Pohádka o Velkém Vůdci - diskuze

Téma věnované událostem a lidem druhé světové války.

Moderátoři: Dekl, Atlantis, Vals, Royal

stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík

Re: Pohádka o Velkém Vůdci - diskuze

Příspěvek od stepan-hawk »

v téhle době protiletadlové křižníky neexistovaly. Ty vzunikly jako reakce na norskou kampaň kde se ukázalo, že to šalupy nezvládají. A i ty šalupy byly jedině britské.

Tady by se mohlo o něčem takovém uvažovat leda jako reakce na boje u finského pobřeží. A tp mi přijde dost nepravděpodobné.

Myslím,že místo těchto křižníků by se možná do staby dalo pár supertorpédoborců. Něco ve stylu taškentu nebo mogadoru. Možná by tyhle supertorpédoborce měly dvojčinná děla. Jako japonská třída fubuki.
Visi, veneri, vodpali původní verze Ceasarova výroku než se ještě jednou zamyslel. ;-)

v čechách 1526 purkmistr olomoucký.

V Itálii 1494 sultán Sulejmán vládce náš, pán všeho muslimského světa. :-)
Masata
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Masata »

Dobrá...no ty AA křižníky jsem tam dal páč jsem si říkal, že Goring a jeho snaha ovládnout jak Wehrmacht tak Kriegsmarine a udělat z nich jen pomocné síly Luftwaffe (k tomu on bude směřovat - neříkám, že totálně úspěšně) by vedla k výstavbě jednak letadlových lodí a jednak AA křižníků. Prostě Goring vidí v Kriegsmarine jen plovoucí základnu pro Luftwaffe a ty AA křižníky jsou zatím spíše sci-fi, protože nápad je jedna věc - a tohle je Goringův nápad - a realizace + odpor Readera a dalších je věc druhá.

A co se týče neexistence německý AA křižníků tak: http://en.wikipedia.org/wiki/SMS_Arcona - na proti-letecký křižník (de-facto) přestavě v květnu 1940, její sestra Medusa v červnu téhož roku.

Ale abyste neřekli, tak je přejmenuju na "průzkumné křižníky", přičemž až později se z nich stanou "Flakschiffe" - spokojený? :D

K Heinkelu He- 177: Tento cvalík byl vyvíjen od roku 1936 na základě požadavku Říšského ministerstva letectví jež chtělo bombardér s následujícími parametry - nosnost bomb 2 000kg, dolet přes 3200km, max. rychlost 540km/h...značně maximalistické požadavky řekl bych - navíc to vše zkomplikovala tradiční mánie po střemhlavých bombardérech, kdy chtěli Němci aby He-177 uměl střemhlavě bombardovat, to zbrzdilo vývoj bombardéru spolehlivě do roku 1943, kdy po odstranění všech problémů měli Němci kvalitní těžký bombardér s dlouhým doletem...no ale to už byla úplně jiná situace. A protože říšským ministrem letectví není Goring, ale Sperrle tak to teď (v pohádce) je tak, že šéfem Luftwaffe je Sperrle a šéfem vývojářů v Luftwaffe (namísto Udeta, jež jako přítel Goringa byl vykopnut výše) je teď Josef Kammhuber. Toto vše samozřejmě vyjde i v pohádce přímo, ale chtěli jste odpovědi tak to máte.
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals »

No abych měl opět kritické připomínky:

1.) Francouzští komunisté nebyli pod takovým dohledem Moskvy, byli sami dostatečně silní na to, aby se nemuseli plně na podporu Kominterny spoléhat a rozhodně nebyli tak manipulovatelní jako komunisté španělští či českoslovenští

2.) jenom drobnost - Němci své armády číslovali arabsky, ne římsky
Masata
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Masata »

Thorez a Jacques Duclos byli stalinisté (stejně jako např. americký Willie Z. Forster), navíc podobně jako v KSČ proběhla i ve francouzské kom. straně čistka (rok 1928), kdy byly odstraněný "trockistické" živly. Jistě, že nebyli ovládáni NKVD jako loutky (to přepíšu), ale rozhodně by se jim hodilo do krámu, kdyby jim NKVD pomohla (a jako, že rezidentury NKVD ve Francii nepatřili k těm slabším) - a touto pomocí by se i výrazně zvýšil vliv NKVD na jejich politiku....ale máš pravdu, mluvit o nich, jako o loutkách je nesmysl.

Add číslování - ať jdou do háje - sbory a divize mají římskýma a armády ne? Kde je k čertu unifikace značení?! No co, tohle přepisovat už nebudu (aspoň ne teď).
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals »

Divize měli též arabskými :) jen sbory byly římskými číslicemi...
Masata
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Masata »

BOHA JEHO! :frusty:
Masata
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Masata »

BTW, jak se vám líbí fotečky...zabralo mi dost času je poshánět. :D
Masata
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Masata »

Provedeny drobné úpravy v Kapitole V. a Intermezzu V. Další úpravy v Slovensko-Maďarské válce, kde nově část textu pochází od stepan-hawka. Další díl snad večer, nebo možná až zítra.
generalisimus
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od generalisimus »

líbí se mě Intermezzo V.
Jeden obrázek z něho mám dokonce na ploše...
Arzael Uthor,Vrchní kapitán Šerých plášťů království terenijského
Masata
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Masata »

No hádám, že Obama, Al Gore a fešný nácek to nebudou... :lol:

Dal jsem si tam teďka ty holky taky...no měl trochu obavu jak to bude vypada, když to nastavím ve Vlastnostech-Plocha jako "roztáhnout". A kupodivu, vypadá to dobře. Asi si je tam nechám...dokud s tím nootebokem nebudu muset začít chodit do školy ... studuju politologii ... to by mě asi hnali :whip:
generalisimus
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od generalisimus »

Masata píše:No hádám, že Obama, Al Gore a fešný nácek to nebudou... :lol:

Dal jsem si tam teďka ty holky taky...no měl trochu obavu jak to bude vypada, když to nastavím ve Vlastnostech-Plocha jako "roztáhnout". A kupodivu, vypadá to dobře. Asi si je tam nechám...dokud s tím nootebokem nebudu muset začít chodit do školy ... studuju politologii ... to by mě asi hnali :whip:
Fešný nácek?Ty jsi nepoznal kapitína Kirka :!: :!: :x :D
Politologii?Kde?Příští rok plánuji buď ji nebo psychologii.Obojí pravděpodobně na MU
Arzael Uthor,Vrchní kapitán Šerých plášťů království terenijského
Masata
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Masata »

Celý seriál Star-Trek šel mimo mě, ačkoliv pár dílů jsem snad jako malý viděl. Nevím nikdy jsem to nesledoval, takže ne nepoznal. Takže buď vzdělání v této oblasti ještě někdy doženu, nebo zůstanu nevzdělancem do smrti...čert ví...moje seriály jsou Stargate, Red Dwarf, Simpsons, South-Park, Futurama, Friends a Mr.Bean. Jiné vlastně ani neznám včetně takových veleděl jako jsou: Star Trek nebo Naruto. (Z jap. anime jsem svého času sledoval s mladšími bratry a sestrou jen Pokémony a sám také nedávno jeden boží seriál o andělu smrti v dětském těle s obrovským smrtícím kyjem...už si ale nevybavím jméno, jen to Pipidupidupidupipidupi mi zní v uších pořád.)

Studovat jdu do Kolína na soukromou VŠ Academia Rerum Civilium, mám to blízko od domova (20km) a tak. Navíc v Kolíně to znám, vystudoval jsem tam před lety Obchodní Akademii, takže mám výhodu "domácího prostředí".
Aldeberan
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aldeberan »

super vec :D
ešte ešte ešte
Na stráž! Podar sa náš boj
za Boha a národ svoj!
Masata
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Masata »

Rozkaz :salute: .

Neboj, dneska snad dokončím operaci Margharette a možná i trochu pohnu s celkovým vývojem...možná (někdy kolem půlnoci - to píšu nejraději) vymyslím i nějaké to intermezzo - ale s těma teď musím zase trochu šetřit, aby nevyžvanil všechno dopředu :D .
Aldeberan
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aldeberan »

oh, prečo Roosevelt prehral volby? :shock:
Na stráž! Podar sa náš boj
za Boha a národ svoj!
Masata
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Masata »

Protože v americe neexistuje obava (tak silná jako v reálu roku 1940) z Německa. Wendell Wilkie prohrál v reálu jen proto, že izolacionistická lobby ochabla (po Hitlerově úspěchu ve Francii a poté co Japonsko ovládlo Indočínu) a tak Roosevelt přesvědčil většinu proto, aby USA vedla o něco agresivnější politiku. Wilkie v pohádce může participovat na silnější izolacionistické lobby (ačkoliv sám není zrovna příkladným izolacionistou) než tomu bylo v reálu a to vedlo k jeho vítězství.
Arkande
Desátník
Desátník

Příspěvek od Arkande »

Ahoj moc se omlouvám že tento dotaz cpu sem ale teď jsem četl tady na fóru příspěvek v klubu "Mýtus HOLOKAUST" a bylo tam že:Hitler po první světové válce trpěl hysterickou slepotou a Je léčen hypnózou (ve které je mu vsugerováno, že bude spasitelem Německa)

To myslí vážně???Pak by totiž Druhá Světová Válka při které zemřelo milióny lidí byla pouhým lékařským omylem.
jjelen
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jjelen »

Nechtělo by to udělat pokračování?
Hetharie V.: Kancléř Jeho knížecí Jasnosti Jiřího Lormanwenského Marek z Lesohradu
Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl »

Včera jsem myslel na to samé, ale nechtěl jsem "zombíkařit" :)
Pokud zakážeme děti, nikdy z nich nebudou moci vyrůst pachatelé trestných činů a tím si konečně zajistíme dokonalou bezpečnost v horizontu roku 2100. Už žádní nevychovaní spratci, šílení střelci, piráti silnic, zkorumpovaní politici ani tuneláři! Lobbujte za zákaz dětí u svého poslance.
Odpovědět

Zpět na „Druhá světová válka“