Obrana ČSR - zejména pro Trezzu

Téma věnované událostem a lidem druhé světové války.

Moderátoři: Dekl, Atlantis, Vals, Royal

Zamčeno
Red

Příspěvek od Red » 28 srp 2006, 13:44

SSSR slibovali pomoc, samozřejmě že bez podpory Francie by do toho asi nešli.

Většina Slováků by podle mě bránila republiku, povstání by byla, ale většina by zůstala věrná.

Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Příspěvek od Moo » 28 srp 2006, 15:03

Red píše:SSSR slibovali pomoc, samozřejmě že bez podpory Francie by do toho asi nešli.

Většina Slováků by podle mě bránila republiku, povstání by byla, ale většina by zůstala věrná.
- jak to víš ty si slovák ? :lol: Naopak já si myslím že u slovenských vojáků by byla morálka na bodě mrazu :?

von Hes
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od von Hes » 28 srp 2006, 16:48

König píše:von Hes:Stačí si přečíst celý tento topic a poznáš,jak to myslím...

Pro ostatní:Německo mělo v letech 38-39 v rukávu nové doktríny boje + již mnohokrát zmiňovanou podporu sudetského obyvatelstva + bombardéry (Praha,Plzeň a další by asi vypadaly dnes jinak) + možnost další revoluce na Slovensku (nacionalisté) + možná pomoc od Sovětů (ale to už je trochu ujetý) + armádu na podobné úrovni...
já to celý čet :wink: Ty mluvíš zkrátka o tom že to nemělo cenu,že by nás rozdrtili ... Ale já se ptám měli Jugoslávci či Poláci větší šanci ? neměli :wink:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Duke
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Duke » 28 srp 2006, 16:56

von Hes píše: já to celý čet :wink: Ty mluvíš zkrátka o tom že to nemělo cenu,že by nás rozdrtili ... Ale já se ptám měli Jugoslávci či Poláci větší šanci ? neměli :wink:
Já mám stejný názor. Tekle jsme se nechali oškubat bez odporu a pak jsme to doháněli v '45 v praze. 8)
Obrázek

Duke
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Duke » 28 srp 2006, 16:57

Krom toho jsme mohli naši techniku alespoň zničit. Tekle si jí vzali a měli vydatnou technickou podporu v útoku na frantíky.
Obrázek

Shorty
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shorty » 28 srp 2006, 16:59

Duke píše: Já mám stejný názor. Tekle jsme se nechali oškubat bez odporu a pak jsme to doháněli v '45 v praze. 8)
Tak to bohužel je :roll:

jjenda

Příspěvek od jjenda » 28 srp 2006, 18:21

valku bzchom asi nevzhrali kdyby nam na pomoc nesli ani Francouzi ale vemte si že Německá armáda v roce 1938 bzla jina neš ta v roce 1939... Hitler nemel palivo, střelivo, zbraně... naše tankz šli do Polska a Francie...

Nemecti generálove navic vskazali Britanii a Francii že kdzš Hitler prepadne nás tak maji u berlina 1 divizi ktera obsadi mesto a zajme Hitlera... navic i kdys nase opevneni nebzlo dokoncene, predstavovalo prekasku, po valce kdzs si Hitler prohlizel nase opevneni tak rekl: Chvala Bohu že jsme proti tomuhle nebojovali... a neni divu kdzs na sklonku valkz Rusove pronikali na nase uzemi tak nejvetsi stratz meli proc? a kde je meli? na nasem opevneni u Ostravy, pri prekracovani hranic od Drazdan je jina vec to us hranice nebranil nikdo, jen fanatici... ale u Ostravz meli Rusove nejvetsi stratz za celi rok 1945 ( dokonce predcili stratz pri dobivani Berlina... a nase dela bzla na spicce svetopve urovne a spojenci to bohužel citili na vlastni kuži...

Valku bzchom nevzhrali ale zatlacili bzchom hitlera do krvave vlakz o každý kilometr... a on chtel pri tom bleskovou valku ktera se mela rozhodnout behem dni ale realistickz odhad byl nekolik tzdnu ba i mesicu...

Duke
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Duke » 28 srp 2006, 18:34

No tak možná by jsme to vyhráli, v německý armádě ještě nebylo tolik fanatiků co by se bezhlavě řítilo proti našim tankům a pevnůstkám. A minimálně by jsme je porazili morálně.
Obrázek

König
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od König » 28 srp 2006, 20:22

Duke píše: Já mám stejný názor. Tekle jsme se nechali oškubat bez odporu a pak jsme to doháněli v '45 v praze. 8)
A co takhle Svobodovci,ČSSOB nebo letci v anglii???
Obrázek

Red

Příspěvek od Red » 28 srp 2006, 20:23

Moorow píše: - jak to víš ty si slovák ? :lol: Naopak já si myslím že u slovenských vojáků by byla morálka na bodě mrazu :?
Podle mě je podle mě, není třeba to zesměšňovat a stejně tak přeceňovat názor Slováka co se narodil o více než 30 let později :wink:

von Hes
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od von Hes » 28 srp 2006, 23:15

König píše: A co takhle Svobodovci,ČSSOB nebo letci v anglii???
To byli jen symbolické jednotky ,které ušetřili životy spojenců ale ve válce významný vliv neměli ,neřikam že žádny (letci ve VB),ale ne vvýznamný
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

J. G. Mendel
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J. G. Mendel » 29 srp 2006, 08:46

Duke píše:No tak možná by jsme to vyhráli, v německý armádě ještě nebylo tolik fanatiků co by se bezhlavě řítilo proti našim tankům a pevnůstkám. A minimálně by jsme je porazili morálně.
Ňemce bysme asi neporazili :cry: .Ale kdyby přišli na pomoc franíci tak byme je možná dali......i

Duke
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Duke » 29 srp 2006, 09:36

To by pak bylo o tom, do čeho by byl ochoten německý národ jít a jak dlouho to vydržet.
Obrázek

König
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od König » 29 srp 2006, 10:02

von Hes:Jen znemožnění průniku Němců u Sokolova!
Možná výsledek bitvy o británii (spekulace) !
I kdyby,náš odpor by byl také jenom symbolický...
Ostatní: Pořád bude tato diskuse pouze v rámci "kdyby"
Obrázek

Trezza
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trezza » 29 srp 2006, 10:19

Hmm, byl jsem pryč, ale můj názor znáte.
Obrázek

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 29 srp 2006, 10:26

Trezza píše:Hmm, byl jsem pryč, ale můj názor znáte.

tjn podle Hejtmana jsi stejně jako já defétista, kolaborant a tajný příslušník SS :D

von Hes
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od von Hes » 29 srp 2006, 11:00

Vals píše:
tjn podle Hejtmana jsi stejně jako já defétista, kolaborant a tajný příslušník SS :D
krom toho příslušníka SS je to pravda :D SSman je Picma :wink:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 29 srp 2006, 11:01

von Hes píše: krom toho příslušníka SS je to pravda :D SSman je Picma :wink:

nene Hejtman nazval SS many i nás :wink: s tím Picmou nezbývá než souhlasit :D

raven
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od raven » 29 srp 2006, 12:34

Thornwald píše:No jsem myslel že jsme měly "spojeneckou" smluvu ale jejich pomoc závisela na stanovisku Francie. Jináč jsem o tom znašel zmínku v jedné knížce která je ale bouhžel dosti nepřesná. Ale vždycky jsem si myslel že to selhalo na tom že jsme byly bez společné hranice.
Spoločné hranice?? A čo podkarpatská rus, ktorá patrila československu od 1918?? Tam sme spoločnú hranicu zo ZSSR mali.....ale ak to myslíš tak, asi tak ako to poviem, že po rozdelení ČSR sme nemali, teda vy ste nemali :) hranicu zo ZSSR tak to sedí..prepáč troška zložité :)

Aj tak si nemyslím, že táto pochybná téza by mohla byť pravdou.....stačí si spomenúť, že už onedlho po mníchove bol podpísaný pakt medzi nemeckom a ruskom o neútočení :)
Obrázek
Obrázek

Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Příspěvek od Moo » 29 srp 2006, 12:37

raven píše: Spoločné hranice?? A čo podkarpatská rus, ktorá patrila československu od 1918?? Tam sme spoločnú hranicu zo ZSSR mali.....ale ak to myslíš tak, asi tak ako to poviem, že po rozdelení ČSR sme nemali, teda vy ste nemali :) hranicu zo ZSSR tak to sedí..prepáč troška zložité :)

Aj tak si nemyslím, že táto pochybná téza by mohla byť pravdou.....stačí si spomenúť, že už onedlho po mníchove bol podpísaný pakt medzi nemeckom a ruskom o neútočení :)
- ČSR neměla hranici se SSSR v roce 38

Zamčeno

Zpět na „Druhá světová válka“