Opevněné výšiné sídliště "Zámeček" u Křižanovic

České pohraniční opevnění, Maginotova linie, Atlantický val a všechny další opěvněn od stvoření světa do posledních dní.

Moderátoři: Dekl, Vals, Royal

Odpovědět
Pátrač
Desátník
Desátník

Opevněné výšiné sídliště "Zámeček" u Křižanovic

Příspěvek od Pátrač » 15 říj 2010, 09:11

Evžene Savojský, spanilý princi, generalisiime rakouských císařských vojsk, turkobijče, vítězi mnoha bitev a příteli Johna Churchilla, vévody z Marlborough

Splnil jsem Tvůj pokyn – my svobodníci takové šajby jako ty občas i poslechneme – máš zde čtyři odkazy na práce spíše teoretické a pravěkých a raně středověkých fortifikacích. Jelikož si je prošel malý počet lidí - ale větší než jsem čekal, nabízím poslední odkaz z tohoto ranku. Další už nebudou, je to přece jen hodně specifická záležitost.

http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=4121

Je to malé, ale velmi zajímavé opevněné sídliště, které znám osobně hodně let ale jeho jedinečnost jsem objevil před pár lety. Jelikož v době zpracování jsem už byl delší dobu v kontaktu s archeology brněnských institucí a to dokonce se dvěma kteří zde prováděli vykopávky, práce je poměrně vydařená.
Osobně ji kladu výše než práci o Rmízu. Je opět potřeba projít i diskuzi, jsou v ní poměrně důležité doplňky.

Tím bych se zde v pevnostech už dál neangažoval. Podívám se do jiných okruhů kde bych mohl něco dodat. Co tak třeba Mongolové, moji oblíbenci?

Pátrač
Desátník
Desátník

Re: Opevněné výšiné sídliště "Zámeček" u Křižanovic

Příspěvek od Pátrač » 17 říj 2010, 20:52

Zdravím. Jak je vidět, tak se pár statečných co se tím vším dokázali prokousat zde je. Máte můj obdiv. Ozývám se proto, že mám k tomu dva důvody.
- moje vrozená ješitnost
- rád bych věděl jestli jste tam našli něco co by jste chtěli prokecat. Pokud ano tak klidně do toho - jsem plně k dispozici

Pátrač

Odpovědět

Zpět na „Pozemní opevnění“