Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 22 úno 2018, 05:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Britské bombardéry
PříspěvekNapsal: 08 bře 2006, 18:57 

Naposledy upravil warrior dne 10 črc 2006, 16:39, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08 bře 2006, 19:02 
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Pokud vím, tak kopírování článků je zakázáno, pokud neuvedeš zdroj.
http://www.military.cz/british/air/war/bomber/lancaster/lancaster.htm

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08 bře 2006, 19:04 
LukoSS píše:
Pokud vím, tak kopírování článků je zakázáno, pokud neuvedeš zdroj.
http://www.military.cz/british/air/war/bomber/lancaster/lancaster.htm

aha to jsem nevěděl tak se omluvám budu tam dopisovat odkud jsem to převzal jo?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08 bře 2006, 22:17 
Obrázek

A-20 byl dvoumotorový lehký bombardér, který byl vyráběn ve velkých sériích až do roku 1944. Byl to kompaktní a výkonný hornoplošník.Vznikl jako DB-7 na základě požadavku amerického vojenského letectva v roce 1938, byl hodně upravován, dostal silnější motory Twin Wasp a podvozek s příďovým kolem (poprvé u vojenského letectva). Později si objednala 100 modifikovaných kusů DB-7 Francie. DB-7 byl mnohem rychlejší než soudobé bombardéry a mohl navíc sloužit na malých, nezpevněných letištích. Velká část byla prodána či dodána podle zákona o půjčce a pronájmu do Británie a SSSR. Výkon letounu byl dostatečný na to, aby se konstruktéři pokusili o jeho modifikaci do podoby nočního stíhače, který byl v USA označen jako P-70 a v Británii pojmenován Havoc. V r. 1942 začala RAF operovat s mnohem silnějšími Bostony III, s nimiž podnikala odvážné nálety nad Evropu. Americká výroba se již také rozběhla a začala produkovat zdaleka nejvýznamnější letoun A-20G s těžkým pumovým nákladem, hřbetním střelištěm a účinnou výzbrojí v přídi. Byly vyráběn rovněž typy A-20J a K s průhlednou přídí, které byly často používány k bombardování lodí. Protějškem verzí J a K u RAF byl Boston IV a V.

Obrázek
Obrázek

převzato z:http://www.military.cz/usa/air/war/bomber/a20/a20.htm

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 bře 2006, 16:07 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

nebyl A-20 americkej a ne britskej?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 bře 2006, 18:57 
Valsidal píše:
nebyl A-20 americkej a ne britskej?

to jo ale briti měli některý A-20 od amíků

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 bře 2006, 19:00 
Bristol Blenheim

Tiskový magnát Rothermere požádal společnost Bristol, aby mu postavila rychlé, výkonné letadlo, které by uvezlo pilota a šest pasažérů a létalo by rychlostí 380 km/h, tedy rychleji, než v r. 1934 dokázala kterákoliv stíhačka RAF. Výsledkem byl typ 142, první moderní jednoplošník se samonosnou konstrukcí v Británii, se zatahovacím podvozkem, vztlakovými klapkami a později i s vrtulemi s nastavitelným úhlem, dovezenými z Ameriky. Výkony byly překvapením i pro projektanta (při testování ministerstvem letectví bylo dosaženo 491 km/h), takže nezbytným důsledkem byl vznik bombardéru Blenheim. Pilot a bombometčík seděli v přídi, za křídlem byla částečně zatažitelná hřbetní střelecká věž.

Mnoho těchto letadel podniklo počátkem války pozoruhodné útoky, pak byly přestavěny na těžké - zejména noční – stíhačky.
Aby mohlo být stanoviště bombometčíka umístěno před pilotní prostor, byl předek o metr prodloužen a tento typ dostal jméno Bolingbroke .
Vznikla ještě řada typů odlišných svým vybavením a částečně i použitím.

Stručná charakteristika Blenheim Mk.IVL

Základní funkce:Lehký bombardér
Základní funkce:Dva hvězdicové motory Bristol Mercury XV
Rozpětí:17,17 m
Délka :12,98 m
Výška :3,91 m
Plocha křídel :43,57 sq m
Hmotnost:4441 kg
max.:2962 lb :6531 kg
Rychlost max. :428 km/h
Poč. stoupavost:457 m/min
Dostup :9600 m
Dolet :3138 km
Výzbroj 8x 7.7mm kulomet; v pumovnici 1000 lb (454 kg) bomb, v případě nutnosti pod křídly 2x 500 lb.
Posádka 3
První vzlety :Type 142 12.4.1935
142M Blenheim 25.6.1936
Datum výroby 1936
Vyrobeno 4422
Uživatelé GB, Finsko, Litva, Rumunsko, Jugoslávie, Řecko, Turecko, Francie, Kanada, Portugalsko
Obrázek
Obrázek
Obrázek

zdroj kniha

Předmět příspěvku: Re: Britské bombardéry
PříspěvekNapsal: 09 bře 2006, 19:03 
Obrázek
Obrázek

Blackburn B-24 Skua

Skua byl robustní jednoplošník, střemhlavý bombardér vyzbrojený čtyřmi kulomety na křídlech a jedním pohyblivým v zadu. Ve své koncepci byl pokrokový, nicméně byl podmotorovaný a začínal být zastaralý už v době, kdy byl zařazen do služby. Byl to dolnoplošník s charakteristickým "skleníkovým" kokpitem. Ačkoliv byl původně určen i do role dvoumístného stíhače, byl pro ni zřetelně nedostačující. Přesto v roce 1939 odváděly stroje Skua dobrou práci. Letouny z letadlové lodi Ark Royal sestřelily Dornier Do-18, první stroj Luftwaffe zničený nad Británií, stejně jako německý křižník Koenigsberg měl tu pochybnou čest být první velkou válečnou lodí potopenou letadly - 10. dubna 1940 se to podařilo při náletu 16 letounů Skua.

Skua byl stažen ze služby v roce 1941.
Blackburn Roc byl stíhací variantou vyvinutou z typu Skua - 136 strojů dostalo střeleckou věž se čtyřmi kulomety, ale tento letoun se ukázal být ještě zranitelnější než jeho předchůdce. Tento palubní ekvivalent letounu Defiant však utrpěl nejen špatnou taktickou koncepcí, ale také svým, na stíhače směšným, výkonem. Po několika měsících, kdy ani jeden Roc nesloužil na palubě letadlové lodi, byl tedy stažen z boje a byl používán pouze jako cvičný letoun. Většina jich ale brzy byla vyřazena. Roc měl být také opatřen plováky, tato úprava však byla provedena pouze u tří strojů, jimž byly nainstalovány plováky z dvojplošníku Blackburn Shark.

Zdroje:knihy a něco od mého podvěsku mozkového

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 bře 2006, 09:56 
Plukovník
Plukovník

Tohle letadlo se me moc nelibi jeho kokpit je velmi divny hlavne svisli predni sklo se me teda vubec nelibi ale ze nezalezelo na tom jak vypada ale jaky je.
Jinak se me hafo libilo letadlo Blackburn B.25 Roc sice se vyrobil oza valky malo kusu a nebyli moc nasazeni do bojovich akci jenom par jich bylo priveleno do perute s Blackburn B.24 Skua
Ale ty ctyri kulomety na zadi raze 7,7 mm pro toho druheho pilota ty jsou hafo kruty :wink:
Obrázek

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 bře 2006, 20:03 
Plukovník
Plukovník

Citace:
střemhlavý bombardér vyzbrojený

Ved to tam mas napsany i ty :roll: a jako stihacka to rozhodne moc nevypada

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 bře 2006, 20:16 
Gen.Erwin Rommel píše:
Citace:
střemhlavý bombardér vyzbrojený

Ved to tam mas napsany i ty :roll: a jako stihacka to rozhodne moc nevypada

no jotak jsem se splnetl.Ale stejně nejlepší střemhlavý bombardér byl JU 87 Stuka

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 bře 2006, 20:24 
Plukovník
Plukovník

No jakoze byli ale nemeli snad zadneho protivnika ktery by se vyrabel v takovem mnozstvi a jine zeme tolik ty stremhlavi bombardery nevyrabeli jako nemci a proto bylo zrejme ze budou mit nejlepsi vysledky a tim padem ze je take nejlepsi stremhlavi bombarder taky jsem toho nazoru ze byl nejlepsi.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 bře 2006, 22:03 
Gen.Erwin Rommel píše:
No jakoze byli ale nemeli snad zadneho protivnika ktery by se vyrabel v takovem mnozstvi a jine zeme tolik ty stremhlavi bombardery nevyrabeli jako nemci a proto bylo zrejme ze budou mit nejlepsi vysledky a tim padem ze je take nejlepsi stremhlavi bombarder taky jsem toho nazoru ze byl nejlepsi.

jenže potom je daly na noční bombardování a už byli skoro k ničemu.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 bře 2006, 09:06 
18. Plukovník
18. Plukovník

Stuka na svoji dobu byly nejlepsi,pak uz sice nestihali, a vysledky delali spis piloti nez letadla,ale pro me nejoblibenejsi letadlo II. war,pripomina mi zraloka :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 bře 2006, 09:08 
Phoenix píše:
Stuka na svoji dobu byly nejlepsi,pak uz sice nestihali, a vysledky delali spis piloti nez letadla,ale pro me nejoblibenejsi letadlo II. war,pripomina mi zraloka :wink:

není to P51-Mustang?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 bře 2006, 09:13 
Plukovník
Plukovník

jj PRESNE TEN SPIS PRIPOMONAL ZRALOKA TAKY I TY obrazky na tom letadle to znazornovali jako zraloka. Teda jakoze JU 87 Stuka me teda moc zraloka nepripominala

Naposledy upravil Gen.Erwin Rommel dne 11 bře 2006, 09:21, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 bře 2006, 09:21 
Gen.Erwin Rommel píše:
jj PRESNE TEN SPIS PRIPOMONAL ZRALOKA TAKY I TY obrazky na tom letadle to znazornovali jako zraloka teda jakoze JU 87 Stuka me teda moc zraloka nepripominala

i Japonci měli P51-mustang(ukořistily ho)-nechali na něm i toho žraloka akorát tam dali svoje vlajky. JU 87 Stuka vůbec nepřipomínal žraloka možná tak když byla potopena(sestřelili ji do moře):)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 bře 2006, 11:12 
18. Plukovník
18. Plukovník

warrior píše:
Gen.Erwin Rommel píše:
jj PRESNE TEN SPIS PRIPOMONAL ZRALOKA TAKY I TY obrazky na tom letadle to znazornovali jako zraloka teda jakoze JU 87 Stuka me teda moc zraloka nepripominala

i Japonci měli P51-mustang(ukořistily ho)-nechali na něm i toho žraloka akorát tam dali svoje vlajky. JU 87 Stuka vůbec nepřipomínal žraloka možná tak když byla potopena(sestřelili ji do moře):)

Ne me proste Stuka pripomina zraloka a kdybych chtel mluvit o mustangovy tak mluvim o mustangovy ja mluvim o stuce,protoze je to moje nejoblibenejsi letadlo a pripomina mi zraloka.Vunec nemate fantazii :twisted: a ten nazor mi laskave neberte,vam treba muze pripadat jak slon a taky vam to nebudu vymlouvat ,tak me pripomina zraloka tak mi to prosimvas taky neberte :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 bře 2006, 12:07 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

mě zase připomíná medvídka koalu 8) ale to je už spam :D

jaký je podle vás nejlepší britský bombardér? já bych asi hlasoval pro Beaufightera ( i když ten byl na rozmezí) vynikající noční stíhač i taktický bombardér (v pacifiku prej jedna letka potopila celou japonskou flotilu přesouvající celej pluk někde u Rabaulu) :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 bře 2006, 13:05 
Valsidal píše:
mě zase připomíná medvídka koalu 8) ale to je už spam :D

jaký je podle vás nejlepší britský bombardér? já bych asi hlasoval pro Beaufightera ( i když ten byl na rozmezí) vynikající noční stíhač i taktický bombardér (v pacifiku prej jedna letka potopila celou japonskou flotilu přesouvající celej pluk někde u Rabaulu) :wink:

Lancaster

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina