Pěchotní srub N-S 82 Březinka

České pohraniční opevnění, Maginotova linie, Atlantický val a všechny další opěvněn od stvoření světa do posledních dní.

Moderátoři: Dekl, Vals, Royal

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Nejlepší je stejně výhled těma střílnama na místní fotbalový stadion. To by se mělo zavést na Strahově a Letné...takové menší a nenápadné ovlivňování výsledků:-D
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)
King TIGER
Vojín
Vojín

Příspěvek od King TIGER »

Jsem byl na bunkru v šatově.A kolem kubšic a olbramovic je hodně bunkrů ale jen jeden zprovozněnej :D
jean2005
Kapitán
Kapitán

Re: Pěchotní srub N-S 82 Březinka

Příspěvek od jean2005 »

Tak v tomhle srubu jsem byl loni touhle dobou a je to tam fakt super. Prošli jsme to celé až k Dobrošovu a zpět do Náchoda, pro lenochy je možná i varianta zaparkovat v Dobrošově, nemusí pak šplhat do toho krpálu z Náchoda. Zase tím ale přijdou o reálnou simulaci toho, jak by se cítil takový voják Wehrmachtu, který by tam musel šplhat taky, navíc s těžkou výstrojí a pod palbou.
Jo a po té trase jsou i další přístupné sruby, v jednom jsou k vidění i ty "bájné" německé podkaliberky, jak se to sakra jen jmenujou?? Röchlin??
"Základní podmínkou dobrého života v obci jest vláda zákonů, nikoli lidí." Aristoteles
"Právo zperverznělo." Frédéric Bastiat
Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Marmont »

King TIGER píše:Jsem byl na bunkru v šatově.A kolem kubšic a olbramovic je hodně bunkrů ale jen jeden zprovozněnej :D
No v šatově, jsou pěchotní sruby celkem tři. Těď jsou na nich veliký zámky s cedulkou majetek armády české republiky, ale tak v osmý třídě, jsem do všech těch chátrasjících a nezpřístupněných pěchotních srubů vlezl. No to pevností muzeum v šatově je samozřejmě špička.. :wink: Jinak v okolí štaova, v samotným znojmě a v národním parku jsou taky velmi zachovalé řopíky a to ze stavu reaktivace v 50. letech. V mnoha z nich jsou pořád ještě lafety na kulomet vzor 58. ,nebo bedny na munici... Trošku nevýhodou při jejich zmapovávání je že při vstupu můžete jarazit na chrnícího bezdomovce... :?
jean2005
Kapitán
Kapitán

Re: Pěchotní srub N-S 82 Březinka

Příspěvek od jean2005 »

Abys při tom zmapovávání nedopadl jako jedne kolega, velký fort-maniak. Ten ještě s několika podobnýma vlezl do nějaké pevnosti na soukromém pozemku ve Francii a když chtěli vylézt, zjistili, že majitel pozemku mezitím zavařil vchod mříží, aby tam nelezli lidi. naštěstí byl ještě na doslech :) .
"Základní podmínkou dobrého života v obci jest vláda zákonů, nikoli lidí." Aristoteles
"Právo zperverznělo." Frédéric Bastiat
Odpovědět

Zpět na „Pozemní opevnění“