Informační nástěnka

Staňte se velitelem a veďte své muže do boje v jedinečné hře zde na fóru.

Moderátoři: Atlantis, Vals

Odpovědět
Royal
Plukovník
Plukovník

Re: Informační nástěnka

Příspěvek od Royal »

Totenkopf píše:Takže potřebujeme dva hráče, generála Kellermanna, který zacelí rakouské řady a krále Sardinie.
Tady zřejmě došlo k nedorozumění nebo chybné interpretaci. Generál Kellerman je (samozřejmě) Francouz.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Fran%C3%A7 ... Kellermann
a jeho armáda zaujímá pozice severně od (Italské) armády generála Bonaparta
http://en.wikipedia.org/wiki/War_of_the ... e_1796.jpg
v takovém případě se velení (Alpské) armády ujmu sám
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)
Totenkopf
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Totenkopf »

Sakra, omlouvám se za desinterpretaci, nicméně na potřebě Rakušana to nic nemění.
Hetharia III: Zeman Friedrich Totenkopf, pán Totenkopfu a protektor Vysočinského svazu
Blackfyreovo povstání: Lord Dagon Greyjoy, pán Železných ostrovů a Štítu, král soli a skal, syn mořského větru & lord žnec ze Štítu
Hetharia IV: Vojvoda Fitzpatrick Totenkopf, pán Vysočiny

Někteří muži mají rádi výzvy... já ne.
Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal »

Tak se prostě najdou. Co jjelen ? Patton ? To jsou katolíci a Rakušani jako poleno. I ta jejich jména znějí dostatečně zvučně a skoro bych řekl rakousky
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)
Totenkopf
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Totenkopf »

Nezbývá než čekat...
Hetharia III: Zeman Friedrich Totenkopf, pán Totenkopfu a protektor Vysočinského svazu
Blackfyreovo povstání: Lord Dagon Greyjoy, pán Železných ostrovů a Štítu, král soli a skal, syn mořského větru & lord žnec ze Štítu

Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Walter Model »

Nebo se toho ujmout sám. Se vší pokorou a připraveností ovšem s možností přístupu v pozdější fázi některého s generálů..
"Vare Vare! Vrať mi mé legie!"
Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal »

I bez toho může Rakousko počítat také s podporou Bourbonů z Neapolského království, Papežského státu, Modeny, v neposlední řadě pak ještě britského královského námořnictva, kterému nevelí nikdo jiný, než admirál Horatio Nelson.
Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec »

Cizinec se nabízí jako záložní generál, pokud se do 1.11. nepodaří nikoho sehnat (dřív nemám moc času).
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter
Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Royal píše:I bez toho může Rakousko počítat také s podporou Bourbonů z Neapolského království, Papežského státu, Modeny, v neposlední řadě pak ještě britského královského námořnictva, kterému nevelí nikdo jiný, než admirál Horatio Nelson.
Právě proto se toho v uvozovkách až tak nebojím. Těch sil tam mají Rakušané rozhodně dost. Spíš naopak Francouzi budou muset předvést brilantní taktický um :worship:
martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 »

No, vzhledem k tomu, že na straně francouzů stojí podstatná část našich fórových strategických géniů, tak bych v tom problém neviděl :-)
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)
Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

martas3F píše:No, vzhledem k tomu, že na straně francouzů stojí podstatná část našich fórových strategických géniů, tak bych v tom problém neviděl :-)
Tak o tom jsem ani na chviličku nepochyboval :worship: několikrát jsem byl očitým svědkem a protivníkem Royalovy strategie a taktiky :worship:
Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal »

Nesuďte nerozvážlivě, jak praví Evengelium. Nevíme, jak to bude celé nastaveno. Zatím se zdá, že bude převažovat vojenská část příběhu nad diplomatickým koncertem. Pokud se autor chopí historické předlohy, pak síly obou táborů na počátku budou zcela vyrovnány (Bonaparte 58.000) vs. Colli (25.000)+Beaulieu (30.000). Francouzské zálohy (Kellerman 18.000) pak Italové dokonce o něco převyšují (Parma, Modena, Papežský stát a Království Neapolské (20.000 až 25.000). A to ještě musí Francouzi doufat, že jim bude do Toulonu přiděleno několik válečných lodí, aby si Angličané z Livorna neudělali ze západního Středomoří britský rybník.
Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio »

Během Blackfyerova povstání jsem se značným zájmem sledoval Royalovu taktiku a strategii. Musím přiznat, že mě některé jeho tahy přiváděli v úžas. Když ještě bojoval proti mně přišlo mi, že je vždy o jeden krok přede mnou a předvídá mé plány. Od obklíčení a drtivé porážky mě zachránila jen notná dávka štěstí, intrik a diplomacie. Doufám, že jsem se od něj něco naučil.

I pokud budou mít Rakušané a jejich spojenci převahu, tak bych rozhodně nepodceňoval Royalův velitelský um.
Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal »

Hlavně sežeňme osobnost reprezentující rakouského císaře (císařského dvora ve Vídni). Válka je příliš vážná věc, než aby se dala svěřit jenom vojákům.
Totenkopf
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Totenkopf »

Role vůdců obou třech (ano, mám strach, že mi Royal s těmi zpropadenými angličany vidí do plánů, nebo je jasnovidec) velmocí jsem plánoval složit na svá skromná bedra, nicméně pokud by se někdo nabídl, jsem ochoten o tom diskutovat.
Rakušané budou mít pravděpodobně v počátku mírnou početní převahu, stejně jako finanční (ta už mírná nebude), takže na obou stranách bude třeba jednat velice rychle a to už pak záleží na schopnostech každého jednoho generála.
Hra před 1.11. dost možná rozjeta nebude, ale i kdyby, jistě by nebyl problém připojit se za pochodu.

Tifík
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Tifík »

No jo, Royal ví všechno. :lol: Ale já bych neřešil jen hrubá čísla, jde taky o jejich rozložení do jednotlivých složek a o výzbroj... To s tím taky umí pěkně zamávat.
Hetharie 4 (2.pokus):Konrád Východňanský, regent krále Svatopluka I. Kalwenského - leden až říjen 998
Wylam: legát Agateánského bratrstva Regozor, zvaný Železný; rytíř smrti Raileh, velitel Legie zkázy
Heharie 4: paladin Tomáš trážce Východu, Pán Velernova a Cestostráže stál, regent krále Svatopluka I. Kalwenského
Blackfyreovo povstání: Damon Lannister, lord Casterlyovy skály, pán Západních zemí, štít Lannisportu a strážce západu
Hetharie 3: kníže Hövdig Reger ze Starkfäste, kníže Brázdy a jeho syn Arvtak Regeri, pán Starkfäste a Självfältu

„Přílišná oddanost ideálům končí tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek.“
Karel Kryl
Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Royal píše:Hlavně sežeňme osobnost reprezentující rakouského císaře (císařského dvora ve Vídni). Válka je příliš vážná věc, než aby se dala svěřit jenom vojákům.
Skoro se obávám, že mě mistr řemesla nazval prostým vojákem. Nicméně mým zdáním o mnohém vypoví DIPLOMACIE a to kolik budou Rakušané ochotní obětovat ze svých zlatých truhlic. :twisted: My dva už se známe v podstatě velmi dobře z HOI a tak trochu víme, co jeden od druhého má očekávat. Těším se na souboje s tebou. Vždy mě inspirují a nutí doslova hloubat nad tvými tahy. Oba, ale víme, že sever Itálie je z historického hlediska výtečně stavěn pro Obranu Rakušanů...Jen ti velitelé....:)
Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal »

Walter Model píše:Skoro se obávám, že mě mistr řemesla nazval prostým vojákem. Nicméně mým zdáním o mnohém vypoví DIPLOMACIE a to kolik budou Rakušané ochotní obětovat ze svých zlatých truhlic. :twisted:
Tak všichni víme, že pokladny ve Vídni i Paříži nepřekypovaly zrovna hojností. A zatímco do Vídně putovalo anglické zlato či půjčky, Paříž se (za)hojila na dobytých územích v (bývalém) rakouském Nizozemí či Porýní.
Co se obsazenosti týká, nechme tomu volný průběh. Ze zkušenosti vím, že po zveřejnění příběhu (záměru) hry, smysluplných pravidel, výčtu frakcí a dejme tomu interesantní mapy se (obvykle) někdo přidá.
Totenkopf
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Totenkopf »

No... to bude muset počkat než bude založeno fórum pro hru, nechci to vést jenom jako jedno z témat mezi bitvami.

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal »

Co se týká obsazení, domnívám se, že jediná správná volba z toho co se dosud nabízí je, aby Rakousko reprezentovat kromě Waltera Modela Scipio. Role parmského, modenského nebo toskánského vévodství mu bude brzy malá. Království Piemontu by slušelo Tifíkovi, Benátky jsou jasnou volbou pro Martase, pro Neapol si doufám přijde Cizinec, jjelen nebo někdo další. Angličany na moři a jejich diplomatickou vychytralost musí reprezentovat někdo, kdo to umí na moři a diplomaticky. A co se mne týká, rád bych si jednou - po sto letech bojů - konečně sednul v hlavním stanu za jeden štábní stůl s Taravou, a klidně si přitom nechám nadávat do žabožroutů.
Tifík
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Tifík »

To mě chceš tak moc zničit Royale? :D Ale prosím, tvou výzvu přijímám, nebude-li mít Totenkopf nic proti, milerád budu první, kde se pokusí zastavit nápor Francouzkých sil.
Hetharie 4 (2.pokus):Konrád Východňanský, regent krále Svatopluka I. Kalwenského - leden až říjen 998
Wylam: legát Agateánského bratrstva Regozor, zvaný Železný; rytíř smrti Raileh, velitel Legie zkázy
Heharie 4: paladin Tomáš trážce Východu, Pán Velernova a Cestostráže stál, regent krále Svatopluka I. Kalwenského
Blackfyreovo povstání: Damon Lannister, lord Casterlyovy skály, pán Západních zemí, štít Lannisportu a strážce západu
Hetharie 3: kníže Hövdig Reger ze Starkfäste, kníže Brázdy a jeho syn Arvtak Regeri, pán Starkfäste a Självfältu

„Přílišná oddanost ideálům končí tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek.“
Karel Kryl
Odpovědět

Zpět na „Bitva“