Rady pro úplného začátečníka

Pokud chcete diskutovat o Single Playeru datadisku Hearts of Iron 2: Doomsday zde máte možnost.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

Pe4ce
Vojín
Vojín

Rady pro úplného začátečníka

Příspěvek od Pe4ce » 06 čer 2008, 23:21

Ahojda.
Dnes jsem si nainstaloval hru a prošel si úvodní cvičné mise. Chtěl bych se zeptat zkušenějších hráčů, jestli nemají nějaký tip, nebo trik jak začít hrát. Spustil jsem první "kampaň" a celá mapa mi přišla strašně nepřehledná s hromadou jednotek a vůbec se v tom nešlo vyznat. Jde mi tedy o nějaký tip hlavně na zpřehlednění. Nebo odkaz na nějaký FAQ pro naprosté lamy. Předem děkuji za jakoukoliv radu.

.. prosím nekamenovat, každý jednou začíná ne? ..

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pro úplného začátečníka

Příspěvek od Atlantis » 07 čer 2008, 11:07

Projeď si tu jednotlivá témata, tipů a triků najdeš mrtě :wink:
Jináč začni hrát za nějaký méně náročný stát, třeba za Maďarsko nebo Bulharsko, které v podstatě nemají námořnictvo a dá se to za ně poměrně jednoduše naučit.
A potom začni přecházet na složitější.
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Duke
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Duke » 07 čer 2008, 11:38

A nebo si pustit nějaký menší scénář. :)
Obrázek

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 20 srp 2008, 19:35

HoI, nedivte se prosím následujícím otázkám. S AA opravdu začínám :oops:

Obrázek

šipky u scénářů: co to je za historii? nebo vo co tam jde?

šipky u nastavení: co znamenají? první: to je pro mp, že? druhá a třetí: to si to můžu ulhčit tak, že se o nic nemusím starat?
Obrázek

Princ Evžen Savojský
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 20 srp 2008, 20:26

Šipky u scénářů - to jsou fantasy scénáře, kde je svět rozdělen mezi několik namakaných velmocí (a Tannu Tuvu :D ), pro singl málo atraktivní. Jeden z těch scénářů začíná mírově, v druhém už je válka v plném proudu.

Šipky u nastavení - Sdílení země taky nevím, ale ty poslední dva fungují následovně - když si zapneš plnou kontrolu průmyslu, tak na dobytém necorovém území využíváš průmysl na 100 procent. Když si zapneš to s těma techama, tak při anexi nepřátelského státu přejde cca polovina jejich techů mezi tvoje techteamy. S tou poslední možností hraju pravidelně zapnutou, pač je to paráda, když si takhle můžeš za malý stát vyválčit lepší techteamy.
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 20 srp 2008, 20:55

jó právě hraju a jsem úplně uchvácen máš pravdu, že ty nové týmy jsou super jako aa je něco pro mě asi nová nej z hoi série

a co radíte, anektovat celé maďarsko nebo si vzít všechny oblasti a nechat jim hlavní město s tím, že budou mou loutkou.
Obrázek

korysh
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od korysh » 21 srp 2008, 09:02

Sdílení země - při multiplayeru můžete hrát dva za jednu zemi. Kdesi to tu psali Lukyn s Rommelem, hráli za USA, jeden válčil v Pacifiku a druhej v Evropě.
Stejně umřem....

Work smart, not hard.

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 21 srp 2008, 09:50

Jajjun: Když ty Maďary neanektuješ, tak ti nepřibudou jejich techteamy. Ale mám za to, že když je pak vytvoříš jako loutku, tak ti jejich techteamy zůstanou.
Obrázek

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 21 srp 2008, 09:54

loutce potom bohužel nemohu věnovat pouze hlavní město :-(
Obrázek

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 21 srp 2008, 09:58

Jajjun píše:loutce potom bohužel nemohu věnovat pouze hlavní město :-(
IMHO ti bude Maďarsko užitečnější jako celistvá loutka s cca 20 IC. Postaví spoustu kanonenfuter divizí a taky něco vyzkoumá pro tebe.
Obrázek

ruso
Rotný
Rotný

Příspěvek od ruso » 21 srp 2008, 11:23

Ak hrajes za nemecko, tak pri evente zaniku CSR sa oplati dat madarom slovensko.

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 21 srp 2008, 16:06

hraju za čsr a maďaři už neexistují :twisted:
Obrázek

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 21 srp 2008, 19:55

jak přiřadím transporty ke konvojím?
transporty mám v severním moři, ale nikde nic aby šli makat do konvojů
Obrázek

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 21 srp 2008, 21:07

Jestli myslíš transporty jako viditelné námořní jednotky, tak ty převážejí jenom pozemní jednotky. Konvoje na převoz zásob, surovin a paliva musíš postavit zvlášť a nezobrazují se ti na mapě. Dej si produkci a tam máš v horní lajně, kde stavíš radary, AA atp. také konvoje a eskorty. Snad jsem ti trochu pomohl, ale jsem přiopilý, tak to neumím líp vysvětlit :) .
Jo a správu konvojů nech automatickou, počítač to většinou zvládá a ručně je to šílená práce.
Obrázek

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 21 srp 2008, 21:28

jo díky tohle jsem myslel
Obrázek

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 08 zář 2008, 07:06

Princ Evžen Savojský píše:Jestli myslíš transporty jako viditelné námořní jednotky, tak ty převážejí jenom pozemní jednotky. Konvoje na převoz zásob, surovin a paliva musíš postavit zvlášť a nezobrazují se ti na mapě. Dej si produkci a tam máš v horní lajně, kde stavíš radary, AA atp. také konvoje a eskorty. Snad jsem ti trochu pomohl, ale jsem přiopilý, tak to neumím líp vysvětlit :) .
Jo a správu konvojů nech automatickou, počítač to většinou zvládá a ručně je to šílená práce.
Jen se připrav na to, že se comp často snaží poslat konvoje tou nejšílenější trasou, jakou bys byl schopen vymyslet. Příklad: konvoj z Brestu pro jednu blbou GAR divizi v Belfastu. Nejenom že potřeboval denně asi 60 lodí (opakuji, pro jednu stupidní posádkovou divizi), ale hlavně ta trasa (měl jsem už dávno obsazenou Anglii): Brest - Kanál La Manche - Severní moře - Island - Kanada - pobřeží USA až ke Karibiku - dolů přes rovník k Dakaru - a teprve směr Irsko. A to celé vymýšlí comp jen proto, aby mi potom přesně před New Yorkem mohli Američani potápět konvoje jak zběsilí a to samé Angličani u pobřeží Afriky. Vyřešit se to nedalo jinak, než vyklidit Irsko, kde se okamžitě (trvalo jim to snad jen dva dny) vylodili Angláni (nejbližší báze měli v Kanadě a Gibraltaru), což mi ale nevadilo, protože jsem si tam na nich mohl beztrestně cvičit letadla.
"Základní podmínkou dobrého života v obci jest vláda zákonů, nikoli lidí." Aristoteles
"Právo zperverznělo." Frédéric Bastiat

Ayrton1
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Ayrton1 » 12 zář 2008, 13:46

Nemám sice Armagedon, ale osvědčilo se mi začínat za Německo. Tam jsem se naučil hrát, sice jako začátečník mě SSSR obsadilo už v květnu 1942, ale stále mám kompletní Francii. Jenom rada: NEUZAVÍREJ alianci s Japonskem. Já to udělal a Japonsko ihned vyhlásilo válku celýmu světu (všem velkým a středním zemím). Takže já si plánoval udělat operaci Seelöwe, obsadit anglii a pak zabezpečit východ před vpádem SSSR. A teď ta operace krachla kvůli USA, to totiž opevnilo jih Anglie a domluvilo se se SSSR, který využilo momentu kdyj sem měl na ochranu jen pár divizí a během pár měsíců už obsadili Polsko, ČSR a Německo. Zbyla mi Francie pod velkou partyzánskou aktivitou a Stuttgart s Frankfurtem, kterej musim ubránit (2 jaderný elektrárny). Takže s Japoncema nekamaraď...

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 12 zář 2008, 16:17

Divné, se mnou snad ani nikdy alianci uzavřít nechtěli (šance 0% i při vzájemných vztazích na max).
Co se jednoduchosti týče, vedou v tomhle bez debat USA, za ně to snad ani nemá cenu hrát. Další jsou pak Německo a SSSR a za ostatní to už chce i něco umět.
Jo a ten trik s přepadením Německa když má prázdnou východní hranici jsem udělal za SSSR v mé poslední hře a to byl teda hukot. Za měsíc jsem byl ve Štětíně.
"Základní podmínkou dobrého života v obci jest vláda zákonů, nikoli lidí." Aristoteles
"Právo zperverznělo." Frédéric Bastiat

Ayrton1
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Ayrton1 » 13 zář 2008, 18:27

Souhlasim, ale mě za USA a SSR hrát nebaví. Ty státy jsou moc velký. A pak je to nepřehledný....
A s tim by mohl mít začátečník problémy

jan.zdar
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od jan.zdar » 12 čer 2009, 07:55

Jeste dotaz (nechci kvuli tomu zakladat dalsi forum), je lepsi davat pechotni a tankove zvlast ?? nebo je to jedno. A potom jeste jak pridelujete brigady, ma cenu davat protitankovou brig. k tankovy divizi ?? A tezke tanky k pechote ?? Klidne muzete zminit i dalsi brigady

Dekuji

Odpovědět

Zpět na „Doomsday - Single Player“