Steyr-Daimler-Puch Pandur

Tanky, stíhače, dělostřelectvo a ostatní pozemní technika všech věků.

Moderátoři: Dekl, Vals, Royal

col_shepard
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od col_shepard » 16 pro 2007, 12:32

Iba Akioshi píše:Já Vám budu z Japonska psát :lol: . Nebojte se a pošlu Vám pohlednici.
Ze dna krásného českého jezera. Snad to nebude moc umatlané od řas ;-)
Obrázek

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech...

Naprostým blbem jsem se stal 18. února, kdy jsem si nainstaloval Visty. Zase ale takový blb, abych je používal, naštěstí nejsem...

J1rka
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od J1rka » 16 pro 2007, 15:02

Vals píše:Navrhuji se složit Akimu na letenku do Japonska a následně mu vyjednat na konzulátě zákaz návratu. Spokojeni budeme všichni 8)
Geniální nápad, jsem pro.

col_shepard
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od col_shepard » 16 pro 2007, 16:05

Tak fajn: budeme hlasovat, a dávat příspěvky na tu letenku - já dám 20,- (jsou přece jen vánoce)...
Obrázek

Naprostým blbem jsem se stal 18. února, kdy jsem si nainstaloval Visty. Zase ale takový blb, abych je používal, naštěstí nejsem...

Herek
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Herek » 16 pro 2007, 16:15

col_shepard píše:Tak fajn: budeme hlasovat, a dávat příspěvky na tu letenku - já dám 20,- (jsou přece jen vánoce)...
50.-
budeme posílat Akiho po kouskách :twisted:

Gulde
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gulde » 16 pro 2007, 17:21

Fajn, fondy, ty mám rád, až budete mít dostatek, tak já vám jej zabavím, a Akiho zabiju sám, dvě Tsetse jednou ranou :twisted: .
Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali. Edmund Burke

Tomas
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas » 19 pro 2007, 08:26

Z pandurama se muzem rozloucit protoze ACR zrusila objednavku ale stejne si myslim ze ty finsky transportery jsou lepsi.

col_shepard
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od col_shepard » 19 pro 2007, 10:22

chtelo by to Strykery...
Obrázek

generalisimus
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od generalisimus » 19 pro 2007, 14:20

col_shepard píše:chtelo by to Strykery...
Chtělo by to vůbec neobjednávat předražené a neozkoušené cosi... jsu zvědavej co je napadne teď mohli by nakoupit u Rusů(ale to je spíš přání)
Arzael Uthor,Vrchní kapitán Šerých plášťů království terenijského

col_shepard
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od col_shepard » 25 pro 2007, 11:42

Vzpomínám si, že můj otec na výpad typu "ruské transportéry jsou děravé, pořád do nich prší" reagoval stylem: "Však ono to zase vyteče dírama v podvozku..." :-D
Obrázek

Herek
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Herek » 26 pro 2007, 10:20

col_shepard píše:Vzpomínám si, že můj otec na výpad typu "ruské transportéry jsou děravé, pořád do nich prší" reagoval stylem: "Však ono to zase vyteče dírama v podvozku..." :-D
můžu potvrdit z vlastní zkušenosti :lol:

col_shepard
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od col_shepard » 27 pro 2007, 16:06

Tehdy se to týkalo Iljušinů, ale očividně to platí na vše ruské... Zvláštní ale je, že v českých modifikacích takovýchto vozidel ta voda zůstává, a zkratuje vše důležité :-D. A pak se nen co divit, že kupujeme nové transportéry... :twisted:
Obrázek

Tomas
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas » 01 led 2008, 20:00

Nahodou rusky zbrane jsou dobry. Takovy obrnak BVP s dobre vycvicenou posadkou znici i M1 Abrams :D kdyz to prezenu. Ted se preferujou spis zapadni technika. Nerikam ze rusky zbrane jsou lepsi nez zapadni, ale rozhodne se jim vyrovnaj

Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl » 02 led 2008, 10:28

Tomas píše:Nahodou rusky zbrane jsou dobry. Takovy obrnak BVP s dobre vycvicenou posadkou znici i M1 Abrams :D kdyz to prezenu. Ted se preferujou spis zapadni technika. Nerikam ze rusky zbrane jsou lepsi nez zapadni, ale rozhodne se jim vyrovnaj
Cože prosím? A jak?
BMP-1 se svým nestabilizovaným a nehorázně nepřesným 73mm kanonem Abramsi tak max. škrábne lak, a BMP-2 se svým 20mm 2A42 možná nani to ne [když to podobně přeženu já].

ATGM žádné z těch mašinek - vyjma modernizovaného Alžírského BMP-2 c o dostalo Kornet - neprobije více, jak 300mm RHAe - pričemž Abrams má přes 1000mm RHAe ekvivalentu.
Pokud zakážeme děti, nikdy z nich nebudou moci vyrůst pachatelé trestných činů a tím si konečně zajistíme dokonalou bezpečnost v horizontu roku 2100. Už žádní nevychovaní spratci, šílení střelci, piráti silnic, zkorumpovaní politici ani tuneláři! Lobbujte za zákaz dětí u svého poslance.

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 02 led 2008, 12:08

cover72 píše:BMP-1 se svým nestabilizovaným a nehorázně nepřesným 73mm kanonem Abramsi tak max. škrábne lak, a BMP-2 se svým 20mm 2A42 možná nani to ne [když to podobně přeženu já].
Na tom něco je, spíš ale než nepřesný kanón u BVP-1 jsme nepřesnosti při střelbách
přičítali těm stabilizačním křidýlkům z duralu, co se po vystřelu rozbalily. Stačilo totiž
s raketkou trochu praštit anebo mírně křídlo ohnout a méně zdatným jedincům lítaly
střely až na velitelskou řídící věž (tedy v noci). Pravdu máš samozřejmě v tom, že tam
(BVP-1) není (nebo tenkrát nebyl) stabilizátor. Za 6 měsíců ale řidiči zastavovali v dost
těžkém terénu tak, že už se dalo hned střílet a trefit. V noci na 600 m, ve dne na 900,
řekněme napokaždé. Na delší vzdálenost bych za výsledek asi 100% neručil.
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

col_shepard
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od col_shepard » 02 led 2008, 13:55

Mám takový pocit, že tady srovnáváte milicionáře se SpecOps na pistolnický souboj... Když to taky trochu přeženu... Ono je docela na nic, srovnávat jeden z nejlepších tanků všech dob s poněkud zastaralým BVPčkem.
Obrázek

Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl » 02 led 2008, 14:00

Royal píše:Na tom něco je, spíš ale než nepřesný kanón u BVP-1 jsme nepřesnosti při střelbách
přičítali těm stabilizačním křidýlkům z duralu, co se po vystřelu rozbalily. Stačilo totiž
s raketkou trochu praštit anebo mírně křídlo ohnout a méně zdatným jedincům lítaly
střely až na velitelskou řídící věž (tedy v noci). Pravdu máš samozřejmě v tom, že tam
(BVP-1) není (nebo tenkrát nebyl) stabilizátor. Za 6 měsíců ale řidiči zastavovali v dost
těžkém terénu tak, že už se dalo hned střílet a trefit. V noci na 600 m, ve dne na 900,
řekněme napokaždé. Na delší vzdálenost bych za výsledek asi 100% neručil.
Ty jsi sloužil u BVP? A na jakém postu? [Nebo ses jen vozil jako pěšák?]
Pokud zakážeme děti, nikdy z nich nebudou moci vyrůst pachatelé trestných činů a tím si konečně zajistíme dokonalou bezpečnost v horizontu roku 2100. Už žádní nevychovaní spratci, šílení střelci, piráti silnic, zkorumpovaní politici ani tuneláři! Lobbujte za zákaz dětí u svého poslance.

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 02 led 2008, 14:24

col_shepard píše:Mám takový pocit, že tady srovnáváte milicionáře se SpecOps na pistolnický souboj... Když to taky trochu přeženu... Ono je docela na nic, srovnávat jeden z nejlepších tanků všech dob s poněkud zastaralým BVPčkem.
Myslím že nesrovnáváme. Osobně jsem reagoval na poznámky o kanónu v BVP-1,
Nijak nesnižuju kvality žádného tanku ale na rozdíl od mnohých jsem v tanku i BVP velel,
řídil i střílel, takže takové ty řeči o kvalitě a nekvalitě mě nedojímají.
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 02 led 2008, 14:27

cover72 píše:Ty jsi sloužil u BVP? A na jakém postu? [Nebo ses jen vozil jako pěšák?]
Klasifikace SO. Taky V a Ř.

Tomas
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas » 02 led 2008, 15:07

Kanon BMP-1 samozrejme neznici M1Abrams, ale staci aby se raketa AT-5 strefila do zadi Abramsu a bude horet.

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 02 led 2008, 15:19

Tomas píše:Kanon BMP-1 samozrejme neznici M1Abrams, ale staci aby se raketa AT-5 strefila do zadi Abramsu a bude horet.
I když účinný dostřel PTŘS z BVP-1 byl asi 2,5 km, myslím že kdybych viděl tank, radši
bych prchal z bojiště. Než bych totiž PTŘS vysunul z lafety, bylo by po mě i BVP-1. To
byla asi nejkomplikovanější výzbroj, co jsem viděl. V těžkém terénu někde na Šumavě
bych mu mohl ale snad i ujet. :D

Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“