Edvard Beneš

Osobnosti z historie a součastnosti tohoto velikého a rozmanitého světa.

Moderátoři: Dekl, Vals, Royal

Odpovědět
Oyeblikk
Desátník
Desátník

Edvard Beneš

Příspěvek od Oyeblikk » 13 čer 2016, 16:44

Zdravím !

Dočítal som sa že pán Beneš mal slabosť pre hazdardné hry. Verím, že v Česku sa mu venuje väčšia pozornosť a že mi to budede môcť potvrdiť , vyvrátiť alebo proste aspoň niečo k tomu napísať. Konrétne v texte stálo - Podľa českého emigranta MUDr. Rudolfa Maxa, ktorý sa počas 1. svetovej vojny nachádzal v Paríži pri zakladaní československých légií, Štefánika nenávidel práve doktor Edvard Beneš. Práve generál Štefánik pred odletom na ruský front požadoval od pána doktora Beneša vysvetlenie, kde sa nachádza väčšina zbierky amerických Čechov a Slovákov, ktorá mala ísť na financovanie zahraničného odboja.T. G. Masaryk túto zbierku zveril práve doktor Benešovi, ktorý ju prevzal svojím podpisom. Českí spisovatelia Václav Bureš a Zdeněk Ludvík, ktorí napísali knihu Černá kniha minulosti, ktorá však vyšla len v Nemecku, tvrdia, že Beneš tieto peniaze prehral v kasíne v Monte Carle. Dr. Beneš bol totiž známy ako „roi de roulette", teda kráľ rulety, o čom písal aj francúzsky denník Petit Parisen.

Osobne však mám tendenciu považovať za dôverihodné len články s akým takým odkazovaním, čo tu absolutne chýbalo. Ďakujem teda za nejaké info k tomu.

Odpovědět

Zpět na „Osobnosti“