Steyr-Daimler-Puch Pandur

Tanky, stíhače, dělostřelectvo a ostatní pozemní technika všech věků.

Moderátoři: Dekl, Vals, Royal

Matej von Jakubčo
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matej von Jakubčo » 02 led 2008, 15:24

Royal napísal
Nijak nesnižuju kvality žádného tanku ale na rozdíl od mnohých jsem v tanku i BVP velel,
řídil i střílel, takže takové ty řeči o kvalitě a nekvalitě mě nedojímají.
A nenapíšeš v akom tanku si sedel?
Pán zo Švihova

Fable de Lavoisér, mobilizačný zmocnenec oblasti Le Mans

ČSR 1920- ČSSD -43 mandátov
Ministerstvo sociálnych vecí

Odporca 1.SR , Tisa , fašistov a nacistov všeobecne

Demoralizátor pracovného procesu na okresnom súde v Brezne :)

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 02 led 2008, 15:35

Matej von Jakubčo píše:A nenapíšeš v akom tanku si sedel?
T-72. Ale tam jsem opravdu jenom chvíli řídil. Mým vozidlem bylo BVP-1, jen tak pro
zajímavost tenkrát uváděli, že ho zkonstruovala žena :D A abych ti udělal ještě
větší radost, byl jsem i v hacklu :lol:
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 02 led 2008, 16:36

Princ Evžen Savojský píše:A proč ne? :?: Co je na ČR tak špatného? Minimálně se tu páchá míň sebevražd než v Japonsku :D
ale japonci uměj tohle http://www.rozzlobenimuzi.com/?linkid=10978
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

col_shepard
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od col_shepard » 02 led 2008, 17:05

I když účinný dostřel PTŘS z BVP-1 byl asi 2,5 km, myslím že kdybych viděl tank, radši
bych prchal z bojiště. Než bych totiž PTŘS vysunul z lafety, bylo by po mě i BVP-1. To
byla asi nejkomplikovanější výzbroj, co jsem viděl. V těžkém terénu někde na Šumavě
bych mu mohl ale snad i ujet.
Hezky řečeno... Ujet: tanku, nebo raketě? :-D Podle mne má tank (zvlášť pak M-1) větší průjeznost než BVP, ne? Ikdyž je pro něj s o dost větší hmotností lehčí zapadnout.
Obrázek

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech...

Naprostým blbem jsem se stal 18. února, kdy jsem si nainstaloval Visty. Zase ale takový blb, abych je používal, naštěstí nejsem...

Tomas
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas » 02 led 2008, 18:43

Royale, ja ti zavidim ze si ridil T-72 :) . Ja bych chtel ridit tank T-72 :) , i kdyz je v nem malo mista.

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 02 led 2008, 20:01

Tomas píše:Royale, ja ti zavidim ze si ridil T-72 :) . Ja bych chtel ridit tank T-72 :) , i kdyz je v nem malo mista.
Jak říkám, tank jsem naštěstí řídil jenom jednou. Neměl jsem v té době ještě řidičák :D
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 02 led 2008, 21:18

col_shepard píše:[Hezky řečeno... Ujet: tanku, nebo raketě? :-D Podle mne má tank (zvlášť pak M-1) větší průjeznost než BVP, ne? Ikdyž je pro něj s o dost větší hmotností lehčí zapadnout.
Samozřejmě tanku. Už název (bojové vozidlo pěchoty=BVP) a lehké pancéřování BVP
napovídá, že vozidlo nebylo určeno k přímému střetu proti tanku. Pokud pamatuju,
učili nás že je spíše proti lehce opancéřovaným cílům ale tanky 80-let to snad umělo
vyřídit taky. A průchodnost BVP proti tanku ? Tanku bychom ujeli za pár vteřin a ještě
stačili zamávat, vždyť jenom ta váha tanku byla asi 5-ti násobná.

Tomas
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas » 03 led 2008, 10:59

Ja vim ze BVP se nemuze srovnavat ani pancirem ani zbranema M1, ale jak uz sem rek, je mozne, aby BVP znicil M1(raketou AT-5 nebo modernejsi, do zadi). Ja kdybych byl velitelem BVP a videl bych zad M1, nevahal bych :)

Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl » 03 led 2008, 14:40

Tomas píše:Ja vim ze BVP se nemuze srovnavat ani pancirem ani zbranema M1, ale jak uz sem rek, je mozne, aby BVP znicil M1(raketou AT-5 nebo modernejsi, do zadi). Ja kdybych byl velitelem BVP a videl bych zad M1, nevahal bych :)
Jenže Abramsy většinou nejezdí do bitvy popředu... A i tak si nejsem jistý, jestli by kumulatiní hlavice Majlutky zničila motor Abramse - právě kvůli tomu tam má ty žaluzie a rošt, který by měl hlavici odpálitm a odvést jinam. A pokud by se paprsek dokázal rozptýlit, celé by to způsobilo jen dočansé přehřátí turbíny...

Btw, hybnost by mohla být realtivně podobná - BMP-1 má poměr váha/výkon 16.7kW/t kdežto Abrams má 18.23 KW/t - tedy dost podobně. S tím rozdílem, že Abrams má lepší akceleraci a může střílet za jízdy.
Pokud zakážeme děti, nikdy z nich nebudou moci vyrůst pachatelé trestných činů a tím si konečně zajistíme dokonalou bezpečnost v horizontu roku 2100. Už žádní nevychovaní spratci, šílení střelci, piráti silnic, zkorumpovaní politici ani tuneláři! Lobbujte za zákaz dětí u svého poslance.

Tomas
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas » 03 led 2008, 15:08

Ja sem toho nazoru, ze by sme si meli vyrobit dobre transportery v Cechach(jako v minulich letech) nez si kupovat transportery od zemi, ktere nemaj zkusenosti se zbrojarskym prumyslem. Cesi meli vzdycky dobre a spolehlive zbrane, tak nevim proc by sme si je meli kupovat.

Gulde
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gulde » 03 led 2008, 15:10

Protože vývoj a následná výroba by zabrala 5-10 let.
Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali. Edmund Burke

laelcz
Desátník
Desátník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od laelcz » 03 led 2008, 15:21

ono 5-10 let je jeste relativne dobra doba, do ty doby by se to neposralo.

Gulde
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gulde » 03 led 2008, 15:39

Jak jsi mohl slyšet, armáda chce ty transportéry co nejdřív :wink: .
Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali. Edmund Burke

laelcz
Desátník
Desátník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od laelcz » 03 led 2008, 16:40

5-10 let je stejne krasna doba, pokud vememe prinosy do vlastni narodni kapsy, tak tech par let uz je jen drobnost, na druhou stranu je pravda, ze s tou nepojizdnou technikou, co momentalne vlastnime, je modernizace nutna...ale to se prece vi uz dlouhou dobu, vývoj mohl uz minimalne 5 let bezet

Tomas
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas » 03 led 2008, 16:57

Nevim na co ted potrebujeme transportery. Vzdyt s nikym nevalcime. My je muzem mit jenom proto abysme delali Americamum saska v Iraku, Afganistanu atd...

korysh
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od korysh » 03 led 2008, 16:59

Vývoj už dávno své ovoce přinesl. Název zněl Zubr. Problém však byly jako vždy peníze. Neco málo starších informací: http://www.military.cz/army_cr/modernizace/zubr.htm
Stejně umřem....

Work smart, not hard.

hadour
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hadour » 03 led 2008, 17:14

Tomas píše:Nevim na co ted potrebujeme transportery. Vzdyt s nikym nevalcime. My je muzem mit jenom proto abysme delali Americamum saska v Iraku, Afganistanu atd...
To je fakt, zbraně si koupíme, až začneme válčit :D .

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 03 led 2008, 17:24

Tomas píše:Nevim na co ted potrebujeme transportery.
Hlavně musíme být připraveni tam dojet, až zase někdy bude potřeba chránit a bránit nějaké to svobodné radio :D

Tomas
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas » 03 led 2008, 17:35

Takze bych zadal ukol vyrobit cesky transporter a za naky cas by je mela i ACR i urcite by byl zajem v zahranici :) . Jenomze ja nejsem politik takze musime doufat, ze nasi politici nevymyslej zase nakou kravinu :) . Podle me by toto forum rozhodlo lip nez oni :D

J1rka
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od J1rka » 03 led 2008, 17:37

hadour píše:To je fakt, zbraně si koupíme, až začneme válčit :D .
Omyl. My ty zbraně koupíme až proběhne referendum jestli se máme bránit a až zjistíme, že ty zbraně nebudou škodit životnímu prostředí. :D

Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“