ČSR - předválečný polopásový transportér

Tanky, stíhače, dělostřelectvo a ostatní pozemní technika všech věků.

Moderátoři: Dekl, Vals, Royal

Odpovědět
Pilaro
Desátník
Desátník

ČSR - předválečný polopásový transportér

Příspěvek od Pilaro » 28 dub 2012, 23:57

Zdravim,

Nedávno jsem viděl na internetu fotku nějakého polopásového transportéru a údajně to byl předválečný polopásový transp. ČSR
Bohužel fotku jsem už nenašel. Nevíte, zda vlastnila Armáda ČSR v letech 1918-1939 něco podobného??

za odpovědi děkuji
„Byli bychom zcela nepochybně zůstali viset na jejich (československých) opevnění, protože jsme prakticky neměli žádné prostředky prolomit je.“
Erich von Manstein - u Norimberského vojenského tribunálu v roce 1946

saper90
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Re: ČSR - předválečný polopásový transportér

Příspěvek od saper90 » 30 dub 2012, 15:00

Pilaro píše:Zdravim,

Nedávno jsem viděl na internetu fotku nějakého polopásového transportéru a údajně to byl předválečný polopásový transp. ČSR
Bohužel fotku jsem už nenašel. Nevíte, zda vlastnila Armáda ČSR v letech 1918-1939 něco podobného??

za odpovědi děkuji

Nic takovýho neznám a ani google neni moudřejší. Jediný halftracky, co kdy ČS armáda měla, byly OT-810 a jeho varianty. To ovšem nebyla naše konstrukce, ale kořistní výzbroj(popřípadě výroba podle německých plánů). Pak ještě Tatrovka měla 809, ale to byl jen prototyp.

Pilaro
Desátník
Desátník

Re: ČSR - předválečný polopásový transportér

Příspěvek od Pilaro » 01 kvě 2012, 21:18

saper90 píše:Nic takovýho neznám a ani google neni moudřejší. Jediný halftracky, co kdy ČS armáda měla, byly OT-810 a jeho varianty. To ovšem nebyla naše konstrukce, ale kořistní výzbroj(popřípadě výroba podle německých plánů). Pak ještě Tatrovka měla 809, ale to byl jen prototyp.
Moc děkuju, je to ten prototyp Tatra-809 co jsem měl na mysli. Na fotce jsem jí zahlíd v google obrázcích ale byl u ní špatný popisek , že pochází z První republiky. Teď už jsem moudřejší... :wink:
„Byli bychom zcela nepochybně zůstali viset na jejich (československých) opevnění, protože jsme prakticky neměli žádné prostředky prolomit je.“
Erich von Manstein - u Norimberského vojenského tribunálu v roce 1946

Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“