Euromissile Roland 2

Tanky, stíhače, dělostřelectvo a ostatní pozemní technika všech věků.

Moderátoři: Dekl, Vals, Royal

Odpovědět
Shorty
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Euromissile Roland 2

Příspěvek od Shorty » 29 zář 2007, 20:35

Euromissile Roland 2

Samohybný protiletadlový raketový komplet (PLRK) Roland byl společností Euromissile vyvinut na základě požadavků Francouzské a Německé armády.PLRK Roland francouzské armády využívá podvozku tanku AMX-30.Zatímco obdobný samohybný PLRK německé armády využívá podvozku bojového vozidla pěchoty Marder 1.Německá armáda má ve výzbroji PLRK Roland 2,určené k použití za každého počasí,přičemž první ze 140 těchto PLRK byl dodán v červnu 1981.
PLRK Roland 2 je vyzbrojen dvěma PLŘS připravenými k odpálení.Dalších osm PLŘS je uloženo ve dvou zásobnících ( každý obsahuje 4 PLŘS ),které se nacházejí uvnitř korby.Nabíjení nových PLŘS do odpalovacího zařízení je automatizováno.PLRK Roland 2 může být použit k ničení vzdušných cílů letících do mach 1.3,přičemž max. výškový dosah je 3000 metrů a dálkový dosah se pohybuje v rozsahu od 500m do 6500m.PLŘS mohou být naváděny dvěma způsoby,a to prostřednictvím optického zaměřovače nebo střeleckého radiolokátoru.

Verze
Roland 3 - samohybný PLRK se čtyřmi PLŘS připravenými k odpálení
Stacionární PLRK Roland - tato verze PLRK může být přepravována automobilem ,jako je např.MAN 8x8
Síly rychlého nasazení Francie mají ve výzbroji tažené PLRK Roland 2

Uživatelé
Argentína,Brazílie,Francie,Nigérie,Katar,Španělsko,USA a Venezuela

Obrázek

Obrázek

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 29 zář 2007, 23:23

Já mám pocit, že tady někdo intenzivně paří/pařil Spellcross... :D
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Shorty
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shorty » 29 zář 2007, 23:39

Atlantis píše:Já mám pocit, že tady někdo intenzivně paří/pařil Spellcross... :D
Neznám a nikdy nehrál.

Gulde
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gulde » 30 zář 2007, 00:20

Spíš WiC... :wink:
Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali. Edmund Burke

hadour
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hadour » 30 zář 2007, 09:33

Shorty píše:Neznám a nikdy nehrál.
Neboj, tebe atlantis ze zkonstruovani tohodle vehiklu nepodezira :wink:

Shorty
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shorty » 30 zář 2007, 09:54

hadour píše:Neboj, tebe atlantis ze zkonstruovani tohodle vehiklu nepodezira :wink:
Ale měl by :wink: Byl jsem vedoucím konstrukční kanceláře a gulde byl hlavní inženýr :lol: :lol:

korysh
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od korysh » 30 zář 2007, 11:23

Shorty píše:Ale měl by :wink: Byl jsem vedoucím konstrukční kanceláře a gulde byl hlavní inženýr :lol: :lol:
Panebože, co by z toho vzniklo? Mi-24 s podvozkem Leoparda 2? :shock: :D

Nevíš, kolik těch Rolandů bylo vyrobeno celkem? 140 pro Německo, ale kolik jich mají třeba Francouzi?
Stejně umřem....

Work smart, not hard.

Gulde
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gulde » 30 zář 2007, 11:26

Shorty píše:Ale měl by :wink: Byl jsem vedoucím konstrukční kanceláře a gulde byl hlavní inženýr :lol: :lol:
Gulde má Rolanda 2 na zahradě a sestřeluje s ním protivné rogalisty a soukromá letadla, která jej vyrušují při sledování televize a práci na počítači :twisted: :wink: .
Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali. Edmund Burke

Shorty
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shorty » 30 zář 2007, 11:30

korysh píše:Panebože, co by z toho vzniklo? Mi-24 s podvozkem Leoparda 2? :shock: :D

Nevíš, kolik těch Rolandů bylo vyrobeno celkem? 140 pro Německo, ale kolik jich mají třeba Francouzi?
No jasně hybrydní pěchotní vrtulník MI-24 Leopard 2 :lol:
Francouzy mají 113 rolandů.

Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl » 03 říj 2007, 08:05

zepopměl jsi na to nejdůležitější - že ta raketa je naváděná opticky, a tedy se umí i otočit za cílem - což je unikum.

V abterii pak bývá i přehledový radar, který pomáhá těm střeleckým ve špatném počasí. V dobrém počasí a pi rušení se pak pouívá víše zmíněný optický mód, kde se to nedá vyrušit. Jen vymanévrovat.
Pokud zakážeme děti, nikdy z nich nebudou moci vyrůst pachatelé trestných činů a tím si konečně zajistíme dokonalou bezpečnost v horizontu roku 2100. Už žádní nevychovaní spratci, šílení střelci, piráti silnic, zkorumpovaní politici ani tuneláři! Lobbujte za zákaz dětí u svého poslance.

hadour
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hadour » 03 říj 2007, 08:13

cover72 píše:zepopměl jsi na to nejdůležitější - že ta raketa je naváděná opticky, a tedy se umí i otočit za cílem - což je unikum.

V abterii pak bývá i přehledový radar, který pomáhá těm střeleckým ve špatném počasí. V dobrém počasí a pi rušení se pak pouívá víše zmíněný optický mód, kde se to nedá vyrušit. Jen vymanévrovat.
Ono je mozny vymanevrovat moderni protiletadlovou raketu ? :o

Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl » 03 říj 2007, 13:39

hadour píše:Ono je mozny vymanevrovat moderni protiletadlovou raketu ? :o
Záleží na způsobu navedení - Roland naváděný opticky ano, R-60, která měla značně malý zorný phel taky ano.
Zorný úhel máš třeba na globalsecurity.org uvedený v radiánech, snad není tajkový problém si to zkonvertovt do stupnů.

Všeobecně pak paltí, že jakmile se dostaneš ze zorného úhlu střely, mine tě - to je základ všech těch divokých změn směru.

AAM totiž neletí za tebou jako v blbých filmech a hrách jako TopGun, popř. FighterAce, ale předsazují - proporcionální navedení.
když pak dokážeš dostatečně rychle prudce změnit vektor letu, máš slušnou šanci )u tarších typů) že raketě zmizíš ze zorného pole a ona tě mine.

Jenže na Aim-9X s její 60 deg. + off-boresight schopností, nebo s R-73E (které teď zavádí slováci na své mIG-29) která se dokáže po minutí cíle otočit a vrátit se pro něj (!) [což je ovšem o drežku pro spřátelené stroje v ACM protože R-73E nemá IFF] tohle samozřejmě neplatí.
Pokud zakážeme děti, nikdy z nich nebudou moci vyrůst pachatelé trestných činů a tím si konečně zajistíme dokonalou bezpečnost v horizontu roku 2100. Už žádní nevychovaní spratci, šílení střelci, piráti silnic, zkorumpovaní politici ani tuneláři! Lobbujte za zákaz dětí u svého poslance.

Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“