literatúra o 2.WW

Téma věnované událostem a lidem druhé světové války.

Moderátoři: Dekl, Atlantis, Vals, Royal

Odpovědět
mattnesh
Desátník
Desátník
Kontaktovat uživatele:

literatúra o 2.WW

Příspěvek od mattnesh » 15 kvě 2007, 13:42

ľudia, maturita sa blíži a ja cítim, že ňou prejdem ako nôž maslom :lol: ... a preto sa chcem pomaličky obklopovať informáciami o knihách, ktoré by ma obohatili(konečne sa vrhnem na knihy, ktoré ma skutočne bavia).
takže rád by som, keby ste mi naservírovali dáke kúsky čo stoja faqt za to. mali by sa týkať len 2.WW (dokumentárne, archívy, pamäti, ... hocičo).
uveďte autora, názov a stručný prehľad o tom, do čoho tá kniha špŕta a potešil by aj rok vydania(netreba snáď vykladať prečo). a môžte ju aj bodovo ohodnotiť ak chcete.

napr.
Robin Cross : Pád ríšskeho orla, 2003.
Autor opisuje situáciu v bunkry, kde Hitler trávil posledné dni vojny, na základe zachovaných výpovedí prítomných ľudí.
.. a čím som starší, tým mám viac rokov

generalisimus
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od generalisimus » 15 kvě 2007, 14:24

Sigfried Knappe: Voják,2007
Vzpomínky majora Wehrmachtu,Západní tažení,Operace Barbarossa,Obsazení severní Itálie jako velitel baterie stopětek,škola generálního štábu,operační důstojník pevnosti Vratislav a 56.obrněného sboru,cesty do Hitlerova bunkru,Ruské zajatecké tábory
jedninou vadou na kráse je trochu nepovedený překlad
Arzael Uthor,Vrchní kapitán Šerých plášťů království terenijského

Lukyn2
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukyn2 » 15 kvě 2007, 14:58

Stalingrad,Anthony Beevor
moje nejoblibenejsi kniha,detailne se zabyva bitvou o stalingrad, jsou v ni citace z dopisu, vzpominky ucastniku...fakt super kniha

Berlin,Anthony Beevor
dalsi kniha,stejny autor,stejna oblibenost, akorat bitva o berlin
Student toho, co Vals

König
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od König » 15 kvě 2007, 15:28

POD HÁKOVÝM KŘÍŽEM a PĚCHOTA ÚTOČÍ od F. Webera byla jedna z nejlepších ky. jsem četl...je to i hezky podané a je tam +- celá Východní fronta očima vojáka...
Obrázek

Heimdall
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od Heimdall » 15 kvě 2007, 15:53

Toho vojá ka můžu taky doporučit. Jinak Gordon Williamson: Věrnost je mou ctí, zabývá se Waffen SS, obsahuje nezpočet výpovědí veteránů, v podstatě je na nich celá knížka postavená.

mattnesh
Desátník
Desátník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mattnesh » 16 kvě 2007, 18:49

dostala sa mi do uší informácia, že vraj dáka kniha s názvom Smrť je mojím remeslom, alebo tak volako, je faqt skvelá. neviete mi povedať autora a presný názov knihy? musíte vedieť, lebo inak ma porazí ... je to z prostredia koncentráku, ale neviem koho sú to pamäti ani nič, takže hádam vy budete mať presnejšie infošky a podelíte sa o ne.

generalisimus
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od generalisimus » 16 kvě 2007, 18:55

mattnesh píše:dostala sa mi do uší informácia, že vraj dáka kniha s názvom Smrť je mojím remeslom, alebo tak volako, je faqt skvelá. neviete mi povedať autora a presný názov knihy? musíte vedieť, lebo inak ma porazí ... je to z prostredia koncentráku, ale neviem koho sú to pamäti ani nič, takže hádam vy budete mať presnejšie infošky a podelíte sa o ne.
Robert Merle,Smrt je mým řemeslem
mělo by to být ve všech větších knihovnách :wink:teda aspoň v ČR)
Arzael Uthor,Vrchní kapitán Šerých plášťů království terenijského

mattnesh
Desátník
Desátník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mattnesh » 16 kvě 2007, 19:09

generalisimus píše:Robert Merle,Smrt je mým řemeslem
mělo by to být ve všech větších knihovnách :wink:teda aspoň v ČR)
jasné, to je ona ... dik
ps:a ja som sa čudoval prečo ani google nepomohol ... a ja som to písal v slovenčine ... lol

Heimdall
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od Heimdall » 16 kvě 2007, 19:13

mattnesh píše:jasné, to je ona ... dik
ps:a ja som sa čudoval prečo ani google nepomohol ... a ja som to písal v slovenčine ... lol
jedinej problém je v tom, že to je román a tudíž má autor všechny informace až z několikáté ruky a musí si vymýšlet

William (Wildcat) Blake
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od William (Wildcat) Blake » 16 kvě 2007, 19:59

páč se spíše orientuju na námořnictvo, tak bych z románů doporučil:
Monsarrat - Kruté moře (pohled člena posádky eskortní lodě)
Buchheim - Ponorka (o dvě třídy lepší než film).

z jinýho soudku třeba
J. Higgins - Orel přistál (tajné komando je vysláno do Anglie zabít Churchilla)
E. Lambert - Dvacet tisíc zlodějů, Dlouhá bílá noc, Veteráni (severní Afrika očima britského vojáka)

Jako výpovědní jsou výborný knížky Ernieho Pylea (US Army pohled).

Vzpomínkový
H.C.Butcher - Tři roky s Eisenhowerem (mám vydání z roku 1946 ale určitě vyšlo i pozdějc :)
Obrázek

mattnesh
Desátník
Desátník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mattnesh » 17 kvě 2007, 22:00

čítali ste Mein Kampf? ja mám doma slovenské vydanie a neviem sa dočkať, kedy sa konečne do nej zahryznem ... a to som si myslel, že táto kniha je nezohnatelná v obyčajnom kníhkupectve a keď raz som tak šiel omrkať novinky do toho našého kupka tak mi oči skoro vypadli a ... netrebalo mi viac,v momente bola v košíku.

stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík

Příspěvek od stepan-hawk » 18 kvě 2007, 04:57

Já bych doporučil
Spike Miligan: Já proti Rommelovi, Jak Monty přispěl k mému vítězství a Jak jsem přispěl k Hitlerově pádu.

A pak samozřejmě klasika: Patrick Ryan: Jak jsem vyhrál válku
Visi, veneri, vodpali původní verze Ceasarova výroku než se ještě jednou zamyslel. ;-)

v čechách 1526 purkmistr olomoucký.

V Itálii 1494 sultán Sulejmán vládce náš, pán všeho muslimského světa. :-)

Elvis
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elvis » 22 kvě 2007, 19:28

Jak jsem vyhrál válku od Patricka Ryana môžem tiež len doporučiť, pred pár dňami som to dočítal a je to fakt pecka a určite si ju o pár rokov prečítam zase. Tie knihy od Miligana som videl v knižnici tiež, asi budú ďalšie ktoré si odtiaľ požičiam.

Mňa najaviac baví letectvo, takže keď už sme pri klasike tak určite odporúčam aj Veľký cirkus od Clostermanna.
Nie je hanba prehrať so silnejším súperom, ale hanba je byť porazený protivníkom, ktorého si podcenil.

staré japonské príslovie

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 22 kvě 2007, 20:24

já doporučuju Glandze OD Donu k Dněpru
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

pohrebak
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od pohrebak » 03 črc 2007, 12:30

Určitě doporučuju od Patricka Ryana Jak jsem vyhrál válku, to tě vždycky spolehlivě rozesměje (i na pohřbu :) )
Jinak bych velmi a s chutí doporučil knihu, která se netýká 2. světové války, a to Black Hawk Down od Marka Bowdena (1999, u nás 2000). Týká se to ozbrojeného konfliktu v Somálsku, v říjnu roku 1993. Začteš se do toho a nepřestaneš dokud ji nedočteš.
Jinak co se týká války tak snad jedině knihy od Stephena E. Ambroseho, netřeba udávat Bratrstvo Neohrožených, které vydalo nakladatelství Jota v roce 2002.
Ted se právě chystám CURRAHEE! od Donarda R. Burgetta, až ji dočtu tak sem napíšu jestli to stojí za to.

Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl » 03 črc 2007, 13:04

Napadá mě ještě knoha "Kouzelník" nebo tak nějak - bylo to o iluzionostovi který dělal pro britskou armádu kamufláž v sev. africe a např. tam vytvořil ze světel falešný přístav Alexandrijský...
Až mě čas od času napadalo, jstli to není fikce.
Zkusím si vzpomenout jak se to přesně jmenovalo.
Pokud zakážeme děti, nikdy z nich nebudou moci vyrůst pachatelé trestných činů a tím si konečně zajistíme dokonalou bezpečnost v horizontu roku 2100. Už žádní nevychovaní spratci, šílení střelci, piráti silnic, zkorumpovaní politici ani tuneláři! Lobbujte za zákaz dětí u svého poslance.

William (Wildcat) Blake
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od William (Wildcat) Blake » 03 črc 2007, 13:35

cover72 píše:Napadá mě ještě knoha "Kouzelník" nebo tak nějak - bylo to o iluzionostovi který dělal pro britskou armádu kamufláž v sev. africe a např. tam vytvořil ze světel falešný přístav Alexandrijský...
Až mě čas od času napadalo, jstli to není fikce.
Zkusím si vzpomenout jak se to přesně jmenovalo.
Válečný kouzelník autor David Fisher
v zásadě je to postavené na reálných skutečnostech. další info viz http://www.maskelynemagic.com/
Obrázek

Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl » 03 črc 2007, 16:12

William (Wildcat) Blake píše:Válečný kouzelník autor David Fisher
v zásadě je to postavené na reálných skutečnostech. další info viz http://www.maskelynemagic.com/
Joj, díky za doplnění. Nemyslel jsem e to tu někdo bude znát...
Hloupý předpoklad :)
Pokud zakážeme děti, nikdy z nich nebudou moci vyrůst pachatelé trestných činů a tím si konečně zajistíme dokonalou bezpečnost v horizontu roku 2100. Už žádní nevychovaní spratci, šílení střelci, piráti silnic, zkorumpovaní politici ani tuneláři! Lobbujte za zákaz dětí u svého poslance.

Patton
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patton » 03 črc 2007, 21:40

pohrebak píše:Určitě doporučuju od Patricka Ryana Jak jsem vyhrál válku, to tě vždycky spolehlivě rozesměje (i na pohřbu :) )
Jinak bych velmi a s chutí doporučil knihu, která se netýká 2. světové války, a to Black Hawk Down od Marka Bowdena (1999, u nás 2000). Týká se to ozbrojeného konfliktu v Somálsku, v říjnu roku 1993. Začteš se do toho a nepřestaneš dokud ji nedočteš.
Jinak co se týká války tak snad jedině knihy od Stephena E. Ambroseho, netřeba udávat Bratrstvo Neohrožených, které vydalo nakladatelství Jota v roce 2002.
Ted se právě chystám CURRAHEE! od Donarda R. Burgetta, až ji dočtu tak sem napíšu jestli to stojí za to.
nj ambrose je elita :)
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination

Thornwald
Poručík
Poručík

Příspěvek od Thornwald » 04 črc 2007, 16:36

Patton píše:nj ambrose je elita :)
Jako spousta dalších... Myslím že ho tak bereš jenom proto, že se zaměřil na US army.
Pán ze Šternberka
Thornwald=Transportní hrozivě obludný rozměrný ničivý wartburg na anihilaci lidstva a demolici

Odpovědět

Zpět na „Druhá světová válka“