Hol2 DD a Linux

Pokud chcete diskutovat o Single Playeru datadisku Hearts of Iron 2: Doomsday zde máte možnost.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

Odpovědět
Blackknight
Svobodník
Svobodník

Hol2 DD a Linux

Příspěvek od Blackknight » 19 kvě 2009, 19:41

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda-li nemá někdo zkušenosti se hraním HoI 2 DD v Linuxu přes Wine.

Mě osobně hra funguje, jen s tím, že se kurzor myši hodně seká. Nevíte někdo jak udělat aby ten kurzor tolik "nelagoval"? Ve Windows jsem nemám problém.

HW: AMD Athlon XP 2000+, 1,5 GB RAM, GF 4 MX
SW: Mandriva 2009.1, WINE 1.21

Děkuji za odpověď :)

jean2005
Kapitán
Kapitán

Re: Hol2 DD a Linux

Příspěvek od jean2005 » 21 kvě 2009, 07:32

Hrál jsem to taky v tomhle systému, jen verze 2008 a kurzor mi problémy nedělal. Co si tak pamatuju je to, že nešel zvuk, nezobrazovaly se fotky velitelů a některé "figurky", jmenovitě u lodí a letadel, byly podivně rozhozené.
Bohužel jsem si s Linuxem do oka zrovna nepadl (hlavní můj problém byl v syntaxi příkazů, holt zvyk na MS produkty už od DOSu) a přes propagovanou solidaritu atd. v linux komunitě jsem zjistil, že úplnému začátečníkovi nikdo pořádně neporadí, takže po necelém roce jsem se vrátil zase do woken.
Kdyby bylo Wine emulátor, tak bych si myslel, že máš slabou mašinu (měl jsem kdysi ten samý procík, v roce 2007 se mi upekl i deskou :-( ) , ale já to hrál ve wine už na Sempronu64, asi 1-2GB RAM a integrované GF-6150, nebo co to mám (vypnutého, upgrade na HD3850 :D) na tom boardu teď, takže výkonově zhruba podobná sestava, akorát s DDR-2.
Jo a dotaz, když máš Windows, tak proč hraješ v Linuxu??
"Základní podmínkou dobrého života v obci jest vláda zákonů, nikoli lidí." Aristoteles
"Právo zperverznělo." Frédéric Bastiat

Blackknight
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Blackknight » 24 kvě 2009, 00:13

Protože Windows nemám rád. Zatím jej hraju přes Windows a je to jediná věc, co v něm dělám :( Kdyby mě tak HoI2 DD nebavilo, jako mě baví, nedělal bych ve Windows nic a měl bych ho tam jen pro případ nouze (10 GB pro XP oželím).

Jinak to s tou komunitou, alespoň u Mandrivy, není dle mého názoru tak, jak to popisuješ, vždy jsem vše vyřešil díky ní :)

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 24 kvě 2009, 06:49

No jo, většinou se člověku snaží poradit, ale pokud nechápeš ani základy a nemáš nikoho, kdo by ti je osobně vysvětlil, tak máš holt smůlu. Mně je navíc už taky 33, s MS produktama jsem nucen pracovat už skoro tak 15 let a nové věci mi do hlavy nejdou tak rychle. Potom, když zkusím nějaký příkaz 10x a ono mi to pokaždé vyhodí chybu, tak bych asi vyhodil comp z okna, přestože mě okolí mylně považuje za flegmatika. Když se mi náhodou něco zase povedlo, tak jsem z toho byl většinou tak v šoku, že jsem ani nevěděl, jak jsem to udělal. A to, že se u každého příkazu dá vyjet nápověda, mi pomohlo spíš vyjímečně. Naopak se mi jednou stalo, že té nápovědy bylo asi 3000 řádků a hledej si tam něco.
No a v neposlední řadě je tu to, že ten počítač chtěla taky občas využít moje žena a ta se ho po dobu trvání instalace Linuxu bála i dotknout. To by sice někdy bylo i výhodou, ale tentokrát fakt ne.
"Základní podmínkou dobrého života v obci jest vláda zákonů, nikoli lidí." Aristoteles
"Právo zperverznělo." Frédéric Bastiat

Blackknight
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Blackknight » 24 kvě 2009, 20:46

Tož to nevím. Osobně skoro vůbec nepoužívám příkazy (až na několik vyjímek (je jich opravdu málo), kdy je lepší napsat jeden příkaz než všechno ručně naklikat), vše lze udělat z GUI nástrojů. Ale je pravda, že s některými věcmi jsou problémy - třeba s některé síťové karty a podobně. :x

Ono, je volně dostupná PDF kniha k Mandrivě (cca 400 stran v češtině), a to už řádku let, taky jsem s ní začínal...a navíc, je tu možnost dualbootu - Windows a Linux. :wink:

Ta PDF kniha je legálně ke stažení zde:

http://www.bibri.net/Mandriva/doc/manua ... irucka.pdf

Případně další knihy o Mandrivě od stejného autora:

http://www.bibri.net/aktivity/knihy/

Mě právě štve, že kvůli HoI 2 DD musím zapínat Windows, ta myš se děsně seká, hra jako taková jinak funguje a nic se myslím nezobrazuje špatně.

PS: Omlouvám se za offtopic, ale snad to nevadí, jen reaguji ;-)

rudidlo
Rotmistr
Rotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rudidlo » 25 kvě 2009, 17:52

Také jsem dřív zkoušel některé hry pro Windows pod Linuxem. Ne proto, že bych Windows neměl rád (i když nevím, jak může někdo chovat emoce k softwaru), ale proto že jsem zvědavý. Zatím jsem to zkoušel jen na jedné hře (několikrát). Nakonec jsem přišel na to, že Hry pod Windows spouštím pod tímto operačním systémem, ušetřím si s tím řadu starostí. Nenašel jsem jedinou pozitivní věc. Mimochodem v dnešní době už nějakých pár GB pro Windows není problém.

Odpovědět

Zpět na „Doomsday - Single Player“