AI vylodění

Pokud chcete diskutovat o Single Playeru datadisku Hearts of Iron 2: Doomsday zde máte možnost.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

Odpovědět
J. G. Mendel
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

AI vylodění

Příspěvek od J. G. Mendel » 04 črc 2009, 21:03

Tak dnes se mi stalo něco co mě opravdu překvapilo.
Hraju za Rakousko, scénář 1936. Měl jsem obsazenou celou Itálii, na Sicílii bylo asi 30 spojeneckých divizí(jsem s nima ve válce). Tak jsem na špici "italské boty"(nevím jak se ta provincie jmenuje) měl asi 15 divizí(asi čtvrtina mé armády) aby to hlídal, zbytek bojoval jinde v Evropě. Nic se nedělo, jak to s AI bývá. A najedou jen britská armáda provedla opravdu grandiózní vylodění. Vylodili se v jeden den na "podpatku" Apeniského poloostaova a asi ještě na čtyřech dalších provinciích severněj od mého postavení, z východu i ze západu, a všech jedenáct divizí obklíčili. V každé vyloděné provincii měli asi 5 divizí, celkem vylodili v jeden den 25 divizí!
A jako třešničku na dortu o dva dny později vylodili 6 divizí v Nimes(Francie je taky moje) a začali obsazovat v podstatě nechráněnou Francii. Celkem vylodili během tří dní 31 divizí, u AI pro mě něco nevídaného a to DD hraju asi dva roky, jestli ne víc. Válku jsem v podstatě už prohrál.

A můj dotaz zní: Stalo se vám někdy něco takového? Vylodil se vám nepřítel někdy takhle nečeknaě? Jsem zvyklý že se mi vylodí tak jedna divize, možná dvě v jendé oblasti, ale aby vylodili 5 divizí a v několika oblastech zaráz a okamžitě mi obklíčili tím celou armádu? Operace naplánovaná jak od živého hráče...
Nebojím se ničeho.Nebojím se pravice, nebojím se levice nebojím se ani středu.Všechny jsem už totiž uplatil.

K demokracii se člověk musí dopracovat absolutně nedemokratickými praktikami.

Jean Mendellois z Lyonu

Československá strana národně sociální s předsedou K. Velemanem v čele ve hře ČSR 1920

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Re: AI vylodění

Příspěvek od Cizinec » 05 črc 2009, 07:43

U mě se nikdy v životě tak grandiozní vylodění neudálo. Kam se na tebe hrabu s vyloděním 6 divizí v jedné provincii. :)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

J1rka
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od J1rka » 05 črc 2009, 08:33

Stalo se mi, že se vylodili v nějaký nebráněný provincii a postupně tam natahali velkou část svojí armády, ale něco takhle promyšlenýho jsme ještě nezažil.
AAR Španělsko - Cesta na výsluní (rozepsané) zde - sleduj cestu Španělska na jeho právoplatné místo mezi velmoci. Aktuální díl Kapitola 12 – Operace Hernando Cortéz

Phext
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Phext » 05 črc 2009, 20:10

jen v jedné provincii (někde ve vietnamu), 23 divizí. já b...c jsem si tam nedal obranu a armáda byla v indii a na sibiři...

LordBoris
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LordBoris » 06 črc 2009, 12:30

USA dělá rádo takové kousky v Tichomoří, i když spíš v módech... 5 vylodění najednou není občas problém.

Yesterday, the USA AI also launched an attack against Malaysia.

Last night, USA AI attacked Hong Kong.

Last night, USA AI attacked Guam.

Last night, USA AI attacked the Philippine Islands.

Last night, the USA AI attacked Wake Island.

This morning, the USA AI attacked Midway Island.
"Maybe tokyo hotel it's not the best band of history, but it's much better than metallica, c'mon the songs of metallica have no sence."
Obrázek

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 06 črc 2009, 19:03

V TRP za Japonsko jsem zažil ve Vietnamu opravdový Overlord (byť nechápu odkud...nikde blízko žádné základny, ale na to už jsem si u AI zvykl)
v jeden den se mi vysadili ve vnitrozemí dvě paradivize (poprvé, co jsem viděl u AI provést paravýsadek) a o 24 hodin později se synchronně vylodilo v celém (logicky nehlídaném) Vietnamu cca 20 US divizí snad v šesti provinciích.
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Monthy1990
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Monthy1990 » 06 črc 2009, 19:14

hmm kdyby nebylo těch švindlů tak by to člověk ocenil,ale takhle....
Hasta la victoria siempre

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 08 črc 2009, 16:54

Nejsem si jist, jestli nedrželi ještě Rangoon...pak by to snad teoreticky šlo...blbé bylo, že v té době se vše rvalo naseveru se SSSR.
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Thiler
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thiler » 09 črc 2009, 09:06

No mne sa VB raz vylodila na juh USA. po 4 diviziach do 3 provincii a postupne tam natahali 42 divizii. Kym som to stopol tak bola Amerika dosť otrasená
I am Free

Smith.F
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Smith.F » 11 črc 2009, 10:04

No já zažil nejzajímavější věc za Německo, kdy někdy koncem 43 mi USA vylodilo 8 divizí na severu Irska, druhý den 10 na severu Skotska. V příštích dnech tam něco málo přidali, začali po jedné dvou divizích obsazovat ostrovy v Atlantiku a než se mi povedlo zpracifikovat Britské ostrovy, ještě přihodili něco na jih Anglie a někdy mezitím mi obsadili letiště s nějakými 12 letkami takt. bombardéru, přidělených na tuhle oblast.
Vůbec mi to hlava nebrala, v té době jsem se cítil, že mě nemůže nic ohrozit a dělal finální přípravy na vylodění v J. Americe.
Na druhou stranu, když jsem o rok později prošel Mexikem, setkal jsem se s v podstatě nebráněnou severní Amerikou.. :roll:

Thrasher8787
Desátník
Desátník

Příspěvek od Thrasher8787 » 11 črc 2009, 15:47

Mne sa stalo v hre za Nemecko, že sa Japoncom , mojím spojencom na konci roku 1942 vylodili Americania hned v Tokiu. Celý stredny Pacifik je pritom japonský, az na Guam. To by som chcel vydiet tu logistiku, co by toto vykrila....?

Gen.Erwin Rommel
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gen.Erwin Rommel » 07 srp 2009, 12:01

nevim v AA se me todle stava celkem hodne casto. Treba kdyz jsem hral za Brazilce a mel celou Jizni ameriku. Tak se USA vylodilo na 8 mistech soucastne. V jeden den a skoro ve stejnou hodinu.

Odpovědět

Zpět na „Doomsday - Single Player“