překládat vůbec.
Omyl. Victoria 3 je hra, na kterou se osobně velmi těším a budu ji překládat, i kdybych to měl dělat jen pro sebe. Že nebude veřejně ke stažení, je víceméně jasné.

Ta hra, která vypadne, je CKIII, protože je to sračka a já ji nesnáším. To, že nebude veřejně ke stažení žádná další verze HOI4 asi také leckoho zabolí.

Ono to totiž nebude tak, že bude zpoplatněna každá NOVÁ verze. Ono to bude tak, že od teď už ŽÁDNÁ další verze veřejně ke stažení nebude. Jinými slovy - to, co je veřejně ke stažení teď, je konečná.

A že hráči budou hrát starší verze? Asi ano, ale brzy se jim to asi začne zajídat. Po první velké aktualizaci se jim to stejně začne rozpadat. Co myslíš, že s češtinou uděla update, který má sám o sobě (bez DLC) 200 normostran? A další podobný? A ještě další? Nikdo z vás nemá ani potuchy, kolik změn a jak velkých přinese každý větší patch.

Zkus si na EUIV napasovat nejstarší dostupnou češtinu (1.07) a uvidíš to sám. Možná to ani nerozjedeš. Nemluvě o spoustě různých nesmyslů, na které tam kvůli změnám narazíš.
Hox
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Hox »

To bude veľká škoda s CK3, ja osobne mám češtinu len na CK3, je to záhul ta angličtina. Hlavne tie udalosti, kde je obrovský text a každé chybné pochopenie udalosti znamená veľkú chybu v priebehu hry.
Dnešná pravda je zajtrajší klam.

Jozef Adamovič
JOBisko
Vojín
Vojín

Příspěvek od JOBisko »

WhiteHorse píše: 06 úno 2022, 20:52 Ta hra, která vypadne, je CKIII, protože je to sračka a já ji nesnáším. To, že nebude veřejně ke stažení žádná další verze HOI4 asi také leckoho zabolí.
Tak konečně se mi po několika desítkách pokusů podařilo zaregistrovat (fakt fuška :roll:) Tvé rozhodnutí mne bude velice mrzet a to už jen proto, že skutečně využívám jedinou češtinu a to CK III.

Sám za sebe si nedokážu ale představit, že těch stáhnutí je za měsíc tolik, kolik uvádíš ve statistikách (ta čísla mne velmi překvapila). Pominu fakt, že si lidé stahují i staré verze češtin. Napadá mne jediný způsob jak dosáhnout těchto čísel a to, že někdo obden přeinstalovává hru a vždy si k tomu stáhne novou češtinu (což by odpovídalo tomu 5 za den).

Hádám, že tvé rozhodnutí zvrátit nejde a zítřejší velký plánovaný update již překládat nebudeš.

Každopádně tvé rozhodnutí respektuji a přeji ti hodně úspěchů v následujících překladech a ať jde práce hezky od ruky...

PS: Má cenu ještě hlásit chyby v překladu CK III? Budou zapracovávány nebo jsi CKIII již uložil do temných zákoutí svého archivu, odkud vybředne jen a pouze při záchvěvech tvé nostalgie?
MONT10
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od MONT10 »

WhiteHorse píše: 06 úno 2022, 20:52
Ono to totiž nebude tak, že bude zpoplatněna každá NOVÁ verze. Ono to bude tak, že od teď už ŽÁDNÁ další verze veřejně ke stažení nebude. Jinými slovy - to, co je veřejně ke stažení teď, je konečná.

A už máš nějaky plán jak to spoplatnění bude probíhat ? Jestli se bude platit pravidelně měsíčně a nebo při každé vydané aktualizaci češtiny ?
MartinMMM
Vojín
Vojín

Příspěvek od MartinMMM »

Ja osobne síce češtinu z tejto stránky nevyužívam (sčasti pre to, že momentálne na hry od Paradoxu nemám moc času, naposledy som hrával Stellaris krátko po vydaní a Crusader Kings II, avšak o tejto stránke som sa dozvedel až neskôr..), avšak považujem za úžasný výkon, že niekto obetoval také množstvo času, aby preložil tie stovky a stovky normostrán textu a že jeho znalosť angličtiny mu umožňuje urobiť takéto preklady. Dovolil som si poslať aspoň malé poďakovanie a verím, že aj môj príspevok trošku prispeje k tomu, aby sa tieto perfektné hry ďalej prekladali (a prípadne sa aj prekladali ďalšie chystané tituly..obzvlášť sa teším na novú Victoriu)

...ešte raz jedno veľké Ďakujem..
WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Sám za sebe si nedokážu ale představit, že těch stáhnutí je za měsíc tolik, kolik uvádíš ve statistikách (ta čísla mne velmi překvapila).
Ano, mě to také překvapilo, ale asi to je reálné. Když jsem vydal nějakou češtinu ke zvlášť očekávané verzi, měla za první hodinu mnohdy i 200 stažení. První stažení obvykle probíhá pár vteřin potom, co zveřejním odkaz. Rozhodně si ta čísla nevymýšlím, nemám to zapotřebí, je to údaj z pluginu, který počítá downloady a sestavuje o tom logy. Jak už jsem psal dříve, jadno stažení vychází na zhruba každých pět minut.

Jen pro zajímavost - poslední stažení v roce 2021 proběhlo ve 23:44:34 a byla to čeština k HOI4 verze 1.11.3.
První stažení v roce 2022 proběhlo v 00:16:26 a byla to čeština k HOI4 verze 1.9.
IP adresy samozřejmě uvádět nebudu... :-)
Hádám, že tvé rozhodnutí zvrátit nejde a zítřejší velký plánovaný update již překládat nebudeš.
To by záleželo na okolnostech. Zvrátit se dá každé rozhodnutí, je to jen otázka motivace. Zadarmo nebo za smajlíka na netu to pochopitelně dělat nebudu. Zatím nikdo neví, jak to bude velké, ale má to být obrovské a údajně Paradox kvůli velikosti vydání nejméně dvakrát odložil. Takže při patřičné motivaci by mohlo k lecčemus dojít. Ber to asi takhle: do Kolbenky chodím nerad a upřímně řečeno mě to velmi obtěžuje. Nicméně zaměstnavatel mě motivuje natolik, že potíže překonám, radostně se na něj šklebím a tvářím se tak, aby nebylo na první pohled patrné, jak moc mě to tam... obtěžuje... :-) Takže kdyby se našel dostatek lidí, kteří by mě náležitě motivovali, kdo ví. Ale zatím to nevydali, takže jakékoliv úvahy jsou předčasné.
Má cenu ještě hlásit chyby v překladu CK III?

Na to teď nedokážu odpovědět. Bude záležet na okolnostech - viz výše.

MONTH:
A už máš nějaky plán jak to spoplatnění bude probíhat ?
Ale fuj, jaké zpoplatnění? O něčem tak vulgárním nemluvme! Vy, kteří jste moji přátelé a podporujete mě v mém válečném úsilí, přeci dbáte, abych se nemusel zabývat tak přízemními věcmi, jako jsou účty za elektřinu a podobné triviality a proto mi na ně přispíváte. Já vám za to z čisté vděčnosti jednou za čas pošlu pár textových souborů, ve kterých si po večerech čtete.

Plán samozřejmě mám a ti, kteří mě podporují, se nemusejí ničeho obávat. Včas oznámím, co a jak a jak bude další podpora probíhat. V hrubých rysech: přátelé, kteří mě podporují, budou na našich stránkách vyzváni, aby se se mnou spojili přes mail. Dohodneme spolu potřebné náležitosti, jako je podpora, důležité kontaktní údaje a já si každého najdu v účtu, abych si ověřil, že je přítel přátel. Po dokončení překladu ode mě přátelé dostanou výše zmíněné soubory - rovněž mailem. Pokud by někdo zklamal mou důvěru a svoje soubory by někam postnul, nebo je nějak jinak šířil, bude bez ohledu na výši podpory okamžitě vyřazen z databáze a už nikdy žádné soubory nedostane.

Kdyby hráči chtěli, stále ještě pořád mohou situaci zachránit, protože tohle je sice poslední vážné varování, ale ještě je čas. Stačí oněch deset procent. Ale hráči chtít nebudou. Dokonale to vystihuje hláška jistého Patricka Beneše "To jako musíme poslat peníze, aby byly překlady?" A takových Patricků je tahle republika plná.
Dovolil som si poslať aspoň malé poďakovanie a verím, že aj môj príspevok trošku prispeje k tomu, aby sa tieto perfektné hry ďalej prekladali (a prípadne sa aj prekladali ďalšie chystané tituly..obzvlášť sa teším na novú Victoriu)
Děkuji. Victoria III samozřejmě bude jen pro přátelé, takže je správné se mezi ně zařadit.

Tedy jak už bylo řečeno, hráči by to ještě mohli změnit, ale můj názor je, že nebudou chtít. Třeba si za ušetřený peníz koupí angliclý slovník.
Arqwell
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Arqwell »

Za mě 100% podpora pro "Klub čtenářů textů". Nevěřím ani na sekundu, že se stahovatelé z čista jasna změní a začnou nějak výrazněji přispívat (a nejen za Paradox). A že se to někde objeví na netu? Ano, určitě ano, ale jak píše WhiteHorse: "Ti, kteří mě skutečně podporují a váží si mé práce podle mého názoru něco takového neudělají." A my si práce WhiteHorse vážíme, nebo? :clapping: :worship:
mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

Tak jsem to dočetl až sem a musím souhlasit, prostě bez peněz nikam nelez. Jen bych si dovolil otázku, zda se překlad bude platit jednou částkou, nebo nějakým ročním pravidelným poplatkem? To, že to někdo po vlastním zaplacení hodí na net, je spíš otázkou vlastní serioznosti a jak znám lidi tak se i takový najdou... :roll: Hra jako Vic III a vlastně i další hry od Pradoxu, pro mne osobně, nejsou bez češtiny hratelná, takže Já už jsem se rozhodl a přispívám. Kdyby jste to zkusili také, tak jsme se mohli Velkého vánočního zamyšlení vyvarovat.... :?
WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Jen bych si dovolil otázku, zda se překlad bude platit jednou částkou
Tak i tak, mám v plánu nasadit obě možnosti, aby se mohl zúčastnit každý podle své situace a možností. Někomu může vyhovovat pravidelná měsíční podpora, jiný zase raději střelí jednorázovou dávku.

Zatím je to v režimu "plán" a budu pro to muset napsat pár programů, ale to není nic nového a do léta to zmáknu.
Nevěřím ani na sekundu, že se stahovatelé z čista jasna změní a začnou nějak výrazněji přispívat
Já také ne, ale znáš to, nikdy neškodí vsadit Sportku, co kdyby... :-)
davidjaho
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od davidjaho »

Dovolil bych si tedy také přidat svou trošku do mlýna.

Proč lidé stahují staré češtiny? Třeba dohrávají staré savy. Nebo jim prostě předchozí verze vyhovují víc. Já takhle třeba stále hrávám stařičkou verzi 1.9 Stellaris, protože mě stále baví. Ruku na srdce, za poslední roky narostly paradoxí hry do obludných rozměrů. To co by dříve bylo několik samostatných her, pokračování či dokonce datadisků je dneska jedna a ta samá hra neustále prokopávaná. Což nevím jak vám, ale mně už to docela vadí. Obzvlášť když je to kolikrát kvůli nedomyšlenému designu, s kterým si designeři nevědí rady jak vybalancovat, tak to raději celé zahodí a udělají zcela nový bombastický systém. Který má však zase spoustu vlastních problémů a jede se nanovo. Zářným příkladem budiž právě Stellaris. To už mohly být tak tři samostatné hry. Nejvíc mě dojalo ono předělání populace, kde vývojáři nepřímo ve vývojářských deníčcích přiznali, že je předělali jenom proto, že nebyli schopní vyřešit výkon hry v pozdějších fázích. A nyní oznámili předělání tradic a já se děsím, co z toho zas vyleze.

Jinak ke statistikám hraní ze Steamu. Dnes již Steam není jedinou platformou paradoxích her. Za poslední roky si Paradox jednak udělal vlastního klienta a obchod, dále pak několik her se dostalo na GOG, neboli útočiště her bez DRM (staré kousky, Victoria II, Stellaris, Imperator) a taky jsou všechny hry zahrnuty i v microsoftím předplatném Game Pass (který má často akce za dollar, takže bych se nedivil kdyby i tam nebyla velká hráčská základna). Takže Steam už ukazuje jen část hráčské základny, přesto je to zajímavý vzorek. Dominance HoI mně nepřekvapuje, protože je to asi nejsnáze uchopitelná grand strategie a druhak ji neskutečně táhnou mody (Kaiserreich, Old World Blues, Milenium Dawn ad.), které svým obsahem vyloženě zahanbí Paradox tím kolik a jak propracovaného obsahu jsou schopné nabídnout. Europa i Stellaris jsou zavedené a kvalitní kousky i když i na nich už se pomalu podepisuje stáří. Klesající tendence CK3 bych asi připsal na vrub prakticky žádným přídavkům, malém množství modifikací a konkurenci ve formě stále obsahově mnohem bohatších CK2. Nemluvě o jejich velice populárních modech a totálních konverzích jako After the end nebo Game of Thrones. Imperator je bohužel ve stavu klinické smrti. Chamtivost Paradoxu jej zahubila a to se už asi nikdy nezmění. Ale kdo ví. Třeba za několik let se stane podobnou kultovkou jako Victoria II.

Jinak k hlavní části poselství a zamyšlení. Je to celé na tobě. Nic nikomu nedlužíš. Pokud uznáš, že tě překládání nebaví, nic ti nedává a nenaplňuje tě to, tak toho nech. Nemáš vůči nám hráčům žádný závazek. Odvedl jsi neskutečné množství práce a díky ní jsme si mohli užít desítky až stovky hodin zábavy u her v češtině. Za to ti patří neskonalé díky a hluboká poklona.

A takto závěrem bych si dovolil zmínit a parafrázovat myšlenku, kterou před pár lety vyslovil na Vortexu, při příležitosti zrušení češtin u her od Ubisoftu, Filip Ženíšek, překladatel her jako Zaklínač 3 nebo Assassin's Creed Odyssey:
Za posledních několik let narostl objem textů ve hrách neskutečně. Oddysey měl oproti Origins (pozn. předchozí díl Assassins Creedu) dvakrát tolik textů. A když jsem to překládal nebo i u jiných her, tak spousta toho textu, co jsem překládal mi přišla zbytečných. Proč tam jsou? Nemají žádnou přidanou hodnotu. Autoři her jakoby podlehli představě, že čím víc textu tím lépe. Jenomže to neskutečně prodražuje překlad, zvyšuje potřebný čas a i testování. Ale potřebujeme to my hráči? Potřebujeme mít u každého předmětu u každé zbraně nějaký popisek? Nějaké pozadí toho předmětu nebo příběh k němu? Je to třeba?

A celý tento dlouhý komentář bych zakončil slovy Jirky Bigase, herního redaktora webu Vortex: „Čeština ve hrách není právo, ale privilegium.“
Itami Youji
Desátník
Desátník

Příspěvek od Itami Youji »

V první řadě zdravím jako nový člen fóra všechny vespolek.

A přicházím i já s drobnou otázkou. Ne, nedělá mi problém přispět (byť popravdě netuším, jak velká částka je tak nějak odpovídající, ono je pěkné, že se tu napíše, že co mám za hry od Paradoxu plus DLC, tak stejná částka, ale....mám do toho počítat i Cities: Skylines?), ovšem spíše mi vrtá hlavou jiná věc.

Jak vlastně bude propojen dotyčný co poslal částku s možností si překlad stáhnout? :?:
CamperSh0t
Vojín
Vojín

Příspěvek od CamperSh0t »

Jak zde lidi píšou, dokud to bude dobrovolné, tak nikdo nic nedá. Nikomu nic nedlužíš, a pokud se rozhodneš že překlady dáš pár vyvoleným, je to tvoje rozhodnutí, osobně doufám že konečný výsledek, bude pro tebe uspokojivý, jelikož by byla škoda přijít o ty dobré překlady. Rozhodně po výplatě něco málo přispěji, a nemám problém s tím, platit si překlad do hry. Každopádně moje otázka zní, zda mezi ty vyvolené budou, patřit všichni kteří něco přispěli, či pouze ti, kteří přispívají už delší dobu pravidelně, případně kolik je třeba přispět, abych se do toho klubu dostal :D Je jasné, že se nejspíš budou i ozývat tací, co budou vzteklý, že jim sebereš češtinu zdarma, ale věřím že tento systém, by mohl zařídit spokojenost všech. Držím palce.
WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík

davidjaho:
Pokud uznáš, že tě překládání nebaví, nic ti nedává a nenaplňuje tě to, tak toho nech.
Mám několik dobrých důvodů, proč to nezabalit. Jeden z nich byl člověk, který mi před časem napsal, že je po těžké autohavárii, je na tom se zdravím velmi špatně a díky mým překladům na to nemusí pořád myslet. Už zemřel. Podle toho, co mi psal, jsem mu významně ulehčil konec života. Až jednou stanu před tváří Nejvyššího, doufám, že mi to bude přičteno k dobru. Ty ostatní důvody na tom nejsou tak špatně, ale nikdo by s nimi neměnil. Kvůli nim to nechci na fleku to zabalit.

Itami Youji
Mluvíme výhradně o Grand Strategy, takže nějaké Cities: Skylines nehraje roli.
Jak vlastně bude propojen dotyčný co poslal částku s možností si překlad stáhnout?
Nezapomeň, že je to zatím jen plán a nejméně do konce února až března ještě bude. Nicméně teorie je taková: Kontaktuješ mě mailem. Dostaneš instrukce a osobní číslo. Příspěvky půjdou bankovním převodem na stanovený účet a vždy tam bude uvedeno toto osobní číslo. Patřičné soubory nebudeš nikde stahovat, dostaneš je ode mě mailem jako svou osobní verzi textů.

CamperSh0t
Každopádně moje otázka zní, zda mezi ty vyvolené budou, patřit všichni kteří něco přispěli, či pouze ti, kteří přispívají už delší dobu pravidelně, případně kolik je třeba přispět, abych se do toho klubu dostal
Ještě to nemám detailně rozpracované, ale mohu tě ujistiti, že to nikoho nezruinuje. Členem klubu se bude moci stát každý, kdo bude chtít chápat a dodržovat pravidla. Jak už jsem napsal výše, kdo svou verzi někam postne, nebo jinak poruší pravidla, bude okamžitě a navždy z databáze vyřazen a už žádné soubory nedostane.
Itami Youji
Desátník
Desátník

Příspěvek od Itami Youji »

Mluvíme výhradně o Grand Strategy, takže nějaké Cities: Skylines nehraje roli.
Myslel jsem si to, ale přece je, raději se zeptat a být za blbce, než se pak divit. :D Ono takhle, jediné, co vlastně jsem chtěl používat češtinu je CKIII, Stelaris hraju s modifikací (a čeština na to fakt naroubovat nejde) nu a pak čekám jedině na Vic III. Popravdě HoI mně nějak nevzalo...ale možná je to tím, že jsem do tajů nepronikl, nebo tím, že spíše si užívám spíše období míru, než války (krom Sengoku džidai, tam si to užívám naopak dost). Každopádně příspěvky mi nedělají problém, to je to poslední.
Nezapomeň, že je to zatím jen plán a nejméně do konce února až března ještě bude. Nicméně teorie je taková: Kontaktuješ mě mailem. Dostaneš instrukce a osobní číslo. Příspěvky půjdou bankovním převodem na stanovený účet a vždy tam bude uvedeno toto osobní číslo. Patřičné soubory nebudeš nikde stahovat, dostaneš je ode mě mailem jako svou osobní verzi textů.
Soka, soka....tak teď je mi to jasné. Jo, to dává celkem i dobrý smysl.
Odpovědět

Zpět na „Zprávy pro Jajjuna“