Postih ESE v bitve

Pokud chcete diskutovat o Single Playeru datadisku Hearts of Iron 2: Doomsday zde máte možnost.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

Odpovědět
karl23
Desátník
Desátník
Kontaktovat uživatele:

Postih ESE v bitve

Příspěvek od karl23 » 23 kvě 2009, 11:35

Zdar, nejak nemuzu rozklicovat co je postih ESE u jednotek v bitve. Nemohl by mi nekdo znaly toto objasnit? vdaka
Podporujeme úsilí KLDR o nastolení mírové rovnováhy ve světě!

LordBoris
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Re: Postih ESE v bitve

Příspěvek od LordBoris » 23 kvě 2009, 18:32

efektivita zásobování - u každé jednotky ji máš vyjádřenou v procentech. Zvyšuje ji nastavení "offense" u jednotek. Snižují ji různé faktory - nevím přesně jaké to jsou, ale asi vzdálenost od zásobovacího centra atd.
"Maybe tokyo hotel it's not the best band of history, but it's much better than metallica, c'mon the songs of metallica have no sence."
Obrázek

J1rka
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od J1rka » 23 kvě 2009, 18:35

Možná ještě taky úroveň infrastruktury.
AAR Španělsko - Cesta na výsluní (rozepsané) zde - sleduj cestu Španělska na jeho právoplatné místo mezi velmoci. Aktuální díl Kapitola 12 – Operace Hernando Cortéz

Scar
Poručík
Poručík

Příspěvek od Scar » 23 kvě 2009, 20:38

Tuším že záleží pouze na Transportní kapacitě :)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 23 kvě 2009, 20:49

záleží to na TC, infrastruktuře a přítomných HQ (a pozemních doktrínách ovlivňujících jejich účinnost)

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 24 kvě 2009, 14:45

Vals: ještě i to offensive supply, jak psal LordBoris nahoře. Aneb celkem zajímavá možnost přeměnit přebytečné bodíky IC na zásoby a ty pak na lepší efektivtu vojsk v boji, rychlejší pohyb a v neposlední řadě na rychlejší obnovu organizace. Využívám to skoro vždycky, jen si člověk musí dát bacha na motorizované jednotky, protože ty krom zásob sežerou ještě neskutečně moc ropy.
"Základní podmínkou dobrého života v obci jest vláda zákonů, nikoli lidí." Aristoteles
"Právo zperverznělo." Frédéric Bastiat

Scar
Poručík
Poručík

Příspěvek od Scar » 24 kvě 2009, 15:40

Což třeba offensive u tankových a mechanizavých divizích je za němce skoro nepoužitelné, kvůli ropě :mrgreen:

LordBoris
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LordBoris » 24 kvě 2009, 16:14

já jsem vlastně za Němce nikdy problém s ropou neměl. Jediné, s čím byly problémy, byly rare a železo v '38 a '39, což se snadno vyřešilo příjezdem do Varšavy, Amsterdamu, Bruselu a Paříže do 3 měsíců. Pak nebyl problém mít všeho přes 30k, což bohatě stačí na těch 20 mech./mot./tank. divizí :) . Navíc do '41 k tomu přibyde Londýn, Bělehrad, Atény, Istanbul a další drobné.
"Maybe tokyo hotel it's not the best band of history, but it's much better than metallica, c'mon the songs of metallica have no sence."
Obrázek

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 24 kvě 2009, 18:50

LordBoris píše: což bohatě stačí na těch 20 mech./mot./tank. divizí :)
Moje sestava pozemní armády při začátku operace Barbarossa byla asi taková:
INF 79
CAV 12
MOT34
ARM 12
PAR 3
MAR 2
MOUNT 5
GAR 45
HQ 7
Z toho asi 30 GAR 10 INF, 2 MAR, 1HQ a 3 CAV nejsou na východní frontě (Francie, Anglie, Afrika)
Letectvo:
FTR 7
INT 20
TAC 23
CAS 11
NAV 9 (v Africe)
TRP 2
Lodě:
SHBB 2
CL 19
CA 7
BC 2
DD 25
SS 20
TRP 11
Ještě dotaz, ty máš v roce 38/39 MOT a MECH divize? :shock:
Já v téhle hře z dobytých hlavních měst nějak moc surovin nedostávám, třeba z Londýna jen pár tisíc ropy. Co mě potěšilo nejvíc, bylo asi 2000 peněz po anexi Lucemburska. Hned bylo zase na špionáž.

Jo a SSSR mělo údajně asi 290 INF, 20 ARM, 25 bombardérů a asi 25 stíhaček.
"Základní podmínkou dobrého života v obci jest vláda zákonů, nikoli lidí." Aristoteles

LordBoris
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LordBoris » 24 kvě 2009, 19:31

mech. určitě ne, ale mot. nasazuji běžně po pádu Francie (říjen, listopad) a ty jedou na otočku do Anglie. Spíše mám už tak 9 tankových. Mechy stavím na SSSR, ani nevím proč. Celkově to pak vyjde tak na 6/6/9 a okolo 150 INF, podle toho jak vyjde MP. Ve vanille tolik letadel určitě nemám, bohatě mi stačí tak 4 CAS, 12 TAC a 8 INT, Sověti jsou stejně jaloví a do konce roku je minimálně Moskva, Leningrad a Stalingrad bez nějakých velkých kotlů. Stavím SHBB a k tomu nějakou malou flotilu, stejně mně nikdy RN transporty nenapadla, i když tam byly přes týden. Párkrát se taky stalo, že tam němely vůbec žádné divize, ale to snad bylo ještě v nepatchované hře.

Ale ještě jsem za Němce nezkoušel v tom novém patchi, jen za SSSR a UK, takže pokud jsou tam nějaké velké rozdíly (hlavně ten počet u Sovětů je... zarážející :))... ale zítra to schválně zkusím.
Obrázek

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 25 kvě 2009, 05:17

Já jsem poslední dobou hrál jen TRP mod a tam se za Německo vyplatí dělat jen několik jednotek: horskou pěchotu, jízdu a TAC. Pár tanků, mot a mech dostaneš eventama a úplně to stačí. Navíc tam je v SSSR tak mizerná infrastruktura a tolik provincií s lesním terénem, že pěší divize často postupují rychleji, než ARM/MOT/MECH.

karl23
Desátník
Desátník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karl23 » 25 kvě 2009, 07:31

kazdopadne diky vsem za odpoved
Podporujeme úsilí KLDR o nastolení mírové rovnováhy ve světě!

Scar
Poručík
Poručík

Příspěvek od Scar » 25 kvě 2009, 16:30

ja si myslím, že hoi bez modu ani nemá cenu hrát:-D takový mod33, CORE či TRP(který jsem nikdy nerozchodil) dle mého prostě nemají konkurenci :-)
Naposledy upravil(a) Scar dne 25 kvě 2009, 17:54, celkem upraveno 1 x.

LordBoris
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LordBoris » 25 kvě 2009, 16:30

asi tak. Jak jednou vyzkoušíš, tak už se nevrátíš :).
Obrázek

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 26 kvě 2009, 05:24

Hmm, já jsem se vrátit z TRP právě zkusil a přijde mi to nějak moc jednoduchý. Během necelých tří týdnů jsem zlikvidoval víc jak 100 ruských divizí, obsadil jsem Kyjev, Rostov, Sevastopol a i Leningrad (tupé AI ho úplně vyklidilo a já zrovna chystal námořní výsadek ve Finském zálivu, takže haluz jak prase, ale stejně už jsem měl jen dvě provincie v cestě), stojím 1 provincii před Moskvou a asi 2-3 před Stalingradem. Ještě uvidím, jestli to bude vůbec mít cenu hrát dál. Uvažoval jsem o námořním přetlačování s USA, ale nevím nevím...

Odpovědět

Zpět na „Doomsday - Single Player“