Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 21 lis 2017, 06:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Jak dopadnem?
Porazime Osu 18%  18%  [ 2 ]
Zakopova valka 45%  45%  [ 5 ]
Osa porazi nas 36%  36%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 11
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 03 led 2008, 23:10 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Dnes jsme rozehrali hru po hamachi-Sovetsky svaz(Tomas) + VB(Royal)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 led 2008, 23:31 
Plukovník
Plukovník

Vím přesně jak to dopadne. Chvíli tam budeme my, chvíli Němci, chvíli my, zase chvíli
Němci, a nakonec se vrátí manželka a vyžene nás všechny :lol: Ještě že poražený
bývá obvykle rychlejší než vítěz :D

Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 00:00 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Uvodem:
Hrat jsme zacali kolem paty. Nejdriv jsme meli maly problem s hamachi, ale pak jsem ho preinstaloval a vse fungovalo tak jak melo. Kdyz jsme zacli hrat byli jsme ochromeni z toho jak ta hra jde pomalu. Zkuseli jsme menit rychlosti, ale cim vysi rychlost jsme dali tim pomalejsi byla hra :D . Nakonec jsme hrali, ale kdyz mluvim za sebe, poskytovalo mi to spoustu nevyhod na ktere jsem pozdeji skoro doplatil. Hlavne to ze kdyz sem dal naky prikaz napr. presun vojska, uskutecnilo se to az za 2 mesice :D .

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 00:06 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Sovetsky svaz(1936):
Kdyz sem zacal hrat tak sem zadal vyrobu 2 tankovych divizi T-26, vyzkum pechotnich zbrani a taky sem presunul armady tak jak sem potreboval.(zase, ale to trvalo nekolik mesicu nez vubec zacala vyroba kvuli jiz uvedene male rychlosti hry). 18.cervence 1936 vypukla ve Spanelsku obcanska valka, Sovetsky svaz poskytnul Republikanskemu Spanelsku pomoc, aby znemoznil moznemu spojenci Osy vstup do 2.svetove valky.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 00:17 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Sovetsky svaz(1937):
Pocatkem roku 1937 bylo zhotoveno nekolik pechotnich divizi a vyzkoumano nekolik pechotnich vyzkumu. Sovetsky svaz zacal pocitovat mirny pokles ekonomiky ze ktere malem byl (v pozdejsich mesicich) totalni kolaps celeho statu. 29.zari 1937 Sovetsky svaz, Mongolsko, Tannu Tuva vyhlasily valku Estonsku. (Sovetsky svaz opet vyhlasil valku uz drive, ale zase diky pomale hre se stalo za nekolik mesicu) Melo to byt rychle tazeni do pobaltskych statu, ale nestalo se tak, protoze vsechna ekonomika na 0, opozice stoupla na 100 procent a armady nebyli bojeschopne. V roce 1937 se take konaly popravy dustojniku ve snaze zabranit opozici krach.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 00:27 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Sovetsky svaz(1938):
V roce 1938 pokracovaly popravy dustojniku. Ekonomicka krize byla naspadnuti. Vojaci stali u Estonskych hranic. (Nedalo se tomu zabranit protoze opet vse co jsem naridil se splnilo za naky cas) V puli roku zacala opozice mirne klesat. Rozhodl jsem ze zacnu obchodovat na svetovem trhu, protoze jsem nemel zadny kaucuk a i toto prispelo k ekonomicke krizi. Nakonec ustoupila ze 100 na 91 procent a diky obchodu na svetovem trhu zase kaucuk trochu narustal, zacali se delat zasoby :arrow: armade stoupla moralka z 0 na 16 a Sovetsky svaz si oddychl.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 00:33 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Sovetsky svaz(1939-1.pololeti):
V prvni puli roku 1939 se v Sovetskem svazu nestalo nic vyznamneho. Sovetsky svaz se otrepaval s ekonomickeho krachu, ale porad jeste byl krizi poznamenan jak v armade tak v ekonomice. Na konci 1.pololeti vsak stoupla ekonomika Sovetskeho svazu a armade moralka, ze vse bylo jak pred krizi.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 00:36 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Sovetsky svaz(dale):
Sovetsky svaz se musi pripravovat na velkou a tezkou valku se silami Osy. Vybudoval pas s opevnenim v pohranici. Jak to dopadne se Sovetskym svazem se dozvite priste.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 00:38 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Ted Royal by mel rict vyvoj VB od roku 1936 do 1.poloviny 1939.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 00:57 
Plukovník
Plukovník

No můj zážitek z bitvy byl poněkud jiný. Jako praví neumětelové jsme začali s průměrnou
rychlostí, která - jak se ukázalo nebyla to pravé ořechové. Ve chvíli, kdy jsem u během
hry málem usnul, jsem dospěl k nároru, že tudy cesta nevede. Po dohodě jsme přeřadili
na rychlostní stupeň 6 nebo 7, tedy vysoký a to už jsme se vůbec nestačili divit. Britové
ještě slavili Vánoce, zatímco jinde už bylo jaro.Teprve třetí pokus,nadprůměrná rychlost,
se dokonale podařil a mohlo se začít konečně hrát.

První léta proběhla jako krásný sen. Britské impérium, tedy já, se rychle zotavovalo z
úvodního PK nějakých 100 a kousek a na radu zkušenějších (Phoenix) jsem začal silně
vylepšovat ekonomiku své říše. A že bylo kde roztáčet kolečka - Afrika, Karibik, Indie,
Asie, Oceánie. Současně s tím jsem vylepšoval úroveň svých divizí, vždyť od 1.světové
tak jako tak Britové nikde nebojovali. Došlo to tak daleko, že mě na konci roku napsal
Stalin, že mám sice nejsilnější loďstvo na světě a silné letectvo (čemuž jsem se zasmál),
ale početní stav pěších divizí je neuspokojivý. Nevím sice, co měl proti mým 5 divizím na
britských ostrovech, dvou v Egyptě, po jedné na Maltě a Gibraltaru a asi deseti v Indii,
ale slíbil jsem zjednat nápravu. Královské slovo se přece jenom musí držet, že :D

V roce 1937 jsem už tedy vyrobil první, ale také poslední divizi - horskou. Co kdyby se
mohla hodit ? Dál jsem v poklidu vylepšoval úroveň svých zbraní a divizí a pevně věřil,
že je za padesáti let dovedu na evropskou úroveň. Jenže nebylo tolik času. V Evropě
začal vát drsnější vítr. Nejdřív Ve Španělsku, tam ještě v září 1939 nebylo rozhodnuto,
což je tedy zajímavé, ale stává se to. Stejně jsem ty republikány podpořil jenom proto,
aby se mi o tolik nezvýšila opozice. Ještě předtím Itálie anektovala Habeš, ale to bylo
v Africe, na mapě s poznámkou - Hic sun leones (zde jsou lvi).

Pro rok 1938 jsem připravil plán nárůstu ozbrojených sil Impéria a také se to podařilo.
Vytvořil jsem asi 10 pěších divizí, 2 námořní pěchoty, 1 tankovou a 1 motorizovanou.
Všechny rychlé do Egypta, kde u hranic soustředili Italové nějakých 17 divizí, i když
polovinu z toho leteckých a těch hubených-tedy nějaká ta domobrana nebo co. Ale
když Němci spolkli v březnu Rakousko, začalo být v Londýně horko. Horečně se začaly
vytvářet další divize s kombinací dalšího vylepšení. Opozice vystoupila na 8, ale volby
v roce 1939 to vrátily na přijatelnou mez. V září přišlo Československo o Sudety a taky
můj spoluhráč započal svoji baltskou spanilou jízdu. Stalin si k útoku vybral Estonsko,
kdo ví, kdo mu ten nápad nakukal :lol: Ve chvíli, kdy 5 estonských divizí opakovaně
napráskalo asi 13 ruským jsem poprvé zalitoval, že jsem se podobného projektu kdy
účastnil. A to prosím měl Stalin ještě tu drzost, mě bombardovat zprávami typu : PK 0,
organizovanost 0, opozice 100. Jak to mohou ti Rusové s tím svým vůdcem vůbec
vydržet ?

A pak přišel rok války, 1939. Rusové už rok válčí vsedě proti malému Estonsku a nemají
asi ani co jíst. Marně vysílám své dobré rady do Moskvy, všechno marné - fronta se ani
nehne. Takže posiluju Gibraltar, Maltu, Suez, oslabuju Indii - přece jen si myslím, že se
bude rozhodovat v Evropě. Na britských ostrovech soustředím nevídanou sílu asi 20
divizí, možná 25. Uchechtávám se, když si vzpomenu, jak mě Stalin buzeroval, že on má
94 divizí, Německo 98 a Britové pouhých 34. Naštěstí mu to ti Estonci ukázali a Británie
může dál v poklidu budouvat profesionální i když pravda málo početnou armádu.

30. srpna 1939 zaútočilo Německo na Polsko. Stálo mě to 5 bodů opozice, ale co se dá
dělat. Rusové na druhé straně nadšeně řičí, že jim po dvou letech stouplo PK z nuly na
nic a oganizovanost ještě o něco výš. O opozici pod velením Stalina si nedělám velké
iluze ale nutno brát věci tak, jak jsou. Sovětský svaz bude mým milým spojencem. Teď
jde jenom o to,kdy a jestli vůbec se sebere a bude moci počtem, úrovní i kvalitou zbraní
vést válku s takovým gigantem jako je Německo a nedejbože dalšími jeho spojenci.

Děj končí (zatím) 30. září 1939. Polsko je v podstatě poraženo, na západní frontě klid.
Francouzi nespěchají. Britové jakbysmet. Opona druhého dějstvé se zvedne už brzy.

Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 12:20 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Svet(1936):
17. cervna 36 - Italie anektovala Etiopii
18. cervenec 36 - Spanelska obcanska valka
Pomoc Republikanum:
Sovetsky svaz
VB
Pomoc Nacionalistum:
Nemecko
Italie
Zadna pomoc:
Francie

Kdyz vypukla Spanelska obcanska valka tak Nemci a Italove samozrejme podporovali nacionalisty a Sovetsky svaz republikany tak jak se dalo cekat, ale s intervenci VB nikdo nepocital. Pro Sovetsky svaz a Spojence je to prizniva zprava, protoze tak muzou zamezit Ose, aby se roztahla na Pyreneje

Svet(1937):
4. cerven 37 - Japonsko vyhlasilo valku Komunisticke Cine a Nacionalisticke Cine
29.zari 37 - Sovetsky svaz, Mongolsko a Tannu Tuva vyhlasilo valku Estonsku

Sovetsky svaz vyhlasil valku Estonsku(a mel i Lotyssku a Litve), aby si vybudoval naraznik pred sily Osy. Mela to byt rychla valka, ale diky jiz zminene krizi se to nepodarilo.
Ve Spanelsku se stale bojovalo a Republikani zacali vyhravat.

Svet(1938):
7.brezna 38 - Anslus Rakouska, Nemecku pripadlo Rakousko
30.zari 38 - Mnichovska dohoda - Nemecko zabira Sudety

V roce 1938 je jasne videt expanze Nemecka. nemecko bleskove narusta. Ve Spanelsku se stale bojovalo a Republikani zabraly prakticky cele Spanelsko krome 2 provincii ve kterych mely Nacionalisti znacny pocet divizi. Sovetsky svaz stale nemohl porazit Estonsko. Sovetske armady staly u hranic a cekaly.

Svet(1.polovina 1939)
15.brezna 39 - Nemecko dodrzelo Mnichovskou dohodu
24.brezna 39 - Nemci okupovali Memel(Litva)
30.brezna 39 - VB nabizi Polsku spojenectvi, Polsko prijima
1.duben 39 - Polsko se pripojilo ke Spojencum
24.srpen 39 - Ribentrop-Molotov pakt - Historicky vysledek
30.srpen 39 - Nemecko vyhlasuje Spojencum valku

Nemecko kupodivu dodrzelo Mnichovskou dohodu, cimz se nezmocnil prumyslu v Cechach a spojence na Slovensku. Nemci pote pokracovali v expanzi a zabrali litevsky Memel. Ve Spanelsku pokracovala obcanska valka a linie se zastavili podobne tomu bylo i u sovetsko-estonskych hranic. Polaci, kteri se citili ohrozeni se pripojili ke Spojencum. nemecko pozadovalo Gdansk a Polaci odnitli :arrow: Nemecko vyhlasilo Spojencum valku a tim zacala 2.svetova valka.

Svet(Dale)

Svet se pripravuje na svetovou valku, ktera bude obrovskeho rozsahu. Jak to dopadne se dozvite priste.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 12:40 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Srovnani Armad(srpen 1939):
1.Nemecko -204
2.Francie - 127
3.Japonsko - 107
4.Sovetsky svaz - 98
5.Nacional.Cina - 97
6.USA - 96
7.Italie - 86
8.Polsko - 70
9.Velka Britanie - 60

Srovnani Letectvech:
1.Japonsko - 44
2.Nemecko - 42
3.USA - 24
4.Italie - 18
5.Velka Britanie - 14
6.Sovetsky svaz - 12
7.Francie - 10
8.Polsko - 8
16.Nacional. Cina - 4

Srovnani Namornictvech
1.USA - 242
2.Japonsko - 154
3.Velka Britanie - 137
4.Italie - 100
5.Francie - 74
6.Sovetsky svaz - 50
7.Nemecko - 37
?.Polsko - 2
?.Nacional Cina -0

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 13:56 
Plukovník
Plukovník

Tomas píše:
Srovnani Armad(srpen 1939):
1.Nemecko -204
2.Francie - 127
3.Japonsko - 107
4.Sovetsky svaz - 98
5.Nacional.Cina - 97
6.USA - 96
7.Italie - 86
8.Polsko - 70
9.Velka Britanie - 60

Mám jenom 60 divizí ? Méně než Polsko ? Ještě že už to není 30. září 1939 už pravda,
protože by se britská armáda ocitla na samotném chvostu. Srovnání divizí je tady ale
naštěstí trochu zavádějící. V duchu britských vojenských tradic stavím malou ale plně
profesionální armádu. Ještě uvidíme, kdo s koho. Je čas s tím něco dělat, přiznávám.
Prostá početní převaha Německa proti Británii narostla už na trojnásobek.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 14:12 
Plukovník
Plukovník

Tomas píše:
Svet(1937):
29.zari 37 - Sovetsky svaz, Mongolsko a Tannu Tuva vyhlasilo valku Estonsku
Sovetsky svaz vyhlasil valku Estonsku(a mel i Lotyssku a Litve), aby si vybudoval naraznik pred sily Osy. Mela to byt rychla valka, ale diky jiz zminene krizi se to nepodarilo.

Svet(1938):
Sovetsky svaz stale nemohl porazit Estonsko. Sovetske armady staly u hranic a cekaly.

Svet se pripravuje na svetovou valku, ktera bude obrovskeho rozsahu. Jak to dopadne se dozvite priste.

Příspěvek Mongolů a Tannu Tuva musel být tak symbolický, že ho nikdo nepostřehl. Zlí
jazykové z diplomatických kruhů dokonce tvrdí, že jediným přínosem těchto zemí byly
luky a šípy.
Místo nárazníku se stalo Estonsko kladivem a Rudá armáda kovadlinou. Rychlá válka to
být mohla, ale na druhé straně. Zima 38/39 přišla právě včas, aby zabránila invazi
Estonců do SSSR. To byl nápad, útočit na Estonsko z jednoho směru, skoro v zimě a
se opozicí řádu desítek procent ! Ještě že se toho Petr Veliký nedožil !

Oni stáli proto, že neměli co jíst. S organizovaností 0 je zázrak, že vůbec stály, v HoI 1
se často stává, že se jednotky docela prostě vypaří. A to se klidně mohlo stát, ty ruský
Napoleone :D .

Svět se možná připravil na válku, ale obávám se velice, že ta jeho nesprávná polovina.
Doufám jen, že se nebude monotóně opakovat rok 1938, kdy cituji : Sovětské armády
stály u hranic a čekaly...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 15:25 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Zdurazuji ze by se zadnej krach nestal kdyby ta hra bezela normalne! Na Pobaltske staty jsem utocil pokazde kdyz sem hral za Sovety a pokazde padly behem mesice! Ja za to nemuzu ze je to skoro nehratelne!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 15:49 
Plukovník
Plukovník

Na tak to chce klid ! Vždyť se dohromady tolik nestalo. Přišel jsi jenom o pár divizí :D .

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 16:06 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Ale ja sem neprisel ani o jednu divizi, akorat misto toho krachu jsem mohl vyrabet jednu divizi za druhou

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 20:46 
18. Plukovník
18. Plukovník

tta tvoej pomalost je způsobená tím ež rha běží mco rychle. Jaklime se začneš zpoždovat musíte okamžitě spomalit hru

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 21:18 
Plukovník
Plukovník

Phoenix píše:
Jaklime se začneš zpoždovat musíte okamžitě spomalit hru

Ale jak se to dělá ? Já jsem hru zakládal ale měnit po savu to nešlo.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2008, 21:22 
18. Plukovník
18. Plukovník

ctrl + zrychlíš ctrl - zpomalíš

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]