Mi-24 Hind

Stíhačky, rakety, vzducholodě a letectvo všech věků.

Moderátoři: Dekl, Vals, Royal

Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl » 01 zář 2007, 20:58

Shorty píše:Covere jsem chci se tě na něco zeptat jakou má šanci útočit na moderní tanky.
Co - Mi-24? Prakticky nulovou. Tím FLIRem se strašně špatně hledaj (pomalu), nemá to stabilizaci-> při střelbě musí stát na místě, má jen 4 ATGM a ty jsou radiopovelově naváděné... nehýbný -> mrtvý cíl, navíc jeho ATGm ani neprorazí čelní pancíř.

Dnes se dá obecně říct, že vrtulník bez radaru a fire&forget nebo alespoň LOAL raketama nemá na bojišti šanci.

Jediná fire&forget je radarem naváděná AGM-114L Longbow Hellfire, rusáci pak mají Ataku a Vichr - přičemž vichr nemá LOAL, ale je alespoň laserově naváděný a létá tak rychgle, že LOAl ani není moc potřeba - tedy Ka-52 nebo Mi-28N má slušnou šanci.
Pokud zakážeme děti, nikdy z nich nebudou moci vyrůst pachatelé trestných činů a tím si konečně zajistíme dokonalou bezpečnost v horizontu roku 2100. Už žádní nevychovaní spratci, šílení střelci, piráti silnic, zkorumpovaní politici ani tuneláři! Lobbujte za zákaz dětí u svého poslance.

Gulde
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gulde » 02 zář 2007, 11:08

jackb píše:Hind a Mi 17 suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuux!!!
doma mi lietaju ponad strechu a budia ma :evil:
ale taky Hokum je teda chrumkavy :lol:
To by se mi zrovna líbilo. Mně tu jej občas lítá prašivej lékařskej vrtulník, a ten nevzbuzuje žádnej respekt, pokud tedy zrovna neveze na laně nějakýho zraněnýho se kterým škrtá o koruny stromu a střechy domů :D .
Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali. Edmund Burke

jackb
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jackb » 02 zář 2007, 17:30

Gulde píše:To by se mi zrovna líbilo. Mně tu jej občas lítá prašivej lékařskej vrtulník, a ten nevzbuzuje žádnej respekt, pokud tedy zrovna neveze na laně nějakýho zraněnýho se kterým škrtá o koruny stromu a střechy domů :D .
zabava konci ked sa ponad strechu prezenie trojica Hindov v plnej polnej, alebo aspon Turbolet: ten pre istotu lieta este nizsie,ale zato menej casto
ok, ok uz si nebudem stazovat, len posledna vec: cokolvek vojenske co ma letiet ponad hreben kralovoholskych Nizkych Tatier musi letetiet ponad moju strechu... teda si vynimkou jedineho bojaschopneho MiGu zo Sliaca, ktory rad "santi" pre mojim oknom aj ked v takej vyskeho ze mam z toho len nekonecny ramus
hawgh!
My watch begins

Lukyn2
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukyn2 » 02 zář 2007, 18:44

nejlepsi, muj otec tady na tom vrtulniku pracoval skoro celej zivot
Student toho, co Vals

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 03 zář 2007, 07:46

btw: Když se nehodí na tanky...tak k čemu se sakra hodí???
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Gulde
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gulde » 03 zář 2007, 09:00

Atlantis píše:btw: Když se nehodí na tanky...tak k čemu se sakra hodí???
Cover plácá a přehání, a hlavně teoretizuje :) .
A i kdyby, tak říkal že Hind "nemá na nejmodernější tanky", tudíž s přehledem zlikviduje starší typy, kterých je stále habaděj. Navíc se dá vyzbrojit prakticky čímkoliv. A na zemi se nebojuje jen s tanky :wink: .
Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali. Edmund Burke

Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl » 03 zář 2007, 12:56

Hodí se k čištění rozsáhlých ploch od pěchoty za použití S-5S, neřízených rakjet s cca. 5000ks ostré, wolframové submunice která jako brokovnice pokryje salvou z jednoho Hindu asi 2 km čtvereční.

Když odpálili salvu 4 na mudžádedínské kulometné hnízdo, z posádky zůstala krvavá kaše...

A neteoretozuju. Za pravdu mi dali sami rusové nákupem Mi-28N a KA-52.
Mi-24 je beznadějně out, bylo by na tom jako staré verze AH-1 až na to, že je podstatně hůře manévrovatelná.
Pokud zakážeme děti, nikdy z nich nebudou moci vyrůst pachatelé trestných činů a tím si konečně zajistíme dokonalou bezpečnost v horizontu roku 2100. Už žádní nevychovaní spratci, šílení střelci, piráti silnic, zkorumpovaní politici ani tuneláři! Lobbujte za zákaz dětí u svého poslance.

korysh
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od korysh » 03 zář 2007, 13:12

Hůř manevrovatelná? Tak jak je možný, že s tím naši piloti vyhrávaj mezinárodní soutěže?
Stejně umřem....

Work smart, not hard.

Thornwald
Poručík
Poručík

Příspěvek od Thornwald » 03 zář 2007, 13:53

korysh píše:Hůř manevrovatelná? Tak jak je možný, že s tím naši piloti vyhrávaj mezinárodní soutěže?
Já myslel že ty naše jsou už prácě po modernizaci?
Pán ze Šternberka
Thornwald=Transportní hrozivě obludný rozměrný ničivý wartburg na anihilaci lidstva a demolici

Lukyn2
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukyn2 » 03 zář 2007, 14:06

jo,jsou
Student toho, co Vals

Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl » 03 zář 2007, 14:17

korysh píše:Hůř manevrovatelná? Tak jak je možný, že s tím naši piloti vyhrávaj mezinárodní soutěže?
Protože tam to není o tom, abay uhli kolometné palbě nebo SAM - tam lítají mezi horama a nemají úkoly bitevníků, ale transportních... tedy jako Blackhawky.

A navíc jsou češi machři - ale Mi-24 váží 12 tun, AH-1 váží 4,5 tuny - tedy skoro 3 * méně a tak taky manévruje

Gulde
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gulde » 03 zář 2007, 15:08

Thornwald píše:Já myslel že ty naše jsou už prácě po modernizaci?
Však ano, viz. wikipedia, ty český měli už od výroby úpravy:
Motory TV3-117VMA
Systém ochlazování výstupních plynů z motorů EVU
Úpravy kabiny a vnějších světel pro použití systému nočního vidění včetně vlastních noktovizorů
Družicový navigační systém GPS (typ Garmin-155 XL)
Záložní umělý horizont (typ LUN 1241 české výroby)
Akumulátory VARTA
Odpovídač civilního identifikačního systému (IFF), který umožní lety nad územím ČR bez omezení

Český Mi-24V (Hind-E) v Tygří kamufláži
Nové prvky signalizace a záznamu letových parametrů
Výškoměr kalibrovaný ve feetech

A u nás byly ještě vylepšený o :

Stabilizovanou plošinu s optoelektronickým systémem nočního vidění FLIR
Multifunkční displeje včetně systému pohyblivé mapy
Modernizované komunikační a navigační vybavení
NATO standardní palubní odpovídač
Kamufláž dle standardů AČR a NATO
Systém plánování a bojové podpory

Odpovědět

Zpět na „Letectvo“