Armada Ruske Federace

Ruční zbraně od nožů až po kulomety. Prostě to co voják popadl a šel.

Moderátoři: Dekl, Vals, Royal

Shorty
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shorty »

cover72 píše:Jo, jenže to je kumulativní RHa. Chally měl 1200 už před hafo lety.
TOW 2A je chytřejší - ten se nesnaží probít čelní pancíř, ale nadletí si nad tank a sfoukne ho dvojnásobnouhlavicí zeshora.

Plus, M3A2 má 2+12 TOWek. Vymění (přebije) do minuty (obyč. okolo 40 sec.).

A to tak, že nakloní "TOW-turret" dozadu, z korby vyjede pár nových TOW do TOWturretu a pálí se znova.

Aby tohle přebili, musí vylézt, vyndat trubku s Kornetem a manuálně to tam pověsit. To všichni pochcípají dříve, než bys řekl švec :)

Anyway, neodpověděl jsi mi, odkdy sestává konvoj ze 4 vozidel :)
Ty jsi někdy viděl to přebíjet ? A navíc je stále ve vývoji takže není vyloučeno že na něm použijí to co použili na raketovém stíhači tanků s AT-15 chrizantémou.
A to bereš jistotu kde že by pochcípali dříve než bych řekl švec, to dřív nějakej maník s zničí bradliho a můžu v klidu přebít.....
Kam by těch dvanáct raket dal ? všude se píše 7.......
Z korby nevyjede, do odpalovače je dá sám voják....

Tu otázku jsem si nepřečetl: nevím kde jsi vzal že se konvoj skládá ze čtyř vozidel, konvoj se věčinou skládá z nákladních aut, cistéren ( které po zásau hezky hoří ) lehčích vozidel a obrněných vozidel.

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Shorty dne 16 pro 2007, 18:10, celkem upraveno 1 x.
Gulde
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gulde »

Shorty píše:Tu otázku jsem si nepřečetl: nevím kde jsi vzal že se konvoj skládá ze čtyř vozidel, konvoj se věčinou skládá z nákladních aut, cistéren ( které po zásau hezky hoří ) lehčích vozidel a obrněných vozidel.
:lol: :lol: A to pak vypovídá o síle tohohle hybrida, když dokáže zničit konvoj z cisteren s naftou ? :lol: :lol:
Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali. Edmund Burke
Shorty
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shorty »

Gulde píše::lol: :lol: A to pak vypovídá o síle tohohle hybrida, když dokáže zničit konvoj z cisteren s naftou ? :lol: :lol:
Jo jenže přeruš zásobování a nepřítel je jasnej......
a navíc jsem psal: lehčích vozidel a obrněných vozidel....
Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl »

Promiň, shorty, ale víš, co je na těch 2 obrázcích? Slabá místa Abramse. Tím ho nezabiješ, jenom mu ztížíš, aby on zabil tebe.

Btw, pokud by v tom konvoji skutečně jel Abrams, tak to tvoje BVP nemá šanci - protože si ho abrams najde TIS a sundá ho na 2 kilometry nebo i dále.

Plus, "lehčí obrněná vozidla" mají slat bed - tedy představné pancéřování z tyčí - a brzo dostanou i aktivní ochranu.

hasta la vista, BVP...

M3A3 má mít až 12 TOW... A z té korby to vyjede tak, že to vyndá posádka - le důležití je, že nemusí ven z vozidla a že je to RYCHLE přebité. Kdežto tohle se nemůže vyměňovat jako chryzantena (moc dlouhé, není skládací a není na to na korbě vidět žádné zařízení na žádné fotce) ale jako TOW - prostě kontejner prázdný oddělá, plný přidělá. Venkem.
Pokud zakážeme děti, nikdy z nich nebudou moci vyrůst pachatelé trestných činů a tím si konečně zajistíme dokonalou bezpečnost v horizontu roku 2100. Už žádní nevychovaní spratci, šílení střelci, piráti silnic, zkorumpovaní politici ani tuneláři! Lobbujte za zákaz dětí u svého poslance.
Shorty
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shorty »

cover72 píše:Promiň, shorty, ale víš, co je na těch 2 obrázcích? Slabá místa Abramse. Tím ho nezabiješ, jenom mu ztížíš, aby on zabil tebe.
Promiň covere já jsem nikde neříkal že se takhle dá zničit, tak prosím si to přečti pořádně...
cover72 píše:Btw, pokud by v tom konvoji skutečně jel Abrams, tak to tvoje BVP nemá šanci - protože si ho abrams najde TIS a sundá ho na 2 kilometry nebo i dále.
Jenže vznecháváš faktor překvapení. A nemyslím si že by měl abrams ty úžasné hodnoty RHA i z boku nebo dokonce zezadu tudíž je docela možné že pokud by ho nezjistil tak by abrams mohl klidně dopadnout jako v iráku....
cover72 píše:Plus, "lehčí obrněná vozidla" mají slat bed - tedy představné pancéřování z tyčí - a brzo dostanou i aktivní ochranu.
Pokud vím slat armor je proti heat, a pokud vím tak průraznost kanónu 2A42 se pohzbuje od 18 do 20 mm a stryker nebo podobné krásky mají od 12 do 14,5 mm....
cover72 píše:hasta la vista, BVP...
No pouze teorie....
cover72 píše:M3A3 má mít až 12 TOW... A z té korby to vyjede tak, že to vyndá posádka - le důležití je, že nemusí ven z vozidla a že je to RYCHLE přebité. Kdežto tohle se nemůže vyměňovat jako chryzantena (moc dlouhé, není skládací a není na to na korbě vidět žádné zařízení na žádné fotce) ale jako TOW - prostě kontejner prázdný oddělá, plný přidělá. Venkem.
To ano ale musíš si to přečíst pořádně, oni ho ještě pořád vyvíjejí, stačí si to přečíst co jsem psal a viděl jsem jedno nádherné video kde jeden z hlavní konstruktérů mluvil o tom že tomu chtějí přidělat i nabíjecí automat.......

http://warfare.ru/?linkid=1785&catid=245
A společně s T-72B Rogatkou je impoyantní bojovou silou
Obrázek
http://www.btvt.narod.ru/5/rogatka/rogatka.htm

A ještě navíc podle plánu RA má být zavedena na evropské části 6000 těcho vozidel ( modernizací T-72 na standard BMP-T takže to výjde levněji naž výroba nových )
BMP-T bz měl operovat ve skupinách s 2-3 tanky, Tunguskou a Chriazntémou.
A ve městě 2 BMP-T a 1 Tank.[/img]
Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl »

Shorty píše: Jenže vznecháváš faktor překvapení. A nemyslím si že by měl abrams ty úžasné hodnoty RHA i z boku nebo dokonce zezadu tudíž je docela možné že pokud by ho nezjistil tak by abrams mohl klidně dopadnout jako v iráku....
Kdy byl v Iráku nějaký Abrams zničen bojovým vozidlem nepřítele? BVP není IED. A TIS - tedy termovizí - vyhmátne střelec jakoukoli bojovou techniku na 3km + (u M1A2SEP)
Shorty píše: Pokud vím slat armor je proti heat, a pokud vím tak průraznost kanónu 2A42 se pohzbuje od 18 do 20 mm a stryker nebo podobné krásky mají od 12 do 14,5 mm....
Ano, ale VŠECHNY ATGM jsou právě HEAT, a střelba z 2A42 má tolik demaskujících příznaků, že je to BVP mrtvé do 10 vteřin od zahájení palby. Takže by stihlo vyřadit max. 2 náklaďáky... Nehledě na to, že už odpal ATGm toho BVP by ho prozradil (a zabil) a na to, že konvoje budou jezdit zásadně s doprovodem UCAV:
Obrázek

Takže překvapení neexistuje. Plus, jistí to J-STARS a TR-1 sledující veškeré pozemní pohyby...

Shorty píše: To ano ale musíš si to přečíst pořádně, oni ho ještě pořád vyvíjejí, stačí si to přečíst co jsem psal a viděl jsem jedno nádherné video kde jeden z hlavní konstruktérů mluvil o tom že tomu chtějí přidělat i nabíjecí automat.......

A ještě navíc podle plánu RA má být zavedena na evropské části 6000 těcho vozidel ( modernizací T-72 na standard BMP-T takže to výjde levněji naž výroba nových )
BMP-T bz měl operovat ve skupinách s 2-3 tanky, Tunguskou a Chriazntémou.
A ve městě 2 BMP-T a 1 Tank.
No to chci vidět, 6000ks... Vždyť nemají ani peníze na to, aby si SAMI vyvinuli PAK-FA a musí si to z půlky platit suchoj... Kde chtějí vzít na tohle?

Tunguzky jsou přidělovány JEDNA na tuším 3 tankvé roty - specifičtěji je to na palba.cz; zase - chtěl bych vidět, kde jich chtějí vzít tolik.

A nezapomeň, že až bude tohle ve výzbroji, FCS bude o 2 generace dál
8)
Naposledy upravil(a) Dekl dne 18 pro 2007, 19:27, celkem upraveno 1 x.
Pokud zakážeme děti, nikdy z nich nebudou moci vyrůst pachatelé trestných činů a tím si konečně zajistíme dokonalou bezpečnost v horizontu roku 2100. Už žádní nevychovaní spratci, šílení střelci, piráti silnic, zkorumpovaní politici ani tuneláři! Lobbujte za zákaz dětí u svého poslance.
Shorty
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shorty »

A nezapomeň, že až bude tohle ve výzbroji, FCS bude o 2 generace dál
Cool
Jestli vůbec bude.......
Tunguzky jsou přidělovány JEDNA na tuším 3 tankvé roty - specifičtěji je to na palba.cz; zase - chtěl bych vidět, kde jich chtějí vzít tolik.
A odkud to myslíš že mám, že jsem si to vycucal z prstu :wink:
Taky si stačí projít celý ruský státní rozpočet na zbrojení a neházet to tady jen tak bez informací....
No to chci vidět, 6000ks... Vždyť nemají ani peníze na to, aby si SAMi vyvinuli PAK-FA a musí si to z půlky platit suchoj... Kde chtějí vzít na tohle?
Něco přes osm tisíc T-72 mají ve skladech nepoužívaných, nemusí vyrábět nové ale modernizovat a to je sakra rozdíl...
Kdy byl v Iráku nějaký Abrams zničen bojovým vozidlem nepřítele? BVP není IED. A TIS - tedy termovizí - vyhmátne střelec jakoukoli bojovou techniku na 3km + (u M1A2SEP)

A seš si jistej že tahle věcička ji nemá ?

Proboha oprav si ten příspěvek....
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals »

Proč mám pocit, že Shortyho argumenty jsou podobné argumentaci našeho učitele elektroniky, který při kritice technologie Stealth po pětiminutové ódě na Tamary přistoupil k "objektivnímu" porovnání Grippenu a MiGu s F-117 v boji na přímou viditelnost?
Shorty
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shorty »

Vals píše:Proč mám pocit, že Shortyho argumenty jsou podobné argumentaci našeho učitele elektroniky, který při kritice technologie Stealth po pětiminutové ódě na Tamary přistoupil k "objektivnímu" porovnání Grippenu a MiGu s F-117 v boji na přímou viditelnost?
To já nevím ale tvého učitele neznám :D
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals »

Shorty píše:To já nevím ale tvého učitele neznám :D

Buď rád, jeho občasné argumentaci se musím smát... asi ho obviním z poklonkování Rusům a levičáctví (což hrozí i tobě 8) )
Shorty
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shorty »

Vals píše:Buď rád, jeho občasné argumentaci se musím smát... asi ho obviním z poklonkování Rusům a levičáctví (což hrozí i tobě 8) )
Nepoklonkuji rusům ale mám rád ruskou techniku a nejsem levičák 8)
Masata
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Masata »

Takhle:

Ta mašinka vypadá zajímavě, o tom žádná. Jestli se to má dávat ke dvěma tankům, tak při útoku na obrněný konvoj si ty dva tanky vezmou na starost těžkou ostrahu a tohle to tam může začít vesele kropit horem i dolem.

Abrams už je překonaný tank. Nejde jen o Merkavu, LeClercky či Leopard-2A6, ale zejména o zaváděné tanky T-95 či tanky T-90. Abramsy na ně zkrátka nestačí. A to nemluvím o tom, že dřív než by Abrams mohl zničit blbé T-90, tak by to koupit AT střelou na vzdálenost přes 4 000m a bylo by po něm. A tohle zařízení by si tam jezdilo a kropilo to do cisteren a náklaďáků. Má to tanky podporovat, takže to bude patrně proti lehké vozbě a pěchotě....účinnost tohodle proti tankům bych neřešil, protože na ně to patrně není stavěné....ale zajímavě to vypadá.
Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl »

Shorty píše: Jestli vůbec bude.......
A co by nebyly? Podle všech informací na army.mil se vesele vyvíjí a nemíní se s tím přestat...
Shorty píše: A odkud to myslíš že mám, že jsem si to vycucal z prstu :wink:
Taky si stačí projít celý ruský státní rozpočet na zbrojení a neházet to tady jen tak bez informací....
Tanková rota RF jsou 3 tanky; podle toho, co jsem na palbě četl tedy přpadá 1 tunguzka na 9 (!) slovy "devět" tanků a ne na každé 2.
Shorty píše: Něco přes osm tisíc T-72 mají ve skladech nepoužívaných, nemusí vyrábět nové ale modernizovat a to je sakra rozdíl...
Jo, to je hezké, že mají podvozek. Jenže nejdražší není ten podvozek [kromě ceny motoru], ale cena věže se vší tou jemnou elektronikou, optikou a počítači. A ta věž se musí vyrobit nová. 6000 věží, každá s nejmodernější termovizí, SŘP atd? Na to nemá peníze ani žádná západní armáda, NATOŽ ta ruská.
Shorty píše:
A seš si jistej že tahle věcička ji nemá ?
Samozřejmě že má. Fór je v tom, že ikdyby se našli ve stejnou dobu, Abrams tohle pošle do věčných lovišť, zatímco tohle Abramsi max. poškrábe lak.

A pak detail - M1A2SEP má pravděpodobně nejvyspělejší TIS v součastnosti. Tedy vidí na TIS o něco dále, než rusáci.
Shorty
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shorty »

cover72 píše:A co by nebyly? Podle všech informací na army.mil se vesele vyvíjí a nemíní se s tím přestat...
Ale v jakém časovém horizontu budou zavedeny ?
cover72 píše:Tanková rota RF jsou 3 tanky; podle toho, co jsem na palbě četl tedy přpadá 1 tunguzka na 9 (!) slovy "devět" tanků a ne na každé 2.
Pokud si dobře pamatuji tak pegeucko to tam někde psal.
Jo, to je hezké, že mají podvozek. Jenže nejdražší není ten podvozek [kromě ceny motoru], ale cena věže se vší tou jemnou elektronikou, optikou a počítači. A ta věž se musí vyrobit nová. 6000 věží, každá s nejmodernější termovizí, SŘP atd? Na to nemá peníze ani žádná západní armáda, NATOŽ ta ruská.
Tohle bylo na ministerstvu obrany RF. Prodávám jak jsem koupil.
Samozřejmě že má. Fór je v tom, že ikdyby se našli ve stejnou dobu, Abrams tohle pošle do věčných lovišť, zatímco tohle Abramsi max. poškrábe lak.
O tom se dá spekulovat :wink:
Jenom se ptám jaká je šance že se tento stroj střetne s abramsem ? asi 1:1000000.
Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl »

Masata píše:
Abrams už je překonaný tank. Nejde jen o Merkavu, LeClercky či Leopard-2A6, ale zejména o zaváděné tanky T-95 či tanky T-90. Abramsy na ně zkrátka nestačí. A to nemluvím o tom, že dřív než by Abrams mohl zničit blbé T-90, tak by to koupit AT střelou na vzdálenost přes 4 000m a bylo by po něm. A tohle zařízení by si tam jezdilo a kropilo to do cisteren a náklaďáků. Má to tanky podporovat, takže to bude patrně proti lehké vozbě a pěchotě....účinnost tohodle proti tankům bych neřešil, protože na ně to patrně není stavěné....ale zajímavě to vypadá.
Aaargh. Tohle je MOR šířený DiscoveryChannel a podobnou havětí.

Ve zkratce.

Pancíř:
M1A2SEP má ekvivalent pancíře na čele věže přes 940mm RHA/Ke,1320-1600/HEAT .
T-90S má ekvivalent pancíře na čele věže okolo 720mm RHA (920 s Kontakt-5)/Ke, 150-1340/HEAT

Munice:
Abrams: M829E3 - 940mm RHA do 500metrů.
T-90: 3BM42M - 630mm do 500metrů.
T-90: 9M119 - 800mm RHA/HEAT do 5 km.

Už M829A2 byly vyrobena tak, aby jí kontakt-5, založený na zlomení APFSDS nic nedělal.

M829E3 je na tom ještě lépe.

SUMA: Abrams zlikviduje T-90S kdykoli a kdekoli, zatímco T-90S nemá šanci ho zepředu probí. Přidej si k tomu lepší SŘP, elektroniku a TIS a oddělěný prostor pro munici na straně Abramse, NIC na straně T-90S (kterýžto tank je jen T-72BM s lepší elektronikou)

Chally2 má RHa/KE asi o 20mm horší než Abrams, má o asi 100mm lepší RHa/HEAT.
Leopard2A6 má prý podobné ekvivalenty pancíře jako M1A2SEP, nicméně pravděpodobně nižší - protože tam nemá ochuzený uran.

Merkava4 má 600-1400 RHa/KE (velmi záleží na úhlu, proto ty rozdíly)

LeClerc má na věži méně než 800mm RHa/KE, 1400/HEAT... Nic moc.
Má velké problémy se SŘP (pz asi 0.85, chally2 taktéž) oproti 0.95 u M1A2SEP.

SUMA:
Z hlediska pancéřování je M1A2SEP suverénní vítěz a ještě dlouho bude. Z hlediska SŘP je přinejmenším srovnatelný s Leopard2A6.

LeClerc je megašunt.
Merkava je do pouště, ne do Evropy.
DiscoveryChannel je banda trotlů
Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl »

Shorty píše: Tohle bylo na ministerstvu obrany RF. Prodávám jak jsem koupil.
No jo, ale na ruském MO se taky dočteš, že radar XBR bude z ČR špehovat ruské PONORKY a tanky. Věříš i tomu?
Shorty píše: O tom se dá spekulovat
Jenom se ptám jaká je šance že se tento stroj střetne s abramsem ? asi 1:1000000.
Tak proč sem dáváš fotky HowTo-Kill-Abrams a proč mám celou dobu dojem, že právě v tom duchu se bavíme? :) [/quote]
Shorty
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shorty »

Tak proč sem dáváš fotky HowTo-Kill-Abrams a proč mám celou dobu dojem, že právě v tom duchu se bavíme? Smile
To bylo jenom pro zajímavost, nikoliv aby tě to popudilo.
No jo, ale na ruském MO se taky dočteš, že radar XBR bude z ČR špehovat ruské PONORKY a tanky. Věříš i tomu?
Tak tomu nevěřím, ale tam tomu jsem neměl důvod....
korysh
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od korysh »

Covere, byl bys té laskavosti a dal na konec každého svého příspěvku překlad do češtiny, resp.vysvětlivky všemožných šílených zkratek pro nás blbce a laiky? :)
Stejně umřem....

Work smart, not hard.
Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl »

Shorty píše: To bylo jenom pro zajímavost, nikoliv aby tě to popudilo.
Mě to nepopudilo, nejsem jako Golde* :D Jen jsem měl (asi tedy nesprávný) dojem, že se bavíme o schopnostech útoku téhle věci na americký konvoj... Nic ve zlém.
Shorty píše: Tak tomu nevěřím, ale tam tomu jsem neměl důvod....
[/quote]
Důvodem budiž mizerná ekonomika RF...
Samozřejmě, můžeš mít pravdu - ale rusáci byly vžidky trochu bolšoje-megalomani. Všeho nesmírně mnogo... A nakonec nic moc.

*jméno bylo změněno kvůli ochraně soukromí; veškerá podobnost s osobami žijícími či mrtvými je čistě náhodná a nikdo mi nic nemůže
Shorty
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shorty »

Mě to nepopudilo, nejsem jako Golde* Very Happy Jen jsem měl (asi tedy nesprávný) dojem, že se bavíme o schopnostech útoku téhle věci na americký konvoj... Nic ve zlém.
Ne v pohodě, něměl jsem zrovna na mysli americký konvoj. Měl to být prostě nějaký konvoj :)
Důvodem budiž mizerná ekonomika RF...
Samozřejmě, můžeš mít pravdu - ale rusáci byly vžidky trochu bolšoje-megalomani. Všeho nesmírně mnogo... A nakonec nic moc.
Ale co vím jistě je to že jí určitě chtějí zavést a to v hojném počtu. Těch šest tisíc bylo nadnesené ale 500 jich bude určitě.
Odpovědět

Zpět na „Zbraně“