Specnaz/Systema

Ruční zbraně od nožů až po kulomety. Prostě to co voják popadl a šel.

Moderátoři: Dekl, Vals, Royal

Odpovědět
Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Specnaz/Systema

Příspěvek od Dekl » 13 srp 2007, 16:57

http://uk.youtube.com/watch?v=Uuq50cDfrTs - 01:01

Četl jsem kdysi knihu od pánů Špička, Novák o sebeobraně. Ti dva jsou světoví experti a kupidovu jsou dost ostře proti karate apod. boj. uměním, protože jsou to multisignální boj. styly (bojovník musí bleskově vyhodnocovat pohyby nepřítele a podle toho se brání) a tudíž musí být ze zásady pomalejší než tzv. monosignální bojovník.
Jako příklad uváděli právě Specnaz, jejichž finta proti karatistům bylo upoutání pozornosti jednou rukou do strany, zatímco druhá karatistu sejme...

Absolvent výcviku specnaz si dovedl poradit s jakkoli dobře vycvičeným mistrem karate.

A jen perlička: vrchol výcviku bylo vysadit neozbrojeného cvičence v uniformě v části moskvy, kam se policie ani armáda neodvažovala a nechat ho probojovat se zpět. Všemi prostředky...

výcvik systemy v ČR
Pokud zakážeme děti, nikdy z nich nebudou moci vyrůst pachatelé trestných činů a tím si konečně zajistíme dokonalou bezpečnost v horizontu roku 2100. Už žádní nevychovaní spratci, šílení střelci, piráti silnic, zkorumpovaní politici ani tuneláři! Lobbujte za zákaz dětí u svého poslance.

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 13 srp 2007, 17:40

Absolvent výcviku specnaz si dovedl poradit s jakkoli dobře vycvičeným mistrem karate.
to je možné, protože Karate je především filozofie a styl (což nechápe 4/5 karatistů), zatímco tohle je styl primárně zaměřenej na boj.

A nejlepší je ten dědula v sáčku, co tam kotí ty maníky po pěticích :D

Picma.

Příspěvek od Picma. » 13 srp 2007, 19:01

Karate je strasne pitomost. Delal jsem to 5 let a tech 5 let bych vymenil za pul roku kick boxu. KRAV MAGA pro sebeobranu, muay thai pro boj a kdyz se k tomu prida valetudo tak je to smrtici kombinace. Ale vite co se rika, ani jedno nenehradi street fight.

Shorty
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shorty » 13 srp 2007, 20:14

No co já vím o specnaz je to že je cvíčí i lovit zvěř holíma rukama nebo něco tak.ale z těch týpků mě běhá mráz po zádech.

hadour
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hadour » 13 srp 2007, 20:33

Karate ma pry nektere pro sebeobranu velice nevhodne prvky, napr vraceni ruky po uderu k opasku atd. Nicmene je fakt, ze zapasy ve volnem stylu vyhravaji krome thaiboxeru nejvice karatiste.

Shorty
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shorty » 13 srp 2007, 20:43

Karate je pytlovina.shaoliny na ně :lol:

Johann
Četař
Četař

Příspěvek od Johann » 14 srp 2007, 20:58

ludia moji
ved ja na to chodim tu v Kosiciach uci nas to jeden makedonec
ceknite si to je to aj na youtube a presny nazov znie COMBAT SAMBO to sambo znamena nieco ako skratka pre sebeobrana bez zbrane
tu je link
http://uk.youtube.com/watch?v=hm4PGUjbCrM

Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl » 15 srp 2007, 08:55

Johann píše:ludia moji
ved ja na to chodim tu v Kosiciach uci nas to jeden makedonec
ceknite si to je to aj na youtube a presny nazov znie COMBAT SAMBO to sambo znamena nieco ako skratka pre sebeobrana bez zbrane
tu je link
http://uk.youtube.com/watch?v=hm4PGUjbCrM
Táta kdysi sambo dělal a včera jsem mu to pustil a říkal že je to modifikace samba
Pokud zakážeme děti, nikdy z nich nebudou moci vyrůst pachatelé trestných činů a tím si konečně zajistíme dokonalou bezpečnost v horizontu roku 2100. Už žádní nevychovaní spratci, šílení střelci, piráti silnic, zkorumpovaní politici ani tuneláři! Lobbujte za zákaz dětí u svého poslance.

Johann
Četař
Četař

Příspěvek od Johann » 15 srp 2007, 11:05

cover72 píše:Táta kdysi sambo dělal a včera jsem mu to pustil a říkal že je to modifikace samba
je to vlastne nieco medzi sambom a freefightom 8)

col_shepard
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od col_shepard » 27 zář 2007, 10:54

je nekde takovy vycvik i ve stredoceskem kraji? takhle by nebyl problém se zbavit blbecku s velkym egem :twisted: ...
Obrázek

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech...

Naprostým blbem jsem se stal 18. února, kdy jsem si nainstaloval Visty. Zase ale takový blb, abych je používal, naštěstí nejsem...

Odpovědět

Zpět na „Zbraně“