Informační nástěnka

Staňte se velitelem a veďte své muže do boje v jedinečné hře zde na fóru.

Moderátoři: Atlantis, Vals

Odpovědět
Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Re: Informační nástěnka

Příspěvek od Walter Model »

Royal píše:Co se týká obsazení, domnívám se, že jediná správná volba z toho co se dosud nabízí je, aby Rakousko reprezentovat kromě Waltera Modela Scipio. Role parmského, modenského nebo toskánského vévodství mu bude brzy malá. Království Piemontu by slušelo Tifíkovi, Benátky jsou jasnou volbou pro Martase, pro Neapol si doufám přijde Cizinec, jjelen nebo někdo další. Angličany na moři a jejich diplomatickou vychytralost musí reprezentovat někdo, kdo to umí na moři a diplomaticky. A co se mne týká, rád bych si jednou - po sto letech bojů - konečně sednul v hlavním stanu za jeden štábní stůl s Taravou, a klidně si přitom nechám nadávat do žabožroutů.
Nač ta citlivost...Je potřeba vytvořit určitou atmosféru mezi tábory a jasně dát na jevo, kdo věří své straně.. :worship: Jsem zvědavý na kolik to Totenkopff postaví podle historie. Pokud se nemýlím, tak v Italském tažení byla Francouzská armáda pouhým stínem toho, co následovalo v následujících letech. Vybavenost a úroveň Francouzských vojáků snad vynahrazovala pouze touha a nadšení pod Bonapartem...Menší státy jistě svou roli sehrají. Už jen proto, že v diplomatických pletkách mohou převážit byť jen mírně misky vah..
"Vare Vare! Vrať mi mé legie!"
Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Tifík píše:To mě chceš tak moc zničit Royale? :D Ale prosím, tvou výzvu přijímám, nebude-li mít Totenkopf nic proti, milerád budu první, kde se pokusí zastavit nápor Francouzkých sil.
Samozřejmě ani Vídni není osud Piemontu lhostejný :worship:
Tifík
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Tifík »

Pokud to dá Totenkopf opravdu přesně, tak by Francouzi neměli jízdu, respektive koně, ani kanony, což by alespoň do začátku trochu dorovnávalo Francouzskou převahu ve velitelských schopnostech. :-P
Hetharie 4 (2.pokus):Konrád Východňanský, regent krále Svatopluka I. Kalwenského - leden až říjen 998
Wylam: legát Agateánského bratrstva Regozor, zvaný Železný; rytíř smrti Raileh, velitel Legie zkázy
Heharie 4: paladin Tomáš trážce Východu, Pán Velernova a Cestostráže stál, regent krále Svatopluka I. Kalwenského
Blackfyreovo povstání: Damon Lannister, lord Casterlyovy skály, pán Západních zemí, štít Lannisportu a strážce západu
Hetharie 3: kníže Hövdig Reger ze Starkfäste, kníže Brázdy a jeho syn Arvtak Regeri, pán Starkfäste a Självfältu

„Přílišná oddanost ideálům končí tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek.“
Karel Kryl
Totenkopf
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Totenkopf »

Takže nejdůležitější severoitalské frakce jsou zaplněny, teď už musím čekat na založení toho fóra ať tam můžu dát pravidla, systém jednotek, pořádný seznam frakcí i s popisy a zahájit hru.
Hetharia III: Zeman Friedrich Totenkopf, pán Totenkopfu a protektor Vysočinského svazu
Blackfyreovo povstání: Lord Dagon Greyjoy, pán Železných ostrovů a Štítu, král soli a skal, syn mořského větru & lord žnec ze Štítu
Hetharia IV: Vojvoda Fitzpatrick Totenkopf, pán Vysočiny

Někteří muži mají rádi výzvy... já ne.
tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava »

A požádal si o to někoho? :mrgreen:
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek
Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Tak, že Francouzi neměli žádné děla a jízdu je zase hodně mylný a zavádějící komentář. Jejich armáda sice dle historického hlediska mírně početně zaostávala, ale tyto dvě složky byly součástí armády nikoliv ve hvězdách fantazie.. Brouzdal jsem po nějakých pamětech a mapách a spíše šlo o to, co jsem říkal. Francouzi byli na začátku tažení "pouze" špatně vybavení..Nicméně odhodlání a Napoleonovo velení dokázalo mnohé :whip:
Totenkopf
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Totenkopf »

tarava píše:A požádal si o to někoho? :mrgreen:
Ano, ano požádal :urazeny:
Hetharia III: Zeman Friedrich Totenkopf, pán Totenkopfu a protektor Vysočinského svazu
Blackfyreovo povstání: Lord Dagon Greyjoy, pán Železných ostrovů a Štítu, král soli a skal, syn mořského větru & lord žnec ze Štítu

Tifík
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Tifík »

Walter Model píše:Tak, že Francouzi neměli žádné děla a jízdu je zase hodně mylný a zavádějící komentář. Jejich armáda sice dle historického hlediska mírně početně zaostávala, ale tyto dvě složky byly součástí armády nikoliv ve hvězdách fantazie.. Brouzdal jsem po nějakých pamětech a mapách a spíše šlo o to, co jsem říkal. Francouzi byli na začátku tažení "pouze" špatně vybavení..Nicméně odhodlání a Napoleonovo velení dokázalo mnohé :whip:
Pokud mystifikuji tak se omlouvám, ale byl jsem přesvědčen, že Bonaparte na začátku Italského tažení kanony nedisponoval a jezdci snědli vlastní koně, aby neumřeli hlady. (Pokud vím, tak to bylo uvedeno v miniserii Napoleon a v knize Napoleon Bonaparte od Alberta Z Manfreda)
Hetharie 4 (2.pokus):Konrád Východňanský, regent krále Svatopluka I. Kalwenského - leden až říjen 998
Wylam: legát Agateánského bratrstva Regozor, zvaný Železný; rytíř smrti Raileh, velitel Legie zkázy
Heharie 4: paladin Tomáš trážce Východu, Pán Velernova a Cestostráže stál, regent krále Svatopluka I. Kalwenského
Blackfyreovo povstání: Damon Lannister, lord Casterlyovy skály, pán Západních zemí, štít Lannisportu a strážce západu
Hetharie 3: kníže Hövdig Reger ze Starkfäste, kníže Brázdy a jeho syn Arvtak Regeri, pán Starkfäste a Självfältu

„Přílišná oddanost ideálům končí tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek.“
Karel Kryl
jjelen
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jjelen »

Po návratu do civilizovaných krajin s přístupem k internetu hlásím, že bych, je-li volná frakce (Neapol nebo některý ze severoitalských "ministátečků"), měl bych zájem.
Hetharie V.: Kancléř Jeho knížecí Jasnosti Jiřího Lormanwenského Marek z Lesohradu
Totenkopf
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Totenkopf »

jjelen píše:Po návratu do civilizovaných krajin s přístupem k internetu hlásím, že bych, je-li volná frakce (Neapol nebo některý ze severoitalských "ministátečků"), měl bych zájem.
Volná je pozice Rakouského generála, veterána více her, který pomůže Walteru Modelovi proti žabožroutům... bereš?
A nebo/nebo, přesvědč někoho z Italských panovníků aby byl Rakušan a sám si vezmi jejich zem...

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals »

Angličany bych možná zvládl, pokud není jiný zájemce. Alespoň jednou bych si řádně užil okrajovou roli...
Totenkopf
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Totenkopf »

Máš je mít... a teď bych prosil to vlákno :D

jjelen
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jjelen »

Neapol nebo co se to nabízelo už volná není?
Hetharie V.: Kancléř Jeho knížecí Jasnosti Jiřího Lormanwenského Marek z Lesohradu
Totenkopf
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Totenkopf »

Neapol není na mapě, takže by hraní za ni obsahovalo pouze expediční sbor, jako v případě Anglie, ale z volných frakcí je zde republika Lucca (bez jakékoli důležitosti či síly) a Papežský stát... zní jeho svatost, papež Jelen I. dost vznešeně? :D

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals »

Máš to tam.
jjelen
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jjelen »

Těšte se, bídní kacíři :whip: (papež by šel :twisted: )
Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. »

Nejspíš s křížkem p funuse, ale zeptám se...
Nebylo by tam ještě něco volného? Kupříkladu takový Osterreich? :)
konzul Decimus "Semotus" Purpurový
První Rádce Telendir Lingwenský
Edmund Granddale, král Východní Anglie
Jan Tarmun z Jezerního Vědrokrvu, zvaný Jantar z jezera, Malleus maleficarum, paladin Světla Svatého, vůdce Hornozemské aliance
Vrchní Hejtman Táborského Svazu Jan Oldřich z Černovic(†)
Jan Tarmun I. z Jezerních Vědrokrv, velmistr Řádu Dlátenického, biskup Taulunský a právoplatný král Terenie
Parwaein I. Tamnicir, kníže Větrodolský, první rádce Svojška I., krále Kalwenského(†)
Lothar I., Markus I. Ansa, král Slaromský
Polní podmaršálek Johann Peter de Beaulieu, vrchní velitel rakouských vojsk v Itálii 1796
Kde je vůle, je i způsob!
Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal »

Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)
martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 »

Nu, protože Totenkopfovi technika zamezila hru vést, opět se na vás obracím s již fakticky připravenou a z velké části obsazenou Hetharií IV. Potřebuji dva další hráče, minimálně jednoho (kdyby mi vyšel verb jednoho nováčka). Jak to vidíte?
(a než se mne zase někdo zeptá na historickou hru, znovu opakuji, že v současné době ještě svoji historickou hru nemám připravenou)
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)
Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal »

Obrázek

Asi nějak takhle
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)
Odpovědět

Zpět na „Bitva“