Pěchotní srub N-S 82 Březinka

České pohraniční opevnění, Maginotova linie, Atlantický val a všechny další opěvněn od stvoření světa do posledních dní.

Moderátoři: Dekl, Vals, Royal

Wothan
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Pěchotní srub N-S 82 Březinka

Příspěvek od Wothan »

"Pěchotní srub N-S 82 Březinka":

muzeum:

Pěchotní srub N-S 82 "Březinka" je od konce roku 1989 ve správě neziskového občanského sdružení - Klubu vojenské historie Náchod. Přestože Klub převzal objekt jako ruinu s vytrženými pancéřovými zvony a některými střílnami a zcela zdevastovaným interierem, objekt je dnes uveden do stavu, v jakém se nacházel na podzim v roce 1938, kdy byl trvale obsazen vojskem. Některé detaily členové KVH dovedli při rekonstrukčních pracech až do plánovaného stavu v roce 1939, protože z důvodů provozních a bezpečnostních je nebylo možné ponechat rozpracované tak, jak byly na přelomu září a října 1938. Mezi nejcennější exponáty patří unikátní a plně funkční dobová filtrovna z roku 1938, pravděpodobně jediná zachovalá pevnostní telefonní ústředna a originální vařič zakoupený z armádního výprodeje v listopadu 1938. Od 2. května 2003 je v levé střelecké místnosti umístěn originální pevnostní protitankový kanón vzor 36 ráže 47 mm, který byl podle výrobního čísla (173) v roce 1938 skutečně na N-S 82 Březinka instalován a za okupace odvezen Němci do Norska na Atlantický val. Vstup do objektu je možný výhradně s průvodcem.

Obrázek
pěcotní srub N-S 82 s tankem Lt-37

Obrázek
kanon ráže 47 mm vz 36. v interieru místnosti

Obrázek
ubikace v prostorách objektu

Obrázek
zařízení na filtraci vzduchu

Obrázek
agregát na výrobu el. energie

Obrázek
střelecká místnost

Obrázek
pancéřový zvon
Patton
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patton »

ze bych se tam zajel podivat?
Picma.

Příspěvek od Picma. »

nedavno se prodavali nejake bunkry, tak co kdybisme se na nejaky slozili, koupily ho a pak tam delali kazdorocni sjezd? :lol:
Wothan
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wothan »

To není zase až tak špatnej nápad. Každopádně zajedte se tam podívat, stojí to za to. Já už tam byl 3 x. A neřekl bych, že Olomouc je zrovna u Náchoda. :roll:
Picma.

Příspěvek od Picma. »

mozna az nekdy pojedu kolem.
Neznas spis nejaky v Karlovarskym kraji?
Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix »

ja videl bunkrey na dyji byl sem tam na dovoleny(Vranov nad dyji)
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D
Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun »

Mno já jsem viděl jen řopíky na Děčínsku.
Picma.

Příspěvek od Picma. »

ja zatim nevidel nic :cry:
Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun »

Mno co já můžu říci tak je to takové zvláštní, dýchne to na vás takovou divnou atmosféru.
Ale bylo to dosti husté. A hlavně mě dostal ten malej prostor uvnitř.
Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix »

ja si akorad pamatuju jeden bunkr protoze od nej byla 10 m vzdalena hospoda u bunkru(meli tam plzen 12)
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D
Picma.

Příspěvek od Picma. »

Phoenix píše:ja si akorad pamatuju jeden bunkr protoze od nej byla 10 m vzdalena hospoda u bunkru(meli tam plzen 12)
si delas srandu ne? on si pamatuje bunkr jenom kvuly hospode :lol:
Lukyn2
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukyn2 »

U toho Vranova v řapíku sem byl taky. Když sem si představi být tam a kdyby na mě útočily např štuky a pěchota a já bych tam byl s dalšíma 4 chlapama,úplně mě šel mráz po zádech. Hodně se mi líbilo když sem se podíval ze střílny tak tam bylo krásný palebný pole, které se suprově krylo s palebnýma polama Dalších bunkrů po stranách,krásně odvedená práce tehdejších stavitelů a projektantů-
Student toho, co Vals
Patton
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patton »

s tim koupenym bunkrem souhlasim ale kolik by stal?
Rodolfo
Svobodník
Svobodník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rodolfo »

stálo by to dost....samozřejmě i s částí pozemku kolem bunkru :? ....

....hospoda u bunkru???...kdepak to bylo? :D ....a ještě plzeň 12.. :D
Lukyn2
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukyn2 »

Nejlepší beerek je červenej drak od starobrna. A nemusím ho pít u bunkru aby mi chutnalo
Student toho, co Vals
Wothan
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wothan »

Lukyn2 píše:U toho Vranova v řapíku sem byl taky. Když sem si představi být tam a kdyby na mě útočily např štuky a pěchota a já bych tam byl s dalšíma 4 chlapama,úplně mě šel mráz po zádech. Hodně se mi líbilo když sem se podíval ze střílny tak tam bylo krásný palebný pole, které se suprově krylo s palebnýma polama Dalších bunkrů po stranách,krásně odvedená práce tehdejších stavitelů a projektantů-
Ano, u Vranova je řada objektů. Jsou pro 3-7 mužů a pro 1-2 kulomety. někdy sem o tom hodím pokec a rozdělení. Ale s tím bojem vás trochu sklamu. Operační plán počítal s boej mmimo bunkr, respektive v zákopech pod stílnami. teprve v případě nebezpečí se posádka stahovala dovnitř a vedla boj z interiéru.
Trezza
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trezza »

Já jsem v kontaktu s řopíkama apod. celkem často, často vyrážím (hodně s p.p. Klausem ml.) na putovní výlety když jsme na švp po různých řopíkách apod. a musím říct, že jsou stavěny dobře. Zezadu jsou zapuštěny často do země a jsou naprosto maskovány, zepředu jsou opravdu dobře hájitelné... ta atmosféra tam vevnitř je ale stísněná a ty granátový roury tam dodnes sou
Obrázek
Lukyn2
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukyn2 »

Wothan píše: Ano, u Vranova je řada objektů. Jsou pro 3-7 mužů a pro 1-2 kulomety. někdy sem o tom hodím pokec a rozdělení. Ale s tím bojem vás trochu sklamu. Operační plán počítal s boej mmimo bunkr, respektive v zákopech pod stílnami. teprve v případě nebezpečí se posádka stahovala dovnitř a vedla boj z interiéru.
Tak tohle je pro mě novinka,já myslel že by byli zalezlí v bunkru. Myslím že by tam bylo větší bezpečí než venku
Student toho, co Vals
Wothan
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wothan »

No venku máš větší přehled o bojišti. vem si, že zákaldní lehký objekt vz. 37 typ A-180 byl pro 7 mužů. Kdo z vás v takovém objektu byl, tak si řekne, že tolik kidí se tam nemohlo vlýzt. Do toho si dejte Mteriál, munici, osobní výstroj vojáku.....zjistíte, že tam byli pěkně nasáčkování.
Lukyn2
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukyn2 »

Wothan píše:No venku máš větší přehled o bojišti. vem si, že zákaldní lehký objekt vz. 37 typ A-180 byl pro 7 mužů. Kdo z vás v takovém objektu byl, tak si řekne, že tolik kidí se tam nemohlo vlýzt. Do toho si dejte Mteriál, munici, osobní výstroj vojáku.....zjistíte, že tam byli pěkně nasáčkování.
Já vím ale neudělá větší práci 7 chlapů v bunkru než 7 chlapů venku???
Student toho, co Vals
Odpovědět

Zpět na „Pozemní opevnění“