T-90 vs. M1A2SEP

Tanky, stíhače, dělostřelectvo a ostatní pozemní technika všech věků.

Moderátoři: Dekl, Vals, Royal

stěr == true?

Jo
12
26%
Ne
2
4%
Mohlo to být lepší
2
4%
nemáš pravdu a T-90 rulezzz (jsem rus)
19
40%
Nehlasuju
12
26%

Celkem hlasů: 47

Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

T-90 vs. M1A2SEP

Příspěvek od Dekl » 27 kvě 2007, 10:56

Nějaký drzý smrad napsal na lide.cz, že M1A2SEP je v porovnání s T-90 jkzus šrotu, tak jsem ho setřel:

Lukas.Nekola - 19.05.07 16:24:22
lol

M1A2 SEP se nemůže rovnat s T-90 a to ani nemluvim o T-95!!!M1A2 SEP je s porovnání s T-90kou šrot.

cover72 - 20.05.07 21:27:18
RE: lol

Jo? Až na to, že ani nejlepší munice T-90 ještě stále neumí probít čelní pancíř M1A2SEP, který má RHA ekvivalent proti sabotu přes 950mm.

A jestli se cheš ohánět těmi PTŘS odpalovanými z hlavně - tak nejlepší verze 9M119 má průraznost 850mm RHA - ale RHA kumulativního, kteréžto má M1A2SEP 1100mm.

Takže kus šrotu je T-90.

blackshadow69 - 26.05.07 21:15:09
M1A2 SEP Abrams vs. T90

cOVER72 rad bych docela vedel jaky munice jsi mel na mysli?Krome toho vim o jednom teste kdy bylo pouzito proti T90 6 naboju ekvivalentnych v sile ti co pouziva abrams a to ze vzdalenosti 200m!!!a pak nasledovalo par vystrelu z nejnovejsich RPG(mimochodem v 2003 v Iraku RPG7 dokazal ne jednou zlikvidovat Abrams)a co myslite ze byl vysledek testu?Zapnoul se motor a normalne bez problemu T90 odjel samozrejme s par skrabancu.Jeste jedna dulazita vec vite ze kdyz Abrams ma vypnuty motor tak zarizeni ktere dodava energie a ma pod kontrolou veskerou elektroniku je snadno zlikvidovat tezkym kulometem?A to uz nemluvim o RPG.Vite ze T90 patri rekord za 54vterin pri pohybu v prichlosti 25km/h dokaze zlikvidovat 7 cilu a to ve vzdalenostech 1.5 az 2.5km a to stopro..mimochodem rekordman zapadnich tanku je Leopard a ten dokaze o jednu cil mene trefit:)A co Shtora?Pokud vim tak nic podobnyho Abrams nema...A co rizene strele ktere ma dolet vic nez jaka koliv munice toho Abramsu a ktera dokaze toho abramse akorat do vzduchu vyhodit..a vubec co ty vis COVERE jake munice ma T90?:))Dej vedet;)a nebo odkud vis to bych docela rad precetl;)

Tak jsem vytáhl pár fakt...

cover72 - 27.05.07 11:39:45
RE: M1A2 SEP Abrams...

Ahahahá...
Štora. Už v r. 1991 - tedy5 let před tím, než se objevila Štroa měli USMC v operačním nasazení VLQ-6, který umí totéž, co štora.

Municí jsem myslel M829E3, která probíjí přes 930mm RHA - jak jsem psal.

Munice do T-72 - což T-90 je - nebude NIKDY tak účinná jakjo ta do Abramse, protože ji limitují rozměry nabíjecího automatu.

Těmi nejnovějšími RPG myslíte patrně RPG-21 - ale ANi ty nedokázaly probít Abrams zepředu. Dokázaly ho probít jen zeshora, a jednou skrze pojezdové kolo zboku. Jenže zeshora probijete každý tank - ale čelní pancíř M1A2 zůstává neporazitelný.

Apu se dá zničit HMG... No fajn, ale motor se v akci zásadně nevypíná. Zkuste si přečíst nbějakou knihu od amerických tankistů.

Jak vidím, tyto údaje máte z propagačního videa T-90 vs M1A2 na youtube... To video je video propagační, dělané Rusy, a je asi tak pravdivé a nezavádějící jako reklama Su-35 na témže serveru, kde Sučka sestřelují jako na běžícím pásu EF-2000, které se ani nesnaží manévrovat nebo bránit...

Jak jsem již psal dole, nejlepší RF PTŘS dokáží probít 850mm RHA - KUMULATIVNÍHO! - jenže M1A2SEP má přes 1100mm kumulativního RHA. Takže ty PTŘS jsou k ničemu.

T-90 má ještě pořád JEN modernizovanou verzi 2A46 - M-1.
Takže může střílet munici pro T-72 a T-80 (z nichž nejlepší, 3BM-42M dokázala probít jen 630mm RHA podkaliberního) a popř. nějakou úplnou novinku - o které se ovšem nic neví, takže VY můžete věřit, že M1A2SEP probije a já že ne.

T-90 má max. 920mm RHA na věži (a to je údaj z horního konce udávaných rozmezí) a tedy ji M829E3 dokáže probít. Jenže výzbroj T-90, 3BM-42M, NEDOKÁŽE probít pancíř M1ASEP - jak by taky mohla, když zpomaluje několikrát rychleji než americké APFSSD-T díky obřím křidélkům, a když ani není z OU, ale z wolframu, který se nedokáže ořezávat/samobrousit?
OU rulez...

SŘP - jak úžasné...
Tolik cílů dokáže "zničit" jen proto, že rychleji přebíjí. Střelec má cíl za těch 5-8 sekund co tvrá přebíjení v záp. tancích už dávno hotové zaměření cíle a čeká, až bude mít nabito. Automat to zvládne rychleji - ae za cenu toho, že můžwe být poškozen a tank se stává nebojeschopným (v záp. tancích může fci nabíječe převzít něko jiný), za cenu toho, že tanky jím vybavené nemohpou střílet lepší munici protože se do něj prostě nevejde...

SŘP (nebo spíš autoloader) díky kterému je možné tohle zvládnout je fajn... ale j k h**u pokud jeho munice nedokáže zničit nepřítele.

cover72 - 27.05.07 11:43:46
RE: M1A2 SEP...

Tak co, o VLQ-6 jste nevěděl, co?
O tom, že se pro M1A2 chystá něco lepšího než Svir (umí to pálit N-LOS a být naváděnio jinými prostředky) asi taky ne, co?
A ještě jsteb zapoměl na deflekční panely, díky kterým posádka M1 přežije i po případném probití třeba z boku. NIC takového rusáci nemají, ani neplánují - když se zablesklo na lepší časy (T-80UM-2) tak to zase zrušili...

Tak com, setřel jsem ho, nebo to mohlo být lepší?
Pokud zakážeme děti, nikdy z nich nebudou moci vyrůst pachatelé trestných činů a tím si konečně zajistíme dokonalou bezpečnost v horizontu roku 2100. Už žádní nevychovaní spratci, šílení střelci, piráti silnic, zkorumpovaní politici ani tuneláři! Lobbujte za zákaz dětí u svého poslance.

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 27 kvě 2007, 11:28

myslim že to dítě šlo domu s brekem :D
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl » 27 kvě 2007, 14:00

Kdo hlasoval pro T-90 rlz? doufám, že to byla recese :) Nebo je tu fakt někdo rus? :?
Pokud zakážeme děti, nikdy z nich nebudou moci vyrůst pachatelé trestných činů a tím si konečně zajistíme dokonalou bezpečnost v horizontu roku 2100. Už žádní nevychovaní spratci, šílení střelci, piráti silnic, zkorumpovaní politici ani tuneláři! Lobbujte za zákaz dětí u svého poslance.

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 27 kvě 2007, 14:17

T-90 rulezzzzzzzz! nějakej US šrot se s tím nemůžeš srovnávat :wink:

Gulde
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gulde » 02 čer 2007, 22:25

cover72 píše:Kdo hlasoval pro T-90 rlz? doufám, že to byla recese :) Nebo je tu fakt někdo rus? :?
Byl to Vals a jeho mladická nerozvážnost, už by taky mohl dospět :wink: :twisted: .

Setřel jsi ho pěkně, tak jako tak u mne máš mínus za to, že stále chodíš na fóra na lide.cz :wink: .

Kde vlastně do háje bereš všechny tyhle údaje, přičemž mi přijde, že některé uvádené by dokonce měli být tajné :idea: ?
Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali. Edmund Burke

korysh
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od korysh » 03 čer 2007, 07:56

Gulde zase chystá rozvíjet své konpirační teorie? :D

Mimochodem, co to znamená, to SEP?
Stejně umřem....

Work smart, not hard.

Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl » 03 čer 2007, 08:57

korysh píše:Gulde zase chystá rozvíjet své konpirační teorie? :D

Mimochodem, co to znamená, to SEP?
System Enhancement Program. Prostě vylepšení elektroniky, a tak mimochodem i APU a pancíře :D Vlastně by se to mělo jmenovat ne SEP, ale M1A3.

Ta data beru z několika svých tajných zdrojů ( 8) ) které bych tu nerad citoval protože je neznáte a já můžu machrovat...
:P

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 28 zář 2007, 17:52

Dobře jsem se pobavil, takhle argumentovat,to se málokdy vidí :D Člověk nesmí hned věřit každýmu hoaxu, co rusáci pustí do světa. Ale neznamená to, že T-90 je šrot, to v žádným případě ne. Je to prostě jiná filozofie.

rabo
Desátník
Desátník

Příspěvek od rabo » 28 zář 2007, 18:58

Preboha živého čo to je za téma T-90 proti M1A2 SEP ? Aká T-90, Ruská prvá verzia, Indická verzia, alebo posledná verzia T-90CA pre Alžírsko, pri ktorej sa len vie, že má zváranú vežu a nie odlievanú o väčších rozmeroch a podľa všetkého aj odolnejšiu, ako pôvodná T-90C ? A kde ich porovnávaš? V meste, v púšti, proti pechote, tankom atď. či pri ideálnych podmienkach pre jednu stranu na cvičisku ? Či len suchý výpočet, ten má to to a ten nemá toto a preto je tento lepší a tento horší? Operuješ s údajmi ako je prieraznosť a sila panciera. Tak to si sa dostal až ku konštruktérom, ktorí Ti povedali tieto údaje? M1 sú také špičkové, že sú vo výzbroji až 3 krajín: USA, Egypt, ale ten to nakúpil za peniaze Američanov vrámci vojenskej pomoci a Saudská Arábia, ale už aj tí sa pohrávajú s myšlienkou ich nahradiť. Tak, že spomaľ pri ospevovaní M1 to radšej Leopard 2 A4 a Leo2 A6.
Ale neznamená to, že T-90 je šrot, to v žádným případě ne. Je to prostě jiná filozofie.
V jednej vete a obsiahnuť celú podstatu je umenie. Táto téma je ako tie trapné porovnávania, ktorý tank je lepší King Tiger, alebo IS-2/3. A je to len v tej filozofii.

Len niekto asi ťažko, pochopí, že nie je jediná cesta a jeden uhoľ pohľadu. Rusi majú svoje poznatky z vojen a USA svoje. Ktorá je správna sa nedozvieme, lebo rovnocenný súperi už proti sebe nebudú stáť, našťastie.
Naposledy upravil(a) rabo dne 28 zář 2007, 19:15, celkem upraveno 1 x.

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 28 zář 2007, 19:06

To máš jako třeba u letadel, amíci machrujou, machrujou a nakonec je na cvičení vydrtí Indové v Su-30 :D. Prostě byly skoro rovný podmínky a na to US maníci nejsou zvyklí...

Kalachman
Svobodník
Svobodník

Re: T-90 vs. M1A2SEP

Příspěvek od Kalachman » 05 úno 2008, 22:35

Munice do T-72 - což T-90 je - nebude NIKDY tak účinná jakjo ta do Abramse, protože ji limitují rozměry nabíjecího automatu.

no promiń ale munice vypálená z kanónu 2A46 několikrát překonává kanón abramsu
viz naše nová podkaliberka a koncem 80 let probíhal u nás vývoj nové podkaliberní střely do tanků varšavské smlouvy leč po převratu byl výzkum dokončen v rusku.
Jo a fígl je v delší nábojce jde tam dát:-))
Jinak když střílíš z tanku T-72 a výše tak ti zaměřovač pracuje i během nabíjení, a dokonce ti nabíjecí automat pracuje i za divoké jízdy.
při jeho poruše se kanón dá nabíjet ručně a znám jednoho borce co ho dokázal naládovat rychleji jak automat 8 krát po sobě a za jízdy :P
Nechte mě já už budu hodný;-)

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 06 úno 2008, 06:26

"no promiń ale munice vypálená z kanónu 2A46 několikrát překonává kanón abramsu "
He he, kdes to, prosím, sebral? Rád nejen "prominu", ale ještě radši se poučím. Napiš alespoň jeden parametr z těch důležitých, jako je přesnost, průraznost apod., kde "několikrát překonává..." a taky, prosím, zdroj, odkud to máš. (pokec s kamarády v hospodě se nepočítá)

"viz naše nová podkaliberka a koncem 80 let probíhal u nás vývoj nové podkaliberní střely do tanků varšavské smlouvy leč po převratu byl výzkum dokončen v rusku."
Já ji znám přímo osobně, pracuju ve výzkumáku, kde se to vyvíjelo (teda po stránce prachu a spalitelné nábojnice, střeleb atd). Viděl jsem pár střeleb, ale v podstatě už ve fázi, kdy to bylo hotové a jen se to dolaďovalo.

"Jo a fígl je v delší nábojce jde tam dát"
Coto? Naše podkaliberka má pořád dělenou sestavu, základní nábojka je stejná pro všechno (OF, kumulačky i šípovky, mimo PTŘS) tak nevím, co to tu povídáš???

"Jinak když střílíš z tanku T-72 a výše tak ti zaměřovač pracuje i během nabíjení, a dokonce ti nabíjecí automat pracuje i za divoké jízdy"
U Abramsu zaměřovač takto nepracuje? Co se tu dnes ještě nedozvím???

"při jeho poruše se kanón dá nabíjet ručně a znám jednoho borce co ho dokázal naládovat rychleji jak automat 8 krát po sobě a za jízdy"
No a právě o tom to je, vycvičený nabíječ dokáže nabíjet rychleji, než automat a v abramsech jsou vycvičení nabíječi...

Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl » 07 úno 2008, 16:59

jean2005 píše:To máš jako třeba u letadel, amíci machrujou, machrujou a nakonec je na cvičení vydrtí Indové v Su-30 :D. Prostě byly skoro rovný podmínky a na to US maníci nejsou zvyklí...
Spíš naopak. Tohle cvičení bylo úmyslně naplánované tak, aby dostalo USAF katastrofálně přes čenich a mohli řvát po dalších F-22A - např. neměli AWACSy zatímco Indové ano, možná ani nemohli používat AMRAAMy (resp. jejich cvičné verze) atd.

rabo: tohle není realistické srovnávání, ale srovnání tabulkových hodnot. V reálném světě ti klidně Abramse může sundat T-55 - ale "M1A2 je ve srovnání s T-90 kus šrotu" je typické srovnávání tabulkových hodnot.
A snad jsi si i na palbě všiml, že tyhle dva způsoby porovnání odlišuji a klidně uznám, že v reálném světě může klidně T-90 díky lepší průchodivosti M1A2 nečekaně objet a sundat zezadu.

jean: btw, neměla ta česká munice průraznost okolo 570mm RHA? Pokud si pamatuju, tak jsem o tom četl právě něco v tom smyslu, že generalita požadovala okolo 700 a výzkumníci se jim snažili vysvětlit, že to v té době nejde.
Koneckonců i M829A1 probíjela tušám 730mm RHA. Až M829E3, která se ovšem asi nezavede (místo toho se pracuje na HESH,HE-FRAG apod. pro Irák) probíjí těch 930.

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 07 úno 2008, 19:46

No, víš co, i kdybych to věděl přesně, a to od nás ví i s ředitelem asi pět lidí, stejně bych přesné hodnoty napsat nemohl. Ale mohlo by to odpovídat, i těch 570 je na "stopětadvácu" hodně slušný výkon, zvláště při našich podmínkách vývoje.

Btw, s tou T-90 objíždějící Abramse, to zní jak z béčkový kovojky :D . V reálu ty tanky snad nejezdí samy a aby někde zůstala nekrytá několikakilometrová díra, no nevím... Navíc by se někde nad Abramsem toulalo něco jako E-8 Joint STARS, takže nepozorované objíždění je spíše sci-fi.

Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl » 07 úno 2008, 20:06

jean2005 píše:No, víš co, i kdybych to věděl přesně, a to od nás ví i s ředitelem asi pět lidí, stejně bych přesné hodnoty napsat nemohl. Ale mohlo by to odpovídat, i těch 570 je na "stopětadvácu" hodně slušný výkon, zvláště při našich podmínkách vývoje.

Btw, s tou T-90 objíždějící Abramse, to zní jak z béčkový kovojky :D . V reálu ty tanky snad nejezdí samy a aby někde zůstala nekrytá několikakilometrová díra, no nevím... Navíc by se někde nad Abramsem toulalo něco jako E-8 Joint STARS, takže nepozorované objíždění je spíše sci-fi.
No, v reálu se podle mě musí počítat s tím, že dříve nebo později půjde E-8 k zemi - ať už díky přepadu suček nebo Igle při startu nebo přistání. A s tím stealth povlakem - Nakitka nebo jak - který je mj. i z RAM materiálů by ani E-8 moc nepomohla.
Celá ta myšlenka pak stojí na tom, že díky své průchodivosti můžou Tčka zaútočit ze směru, za jakého by je nepříátel neočekával a protot am nemá obranu - viz. útoky T-34 skrze ukrajinské skorobažiny za WW2.

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 08 úno 2008, 07:17

Tak to už je trochu moc kdyby...
Jak moc účinný je ten povlak nevím, ale tipnul bych si, že E-8 zachytí i rádiovou komunikaci téček, případně to chytne jiný detektor, je tu i infra a další věcičky.
S tím objížděním to máš taky tak, že ty T-90 by musely mít taky sakra dobrej průzkum, aby vyhmátly mezeru a k tomu mám ještě pocit, po tom, co jsem se dočetl o Afghánistánu a potom o válkách na Kavkaze, že se Rusové moc z WWII nepoučili a nějakou taktickou vytříbeností rozhodně neoplývají. K tomu nízká úroveň výcviku u všeho, co mají, to taky dělá moc.
Přepady E-8 Sučkama jsou taky dost hypotetické a vzhledem k vzdálenosti jejich základen je i ta Igla docela problém.
Srovnávat protitankovou obranu za WWII a dnes je trochu mimo, řekl bych. Navíc, co vím, stačí na otočení věže Abramse dokola řádově vteřiny a že by se přímo na dostřel vynořila skupina T-90 z nečekaného směru, no, nevím, už jsem slyšel i hezčí pohádky s méně špatným koncem. Už jen to, že na bojišti nejsou jen tanky, ale i spousta "bigošů" a ti taky něco vidí a skoro každý má vysílačku... A že by byly Abramsy bez podpory vrtulníků? A on takový AH-64 s 8-16 ti Hellfirama, nebo 10 AH-64... To taky patří k PT obraně, ne? Jen pro pochopení rozdílu, tehdy bylo třeba přivézt kanóny (pokud byly v okolí) a instalovat je, dnes je tam za pět minut hejno vrtulníků, případně přehradná palba kontejnerovou municí...

Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl » 08 úno 2008, 12:41

Ano, ICM znám a Apache... četl jsi přece ten můj článek na palbě.
Ale faktem je, že senzorové platformy by na bojišti nikdy moc dlouho nevydržely - jsou aktivní, tzn. R-172 apod.; jsou HVAA, tedy po nich jde úplně všechno, musí přistát - a od toho jsou specnaz.

S objížděním - OK, vzdávám to, Hloupý nápad z mé strany. Jen bych ještě dodal, že podle mého se teď výcvik RF sil zkvalitňuje - protože počty se zmenšují. Ale obhájce nepřemožitelné RF je tu rabo, ne já.

Lord Gozer
Rotný
Rotný

Příspěvek od Lord Gozer » 08 úno 2008, 14:12

Diskusia velmi zaujímavá ale začínam mať dojem že dochádza k jednostrannej propagácii a velebeniu US ARMY...Môj skromný názor je že v konflikte týchto krajín by aj rusi nasadili vsetko čo majú(a nie je toho málo), a dlhoročné skúsenosti ukazujú že majú vždy v talóne neaké bonboniky...Neviem aká je situácia s ich vycvičenosťou teraz ale tesne pred revolúciou som videl na vlastné oči robiť ruských pilotov veci pred ktomi bledol aj TOP-GUN a to lietali na predpotopných Su-22...

PS:Osádky T-90 sa môžu ukludnit tým že po skúsenostiach z Iraku , Afganu a Juhošky amíci likvidujú viac spojencov a vlastných než protivníkov..........

Kalachman
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Kalachman » 08 úno 2008, 14:21

Jo a fígl je v delší nábojce jde tam dát"
Coto? Naše podkaliberka má pořád dělenou sestavu, základní nábojka je stejná pro všechno (OF, kumulačky i šípovky, mimo PTŘS) tak nevím, co to tu povídáš???

Zdravím sloužil jsem u tankového praporu :lol:
Takže jsem párkrát přišel do styku s těmito náboji při jejich zavádění do výzbroje a ta nábojka je rozhodně delší, proto se při nabíjení nemůžou dávat do karuselu vedle sebe ale musí se prokládat OF nebo kumulativkou
Další věcí je že samotná šipka je obložená prachem takže to máš další zvýšení prachové směsi ale jestli opravdu děláš v explosii tak je nošení dříví do lesa

"Jinak když střílíš z tanku T-72 a výše tak ti zaměřovač pracuje i během nabíjení, a dokonce ti nabíjecí automat pracuje i za divoké jízdy"
U Abramsu zaměřovač takto nepracuje? Co se tu dnes ještě nedozvím???
zaměřovač ano ale co nabíječ? :twisted:
zkus si balancovat s tím mazlikem v rukách v jedoucím tanku :lol:

"při jeho poruše se kanón dá nabíjet ručně a znám jednoho borce co ho dokázal naládovat rychleji jak automat 8 krát po sobě a za jízdy"
No a právě o tom to je, vycvičený nabíječ dokáže nabíjet rychleji, než automat a v abramsech jsou vycvičení nabíječi...[/quote]
Jo a zkus si někdy nabít T-72 rukama to je takovej sex že mu není rovno :shock:

Kalachman
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Kalachman » 08 úno 2008, 14:31

Jo a k té skupině tanků T-90 zboku si myslím že by se to mohlo stát jen v případě že budou obě strany útočit bez podpory např za mlhy tam nefunguje nic kromě radarů a ty v tancích nejsou v základní výbavě :lol:
Ale to by byl takovej zmatek že by se se po bitvě zjistilio víc jak 90% úspěšnost Friendlyfire :twisted:

Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“