T34/85 versus Panter VI. Tiger

Tanky, stíhače, dělostřelectvo a ostatní pozemní technika všech věků.

Moderátoři: Dekl, Vals, Royal

Odpovědět
Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

T34/85 versus Panter VI. Tiger

Příspěvek od Phoenix » 31 kvě 2006, 16:31

Jakej tank je podle vas lepsi a proc(jestli ma nekdo nejakou tabulku o srovnani techto tanku sup ji sem
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Ice-T
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Ice-T » 31 kvě 2006, 16:34

Myslim si ze Tiger byl daleko lepsi nez T-34/85 ale melo to malou chybu tecek bylo vic !
Obrázek
Obrázek
Obrázek

LukaSb
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukaSb » 31 kvě 2006, 16:54

1) Správně to má být Panzer VI Tiger :wink:
2) Tigery nedokázali zničit T-34 na krátkou vzdálenost
3) Tigery neměly zkosené pancéřování, takže muselo být širší, takže se zvýšila hmotnost, zatímco T-34 nepotřeboval tak silné pancéřování, takže byl lehčí a rychlejší při menší spotřebě paliva.
4) T-34 měly kvalitní motor, takže při velkých mrazech nebyl problém nastartovat, velice dobrý podvozek, takže mezi pojezdovými koly se nedostávalo bahno a kamení.

Celkově se nedá říct, jaký je lepší, musela by ta otázka být podrobnější. Je to alespoň můj názor.

Picma.

Příspěvek od Picma. » 31 kvě 2006, 17:07

to je jasny ze Tiger(aspon podle me)
akorat ze Tecek bylo proste mnohem vic

Petr
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 31 kvě 2006, 18:18

Vzhledem k tomu že tam je napsáno T34/85 tak v rukou dobře vycvičené posádky bude T34 v převaze.Pokud by to bylo pouze T37/76 tak je zase v převaze Tiger.Každopádně je to vcelku bezvýznamná otázka,jedná se o zcela rozdílnou kategoryji tanků a nelze je proto porovnávat.Správnější by byla otázka který z tanku Panter/T34/85 a třeba Sherman je lepší.

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 31 kvě 2006, 18:58

Ne vse ma svuj smysl.Me totiz jeden clovek ze tridy tvrdi ze tank T34 je lepsi nez tiger
a) t ma vetsi pancir :roll:
b)T je naftak s tim souhlasíim
c) T meli delsi dostrel s tim souhlasim

atd. atd. proste tvrdi ze je lepsi

Petr
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 31 kvě 2006, 19:04

Jako jednoznačnou převahu má Tiger ten kanon,ale dál už nic.Pancíř je sice o něco silnější,ale není nijak tvarován k drázění projektilů,a pokud Téčko zkrátí vzdálenost pod 800m tak už nemá problém Tigra zlikvidovat.Každopádně zaleží na kvalitě osádek a podmínkám boje.Prostě nelze zodpovědně říct že je jeden z nich lepší,je pouze možné vyjmenovat přednosti obou a zápory.

Jack Percy Scott
Vojín
Vojín

Příspěvek od Jack Percy Scott » 31 kvě 2006, 20:35

jak rika jedno porekadlo:

Kdyz potka t-34ka Tigra,tak smekne.

vez,pro ty kdo nepochopili :D

t-34/85 by se mel srovnavat s konigstigrem,protoze vznikli hruba ve stejny dobe jako nastupci svejch predchudcu. kdyz uz teda je srovnavat,protoze tecko je STREDNI tank,ne TEZKEJ tank. to je jak srovnavat t-60ku a pzkpfw3 :wink:
preci jen tiger by se srovnaval s t-34/76,ne 85.
t-34 jak 76 tak 85 je ve tride s pzkpfw4. a jako celek ji celou prekonava,protoze jediny tanky z rodiny Ctyrek schopny s teckem drzet krok byly hacko a ejko. ale presto to jen byly vylepseny verze prumernyho tanku,o genialite konstrukce tecka se jim ani nemohlo zdat.

no,a kdyz nemci hledali odpoved na tank proti tecku, vznikla nemecka verze tecka,a to totiz panther. a ten je preci jen uplne jinde. soveti neudelali zadny t-34 II,takze panther je holt lepsi. presto zvlast 85ka se svim skvelym kanonem a jizdnima vlastnostma byla porad dustojnym souperem az do konce valky.

abych odpovedel na otazku t-34/85 vs tiger I-tak volim tiger. kdyz by se potkali,v t-34ce bych bejt vazne nechtel.... :lol:
The Dark Lord

Wothan
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wothan » 31 kvě 2006, 20:57

Tato otýkza není vhodně položena. Jedá se o rozdílné kategorie tanků.....Na každý typ se kladly jiné nároky a byl koncipován pro jiný způob boje. Spíše bych to porovnával s Pantherem.......

Ale celkově vzato byl určitě lepší v těchto oblastech. Způsob boje - přípava posádky, morálka a za druhé kvaliznější zpracování ( dělo, zaměřovací technika,....)
"Motor zvítězil nad koněm; a kanón nad kopím"
Obrázek

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 31 kvě 2006, 21:04

ja jen pa dal tomu kamosovy odkaz a snad uz mi uveri :roll:

NailNail
Svobodník
Svobodník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NailNail » 31 kvě 2006, 21:08

Tady se zase srovnávají hrušky s jablkama. Jak můžete srovnávat těžký tank se středním? To není normální. T34/76 srovnávejte s Pz-IV a T34/85 s Pz-V Panther. Pz-VI Tiger srovnávejte se srovnatelným, čili KV-1/85 nebo IS-2.

NailNail
Svobodník
Svobodník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NailNail » 31 kvě 2006, 21:11

Jack Percy Scott píše:jak rika jedno porekadlo:

Kdyz potka t-34ka Tigra,tak smekne.

vez,pro ty kdo nepochopili :D

t-34/85 by se mel srovnavat s konigstigrem,protoze vznikli hruba ve stejny dobe jako nastupci svejch predchudcu. kdyz uz teda je srovnavat,protoze tecko je STREDNI tank,ne TEZKEJ tank. to je jak srovnavat t-60ku a pzkpfw3 :wink:
preci jen tiger by se srovnaval s t-34/76,ne 85.
t-34 jak 76 tak 85 je ve tride s pzkpfw4. a jako celek ji celou prekonava,protoze jediny tanky z rodiny Ctyrek schopny s teckem drzet krok byly hacko a ejko. ale presto to jen byly vylepseny verze prumernyho tanku,o genialite konstrukce tecka se jim ani nemohlo zdat.

no,a kdyz nemci hledali odpoved na tank proti tecku, vznikla nemecka verze tecka,a to totiz panther. a ten je preci jen uplne jinde. soveti neudelali zadny t-34 II,takze panther je holt lepsi. presto zvlast 85ka se svim skvelym kanonem a jizdnima vlastnostma byla porad dustojnym souperem az do konce valky.

abych odpovedel na otazku t-34/85 vs tiger I-tak volim tiger. kdyz by se potkali,v t-34ce bych bejt vazne nechtel.... :lol:
Německá verse T-34? Já snad špatně čtu. Beru, že Panther byl odpovědí na T-34, ale neberu, že je to německá verse T-34. Stačí se jenom podívat na výkresy a pár fotek. Je jasné, že ty tanky mnoho společného nemají, kromě toho, že byly primárně určeny na ničení obrněné síly nepřítele.

Wothan
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wothan » 31 kvě 2006, 21:13

Jedinou věc, kterou mají spolené sjou šikmé pancéřování...to je asi vše.
Obrázek

NailNail
Svobodník
Svobodník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NailNail » 31 kvě 2006, 21:16

Wothan píše:Jedinou věc, kterou mají spolené sjou šikmé pancéřování...to je asi vše.
Pravda, pokud vezmu v potaz vývoj Pantheru, tak jedna varianta byla podobná , co se týče siluety, T-34 a proto ji opustili, aby se to na bojišti nepletlo.

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 31 kvě 2006, 21:22

NailNail píše:Tady se zase srovnávají hrušky s jablkama. Jak můžete srovnávat těžký tank se středním? To není normální. T34/76 srovnávejte s Pz-IV a T34/85 s Pz-V Panther. Pz-VI Tiger srovnávejte se srovnatelným, čili KV-1/85 nebo IS-2.
Si nepochopil duvod proc to srovnavame

NailNail
Svobodník
Svobodník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NailNail » 01 čer 2006, 06:04

Phoenix píše: Si nepochopil duvod proc to srovnavame
Asi ne. No to neva. Tady jsou čísla. Je to udělaný takhle hnusně, protože i když to udělám ve wordu, pěkně naformátuju, tak se to tady zmrší a už mě to nebaví předělávat. Jsou uvedená v pořadí: čelo věže, štít kanónu, čelo korby, čelo vany, boky věže, boky korby, boky vany a záď věže a korby.

Max vzdálenost, na kterou Tiger probíjel T-34/85: 1400, 400, 100, 100, 2200, 2100, 3500, 3200, 2100.

A teď naopak. Čili na jakou vzdálenost probíjel T-34/85 Tiger: 500, 0, 300, 200, 1600, 1600, 2900, 1600, 1500.

Jenže to jsou čísla, která se v reálu dost lišila. Rusové měli poměrně dost různorodou kvalitu oceli a Nemci ke konci války pro změnu nedostatek legujících prvků atd, čili to s těma číslama mohlo potom dělat zajímavé kousky. :D

Jinak tabulka obsahuje i spojenecké tanky, ale to už se mi psát nechtělo. Šlo udělat i to, že bych ten texťák uložil na web a dal odkaz, ale ja jsem lííííínééééééj. :)

Wothan
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wothan » 01 čer 2006, 11:49

NailNail píše: Pravda, pokud vezmu v potaz vývoj Pantheru, tak jedna varianta byla podobná , co se týče siluety, T-34 a proto ji opustili, aby se to na bojišti nepletlo.
No to je věc 1., za druhé domu bylo taky proto, že němekej průmysl byl nejlepší a proto by se němci nikdy neuchýlili ke kopírování nepřátelkského stroje....
Obrázek

Wothan
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wothan » 01 čer 2006, 11:52

Wothan píše: No to je věc 1., za druhé domu bylo taky proto, že němekej průmysl byl nejlepší a proto by se němci nikdy neuchýlili ke kopírování nepřátelkského stroje....
No a ještě něco ta tvoje tabulka t je pouhá teorie..... ve skutenosti to takle zdaleka neplatilo. Záleželo na úhlec postavení stroje, dopadu projektilu, místo zásahu na daé partii....prostě byc to zase až tak nebral.
Obrázek

Jack Percy Scott
Vojín
Vojín

Příspěvek od Jack Percy Scott » 01 čer 2006, 16:32

Wothan píše: No to je věc 1., za druhé domu bylo taky proto, že němekej průmysl byl nejlepší a proto by se němci nikdy neuchýlili ke kopírování nepřátelkského stroje....
vzdyt panther vzniknul jako odpoved na otazku jestli t-34 jen sproste okopirovat,nebo udelat novej design.
protoze ale nemeli autorsky prava a holt po piratech se jde :D tak se rozhodli to "trosku" vylepsit.
noale prisli tim o hlavni vyhodu-snadnou hromadnou vyrobu. v porovnani s teckem byl panther nejen nekolikanasobne drazsi,ale taky nekolikanasobne tezsi na vyrobu. takze holt vzdycky bylo nejmin pet tecek na jednoho panthera v realu,a i kdyz jich par panther sejmul,ty co zbyly nakonec dojeli az do berlina. o tom to je
The Dark Lord

doctoreX
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

blbost

Příspěvek od doctoreX » 10 srp 2006, 18:36

Jak chcete srovnávat Tigera s T 34? To bysle rovnou mohli srovnávat T 34 s Pz II, je to blbost. Můžeme srovnávat Tigera a KV1 a KV2, to potom vítězí tiger nebo T 34 a Pz III nebo Pantherem, Pz III je horší a Panther měl dvajnásobnej dostřel, lepší pancéřování, větší úsťovou rychlost kanonu, skvěle řešená pojezdová kola, na druhou stranu byl poruchovej a motor po zásahu vybuchoval, diesel v T 34/72 jenom hořel

Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“