Pravěké fortifikace na našem území, část 2, architektura

České pohraniční opevnění, Maginotova linie, Atlantický val a všechny další opěvněn od stvoření světa do posledních dní.

Moderátoři: Dekl, Vals, Royal

Odpovědět
Pátrač
Desátník
Desátník

Pravěké fortifikace na našem území, část 2, architektura

Příspěvek od Pátrač » 13 říj 2010, 06:36

(NEJEN) PRAVĚKÉ FORTIFIKACE NA NAŠEM ÚZEMÍ, část 2

POPIS A ZOBRAZENÍ JEDNOTLIVÝCH FORTIFIKAČNÍCH PRVKŮ PRAVĚKÝCH A RANNĚ STŘEDOVĚKÝCH OPEVNĚNÝCH SÍDEL NA NAŠEM ÚZEMÍ V PRŮŘEZU TISÍCILETÍ.

Tato část cyklu e věnována terminologii a následně popisu základních prvků opevňovací architektury hradišť nalezených na našem území a mimo ně, pokud to bylo pro práci přínosné z hlediska názornosti

Podkapitola číslo 1: PŘÍKOPY, PLOTY A PALISÁDY.
Podkapitola druhá – HRADBY a NÁSPY
Podkapitola třetí – BRÁNY A VĚŽE
Podkapitola čtvrtá – POZNATKY O NEJSTARŠÍCH FORTIFIKACÍCH NA NAŠEM ÚZEMÍ - TROCHU CESTOVÁNÍ ČASEM

Ve čtvrté podkapitole už jsem přešel k popisům prvních forem fortifikací na našem území doložených, tedy k rondelům, v jejichž výzkumu naše republika a sousední Slovensko přispělo nezastupitelným dílem.
V tomto díle je několik vyobrazení, které jsem tvořil já sám, prosím tedy o jistou míru shovívavosti, pokud utrpíte estetický úder – ale technicky jsou přesné a konzultované s profíky od archeologie.

To nejen v názvu neznamená nic jiného než to, že stejné prvky fortifikační architektury najdeme i v ranném středověk, dokonce i ve vrcholném středověku.

Odpovědět

Zpět na „Pozemní opevnění“