NOVÝ MOD

Sem směřujte vše týkající se úprav a módů Hearts of Iron.

Moderátoři: Vals, Phoenix, Royal

Odpovědět
Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

NOVÝ MOD

Příspěvek od Lajgor » 25 led 2011, 19:55

Nový mod

Tak nedávná korespondence ohledně HoI a eventů atd. mi vnukla nápad poskytnout za ta léta nadělané úpravy pro HoI1.06c. Tento víkend se to pokusím dát dohromady v nějaký normálně zabalený soubor. Problém je rozsah. Chápu, že ne každýmu se bude chtít plnit si hru úpravami, o kt. ani neví , co mu s ní provedou. Mě úpravy na HoI v pohodě jedou a nezpůsopbují ani zasekávání ani padání hry. Rozkouskovat to na části by asi bylo dost pracné - jako celek to funguje na čisté HoI 1.06c

Přibližný obsah: - velké množství eventů (více než 50 učitě- počítat se mi to nechce 8) )
- noví ministři pro mnoho států (i vládní uskupení-mnohdy i beze jmén-pro možnost vyvolání převratů)
- noví leadeři
- úprava ceny techů + jeden nebo dva nový techy
- úprava provincí (drobné úpravy v surovinách max někde + 15, či pár IC navíc)
- úpravy stávajících scénářů
- několik nových scénářů (tíha exilu 42, Rusko 35, 43, 46, 48 - jak sem již zmínil v červnu)

Jelikož to teprve budu dávat do kupy, jakákoliv připomínka je vítaná.
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ MOD

Příspěvek od Lajgor » 31 led 2011, 08:45

SESTAVENO!

Struktura: soubor Lajgor mod 1.06c.rar

ai - czech.ai, czechoslovak.ai, china.ai, Italy.ai, slovakia.ai
config - text.csv
db -

Events
- 103, albania, Argentina, Australia, austria, Belgium, Bolivia, Brazilia, Bulgaria,
commuist_china, Cuba, czechoslovakia, denmark, ecuador, france, germany,
Greece, Holland, hungary, Iceland, Indochina, Iraq, italy, japan, Latvia, Mexiko,
nationalist_china, norway, Paraguay, Persie, Peru, poland, Random_events,
romania, Siam, slovakia, Sweden, Swiss, Turkey, uk, USA, USSR, vichy_france,
Yugoslavia
event_list - ZDE posány všechny eventy i s jejich ID čísly!!!

Ministers
- ministers_afg,_arg,_aus,_bhu,_bra,_bru,_bul,_cub,_cze,_egy,_gre,_chi,_icl,_idc,
_jor,_leb,_lib,_nep,_omn,_pal,_per,_sik,_syr,_tib,_yem
* formát csv

Leaders
- austria, belgium, communist_china, czech, egy, english, finland, french, german,
greece, hol, icl, idc, indonesia, italy, jor, leb, liberia, norge, pal, rom, rus, saf,
soviet, syr, tur, yugoslavia
* formát csv

Tech
- air_doctrine, armor, artillery, electronics, heavy_aircraft, industry, infantry,
land_doctrine, light_aircraft, naval_doctrine, naval, nuclear, rocketry, submarine,
tech file format
* formát txt; názvy souborů zkráceny o slovo tech (land_doctrine - nová č. 11206 -
působí potíže na multi player, rocketry-aktivováno mezikont raketa, jinak drobné změny)

- events.txt
- revolt.txt
- Province.csv(přidáno mírně surovin, PK, žádná infrastrukrura)

gfx -
Interface
- pics
- (přidáno či upraveno menší množství obrázků ministrů a velitelů (převážněz ČSR))
- tech - 11206(obr. pro novou technologii)
map
- flag
- oprava flag-MLY(Malajsie)
- shields
- oprava shield_icl(Island), shield_idc(Indočína), shield_Ind(Indie)
nově shield_ger(nacistická vlajka - vl. výroba), shield_ger2 (původní vlájka pro možnost
návratu k zákl.variantě)
scenarios -

nové:
- 1935 - Rusko druhá občanská vláka (1935 - 1949*)
- 1942 - Tíha exilu (1942 - 1949*)
- 1943 - Rozhodující přelom (1943 - 1949*)
- 1946 - Svět po válce (1946 -1949*)
- 1948 - Studená válka (1948 - 1953*)

* bez ohledu na konečné datum vše je omezeno koncem hry k 30.12.1948 :(

upravené stávající:*
- 1936 - Cesta k válce (1936 - 1948)
- 1939 - Blesková válka (1939 - 1948)
- 1941 - Probuzení obra (1941 - 1948)**

* v 1944 sem se rozhodl úpravy neprovádět
ostatní scénáře velké množství menších úprav
** scénář upraven přidáním Holandska, Belgie, Francie (všechny země jsou vlastníky svého původního území)

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 31 led 2011, 09:24

Tohle je stručně struktura:

Dávám ji sem, abyste získali představu, jak rozsáhlý soubor to je. Také z důvodu odhalení celého obsahu a případné možnosti zálohování souborů. Osobně se přikláním k vytváření záloh, aby se nemusela hra reinstalovat kvůli každé prkotině.

U eventů sem bohužel kdysi zvolil variantu postupného přidávání do národních souborů a když nebyly, vytvářel sem nové. Ty nové začínají vždy velkým písmenem pro orientaci a souboru DB/events.txt jsou uvedeny na konci :wink:

Vyčkám Vašich připomínek a zatím čas využiji k doladění finální verze. Nechci to totiž uspěchat, aby nebyla bita funkčnost.

Juergen Koenig
Rotný
Rotný

Příspěvek od Juergen Koenig » 31 led 2011, 11:54

Ani ne připomínka jako spíš dotaz. Jak těžké bude ty módy zprovoznit? Zvládne to i analfabet jako já nebo zažiju druhou maturitu? :lol:

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 31 led 2011, 12:15

Rozepsal sem to, aby byl vidět obsah. Každý si bude moci rozbalit to a použít z toho, co se mu zlíbí. V celku bych to zabalil do raru - to pak lze buď extrahovat zvlášť a do hry nakopírovat systémem vyjmout-vložit (jelikož sled adresářů s upravenými soubory je shodný jako ve hře), nebo to rozbalit přímo do hry. Instalační balík jako u patchů udělat bohužel neumím :wink: Ani na to nemám program.

Juergen Koenig
Rotný
Rotný

Příspěvek od Juergen Koenig » 31 led 2011, 12:41

Jasné. Tak šup s tím rarem na internet :)

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 31 led 2011, 19:58

Juergen Koenig píše:Jasné. Tak šup s tím rarem na internet :)
Dočkejte času, generále. :D Nedočkavost je špatný rádce - kor v boji :wink:
Právě jsem dokončil finální verzi. Uvidíme. Snad sem při sumarizaci nenasekal žádné chyby. Mě hra jela jako by se nechumelilo. :lola:

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 01 úno 2011, 08:57

Tak díky Jajjunovi už je k dispozici ke stažení na jajjunovských stránkách. Tak hře zdar. Těším se na jakoukoliv zpětnou vazbu. V případě technických a jiných dotazů či dojmů ze hry, se na mě můžete obracet v tomto topicu :wink:

http://hoi.jajjun.com/downloads.php?cat_id=1

Wothan
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wothan » 22 zář 2011, 12:38

Dobré poledne

Je tomu právě 3 dny co jsem si opětovně ( po 5 letech) HOI 1 naisntaloval , vložil následně tento vytvořený mod ( díky za něj :) ) a zahájíl výtězné ( snad ? :D ) tažení za Rusko. Zatím jsem v roce 1938, Sovětský svaz má už jen pár bezvýznamých políček a německo prohlává se spojenci pod tíhou jejich divizí...uvidíme co bude dál. :clapping:

Drobný problém je snad jen v tom, že ve vládě není nikdo. Jen prázdná políčka, které na klikání neragují. To jest možno způsobeno kompletací 1.06c, No limit, Gordon, zrychlení jednotek a Mod Lajgor.... :evil:
"Motor zvítězil nad koněm; a kanón nad kopím"
Obrázek

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 02 lis 2011, 21:44

to nevím...zkusil bych se na to mrknout, ale Gordon sem s modem nezkoušel. Přes léto sem akorát dodělal na mod úpravu eventů, co dělaly bugy. Mrknu na to a řádově tak do měsíce zkusím chyby odstranit. je tam někde asi blbej spoj mezi souborem s ministry.

Jinak v savu si to můžeš upravit. zdej do hledání Kerenk (jako keresnký - hodí tě to k ministrům za Rusko) a pak přeměn u jednotlivých typů ministrů od hlavy státu až po min. námořnictva z type = replacement nebo je tam typ vlády na:
type = ruling

a uprav si save

před tím doporučuji uložit :D

Vychytám tomu pokud možno co nejvíc much a pak dám poopravený balík jajjunovi

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 02 lis 2011, 21:50

Pokud někteří hráči s novým módem objeví jakýkoliv bug. Prosím NEPRODLENĚ mi to sem napište. Já chyby odstraním. pokud bude hotová opravená verze včas to tu zveřejním - do té doby funguje stále ta stará (s pár bugy v eventech za Dány, a eventu čínsko japonský mír jako eventuality - tyto jsem tatím našel při testování). Bohužel nemám dost času k pravidelným návštěvám fóra, natož zahrát si to za všechny země a bugy najít.

Proto Vás PROSÍM cokoliv najdete pište sem. Díky

Já si to tu vždy nějak vyzvednu a to pokusím se to odstranit.

Na to Rusko se podívám

Juergen Koenig
Rotný
Rotný

Příspěvek od Juergen Koenig » 04 lis 2011, 13:45

Mně scénář 1946 vždycky po pěti minutách spadl. Nebylo potřeba odehrát ani hodinu herního času. Jediný mód, co jsem použil k tomu tvému, byl Gordon.

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 08 lis 2011, 14:39

S tou 1946 to fakticky nevím - je tam asi nějaká chybka. Něco jsem opravoval - ale netuším, čím by to mohlo býti.

Koukal sem na ty ministry...je to chybnými soubory ve verzi HoI 1.06c

Slováci, Chorvati, Rusové a některý další národy co vznikonu eventem či tak prostě ministry nemají zapnutý. To jsem už opravil.

Taky mi to padalo přes okno diplomacie (byl tam nějaký bug v eventech míru číny s Japonci, a Norů a dánů - ti byli ve válce s němci a zároveň v ose - po zvolení jedné z možností).

Taky jsem doladil genrály a jejich vlastnosti a našel konečně bug pro kterým padal scénář pro exilový vlády s duplicitním id kódem.

U scénáře Rusko jsem taky koněčně našel bug po kterým se při načítání muselo několikrát odentrovat.

Pošlu Ti mailem novo verzi modu (můžeš ji ozkoušet - na 1946 sem si ještě nenašel čas, byl to spíš pokus, kde sem se scénáře učil dělat - nejvíc mi záleží na 1935, 1942 a 1943. Tam by už snad bugy býti neměly :D

Tu chybu u 46 sem hledal "celej" víkend a nikde nic. Je to záhada (ale naštěstí pro hráče myslím ne tak velká - ve verzi 1.03 mi to šlapalo ok a v tý nový bug tohodle typu.) Neseká se to načte, ale spadne to v 1. týdnu hry tohle ude hledání na dlouhý lokte. Proprosil jsem Jajjuna, zda opravy nehodí na stránky. Víc Pro Vás všechny udělat nemůžu.

Hlašte jaký koliv další bugy, ale po víc jak rok provozu doufám, že se žádný neobjeví.

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 07 bře 2012, 17:17

Tak díky Jajjunově pomoci je již na stránkách finální verze modu všechny bugy, na které jsem dostal stížnosti nebo jsem je sám objevil se podařilo odstranit. Každopádně, kdyby přeci jen něco nefakalo dejte mi to sem do tohoto tématu vědět a s časovým odstupem to opravím. Snad už to bude konečně to pravé ořechové :wink:

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 07 bře 2012, 18:12

Ach. Kdy já si jen najdu čas na HoI? :)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 21 bře 2012, 08:32

Cizinec píše:Ach. Kdy já si jen najdu čas na HoI? :)
Neveš hlavu. Já ve volnu našel mouchy v modu. Otestoval zkusmo zda vše funguje jako má. A k hraní jsem se samo nedostal.

Proto se furt ptám tady, aby mi sem lidi napsali případný další mouchy (chybějící názvy eventů, popletení ministři a takový, který přímo nepůsobí padání hry - ty se totiž dají najít akorát otestováním hraním za většinu zemí).

Doufejme, že poslední verze faká jak má. Doposud nemám žádný ohlasy..

Juergen Koenig
Rotný
Rotný

Příspěvek od Juergen Koenig » 23 bře 2012, 16:25

Chápu, že je vskutku neoriginální zkusit v novém módu hru za Německo od roku 1936, ale nešlo to nezkusit. K mému překvapení jsem ale nikde nenašel bitevní lodě Schlesien a Schleswing-Holstein. Kdepak jsou? :mrgreen: Každopádně mě jejich nenalezení neodradilo a pustil jsem se do budování armády. Ty možnosti o postupu k Československu a Rakousku jsou velmi dobré! :clapping: Hned někdy po roce jsem vyměnil ministra zahraničí, jenže ten v dalším eventu za tři dny zemřel :tssa: Více vyloďovacích pláží rovněž vítám, díky tomu bude aspoň víc bojů, než aby se Spojenci nudili za Maginotovou linií.
Ještě jsem zkusil Jugoslávii ve scénáři Tíha exilu. Probojoval jsem se do Tirany, osvobodil loutku Albánii a následně ji anektoval. Zuřiví Italové proti mně podnikají jeden zbytečný útok za druhým. Jenže protože hraju na nejtěžší obtížnost, tak mi dokonce i Italové beztrestně potápí konvoje a Němci za rok postoupili k Uralu a ze severu míří do Iráku :lol: Takže hrou za Jugoslávii jsem v 1/1943 dosáhl výsledku, který bych při hře za Německo dosáhl asi jen těžko :lol:
Nyní využiji další chvíle volna a jdu zkusit další země v dalších scénářích :salute:
Dobrá práce, Lajgore!

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 24 dub 2012, 11:38

Tak to jsi sakra dobrý hráč. Já při testování Jugošku zkoušel. Se 3 divizemi na začátku. Mazec (čekal jsem až se mi vyrobí 2 horský divize - seřezal jsem sice Chorvaty, ale pak se mnou udělala konec mašinerie německého taktického letectva a obrněných sil :wink:

Hustá je taky Ukrajina 1935 - tam každá divize či vynález je doslova požehnání :salute:

Juergen Koenig
Rotný
Rotný

Příspěvek od Juergen Koenig » 05 kvě 2012, 07:19

Nevím, jestli v tom bylo umění. Prostě rychlý přesun do Tirany. Hory poskytovaly obráncům dobré krytí, navíc to bylo po anexi Albánie mé území, i když s opozicí 40% a dva velitelé. Jeden log. čaroděj a druhý mistr přepadových úderů s horskou divizí. Ale to byla labutí píseň, protože Spojenci jinak do roka totálně nechali SSSR na holičkách, jak jsem už naznačil. Kanada vždycky vylodila na Sicílii jednu divizi, USA tam poslala deset bombardovacích perutí, jenže vázlo zásobování. Co na tom, že Němci a Italové se bezzubě snažili útočit na Tiranu, když snaha spojenců byla v háji? :)
Ještě mám dotaz k eventu operace Wesserübung. Když jej aktivuji, tak obsadím Norsko i Dánsko nebo dojde jen k vyhlášení války?
Ještě jsem zkoušel Maďarsko od roku 1944. Event v podobě převratu Šípových křížů sice nenastal, ale i tak se dělo mnoho zajímavého. Maďarští honvédi statečně vykrváceli u Lvova i jinde, aby nakonec nějaká britská motorizovaná divize, která byla expedičním sborem v SSSR obsadila bez boje Budapešť. Němci chytře nechali desítky svých divizí kdesi v Rumunsku, když operace Bagration vrcholila :pitka: Ale tanková divize si vedla dobře. Podnikala překvapivé protiútoky, dokonce dokázala dorazit až k Dněpru, kde podlehla obrovské přesile. Ale pak i ve službách Němců působila zajímavě na západě. Například v 1/1945 osvobodila Paříž a zajala 8 spojeneckých divizí. To už ale v době, kdy americké tanky Pershing dojely z Dánska až před Drážďany, na Labi si podávali ruce s krasnoarmějci a Hannover zničila atomová bomba.
Teď budu zkoušet Španělsko a Japonsko.

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 08 kvě 2012, 21:04

Juergen Koenig píše:
Ještě mám dotaz k eventu operace Wesserübung. Když jej aktivuji, tak obsadím Norsko i Dánsko nebo dojde jen k vyhlášení války?
Ještě jsem zkoušel Maďarsko od roku 1944. Event v podobě převratu Šípových křížů sice nenastal, ale i tak se dělo mnoho zajímavého.
Teď budu zkoušet Španělsko a Japonsko.
Norsko a Dánsko (Weserúbung nastane pokud Německo je ve válce se Spojenci myslím - Dojde k vyvolání eventů v obou napadených zemích - mohou se pak připojit k ose nebo ke spojencům, což znamená samozřejmě válku.

Maďarsko jsem moc nepitval a event k šípovým křížům zde není. obecně eventy k malým zemím po roce 1943 jsem byl nucen oželet - kor takové ty typu Rudá armáda před prahem rychle přehodit kabát atd. To by spíše znehodnocovalo hru za Sověty a Spojence vůbec.

Španělsko - eventy upraveny minimálně; ale poměrně dobrá hra v občanské válce. No a Japonsko to jsem i hál a velice zajímavá možnost (zde sem upravoval i AI, aby počítač vyráběl i letadla a námořní letadla. eventama postihl akoráte volby, aby se dalo zaútočit již v roce 37. A taky v případě že Japonci dostanou od číny na budku, aby komp mohl uzavřít separátní mír. Taky jsem do eventu na indočínu přidal utvoření konvoje jinak počítač nevozil do Japonska z této nové državy kaučuk a dva eventy na core ( kvůli možnosti tvorby loutek a produkci někt. oblastí a hlavně aby mohly být domovem por postupující divize - mírný bonus na krácení logistických vzdáleností).

Tady sem dělal i drobný úpravy než je v modu na stránkách ( do poslední verze jsem tedy přidání pár doktrín po naskočení někt. událostí nezahrnul). aby hráči neměli dojem, že je Japonsko moc posíleno. Obecně počítač má nějaký grif jak získává techy protože sem hrál co umím a podobných výsledků sem nedosáhl, ale i tak je Japonsko ve hře spíše tragické - Ai moc námořní a námořně letecké operace neovládá. Tedy i s technikou je po úderech Američanů do necelých 2 let na kolenou - není ani schopno dobýt Indonézii. Snažil jsem se, aby Japonci byli silnější a víc chytřejší...ale tady je to spíš o funkci celý hry a to se ovlivnit nedá.

Odpovědět

Zpět na „Módy a Editace Hearts of Iron“