Osvětim

Téma věnované událostem a lidem druhé světové války.

Moderátoři: Dekl, Atlantis, Vals, Royal

Odpovědět
hadour
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hadour » 24 čer 2007, 10:09

Kolik jich zahynulo se dneska uz tezko dozvime. Ale jak uz se tady vyjadril Evzen - nemci postavili tovarny na zabijeni lidi a pomoci nich chteli vyhubit evropske zidovstvo. Jestli se jim nakonec stihli zavrazdit 1 nebo 6 milionu mi pripada dost nepodstatny.

Diskusi je tom samozrejme mozny vest, ale docela by me zajimalo, kam tim smerujes ?

stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík

Příspěvek od stepan-hawk » 24 čer 2007, 10:23

Heimdall píše:Berme to čistě z poválečného hlediska. Po válce zkrátka bylo v Osvětimi zabito 4 miliony Židů a celkem 6 milionů. 4 miliony byly posléze uznány za nesmysl.... pokud uvažuju špatně, opravte mě, ale s tím, koho němci považovali za Židy to už po válce nemá co dělat, to jsou data vítězů. Ledaže by se 2,5 - 2,9 milionu objevily někde jinde. Nebo to asi chápu špatně já, koneckonců nejsem historik, historik asi už nějaké to přijatelné vysvětlení dokáže najít.
Po válce bylo v osvětimi zabito 4 miliony židů? to jako že sověti pokračovali ve využívání tábora. :-D ty jsi buď komik nebo debil. Spíše komik.

Takže teď k tomu jak jsi to myslel a nikoli jak jsi to napsal: Zbytečné přetřásání zda to bylo 152 000 nebo 151 500 je podle mého názoru snahou o zpochybnění pravdivosti zpráv o holokaustu. Nebo se domníváš, že je důležité konkrétní číslo? A pokud na to odpovídáš ano, tak proč je to podle tebe důležité?

A měl bych jeden soukromý dotaz: četl jsi o druhé světové válce nějakou knihu třeba od opačného světonázoru než který máš ty?
Visi, veneri, vodpali původní verze Ceasarova výroku než se ještě jednou zamyslel. ;-)

v čechách 1526 purkmistr olomoucký.

V Itálii 1494 sultán Sulejmán vládce náš, pán všeho muslimského světa. :-)

Heimdall
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od Heimdall » 24 čer 2007, 17:54

stepan-hawk píše:Po válce bylo v osvětimi zabito 4 miliony židů? to jako že sověti pokračovali ve využívání tábora. :-D ty jsi buď komik nebo debil. Spíše komik.

Takže teď k tomu jak jsi to myslel a nikoli jak jsi to napsal: Zbytečné přetřásání zda to bylo 152 000 nebo 151 500 je podle mého názoru snahou o zpochybnění pravdivosti zpráv o holokaustu. Nebo se domníváš, že je důležité konkrétní číslo? A pokud na to odpovídáš ano, tak proč je to podle tebe důležité?

A měl bych jeden soukromý dotaz: četl jsi o druhé světové válce nějakou knihu třeba od opačného světonázoru než který máš ty?
Hehe, na co mě zas chytáš za slovo, čeho tím chceš dosáhnout? Tu větu jsem zkrátil jednoduše proto, že z ní už mohl každý z přechozích souvislostí snadno odvodit její význam :wink: .

Jo, myslím si, že číslo je skutečně důležité, proč? Právě ti to tu teď úmyslně demonstruji, aby se předešlo takovýmto diskuzím... když si někdo vymyslí číslo 4 miliony, co ještě si může vymyslet?

soukromá odpověď: ne, já jsem totiž demokrat :wink:

William (Wildcat) Blake
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od William (Wildcat) Blake » 24 čer 2007, 19:26

tak já dám jeden takovej příklad pro blbé:

Přijdu na policii zmlácenej a zkopanej a přivedu si svědka, kterej mi dosvědčí, že se na mě vrhli nějaký týpci a zkopali mě skoro do bezvědomí. Svědek vypoví, že viděl, že mě 20x - 30x surově nakopli - přesnej počet samozřejmě nepočítal. Policajti to vyšetří a dokonce chytí ty parchanty a soud je pošle za těžký ublížení na 2 roky do chládku. Až pocavaď je vše OK.

Za rok začně pár jedinců tvrdit, že nemohlo jít o těžký ublížení (nikdo přece nezjistil naprosto přesný počet kopanců co mi uštědřili, že jich klidně mohlo bejt třeba jen pár) a že možná dokonce ani k žádnýmu napadení nedošlo (protože přece už žádný šrámy/modřiny nemám).
Obrázek

Heimdall
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od Heimdall » 24 čer 2007, 21:11

William (Wildcat) Blake píše:tak já dám jeden takovej příklad pro blbé:

Přijdu na policii zmlácenej a zkopanej a přivedu si svědka, kterej mi dosvědčí, že se na mě vrhli nějaký týpci a zkopali mě skoro do bezvědomí. Svědek vypoví, že viděl, že mě 20x - 30x surově nakopli - přesnej počet samozřejmě nepočítal. Policajti to vyšetří a dokonce chytí ty parchanty a soud je pošle za těžký ublížení na 2 roky do chládku. Až pocavaď je vše OK.

Za rok začně pár jedinců tvrdit, že nemohlo jít o těžký ublížení (nikdo přece nezjistil naprosto přesný počet kopanců co mi uštědřili, že jich klidně mohlo bejt třeba jen pár) a že možná dokonce ani k žádnýmu napadení nedošlo (protože přece už žádný šrámy/modřiny nemám).
To je naprostá kravina a nechápu, jak to souvisí s tématem. Ale pokud myslíš, že jakákoli diskuze okolo Holokaustu je útokem na Židy, Izrael a světový mír, tak ti tvůj názor nemůžu brát.

stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík

Příspěvek od stepan-hawk » 24 čer 2007, 21:13

William (Wildcat) Blake píše:tak já dám jeden takovej příklad pro blbé:

:clapping: :clapping: :clap: :clap:

to je přesné. sám bych to lépe nevymyslel. :dance:

btw - Heimdale takže přiznáváš, že tvým motivem je zpochybnění?
Visi, veneri, vodpali původní verze Ceasarova výroku než se ještě jednou zamyslel. ;-)

Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Příspěvek od Moo » 24 čer 2007, 21:15

Přemýšlíte stejně jako u Norimberku.Celá pravda vás vůbec nezajímá a jste ochotni přezírat důležitá fakta...připomínáte mi Roosevelta, který taky do svojí smrti nepochopil co je Stalin za hrozbu.Přece válku vyhráli ti spravedliví a ti co měli pravdu, ale nikomu nevadí když si vymýšlejí zákony a sem tam kecaj.To by se nemělo tolerovat i přesto že byli ti hodní a zachránili nás.

Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Příspěvek od Moo » 24 čer 2007, 21:19

stepan-hawk píše::clapping: :clapping: :clap: :clap:

to je přesné. sám bych to lépe nevymyslel. :dance:

btw - Heimdale takže přiznáváš, že tvým motivem je zpochybnění?
a nejhorší je, že jakmile do toho začne někdo štourat tak je za 10 sekund nazván nacistou :roll:

stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík

Příspěvek od stepan-hawk » 24 čer 2007, 21:28

Moorow píše:a nejhorší je, že jakmile do toho začne někdo štourat tak je za 10 sekund nazván nacistou :roll:
ok takže podle tebe je také důležitá zda tam zahynulo 152 000 nebo 151 500?
také si myslíš, že to je nezbytně potřeba konkretizovat a do té doby nevěřit ničemu?

neměly by svolat všechny kdo tam žily a podrobit je 15 hodinovému výslechu?

Thisis3
Podporučík
Podporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thisis3 » 24 čer 2007, 21:32

Malý detail: Roosevelt to do své smrti pochopil.

stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík

Příspěvek od stepan-hawk » 24 čer 2007, 21:36

Heimdall píše:To je naprostá kravina a nechápu, jak to souvisí s tématem. Ale pokud myslíš, že jakákoli diskuze okolo Holokaustu je útokem na Židy, Izrael a světový mír, tak ti tvůj názor nemůžu brát.
diskuze? tak diskutujme. shrňme si nejprve nezpochybnitelná fakta ne? to je základem každé diskuze.

1) Německo se rozhodlo vyhladit jeden národ.

2) rozhodlo se že ještě před svým vyhlazením by jim měl odvést nějakou práci nebo aspoň někdo z něho.

3) shromažďovali každého z tohoto národa i lidí s ním příbuzensky spjaté do několika druhů táborů.

4) fašistiské pracovní tábory měly úmrtnost cca 5-15% za měsíc.

5) kromě pracovních táborů existovaly i likvidační, u nihž bylo témeř jediným cílem zlikvidování maximálního počtu příslušníků tohoto národa. Likvidace se prováděla různě. zastřelením, umlácením, podchlazením, plynem, výfukovými plyny a házením zaživa do pecí.

6) výsledkem tohoto vyhlazování bylo v souhrnu všech výše zmíněných druhů vyvraždění cca 4-8 milionů příslušníků tohoto národa.

tak a teď diskuze. který fakt bereš jako nezpochybnitelný a který chceš podrobit diskuzi. Nebo chceš hodit ještě nějaký bod?

Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Příspěvek od Moo » 24 čer 2007, 21:37

stepan-hawk píše:ok takže podle tebe je také důležitá zda tam zahynulo 152 000 nebo 151 500?

také si myslíš, že to je nezbytně potřeba konkretizovat a do té doby nevěřit ničemu?

neměly by svolat všechny kdo tam žily a podrobit je 15 hodinovému výslechu?
Pokud velmoci lhaly tak to je důležité

Pokud se chci vyjadřovat k té době tak ano

to by bylo nejlepší, ale je to bohužel nereálná představa.
Naposledy upravil(a) Moo dne 24 čer 2007, 21:43, celkem upraveno 1 x.

Princ Evžen Savojský
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 24 čer 2007, 21:39

Obrázek
Naposledy upravil(a) Princ Evžen Savojský dne 24 čer 2007, 21:44, celkem upraveno 2 x.
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík

Příspěvek od stepan-hawk » 24 čer 2007, 21:40

Heimdall píše:soukromá odpověď: ne, já jsem totiž demokrat :wink:
škoda já jsem četl paměti de Gaula i třeba Jakovleva i třeba degreleho a musím říci, že vždy je dobře se seznámit s různými pohledy. má na to člověk pohled komplexnější.

demokrat? :roll: jen jsem se zatvářil nijak dále to nekomentuji.

hadour
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hadour » 24 čer 2007, 21:40

Ja myslim, ze ten Wildcatuv primer je naprosto presnej. Ty si heimdalle davas pozor, aby si nezpochybnil primo holokaust, jenom kolem toho krouzis.

Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Příspěvek od Moo » 24 čer 2007, 21:52

Thisis3 píše:Malý detail: Roosevelt to do své smrti pochopil.
dobrá omlouvám se, ja si jen vybavuju jeho výroky z roku 41 na obranu SSSR( nejlepší je "reakce na invazi do SSSR") a jeho chování z let 42-44.Kdyby od začátku proklamoval, že jen podporuje menší zlo tak bych to chápal ale tohle....

hadour
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hadour » 24 čer 2007, 21:57

Moorow píše:dobrá omlouvám se, ja si jen vybavuju jeho výroky z roku 41 na obranu SSSR( nejlepší je "reakce na invazi do SSSR") a jeho chování z let 42-44.Kdyby od začátku proklamoval, že jen podporuje menší zlo tak bych to chápal ale tohle....
A pred kym to jako mel proklamovat ????

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 24 čer 2007, 22:01

hadour píše:A pred kym to jako mel proklamovat ????
No asi před Stalinem, aby starý dobrý strýček Joe svým spojencům doopravdy důvěřoval :lol:
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

Thisis3
Podporučík
Podporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thisis3 » 24 čer 2007, 22:02

Moorow píše:dobrá omlouvám se, ja si jen vybavuju jeho výroky z roku 41 na obranu SSSR( nejlepší je "reakce na invazi do SSSR") a jeho chování z let 42-44.Kdyby od začátku proklamoval, že jen podporuje menší zlo tak bych to chápal ale tohle....
V roce 1945 pravda udělal hodně ústupků ale uvědomil si to a odjel už nevim na jakej ostrov kde prý na to umřel žalem.

William (Wildcat) Blake
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od William (Wildcat) Blake » 24 čer 2007, 22:07

Thisis3 píše:V roce 1945 pravda udělal hodně ústupků ale uvědomil si to a odjel už nevim na jakej ostrov kde prý na to umřel žalem.
na západě Georgie ve Warm Springs - tam se moc ostrovů nenachází :wink: :lol:
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Druhá světová válka“