Bitva - Ypres 1915

Staňte se velitelem a veďte své muže do boje v jedinečné hře zde na fóru.

Moderátoři: Atlantis, Vals

Odpovědět
Johnson
Poručík
Poručík

Re: Bitva - Ypres 1915

Příspěvek od Johnson » 10 říj 2009, 20:20

Takže jak ?

Pokud tedy dostanu 49.Brigádu, tak bych zaútočil buď na Fernzberg Ridge s tím že tam bych se mohl spojit s Pattonovou 53.Divizí pokud bude útočit ve směru na Fernzberg a tím odříznout ty Brity kteří stojí před 2 a 38. Brigádou.

Ještě mám taky druhou variantu a to tu že zaútočím do týlu Britů kteří stojí před 409.Plukem 38. Brigády spojím se s 38.Brigádou a odříznu ten výběžek.

Abych pravdu řekl tam mě spíš láká ta první varianta, tím bysme vytvořili ve spojeneckých liniích, docela slušnou mezeru. Je teda pravda že blízkou sou Britské zálohy, ale je otázka zda je jich dost aby čelili náporu pěti brigád (likvidací výběžku se uvolní 2 a 38.Brigáda)

generalisimus
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od generalisimus » 10 říj 2009, 20:39

Johnson:Já si to představovall tak,že dostaneš 49. a zaútočíš směrem na Fenzberg.Patton by útočil na brity stojící před mými silami.Přičemž já i ty bychom ho podpořili.
Arzael Uthor,Vrchní kapitán Šerých plášťů království terenijského

Johnson
Poručík
Poručík

Příspěvek od Johnson » 10 říj 2009, 20:56

OK, takže 49.Brigáda posílená o 605.Pluk, zaútočí na severozápad na Fernzberg, zatímco 603. Pluk, 6.Úderný a 2.Kulometný prapor zaútočí spolu s tvými silami na výběžek ? Tak nějak by to mělo vypadat ?

generalisimus
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od generalisimus » 10 říj 2009, 21:53

Třeba.Ale moje síly útočit nebudou.Dají si voraz.Myslím,že Pattnova divize by jim mohla proniknout do týlu a s tebou je zničit.Moje jendkty by měli statickou roli.
Arzael Uthor,Vrchní kapitán Šerých plášťů království terenijského

Patton
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patton » 11 říj 2009, 09:28

Mozna kdyby si udělal nejaký klamný útok na ten malý výběžek, tak by to bylo dobře.Udržel by si je v postavení snad.
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination

Patton
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patton » 11 říj 2009, 10:18

zatim navrh rozkazu... kdyztak doupravim:

Hlavním úkolem bude se přesunout na pozice gen. Generalisima a odtud vrazit klín do obrany nepřátel a tím znemožnit protiútok proti plukům gen.Mendela.Postup bude směrem na Fernzberg.Naše dělostřelectvo podpoří dělostřelectvo gen.Generalisima.

Rozkaz pro Dělostřelectvo:
Dělostřelectvo(posílené od Generalisima) začne odstřelovat nepřátelské pozice ještě před rozedněním.Palba bude zaměřena na nepřátelské postavení, na které se plánuje útok.(viz.mapa).Před útokem bude použit na tyto místa plyn.(Dělostřelectvo se zaměří hlavně na silnici do Fernzbergu.)

Rozkaz pro pluky a prapory 53.divize:
53.divize se přesune na místa 1.praporu,352.pluku a 409.pluku gen. Generalisima, přičemž úsek fronty, které opustí 637.pluk,628.pluk a 634.pluk zajistí pluky gen. Mendela.
Po přesunutí a použití děl. podpory a následně plynu divize zaútočí.

-633.pluk se přesune se 630.plukem a 634.plukem na místa,kde předtím měli frontu 1.prapor a 352.pluk.Odtud povedou útok do týla.(viz. mapka).Po dosažení pozic vybudují linii.(634.pluk bude útočit tímto směrem a až dosáhne svého postavení, tak pomůže tam, kde bude třeba.(viz.mapka)
-628. pluk se 637.plukem a 2.praporem povedou důležitý útok proti nepřátelským liniím.Bude vynaloženo velké úsilí na průnik tímto místem.(Dělostřelectvo je náležitě podpoří.).Dodatek:před útokem zaujmou postavení místo 352.pluku a 409.pluku.
-Kulometný prapor se přesune na místo a lehce pod, kde měla frontu předtím 409.pluk.
-Ženisti se přesunou na místo 1.praporu gen.Generalisima.

Obrázek
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination

Johnson
Poručík
Poručík

Příspěvek od Johnson » 11 říj 2009, 10:53

Patton: Super, takže já zaútočím na Fernzberg Ridge a po průlomu vyčlením pluk který se spojí s tvým 637.Plukem a odřízne ten výběžek, likvidace potom bude mít na starost můj 603.Pluk spolu s 6.Úderným a 2.Kulometným praporem.

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 11 říj 2009, 12:05

Nemyslete si, že se snad nějak flákám, ale jen vyčkávám, až mi okolní velitelové předají připomínky k mému návrhu...
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

J. G. Mendel
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J. G. Mendel » 11 říj 2009, 15:53

omlouvám se za svoji neaktivitu a nevyjadřování se k dění na velitelství, ale dlouho jsem do tohoto tématu nepáchnul a když už ano, jen jsem to tak prolítnul. Pročtu si to a řeknu svoje názory a vydám patřičné pokyny své divizi, ale jen co se vrátím z divadelního představení.
Nebojím se ničeho.Nebojím se pravice, nebojím se levice nebojím se ani středu.Všechny jsem už totiž uplatil.

K demokracii se člověk musí dopracovat absolutně nedemokratickými praktikami.

Jean Mendellois z Lyonu

Československá strana národně sociální s předsedou K. Velemanem v čele ve hře ČSR 1920

J. G. Mendel
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J. G. Mendel » 11 říj 2009, 20:19

Pánové, situace v mém úseku hrozí spojeneckým útokem a tudíž já sem sotva můžu plánovat nějaké ofenzívy, tak se nedivte že vás zde nezahrnuji svými plány, budu rád když se udržím, nechávám to na vás a vaše plány zatím vypadají velmi dobře. :)

Cizinec: Koukni na mou mapu. Po ústupu se tam vytvoří asi díra. Pokud ale nebudeš schopný tuto část fronty převzít, zařídím se jinak.

Patton: S tvým rozkazem můžu v podstatě souhlasit. Útočíš na místo kde stojí proti mě nejmenší koncentrace nepřítele. Co když tento průlom neodradí nepřítele aby na mě zaútočil? Je dost možné že spojenci mají hodně záloh kterými můžou tuto díru zalátat. Ale je to jen doměnka.

Obrázek
plán mého ústupu

Přesné znění celého rozkazu sem hodím zítra. Pokud se vše povede, tak další den snad budu moci přejít do protiútoku.
Rád bych vám pomohl s útokem, ale moje divize bohužel nemůže...
Nebojím se ničeho.Nebojím se pravice, nebojím se levice nebojím se ani středu.Všechny jsem už totiž uplatil.

Jean Mendellois z Lyonu

Československá strana národně sociální s předsedou K. Velemanem v čele ve hře ČSR 1920

Scar
Poručík
Poručík

Příspěvek od Scar » 12 říj 2009, 15:18

Patton píše:Nas*at sanci si uz dostal*s* :D
Ted o vikendu snad udelam report. :wink:
Pche nic jsem nedostal a to jsem část fronty tak krásně narušil, že při pomoci pár pluků bch se daleko na jih dostal :-D :-P

Ted jsem zvědavý na krvavou lázen na jihu :mrgreen:

Patton
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patton » 12 říj 2009, 17:19

Proc mam pocit mendele, ze kdyz ustoupis, tak se mi nepodari prunik do tyla?nebo ustup,ale kdyz se mi podari prunik aspon prvni faze, tak by si jeste tne den mohl vest protiutok na zmatene utocniky.
(\ /)
(O.o)
(> <)

Scar
Poručík
Poručík

Příspěvek od Scar » 12 říj 2009, 19:29

ústup znamená daleko lepší stáhnutí tech jednotek na protiofenzivu, budete to mít zajímavé ;-)

J. G. Mendel
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J. G. Mendel » 12 říj 2009, 20:15

patton:jistě, mám v plánu ještě ten den pravděpodobně vyrazit do protiútoku, ale musím to dobře koordinovat s tebou.

abyste správně pochopili, tak se chci začít stahovat, za plné palby baterií na spoj. pozice na kopec(ale na dvě hodiny si budu muset půjčit cizincovi), než se rozední tak moje divize bude fuč, nechám tam jen zaminované pozice a pár kulometných postavení, aby spojencům něco odpovídalo když začnou útočit, když začnou překračovat řeku tak těch několik vojáků taky ustoupí. Spojenci se krátce zastaví na minách. Buď zůstanou v mých pozicích nebo budou pokračovat dál na kopec. Tak jako tak, líp se mi budou odrážet a následně ještě týž den provedu protiútok.

scar: ano, krásně si narušil část fronty, stejně tak krásně si narušil svoji divizi. Ale zajímavé to bude každpoádně, snad můj protiútok vyjde.

PS pro generalisima: Nebylo by vážně lepší provádět klamné útoky alespoň částečně na ten výběžek? Pattonův úder je přeci velmi důležitý a nechceme aby se jen tak zasekl. Pokud klamné údery budou vycházet tak je budeš vázat v tom výbežku a nebudou dělat blbiny.

Jean Mendellois z Lyonu

Scar
Poručík
Poručík

Příspěvek od Scar » 13 říj 2009, 00:45

Jen bych dodal, za WW1 miny nebyly vůbec efektivní...
J. G. Mendel píše: scar: ano, krásně si narušil část fronty, stejně tak krásně si narušil svoji divizi. Ale zajímavé to bude každpoádně, snad můj protiútok vyjde.
Mám stejné, ne-li nižší ztráty jako ostatní velitelé a v prvních dnech jsme společně s 51.divizí dosáhli největších zisků a silně narušili nepřátelské pozice, přísun část posil v době, kdy ještě divize držela hranici s kanálem, by mělo zajímavý efekt.

J. G. Mendel
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J. G. Mendel » 13 říj 2009, 11:48

Ano, to všechno jsi dokázal, jenže si při tom svoji divizi nehorázně roztáhl, tudíž to co se stalo jsi musel čekat. Nereagoval jsi na varování ostatních o neexistenci tvého pravého křídla. Omlouvám se, nechci tě nějak urážet, ale můžeš si za to sám. Stejně tak si svými nerozvážnými rozhodnutí ohrozil celou ofenzívu na Ypry...

PS: Miny nejsou stěžejním bodem plánu, jde o to jen Brity o pár desítek minut navíc zdržet.

Jean Mendellois z Lyonu

Scar
Poručík
Poručík

Příspěvek od Scar » 13 říj 2009, 12:53

J. G. Mendel píše:Ano, to všechno jsi dokázal, jenže si při tom svoji divizi nehorázně roztáhl, tudíž to co se stalo jsi musel čekat. Nereagoval jsi na varování ostatních o neexistenci tvého pravého křídla. Omlouvám se, nechci tě nějak urážet, ale můžeš si za to sám. Stejně tak si svými nerozvážnými rozhodnutí ohrozil celou ofenzívu na Ypry...
Jak ohrozil? To mě opravdu zajímá? Severní část za absence celooblastního velitele neměla/nemá žádnou prioritu nic, takže jaké ohrožení ofenzívy? Zálohy jsou stejně nasazeny jinde, hlavní oblast útoku očividně taky taky, takže o čem to mluvíš? Moje jednotky narozdíl od jiných okamžitě neustupují když je před nimi pár nepřátel...

J. G. Mendel
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J. G. Mendel » 13 říj 2009, 17:18

ale ale, tady se nám někdo rozohnil, neber si to tak, je to hra.

Ale pokud by u tebe Spojenci prorazili a postupovali nám do týla, tak mi řekni jak by jsme potom dále postupovali na Ypry?
A poslední větou si mě pobavil.

1)Troška nepřátel to není, je to cca divize, spíše víc.
2) Chci ušetřit co nejvíce vojáků a to obranou z kopce, kde mám jako obránce mnohem větší výhody, takže není to žádná "herní zbabělost", ale promyšlený tah.
3) Jedná se o taktický ústup, následně vyrážím do protiúderu :!:

Jean Mendellois z Lyonu

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 13 říj 2009, 17:41

Člověk se asi nedočká toho, aby mu sousední generálové odpověděli na SZ...

Apropos, J.G.M., nemyslíš, že by ti kulometčíci mohli ustoupit do St. Julien? Kdyby náhodou akce nevyšla.
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

J. G. Mendel
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J. G. Mendel » 13 říj 2009, 17:45

Cizinec píše:Člověk se asi nedočká toho, aby mu sousední generálové odpověděli na SZ...

Apropos, J.G.M., nemyslíš, že by ti kulometčíci mohli ustoupit do St. Julien? Kdyby náhodou akce nevyšla.
psal jsem ti sem do topicu :wink: ...že to je v pořádku, ale budu potřebovat tak na 2-3 hodiny půjčit baterie, jinak souhlasím.
Ok, kulometčíci se klidně můžou stáhnout do St. Julien, na tom už tolik nezáleží

Jean Mendellois z Lyonu

Odpovědět

Zpět na „Bitva“