Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 21 lis 2017, 06:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Jak dopadnem?
Porazime Osu 18%  18%  [ 2 ]
Zakopova valka 45%  45%  [ 5 ]
Osa porazi nas 36%  36%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 11
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 22:24 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Prave jsme z hruzou zjistili ze kdyz jsme pokracovali ve hre, tak ze se stala neuveritelna vec a to ze jsme hrali stejnou hru s uplne jinym vyvojem. Zatimco ja sem byl v roce 1940 tak Royal byl uz v roce 1942. Takze jsou tu 2 verze. Ta moje lepe dopadla a ta Royalova dopadla katastrofalne. Prvni uvedu ja a druhou Royal.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 22:25 
Plukovník
Plukovník

Phoenix píše:
ctrl + zrychlíš ctrl - zpomalíš

Zkusili jsme znova rozehrát save z 30.9.39. Hned jsem ctrl - zpomalil na průměrnou
rychlost, ale když já byl na někdy 8.říjnu on byl teprve na 4. říjnu. Takže se od sebe
vzdalujeme a nehrajeme stejnou hru.

Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 22:45 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Udaje nejsou presne protoze se nedochoval zadny save takze to budu popisovat z pameti.

Sovetsky svaz(2.polovina 1939):

Sovetsky svaz uz v 2.polovine byl znovu na dobre urovni a mel PK kolem 190. Zacala opet vyroba vojska a to 3 pesich divizi. Armada mela organizovanost 45. Opozice byla 63 procent. Pripravovalal se konecny utok na Estonsko, ale nejdriv jsem dal opravit armady(coz trvalo nekolik mesicu diky pomale hre). Zaroven se Sovetsky svaz pripravoval na 2.svetovou valku a tak v pohranici neustale budoval opevneni. Kolem listopadu byl zadan utok na Estonsko, vsak se tento utok nikdy nezrealizoval, protoze se na konci ledna 1940 vypla hra a do te doby tento pokyn nebyl splnen kvuli jiz mnohokrat zminovane opozdilosti hry, ale bezpochyb by tento utok dopadl uspesne protoze bylo nasazeno 45 dobre vybavenych sovetkych divizi ku 9 estonskym.

Sovetsky svaz(leden 1940)

Za tento mesic se toho moc nestalo akorat bylo vybudovano opevneni v Moskve, Stalingradu a Leningradu a byli presunuty divize k nemeckym hranicim.

To je konec historie Sovetskeho svazu v teto hre a moji verzi. V Royalove verzi Sovetsky svaz dopadl mnohem hur.

Naposledy upravil Tomas dne 04 led 2008, 23:11, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 22:58 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Moc si toho nepamatuju protoze jsem se spis staral o sebe takze to bude velmi strucne a kratke

Svet(2.polovina 1939)

Nemci v rijnu porazili Polsko a potom se zastavili nahranicich s Francii a cekaly. VB udelala namorni blokadu Nemecka. Teprve az kolem prosince zautocili na staty Beneluxu a nakonec na Francii. K Nemecku se spojilo mezi tim Italie, Madarsko, Jugoslavie a Bulharsko. V Africe nikdo na nikoho neutocil a jednotky VB byli pasivni. Nakonec Francie i benelux podlehl.

Svet[leden 1940]

Jednotky VB se vylodili v Hamburku o sile 5 pesich divizi.

To je konec me hry.[/b]

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 23:01 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Ted by mel uvest Royal svoji verzi, kterou jsem nehral.

Předmět příspěvku: Zlý sen
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 23:14 
Plukovník
Plukovník

No pánové, jestli jsem včera u hry málem usnul, neb se hrálo přes 3 roky v míru, dnes
určitě oka nezahmouřím. Zdálo se mi, že ...

...Ocitli jsme se na konci bleskové války německého wehrmachtu proti Polsku. Papírový
favorit i zde zvítězil a polské území zabral celé. K žádné plnění dohody Rusko-Německo
tedy nedošlo, říkám si. Ale zamrazilo mě. Německá armáda u Minska, na dohled Kyjevu.
To bude mela, až to Němci spustí...

Události nabraly rychle bleskový spád. Protože jsme ani teď hru nezpomalili, běhaly po
mapě německé divize rychleji, než běžci a tankové divize se přesunovaly na francouzské
a belgické hranice rychleji než TGV. Německo okamžitě vyhlásilo válku i Begii a Holandsku
a samozřejmě obešlo Maginotovu linii. Francouzi se poměrně dlouho a statečně bránili a
s nimi i pár přeživších belgických a jihoafrických divizí, ale fronta se posunovala čím dál
tím blíž k Paříži. To by mohla být šance pro můj britský expediční sbor, zajásal jsem a šel
se vylodit. Vylodil jsem se snadno ale pak to přišlo.

Nevím, kdo teda psal, že letectvo v HoI 1 je nanic, ale luftwaffe mi dala takovou sodu,
že jsem měl org. 0 a ještě jsem ani jednou nevystřelil. Tak tak jsem byl rád, že jsem se
pod pláštíkem špatného počasí vytratil z Francie a Holandska potichu zpět. Když jsem
takto "vystřídal" asi 16 divizí ve 4 sborech, po 1-2 týdnech jsem o 7 z nich přišel úplně
a 9 jsem dopravil do Anglie zpět jako doživotní invalidy. Stejně za to může ten starý
osel maršál Wilson. A ještě měl tu drzost ukázat se za pár týdnů v paláci Windsdorů a
chtít, pánové mï prominou ten výraz, ten smrad Wilson chtěl další nové divize, prý snad
raději tankové...

V tu chvíli mě došlo, že ač na ostrovech, fakticky nemám bojeschopnou armádu a jsem
de facto nebráněn. K tomu všemu ten blb Mussolini vyhlásil válku spojencům, tedy i mně
Spojenému království. S ním Bulhaři, Maďaři a Jugoslávci. Všelijaká ta balkánská chasa.
A teď šlo do tuhého.

Jediné, co tedy bylo k smíchu k popukání, byla scéna ze Španělska, kde se ještě v roce
1940 mydlí demokraté a nacionalisté jako koně. Kdo ví, kdo je vlastně zásobuje, když
už je Francie skoro kaput ? Že by já ? Na co se ale dalo spolehnout jistě, byla naprostá
neschopnost italského velení. Stáli tam na egyptských hranicích jako telegrafní sloupy a
ne a ne se pohnout. Mezitím Francie kapitulovala a vytvořilo se jakési Vichy se sídlem ve
Vichy :D a drobnou anomálií. Nad Marseille bylo v jakési kapse lapeno 28 francouzských
divizí, které hlídala 1 divize Vichy :?: Asi byli na dovolené, že ?

Německo děsivě rychle přesunulo na Východ všechny svoje obrněné divize a nejmíň 100
divizí pěších a naštěstí i letadla. Tak jsem dal s 1 tankovou a 2 mechanizovanými divizemi
na pochod. Tedy severní Afrikou. Přeplavil jsem je k Tripolisu a postupně sevřel Italy ze
dvou stran. Ani nestačili utíkat. Vypařili se a tak se vkrádá podezření, že to byli Arabové
převlečení v italských uniformách. To samé se dělo v Etiopii, kde jsem útočil, pánové to
se držte compu, těmi hubenými mužíčky Křováky, tedy domobranou z Keni a Ugandy. Po
dvou měsících byla celá Afrika čistá a mohl jsem si já, král Jiří VI. stoupnout na tank a
hulákat na celý svět : " Já jsem král Afriky !"

Pak došlo ke katastrofě. Po delším čase jsem se podíval na mapu Východu a zjistil, že
Německo je už u Moskvy, jediná ruská branná síla je v obrovské kapse u Leningradu a
žádná jiná divize nestojí wehrmachtu v cestě. Že by je schovávali Sověti na Sibiři ? Na
dlouhé uvažování ale nebyl čas. Válku Británii vyhlásilo Rumunsko a Japonsko. Došlo i k
napadení Hongkongu a to se mě pánové opravdu, ale opravdu dotklo.

Pomalu jsem se smiřoval s tím, že jsem zůstal na celém demokratickém světě sám proti
silám zla, když tu se rozsvítilo světlo na konci tunelu. USA vstoupily do války !!!
"Pánové, teď víme jistě, že tu válku vyhrajeme !" řekl můj ministerský předseda Churchill
a zapálil si doutník stejnojmenné značky.

S novou vírou ve své schopnosti jsem dokonce naplánoval ofenzívu. Vylodil jsem se se
4 divizemi v Marseiile a spojil se s onou záhadnou francouzsko kapsou nad ní, a čekal,
co se bude dít. Po nějaké chvíli, co se tedy nestalo, vyjel z té kapsy tank, teda vlastně
celá francouzská tanková divize a dala se do pohybu proti italské hranici. Sním či bdím ?

To už ale začal hustě padat sníh a tak jsem se znovu podíval na Východ. Hrozný pohled
řeknu Vám, hrůza na to jen pomyslet. Německé divize pochodují po Sibiři jakoby hledaly
v tajze dřevo k topení. Sem a tam a zase tam a sem. Kdy tohle skončí... ?

A tak jsem raději hru ukončil. Osa měla 624 bodů, Spojenci 195 a Kominterna 15 (!). A
pak si přečtu v příspěvku od druha ve zbrani, proč nebojuješ v Africe ? :D

Dejte mi ale svůj hlas pánové, teď, když už jsem (Velká Británie) bez spojence, jsem si
o to víc jistý, že tu válku vyhrajeme.

Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 23:28 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Je to rozdil. Je zajimave ze Soveti padly tak rychle. Kolik meli divizi?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 led 2008, 01:19 
Plukovník
Plukovník

Tomas píše:
Je to rozdil. Je zajimave ze Soveti padly tak rychle. Kolik meli divizi?

Protože neměli pušky. A pušky neměli proto, že je na útěku zahodili :D .
Divizí v Leningradské kapse jsem napočítal 42. Zbytek šel asi domů ...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 led 2008, 11:26 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Tak 42 ku nekde 200-300 je strasna bida. To neni divu ze Ruda armada dostala nakladacku.

Předmět příspěvku: Re: Zlý sen
PříspěvekNapsal: 05 led 2008, 11:39 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

když už jsem (Velká Británie) bez spojence, jsem si
o to víc jistý, že tu válku vyhrajeme.

Tim chces rict ze kdybych bojoval stebou, tak by jsme dopadli hur nez kdyby si hral sam?

Předmět příspěvku: Re: Zlý sen
PříspěvekNapsal: 05 led 2008, 13:46 
Plukovník
Plukovník

Tomas píše:
Tim chces rict ze kdybych bojoval stebou, tak by jsme dopadli hur nez kdyby si hral sam?

Ne, s tím to nemá co dělat.
Je to proslulý výrok viceadmirála Johna C. Toveye z 25.června 1940, když na palubě
vlajkové lodi Warspite řekl admirálu A.B. Cunninghamovi :
"Teď vím, pane, že válku vyhrajeme. Už nemáme žádné spojence."

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 led 2008, 14:25 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Aha, jen aby :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 led 2008, 16:48 
Plukovník
Plukovník

Tomas píše:
Aha, jen aby :)

To máš z toho, že málo čteš :D . Doporučuji "povinnou" četbu "Boj o Středomoří"
od Miloše Hubáčka.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 led 2008, 17:51 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

No, ja se spis zabyvam taktikou, kdo proti komu, vojenskou techniku, zbrane atd... nez o velitele a jejich citaty.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 led 2008, 20:05 
18. Plukovník
18. Plukovník

Warspite a Cunninghema zmám...v jedné kráné fikci dostal neskutečnou nakládačku od Japončíků v Indickém oceánu. Následkem toho Japonci odvolali útok na Midway a dobyli Cejlon...moc pěkné.
(V reálu se Cunningham dokázal té bitvě vyhnout a Japonci se o Indický oceán přestali zajímat...tolik skutečnost)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 led 2008, 21:00 
Plukovník
Plukovník

Atlantis píše:
Warspite a Cunninghema zmám...v jedné kráné fikci dostal neskutečnou nakládačku od Japončíků v Indickém oceánu. Následkem toho Japonci odvolali útok na Midway a dobyli Cejlon...moc pěkné.
(V reálu se Cunningham dokázal té bitvě vyhnout a Japonci se o Indický oceán přestali zajímat...tolik skutečnost)

Máš recht, ale ono tomu moc nechybělo. Britská rozvědka nějak zjistila, že se Japonci
chystaj na Cejlon. Takže vyplulo skoro celé Východní loďstvo. Kdyby je tenkrát potkal
Nagumo s 5 letadlovými loděmi, byl by s britskou flotilu amen. Akorát mám pocit, že jí
velel Sommerville, ne Cunnigham. Ale Warspite tam byl.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 led 2008, 22:12 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Ne, ne. Na Cejlon se vylodil Hitler s MP40 a na brehu na nej cekal Stalin AK-47 a nad nema letel Napoleon v F-16 a stalo se to v roce 1918. Ja tam byl, ja je videl.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 led 2008, 22:27 
18. Plukovník
18. Plukovník

někdy je lepší mlčet ;-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 led 2008, 22:46 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Atlantis píše:

Tak tohle je největší volovina, kterou jsem slyšel od doby tvého posledního výroku o "kvalitní" fikci :P Pokud pominu přílišnou vzdálenost Cejlonu od zásobovacích základen, tak musím zdůraznit zejména důvody, proč Japonci Midway zkusili obsadit - jednalo se o otázku prestiže a součást hlavní ofenzívy proti USA (a Austrállií) a otázka přítomnosti či nepřítomnosti pár britských lodí by Japonské plány jistě nezměnila. Už jenom proto, že věděli, že anglické letadlové lodě jsou takřka neškodné díky absenci kvalitních letadel a britské bitevní lodě jsou zastaralé. Japonci se rozhodně nepřestali zajímat o Indický oceán proto, že před nimi prchla cizí flotila... to je naprostý logický nesmysl, že? To je jako, kdyby Eisenhower odvolal Overlord kvůli zprávě o absenci přítomnosti Kriegsmarine v kanálu

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 led 2008, 01:06 
Plukovník
Plukovník

Phoenix píše:
někdy je lepší mlčet ;-)

Přišel jsi, viděl jsi, zvítězil jsi. Mluviti stříbro, mlčeti zlato. Dík.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]