USA x Jap diskuze, kecy, dotazy, vychloubání....

Staňte se velitelem a veďte své muže do boje v jedinečné hře zde na fóru.

Moderátoři: Atlantis, Vals

Odpovědět
von Pecka
Rotmistr
Rotmistr
Kontaktovat uživatele:

Re: USA x Jap diskuze, kecy, dotazy, vychloubání....

Příspěvek od von Pecka » 15 lis 2010, 22:37

Asi by se to pak GM špatně počítalo....přijde mi, že by spíš byly relativně snadno implementovatelné železnice (a i pomerně realistické v té době).
Otto von Bismarck und Pecka, kancléř Pruského království

Vím, co mi chceš říct. Miluj bližního svého. A víš, co já Ti na to, Maruško, řeknu? Blbce ze mě nikdo dělat nebude!

Z pohádky Anděl Páně

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 15 lis 2010, 23:27

Já bych hlavně nechal Royala v klidu pracovat na pravidlech...

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 16 lis 2010, 09:44

Díky, Marmonte. Včera jsem s tím zase pohnul. Stále ještě řeším několik otázek ...
1) Zda vytváření úplně nových oddílů udělat v čase (ve smyslu, že by se divize mohla postavit do pole až s nějakým časovým odstupem od zadání jejího vzniku v rozkaze ... nejsem si tady jistý, jestli by to pro hráče nebylo složité na dopočítávání sil, něco podobného ale bylo v Krymu 1942 - nejprve bylo echo, že nějaká jednotka přijde a teprve potom se objevila na scéně)
2) Doplňování záloh - nejlépe a nejrealističtěji se mi zatím zdá systém doplňění ze zeměbraneckých oddílů (tedy co se týká nákladů na pořízení jakýchsi relativně "levných" jednotek uvnitř toho kterého státu)
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 16 lis 2010, 09:52

Řekl bych, že docela dobrým způsobem vytváření nových jednotek by bylo jejich zakoupení, umístění na mapu s poznámkou (třeba s trochu průhlednějšími panáčky) a umožnění jejich pohybu a nasazení až od dalšího kola. Tak by se hra vyhla tomu zlozvyku z Čech, že očekáváte nějakou armádu a místo toho protivník nakoupí mrak oddílů a připojí ho ke své armádě a hned pošle do boje...

takový systém by byl relativně jednoduchý, přehledný a nevytvářel by zmatek (každý by se při pohledu na mapu mohl přesvědčit, kde staví oddíly)

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 16 lis 2010, 17:16

Vals píše:...takový systém by byl relativně jednoduchý, přehledný a nevytvářel by zmatek (každý by se při pohledu na mapu mohl přesvědčit, kde staví oddíly)
Souhlasím. Nové jednotky se budou moci "stavět" a formovat výhradně v centrech, aby snad nějakého chytráka nenapadlo dát v horách nebo hlubokých lesách dohromady bandu sedláků, vyzbrojit je vidlemi a vytáhnout s nimi do pole.
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 18 lis 2010, 09:38

Neměl jsem tento týden moc čas. Včera jsem dodělal tak 5/7 pravidel, dnes nebo spíš zítra dodělám zbytek a poslal bych celý blok sem.

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 18 lis 2010, 21:52

Založeno téma pro hru, vzhledem k minulým zkušenostem - pokud má někdo problémy s právy (téma nevidí, nejde mu do něj psát,...) piště mně, já se na to podívám. S nastavením práv vždy trochu válčím 8)

stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík

Příspěvek od stepan-hawk » 24 lis 2010, 22:03

Myslím že by měla jednotka mít nějakou dobu po kterou sice může jednat ale měla by mít postih na vše. Boj, poslouchání rozkazů i rychlost pohybu a možná i větší spotřebu peněz a především na morálku. (nezkušenost, nevydrilovanost, bloudění, rozkrádání a nedostatečná příprava) A hlavně myslím že by se takhle neměly stavět gardové jednotky v množství větším než jedna za rok.

Myslím že na plnohodnotnou jednotku by měla být doba měsíc pokud je stavěna ze záloh a tři měsíce na nováčky.
Při nepřátelském útoku by měla být možnost postavit něco do cesty nepříteli alespoň na obranu vlasti. A nemělo by být bez postihu možné náhle zmobilizovat deset divizí a vtrhnout na nepřátelské území.

Celkově by za náhlé a rychlé zbrojení mohl být postih že není možné sehnat dostatek zbraní bez podpory ze zahraničí.
(ale to je jen můj názor. A navíc ani nehraju tak jsem se jen vyjádřil.)
Visi, veneri, vodpali původní verze Ceasarova výroku než se ještě jednou zamyslel. ;-)

v čechách 1526 purkmistr olomoucký.

V Itálii 1494 sultán Sulejmán vládce náš, pán všeho muslimského světa. :-)

Odpovědět

Zpět na „Bitva“