Argentina

Pokud chcete diskutovat o Single Playeru datadisku Hearts of Iron 2: Doomsday zde máte možnost.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

Odpovědět
generalisimus
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Argentina

Příspěvek od generalisimus » 31 pro 2009, 23:10

Tak jsem rozpoutal jihoamerickou bouři.Hraju "klasiku" od roku 1936.Teď je srpen 1938 a zatím dobyta Urugay a Chile(to dalo pořádně zabrat,svině jedny).Zbytek roku bude věnován výstavbě ekonomiky a dobytí Paraguaye.
Otázka je co po tom.Ve hře jsou varianty Severozápad-Peru,Ekvádor,Kolumbie a Západ-Brazílie.
Máte někdo s Jižní Amerikou zkušenosti?Bojím se,že nakrknu USA........

Armádu mám 12 divizí pěchoty,1 jízdu,1 horaly a 1 HQ-všechno vzor 36/39. Letectvo po jedné stíhací,taktické a námořní bombardovací letce.Námořnictvo 2 bitevní lodě,4 těžké a 2 lehké křižníky,1 torpédoborce,1 ponorku a 1 transport.
Arzael Uthor,Vrchní kapitán Šerých plášťů království terenijského

homer_cz
Desátník
Desátník

Re: Argentina

Příspěvek od homer_cz » 01 led 2010, 01:19

Já s jižní amerikou moc zkušeností nemám,hrál sem jen jednu hru za Brazílii. Ale byla to asi nejzábavnější hra co jsem zažil. USA sem pochopitelně nakrknul ,(nevim co je jim po nějaký blbý Venezuele,když maj svý ropy dost),vypověděli mi pakt o neútočení, tak sem se chtěl "schovat" do Osy. Nejdřív sem ale testnul británii a ta mně navzdory nic moc vztahům přijala ke spojencům...a to se pak děli věci. Usa překvapivě nevyhlásili válku mně ale holanďanům...ze začátku se to vyvíjelo dobře,Kanada celkem překvapivě USA tlačila,Austrálie se několikrát pokusila v USA vylodit. I já sem chystal větší výsadek,jenže při přesunu flotily do přístavu ze kterého bych moh vylodění provézt sem narazil na flotilu americkou....moje dvě stařičké bitevky se s třema letadlovkama a třema o dvě generace novějšíma bitevkama měřit nemohly. Přišel sem o bitevku,ale hlavně o 4 transporty(ze šesti) a dvě divize pěchoty. Než sem stačil ztráty nahradit tak byla Kanada v pr(anektovaná). Bylo mi jasný že bez Kanady USA nedám ani náhodou a tak sem s nima srabácky uzavřel separátní mír.(stálo mně to jen pár ostrůvků a panamskej průplav,o který sem je před tím připravil)
Kdo jinému jámu kopá - hrobník...
Jak se do lesa volá - tak nás hajnej vyžene....
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu - až se dojde pro pivo...

J. G. Mendel
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J. G. Mendel » 01 led 2010, 11:06

Jaká to náhodička :) , zrovna hraju za Argentinu, mám rok 1940, taky klasiku od 36.

Do začátku jsem uzavřel několik dohod hlavně s Británií a USA abych si zajistil suroviny a mezitím jsem budoval armádu. Když jsem měl díky Britům(3.5 nebo tak nějak peněz za hodně zásob denně) tak jsem začal svoje hlavní obchodní partnery, což byli oni, USA a Němci ovlivňovat aby se na mě moc nezlobili a nerušili mi dohody. Poté jsem někdy v létě 36 napadl Uruguay která samozřejmě padla urychleně.
Pak jsem učinil asi nejlepší tah za celou hru, spojil jsem se s Němci a ti mi samozřejmě posílali technologie za nějaký ty suroviny a brzo jsem měl nejmodernější armádu v JA(akorát ty tanky pokulhávají).
Na konci roku jsem napadl Chile, rozestavil divize u jejich bodovaných oblastí, obsadil jsem všechny a chtěl je anektovat, ale ejhle, ono to nešlo, tak kouknu dolů a ti parchnti tam ještě cosi měli, takže původně plánovaná blesková válka se protáhla na víc jak půl roku.
Za stálé pdopry Němců a jejich bombardérů jsem zničil Bolívii a měl tak otevřenou cestu do Brazílie z východu i z jihu.
Po dalším zbrojení jsem konečně v roce 1938 napadl Brazílii s cca 30 divizemi a během tohoto tažení vylepšil svoje divize(hlavně díky Němcům) na rok 39. Za jejich hromadné letecké podpory(zničili cca 3 brazilské divize a braz. průmysl byl za několik měsíců na 4/4) jsem postupoval relativně rychle(jak to v džungli jen šlo) Brazílií jak Bolívijským tak tím jižním křídlem a za necelý rok jsem je zničil.
Jenže co čert nechtěl, v Evropě se blížila válka a já jako spojenec Němců jsem nechtěl být zatažen do války se Spojenci, tak jsem se 20. srpna 1939 odpojil od Osy, přibližně měsíc po našem slavném vítězství v Brazílii.
Po zbytek roku jsem jen zbrojil, šance na spojenectví s Němci je 100, tak si počkám až je zase budu potřebovat. Moje další plány jsou: Porazit Kolumbii(přístup k panamskému průplavu), Ekvádor(velký přístav na severu který se mi bude hodit), Poté se vylodit v Mexiku a mít tak odrazový můstek do USA. Mezitím neustále ovlivňovat Spojence.

Uf, to je tak snad všechno :D
Nebojím se ničeho.Nebojím se pravice, nebojím se levice nebojím se ani středu.Všechny jsem už totiž uplatil.

K demokracii se člověk musí dopracovat absolutně nedemokratickými praktikami.

Jean Mendellois z Lyonu

Československá strana národně sociální s předsedou K. Velemanem v čele ve hře ČSR 1920

Rubydup
Desátník
Desátník

Příspěvek od Rubydup » 24 led 2010, 19:35

Tka jsem to právě rozehrál za argentinu no a jendou tak za měsím mi z ničeho nci stoupla opozice o 2%(je možný že je ot tím že jsem posunul jezdce na pro-válečný) ael pak když se snížila cca na 1% tak zas pak stoupla a to vim že jsem na nic nešahal...No ted to bude mazec idu na uruguay to bude opozice :D

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 26 led 2010, 19:08

Těch +2% opozice můžeš mít taky od špiona.
"Základní podmínkou dobrého života v obci jest vláda zákonů, nikoli lidí." Aristoteles
"Právo zperverznělo." Frédéric Bastiat

Odpovědět

Zpět na „Doomsday - Single Player“