Čeština pro CKÏII

Dokažte, že jste hodni svého rodového jména. Rozšiřte hranice svého panství a podmaňte si nevěřící sousedy. Zatněte tipec zákeřným, mocichtivým šlechticům a zploďte právoplatného následníka. Středověk nekončí, středověk díky CKIII nadále trvá!

Moderátoři: Atlantis, martas3, Vals, Phoenix

Odpovědět
WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Re: Čeština pro CKÏII

Příspěvek od WhiteHorse »

Děkuji, opraveno.
Cracky
Desátník
Desátník

Příspěvek od Cracky »

Kluci, možná vám poradím. Co chcete hrát s CZ a mít achievmenty. Je možnost si stáhnout "script", který si zapnete pomocí programu Cheat Engine. Ten vám přepíše ve hře kód, že hra bude detekovat, že máte čistou hru. Takže můžete hrát v CZ, mít módy a zároveň dělat achievy. Teď už ale záleží na Vás, jestli vám jde fakt jen o tu CZ nebo budete využívat cheaty / mody, které vám spoustu achievu ulehčí.
qvyrelisti
Vojín
Vojín

Příspěvek od qvyrelisti »

Zdravím potřebuju poradit hru mám čerstvě nainstalovanou na steamu (koukal sem že tato platforma tady není moc oblíbená ale co se dá dělat už ho používám moc dlouho a neměl jsem tam problémy
Po zkopírování složek do složek se buď to hra spustí furt v angličtině
nebo se nespustí vůbec a vyskočí okénko kam mám popsat chybu a odeslat módy nemám jen DLC
qvyrelisti
Vojín
Vojín

Příspěvek od qvyrelisti »

Tak nakonec jsem na to přišel jsem to kopíroval složka do složky pomohlo to že jsem vyloženě otevřel složky co to šlo a kopíroval to do přesně vybraných složek. :D
enj
Četař
Četař

Příspěvek od enj »

Zdarec,
supr překlady (nejen CK III).
Při tom neuvěřitelném množství textů je jasné, že se nějaký ten šotek vloudí.
Praštila mě do očí jedna věta, tak jsem jí opravil. A v rychlosti projel celý soubor. Co jsem zahlédl, to jsem opravil taky, ale rozhodně né 100 %, jen tak v rychlosti. Můžeš si diffnout změny, Bílej Koni :D

Ale co mě teda bije do očí neuvěřitelným způsobem je "Call to Arms". Volání do zbraně, prosím :D Ne Volat do války. Trochu té poetičnosti :)

Kód: Vybrat vše

l_english:
 lover.0001.t:0 "Konec vášně"
 lover.0001.desc_opening:1 "'Můj [ROOT.Char.Custom('LoverPetName')], to... Prostě už nic dalšího nečekej!'\n\n[lover.GetTitledFirstName] se ode mě odtahuje."
 lover.0001.desc_murder:0 "'Už to mezi námi nejiskří... A když pomyslím na tu vraždu... To už je příliš!'"
 lover.0001.desc:0 "'Jiskření mezi námi vyhaslo. Jakoby zemřelo.'"
 lover.0001.a:1 "Ano, je čas se rozejít."
 lover.0001.b:1 "Ale... Nezapomínej na ty hezké chvíle!"
 lover.0001.b.tt:0 "Dá našemu vztahu další šanci"

lover.0002.t:0 "Konec vášně"
 lover.0002.still_in_love:0 "Ta slova mi stále zní v uších. Kvůli temnému tónu, kterým to [first_lover.GetTitledFirstName] říká je jasné, že se mi snaží ublížit.\n\n'Já... ale já tě miluji!' vydralo se mi z hrdla. Moje prosby v tom kamenném srdci nic nezměnily."
 lover.0002.still_likes:0 "[first_lover.GetTitledFirstNamePossessive] slova bolí, ale snažím se to nedat najevo.\n\nMyslí si, že to tak pro nás bude lepší a já ten rozchod nebudu dělat těžší."
 lover.0002.neutral:0 "'Všechno jednou končí', říká mi [first_lover.GetTitledFirstName]. Je mi smutno, když pomyslím na všechno, co jsme spolu zažili. Na všechno, co teď ztrácíme. Ale asi to tak bude nejlepší."
 lover.0002.dislike:0 "[first_lover.GetTitledFirstName] se ke mně nejistě přibližuje. Uvědomuji si, že mi přichází říci, že už se nebudeme vídat. Necítím rozhořčení. Jen úlevu."
 lover.0002.hate:0 "[first_lover.GetTitledFirstName] ke mně přichází a říká, že bychom si měli o něčem vážně promluvit. Než však stačí něco dalšího říci, spouštím tirádu o tom, jak špatně se ke mně chová.\n\nMám skoro radost z toho, že už mě nechce vidět."
 lover.0002.like.vengeful:0 "Když [first_lover.GetTitledFirstName] pronáší chabé omluvy, cítím, že se někde hluboko ve mně začíná rozhořívat nenávist a každé další slovo ten oheň přikrmuje. Takže já už nejsem dostatečně vyhovující, že? Toho budeš litovat, vzpomeneš si na má slova..."
 lover.0002.dislike.vengeful:0 "Když přes [first_lover.GetTitledFirstNamePossessive] rty přecházejí trapné omluvy, cítím ve svých útrobách šířící se ledový chlad, který likviduje všechny zbytky citů, které ve mně ještě zůstaly. [first_lover.GetSheHe|U] bude litovat, že se se mnou takhle rozchází..."
 lover.0002.like.humble:0 "I když mi [first_lover.GetTitledFirstNamePossessive] slova působí bolest, nemohu popřít, že jsou pravdivá. Pro takový vztah nemám dostatečnou úroveň. Snad bude beze mě šťastnější..."
 lover.0002.like.arrogant:0 "[first_lover.GetTitledFirstName]... ty už mě nechceš? To, co říká, nedává žádný smysl. Přece nemůže jen tak... To není možné, třeba nějaká nemoc, nebo z donucení... Já jsem... Nikoho lepšího přeci nenajde!"
 lover.0002.dislike.arrogant:0 "Zadržet smích mi dá opravdu hodně práce. [first_lover.GetTitledFirstNamePossessive] slova jsou naprostro absurdní. Samozřejmě, že mě stále chce, já jsem to jediné, co v životě potřebuje, ale neřeknu to. Já tím nic neztrácím."
 lover.0002.like.lustful:0 "Tolik mi chybělo [first_lover.GetTitledFirstNamePossessive] objetí. Když nečekaně přijíždí, je to milé překvapení. Místo objetí se však ode mě odtahuje.\n\nNevzpomínám si přesně na to, co mi pak říká, ale ta tupá bolest, která po těch slovech zbyla, stále neustala."
 lover.0002.dislike.lustful:0 "K mému překvapení [first_lover.GetTitledFirstName] říká, že je mezi námi konec. První, co cítím, je úleva. Konečně si mohu naplno připustit, že už není předmětem mé touhy."
 lover.0002.like.understanding:0 "I když se [first_lover.GetTitledFirstName] snaží pečlivě volit slova, známe se natolik, že vím, že to nebude nic pěkného. Potlačuji svůj žal. Nechci to dělat horší, než to je. Po jemném doteku ruky začíná mluvit a je to, jako když se spustí vodopád. Moje nejhorší obavy se potvrzují."
 lover.0002.dislike.understanding:0 "[first_lover.GetTitledFirstName] mi chce něco říci a ve tváři má zoufalý výraz. Moje city už vybledly, ale stejně mě trápí, když vidím, v jakém je stavu.\n\nJakmile promesu, že všechno bude zase dobré, říká mi, že je mezi námi konec."
 lover.0002.like.angry:0 "Pozoruji, jak se [first_lover.GetTitledFirstName] skoro hodinu kroutí a potí, takže závěrečné doznání není žádné překvapení. Zaskočila mě však moje vlastní reakce. Z mých úst se vylila slova jako láva. Nešla zastavit a vlastně se mi ani nechtělo je zastavovat. Vidím, jak se moje bolest odráží v [first_lover.GetFirstNamePossessive] obličeji.\n\nVztek mě chrání až do chvíle, kdy [first_lover.GetFirstName] utíká z místnosti. Pak tu zůstávám jen s mučivou realitou rozchodu."
 lover.0002.dislike.angry:0 "Pozoruji, jak se [first_lover.GetTitledFirstName] skoro hodinu kroutí a potí a nedokážu už zadržet svůj vztek. Všechny zlomyslnosti, které mohou člověka napadnout, se valí z mých úst jako vodopád.\n\nDívá se na mě s rostoucí bolestí v očíh, a když nakonec říká, že je mezi námi konec, můj triumf je završen."
 lover.0002.like.paranoid:0 "Když mi [first_lover.GetTitledFirstName] říká, že už mě nechce, není to pro mě žádné překvapení. Má to už nějaký čas v očích a je to znát, když se mě váhavě dotýká. Když na to zavedu řeč, pokaždé to popře, ale stejně to vypadá, jako když už to dál nedokáže skrývat. Nebo se možná baví mým trápením..."
 lover.0002.dislike.paranoid:0 "Když mi [first_lover.GetTitledFirstName] říká, že už mě nechce, není to žádné překvapení. Vím to už dlouho, i když to neustále popírá. Možná to protahuje tak dlouho, protože mě tím chce potrestat... Ano, nepochybně se baví mým trápením!"
 lover.0002.a:0 "Ale proč, má lásko..."
 lover.0002.b:0 "Ne, musí se něco udělat!"
 lover.0002.c:0 "Asi to tak bude nejlepší."
 lover.0002.d:0 "Konečně! [ROOT.GetCharacter.GetFaith.FertilityGodName] budiž pochválen!"
 lover.0002.e:0 "Takovou zradu ti nikdy neodpustím."

lover.0003.t:0 "Příliš mnoho dobrého"
 lover.0003.desc.intro:0 "Nikdy by mě nenapadlo, že [ROOT.Char.GetWomanMan] může mít tolik [ROOT.Char.Custom('lover_reason')], ale je to tak! Už několik dnů cítím, že můj volný čas je jen "
 lover.0003.desc.twolovers:0 "[lover_1.Custom('lover_activity')] a [lover_2.Custom('lover_activity')]."
 lover.0003.desc.threelovers:0 "[lover_1.Custom('lover_activity')], [lover_2.Custom('lover_activity')] a [lover_3.Custom('lover_activity')]."
 lover.0003.desc.end1:0 "\n\nJak dlouho se to dá vydržet? To jsou "
 lover.0003.desc.end2men:0 "muži"
 lover.0003.desc.end2women:0 "ženy"
 lover.0003.desc.end2people:0 "lidé"
 lover.0003.desc.end3:0 ", kteří mě jednou zničí!"
 lover_0003.a:0 "[lover_1.GetFirstNameNoTooltip] musí odejít."
 lover_0003.b:0 "[lover_2.GetFirstNameNoTooltip] a já jsme došli na konec společné cesty."
 lover_0003.c:0 "[lover_3.GetFirstNameNoTooltip] a já nemůžeme takhle dál pokračovat."
 lover_0003.d:0 "Ve vztahu nezáleží na kvantitě, ale na kvalitě!"
 lover_0003.d.tt:0 "Využijete své sexuální schopnosti k uspokojení milence, aniž byste se zhroutili vyčerpáním."
 lover_0003.e:0 "I kdyby mě to mělo zničit, co by to bylo za život bez [ROOT.Char.Custom('lover_reason')]?"
 lover_0003.e.tt:0 "Budete se snažit ze všech sil udržet vztah při životě."

lover.0004.t:0 "Bolest z odmítnutí"
 lover.0004.desc:0 "[first_lover.GetFirstName] a já jsme měli rozepře, to nemohu popřít, ale to odmítnutí mě stejně šokovalo. Nedovedu vysvětlit proč, ale nikdy mě nenapadlo, že bychom skončili takhle.\n\nZlost, nevole, žal... apatie. Zaplavují a omračují mě emoce a nevím, co mám dělat nebo cítit."
 lover_0004.a:0 "Co si počnu bez [first_lover.GetHerHis] [ROOT.Char.Custom('lover_reason')]?"
 attempt_to_regain_affection_tt:0 "Musím jakýmkoliv způsobem získat zpět [first_lover.GetHerHis] city!"

lover.0005.t:0 "Peklo nezná zlost"
 lover.0005.desc:0 "Nedalo se čekat, že [lover.GetFirstName] přijme moje slova s radostí, ale taková reakce mě překvapila. Žádné slzy, žádné prosby, žádné urážky. Jen [lover.GetTitledFirstNamePossessive] oči porzradily, co cítí a to ve mě vyvolalo pocit mrazivého chladu."
 lover_0005.a:0 "Obávám se, že po dnešku mám nového nepřítele."

lover.0101.t:0 "V [lover.GetHerHim|U] zajetí"
 lover.0101.desc_dungeon:0 "Přes závoj slz sotva vidím. Proč mi [ROOT.Char.Custom2('RelationToMe',SCOPE.sC('lover'))] tohle dělá? [lover.GetTitledFirstName], [lover.Custom('LoverPetName')] moje, nech mě odejít..."
 lover.0101.desc_house_arrest:0 "I když kráčím stejnými síněmi, jako moje [ROOT.Char.Custom2('RelationToMe',SCOPE.sC('lover'))] [lover.GetTitledFirstName], naše srdce si nikdy nebyla vzdálenější. [lover.Custom('LoverPetName')] moje, prosím, nech mě odejít..."
 lover.0101.a:0 "Takhle se milující [lover.GetWomanMan] nechová!"
 lover.0101.b:0 "Je to jen další překážka, kterou musíme překonat."

lover.0102.t:0 "Vězeň"
 lover.0102.desc:0 "Kdo by čekal, že se stane něco takového? Moje [ROOT.Char.Custom2('RelationToMe',SCOPE.sC('imprisoned_lover'))] [imprisoned_lover.GetTitledFirstName] se mi vyhýbá a i když je v mých rukách, všechny city ke mně jsou ty tam."
 lover.0102.a:0 "Láska je pryč, ale [imprisoned_lover.GetSheHe] tady zůstane!"

lover.0103.t:0 "Rozporuplné city"
 lover.0103.desc:0 "Když mi [ROOT.Char.Custom2('DescriptorNegative', SCOPE.sC('lover'))] [ROOT.Char.Custom2('RelationToMe',SCOPE.sC('lover'))] [lover.GetTitledFirstName] vyhlásil válku... Všechno, co jsme spolu prožili, všechny city, které jsme k sobě chovali, to všechno přehlušilo vytí válečných rohů."
 lover.0103.a:0 "Nic mi nebude stát v cestě. Ani ty, má lásko!"
 lover.0103.b:0 "Za války je život cennější a láska sladší."
 lover.0103.b.tt:0 "#F V zápalu boje nebudu dělat ukvapená rozhodnutí!#!"

lover.0104.desc:0 "Od chvíle, kdy se dobytí [war_title.GetName] stalo významnějším, než láska [war_lover.GetTitledFirstName], se na mě nechce ani podívat a obávám se, že vše je navždy ztratceno."
 lover.0104.a:0 "V lásce a válce je vše dovoleno."

lover.0201.t:0 "Konec pletek"
 lover.0201.desc:0 "'Nesmírně mě těší, že chápeš, proč to tak musí být', říká mi moje láska.\n\nAch [breaker.GetFirstName], kdyby to tak bylo! Nejprve mi šeptáš sladká slova a nyní odejdeš?"
 lover.0201.other_lover:0 "\n\nTo je ale [other_lover.Custom('InsultNounSexual')]!"
 lover.0201.a:0 "Takhle to nemělo být."

lover.0202.t:0 "Vlastní [breaker.Custom('WifeHusband')]"
 lover.0202.desc:0 "Tak nevím... Co si mám myslet? Můj [ROOT.Char.Custom2('RelationToMeShort', SCOPE.sC('breaker'))] [breaker.GetFirstName] říká, že už nechce, abychom byli milenci. Naše vášeň už nedokáže udržovat hořící  plameny lásky?"
 lover.0202.a:0 "Co si myslí, že dělá?"

lover.0203.t:0 "Ulehčení"
 lover.0203.desc:0 "'To ne ty, to já...' Ve skutečnosti neposlouchám, co [breaker.GetFirstName] říká. Nepochybuji, že je zde kvůli ukončení našeho milkování, ale cítím jen velikou úlevu."
 lover.0203.a:0 "Ano, ano, je to hrozná škoda. Tak už jdi."

lover.0204.t:0 "[lover.Custom('WomanManGirlBoy')] v opovržení"
 lover.0204.desc:0 "'Jak se opovažuješ! Copak je [other_lover.Custom('InsultNounSexual')] lepší?\n\nDrby se šíří rychle a dalo se čekat, že [lover.GetFirstName] bude reagovat dramaticky. Je jasné, že mě bude nenávidět a bude se mi chtít pomstít."
 lover.0204.a:0 "[breaker.GetFirstName] mě chce. Smiř se s tím."

# Ask lover to be exclusive (lover -> soulmate) 
 lover.3111.t:0 "Moje jediná láska"
 lover.3111.desc:1 "Můj [ROOT.Char.Custom2('RelationToMe',SCOPE.sC('lover'))] [lover.GetTitledFirstName] mě objímá a já cítím výkimečné těstí. Kdyby to tak mohlo trvat navždy... Kdyby to tak byla navždy moje jediná láska..."
 lover.3111.a:1 "Slibme si, že nikdy nebudeme milovat nikoho jiného!"
 lover.3111.a.success:0 "[lover.GetShortUIName|U] souhlasí, že bude jen moje"
 lover.3111.a.failure:0 "[lover.GetShortUIName] to nepokládá za dobrý nápad"
 lover.3111.a.tt:0 "#F Navrhuji, abychom přísahali oddanost jen sami sobě a nikomu jinému#!"
 lover.3111.b:0 "Jediné, po čm toužím, je být spolu. Chci tě mít jen pro sebe!"
 lover_0300_break_up_with_other_lovers_effect.tt:0 "Všichni vaši další milenci"

# Send a love letter 
 lover.3002.t:0 "Vyjádři to slovy"
 lover.3002.desc:0 "Moje city vůči [lover.GetFirstName] mi snad roztrhnou hruď! Zofale se snažím vyjádřit, co cítím!\n\nláska vede mou ruku, píšící po pergamenu!"
 lover.3002.a:0 "Nejlépe to řekne báseň!"
 lover.3002.b:0 "Je to těžší, než by se zdálo..."
 lover.3002.a_beautiful:0 "Nádherný dopis"
 lover.3002.a_good:0 "Dobrý milostný dopis"
 lover.3002.a_competent:0 "Celkem slušný milostný dopis"
 lover.3002.a_bad:0 "Mizerný milostný dopis"

# Terrible love letter 
 lover.3003.desc:0 "[first_lover.GetTitledFirstName] mi posílá dopis!\n\n[first_lover.Custom2('love_letter', ROOT.Char )]"
 lover.3003.desc_conclusion:0 "\n\nCo... to je?"
 lover.3003.a:0 "To je snad nejhorší báseň, která se mi dostala do rukou!"

lover.3004.desc:0 "Můj dopis zřejmě nebyl dobře přijat. Bude ho nutné asi trochu předělat... \n\n[first_lover.Custom2('love_letter', lover )]"
 lover.3004.a:0 "Vážně je tak špatný?"

lover.3005.desc_conclusion:0 "\n\nTo je... milé."
 lover.3005.a:0 "No, alespoň na mě myslí."

lover.3006.desc:0 "Můj dopis byl zřejmě přijat dobře, i když se jedná o 'celkem primitivní snahu o poezii'.:\n\n[first_lover.Custom2('love_letter', lover )]"
 lover.3006.a:0 "Dobře, každá snaha se počítá!"

lover.3007.desc_conclusion:0 "\n\nBáseň, jen pro mě!"
 lover.3007.a:0 "Ach, to je dojemné!"

lover.3008.desc:0 "Můj dopis byl přijat dobře! [lover.GetTitledFirstName] jej zřejmě ukázala několika lidem.\n\n[first_lover.Custom2('love_letter', lover )]"
 lover.3008.a:0 "Moje výmluvnost slavila úspěch!"

lover.3009.desc_conclusion:0 "\n\nTo je opravdu krásné. A napsané jen pro mě!"
 lover.3009.a:0 "Ponesu ta slova ve svém srdci!"

lover.3010.desc:0 "[lover.GetTitledFirstName] odpovídá na můj dopis slovy, že to byla nejkrásnější slova, jaká si kdo může přečíst! Musím říci, že mě to nepřekvapuje:\n\n[first_lover.Custom2('love_letter', lover )]"
 lover.3010.a:0 "Možná by bylo lépe být básníkem, než [ROOT.Char.GetTitleAsNameNoTooltip]!"

lover.3112.desc:0 "'Nikdy nechci nikoho jiného, než tebe, můje [ROOT.Char.Custom('LoverPetName')].'\n\n[proposing_lover.GetTitledFirstName] mě objímá a žádá mě o slib, že nikdy nebudu milovat nikoho jiného."
 lover.3112.a:0 "Nechci nikoho jiného, než tebe!"
 lover.3112.b:1 "Samozřejmě, já #EMP rozhodně#! nikoho jiného nechci."
 lover.3112.b.tt:0 "#F Může snad malá lež ublížit tak žhavé lásce?#!"
 lover.3112.c:0 "Ty to nemyslíš vážně?"
 lover.3112.b.remain_together.tt:0 "[THIS.Char.GetShortUIName] zůstává vaší [lover|E]"

lover.3113.desc:0 "'Ano, samozřejmě, že chci být jen tvůj, moje [ROOT.Char.Custom('LoverPetName')]!'\n\nMoje srdce se svírá něžnou láskou. Já a [lover.GetTitledFirstName] se objímáme a vášnivě líbáme."
 lover.3113.a:0 "Na nikom kromě tebe mi nezáleží!"
 lover.3113.a.tt:0 "#F [lover.GetFirstNameNoTooltip], nikoho nebudu milovat tak, jako tebe!#!"

lover.3114.desc:0 "'Líbíš se mi,  [ROOT.Char.GetFirstNameNoTooltip], ale přísahat ti je trochu přehnané.'\n\n[lover.GetTitledFirstName] [lover.Custom('quirk_neg_present')] a rozhostí se trapné ticho."
 lover.3114.a:0 "Jak se člověk muže v někom tak zmýlit?"

lover.0304.opening:1 "[Select_CString(second.IsFemale, 'Moje milá', 'Můj milý' )] [ROOT.Char.GetFirstNameNoTooltip],"
 lover.0304.desc:0 "Nikdy by mě nenapadlo, že dojdeme na konec naší cesty, ale stalo se. Je mi líto, ale miluji někoho jiného. Už nemůžeme být spolu.\n\nPřeji ti v životě jen to nejlepší. Nechť tě [ROOT.Char.GetFaith.HighGodName] ochraňuje."
 lover.0304.a:0 "To je tedy konec?"

lover.1001.t:0 "Drby a fámy"
 lover.1001.desc:0 "[Select_CString(lover.IsFemale, 'Мoje', 'Мůj' )] [ROOT.GetCharacter.Custom2('RelationToMe' , SCOPE.sC('snoopy_lover') )] [snoopy_lover.GetTitledFirstName] se u dvora leccos dozvídá.\n\nNedávno například některé zajímavé příběhy o tom, co [Select_CString(secret_holder.IsFemale, 'moje', 'můj' )] [ROOT.GetCharacter.Custom2('RelationToMe' , SCOPE.sC('secret_holder') )] [secret_holder.GetTitledFirstName] potají provozuje..."
 lover.1001.a:0 "To je moc dobré vědět, [ROOT.GetCharacter.Custom('LoverPetName')]."

lover.1002.t:0 "Tahat za provázky"
 lover.1002.desc:0 "[ROOT.GetCharacter.Custom('LoverPetName_possessive')|U] [lover.GetTitledFirstName] ví o řízení vzathl u dvora opravdu hodně. Nabízí mi, že mi poskytne své odborné znalosti pro mé diplomatické předehry vůči [target.GetTitledFirstName]."
 lover.1002.a:0 "Skvělý nápad!"
 lover.1002.b:0 "Nemohu připustit, aby se do toho [lover.GetFirstNameNoTooltip] zapojoval."

lover.1003.t:0 "Láskyplná pohoda"
 lover.1003.desc:0 "Být [ROOT.Char.GetTitleTierName] je silně zatěžující a jen vřelé objetí [ROOT.Char.Custom2('RelationToMe' , SCOPE.sC('lover') )] [lover.GetTitledFirstName] to může ulehčit.\n\n'[ROOT.Char.Custom('LoverPetName')], dovol mi prosím pomoci ti uvolnit se.'"
 lover.1003.a:0 "Co bychom si bez sebe počali, má lásko?"
 lover.1003.b:0 "Přesně tohle potřebuji!"

lover.1004.t:0 "Pojďme pryč"
 lover.1004.desc:0 "Moje [ROOT.Char.Custom2('RelationToMe' , SCOPE.sC('lover') )] [lover.GetTitledFirstName] mě objímá a usmívá se na mě. Uvědomuji si, proč ji tak miluji.\n\nBylo by fajn se na chvíli spolu ztratit někm pryč, jen my dva..."
 lover.1004.a:0 "V [county.GetName] je prý v této roční době moc pěkně."
 lover.1004.a.tt:0 "#F Romantická cesta... Kdo ví, co se může přihodit?#!"
 lover.1004.b:0 "Ložnice je výtečný cíl cesty!"

lover.1005.desc_opening_same_court:0 "'Ach, [ROOT.Char.GetFirstNameNoTooltip]! Utečmě na chvíli ode dvora... To bude jako sen...'\n\n"
 lover.1005.desc_opening_other_court:0 "'Ach, [ROOT.Char.GetFirstNameNoTooltip]! Když jsme se tak potkali mimo naše dvory... To je jak sen.'\n\n"
 lover.1005.desc_object_of_importance:0 "Vidím úsměv, hrající na [lover.GetTitledFirstNamePossessive] rtech a dychtivost, kterou má v očích. Radostně souhlasím a nacházíme útočiště v hostinci u [county.GetNameNoTier]. Takové zařízení zkrášluje [ROOT.Char.Custom2('LoverSeductionObjectIndefinite', SCOPE.sC('lover'))]."
 lover.1005.desc:0 "Vidím úsměv, hrající na [lover.GetTitledFirstNamePossessive] rtech a dychtivost, kterou má v očích. Radostně souhlasím a nacházíme útočiště v hostinci u [county.GetNameNoTier]."
 lover.1005.a:0 "Vaše nejzastrčenější pokoje na týden!"
 lover.1005.a.tt:0 "#F Mojí nepřítomnosti by si mohli všimnout#!"
 lover.1005.b:0 "Využijme každou minutu noci."
 lover.1005.c:0 "Hm, tenhle hostinec i celá tahle vesnice by potřebovala rekonstrukci..."

lover.1006.opening:0 "[lover.Custom2('AppropriateGreeting', ROOT.Char)]"
 lover.1006.desc_opening:0 "Prosím, pomz mi svým talentem!"
 lover.1006.desc_chancellor:0 "Tvoje diplomatické schopnosti jsou všeobecně známé,"
 lover.1006.desc_steward:0 "Tvoje administraticní schopnosti jsou všeobecně známé,"
 lover.1006.desc_marshal:0 "Tvoje vojenské schopnosti jsou všeobecně známé,"
 lover.1006.desc_spymaster:0 "Tvoje orientace v #EMP citlivých#! záležitostech je všeobecné známá,"
 lover.1006.desc_court_chaplain:0 "Tvoje teologické schopnosti jsou všeobecně známé,"
 lover.1006.desc_end:1 "proto si myslím, že se výborně hodíš na místo v mé radě."
 lover.1006.a:0 "Samozřejmě, že ti pomohu, [lover.GetFirstNameNoTooltip]!"
 lover.1006.b:0 "Nemám čas pracovat ve tvé radě."

lover.1007.t:0 "Vazal a jeho lenní pán"
 lover.1007.desc:1 "'Můj [ROOT.Char.Custom('LoverPetName')], zasluhuješ si pochvalu.' Moje [ROOT.Char.Custom2('RelationToMe',SCOPE.sC('lover'))] [lover.GetTitledFirstName] mě v posteli hladí po zádech. 'Mohu ti bohužel poskytnout jen přízemní věci... Hned zítra upravím podmínky tvého vazalství.'"
 lover.1007.a:0 "Ty jsi ke mně tak dobrý, [lover.GetFirstNameNoTooltip]!"
 lover.1007.b:0 "Jen #EMP nějaké#! změny, drahoušku?"
 lover.1007.b_1:0 "Získám lepší dohodu"
 lover.1007.b_2:0 "[lover.GetFirstNameNoTooltip] neocení mou hamižnost"

lover.1008.t:0 "[lover.GetTitleTierName] přijíždí"
 lover.1008.desc:0 "Když jdu uvítat [Select_CString(lover.IsFemale, 'svou', 'svého' )] [ROOT.Char.Custom2('RelationToMe',SCOPE.sC('lover'))] [lover.GetTitledFirstName] do [capital.GetNameNoTier], je už v sevření hodnostářů a úředníků, žádajících pomoc a příkazy."
 lover.1008.a:0 "Zmizte! Je tady, protože chce vidět mě!"
 lover.1008.b:0 "[lover.GetHerHis|U] názor na tyto věci bude užitečný..."

lover.2001.t:0 "Tlak na utajení"
 lover.2001.desc:0 "Hodně přemýslím o tom, kdo by se mohldozvědět o mém vztahu s [lover.GetTitledFirstName].\n\nSrdce mi buší a neškodným komentářům přikládám význam, který nemají. Snažím se uvědomit si, že je to jen v mé hlavě."
 lover.2001.a:0 "Nikdo to neví. Určitě to nikdo neví."

lover.2002.t:0 "Čas lásky"
 lover.2002.desc:1 "[lover.GetTitledFirstName] je moje veliká láska, ale velká pozornost a péče, kterou to vyžaduje, je v této době dosti obtížná!\n[lover.GetSheHe|U] ví, jaké povinnosti mám jako [ROOT.Char.Custom('my_title')] a že s [Select_CString(lover.IsFemale, 'ní', 'ním' )] nemohu strávit všechen svůj čas!"
 lover.2002.secret:0 "\n\nProsté uchování našeho tajemství je nesmírně obtížný úkol!"
 lover.2002.a:0 "Ne, [ROOT.GetCharacter.Custom('LoverPetName')], mně není všechno jedno!"

lover.2003.t:0 "'Čas' lásky"
 lover.2003.desc:0 "[first_lover.GetSheHe|U] to svádí na všechny povinnosti, které má jako [first_lover.Custom('my_title')], ale za celou cestu skrze [first_lover.GetTitledFirstName] se na mě ani jednou nepodívá tak, jako dřív.\n\nOpravdu je příliš chtít, aby někdo, kdo tvrdí, že mě miluje, strávil v mojí společnosti alespoň chvíli?"
 lover.2003.a:0 "Zasloužím si něco lepšího."

lover.2004.t:0 "Porušený slib"
 lover.2004.desc:0 "[Select_CString(lover.IsFemale, 'Moje', 'Мůj' )] [ROOT.Char.Custom2('RelationToMe',SCOPE.sC('lover'))] [lover.GetTitledFirstName] trvá na tom, že manželství s [lovers_lover.GetTitledFirstName] je jen politická nezbytnost, ale některé úsměvy, věnované [lover.Custom2('RelationToMe',SCOPE.sC('lovers_lover'))], mě nutí se zamyslet..."
 lover.2004.a:0 "Tohle nesnesu. Slíbili jsme si milovat jen sebe navzájem!"
 lover.2004.a.tt:1 "Konfrontovat [lover.GetShortUIName]"
 lover.2004.b:0 "Věřím [lover.GetHerHim]."
 lover.2004.b.tt:0 "#F Moje láska by mi nelhala!#!"

lover.2005.desc:0 "'[ROOT.Char.Custom('LoverPetName')], pohledy, které prolétly mezi tebou a [lovers_lover.GetTitledFirstName] jsou jistě jen nedorozumění, že?'\n\n[Select_CString(original_lover.IsFemale, 'Мoje', 'Мůj' )] [ROOT.Char.Custom2('RelationToMe',SCOPE.sC('original_lover'))] [original_lover.GetTitledFirstName] má obavy o slib, který jsme si dali po sňatku..."
 lover.2005.a:0 "Ničeho se neboj, má lásko, mám jen tebe!"
 lover.2005.b:0 "Do mého sňatku nemáš co mluvit."

lover.3103.desc_married:1 "I když je [lover.GetFirstName] [lover.Custom('WifeHusband')] [ROOT.Char.Custom2('DescriptorNegative', SCOPE.sC('lovers_lover'))] [lovers_lover.GetTitledFirstName], ujišťuje mě, že miluje jen mě.\n\n'[lover.Custom('LoverPetName')|U], ničeho se neboj. Ty jdi celý můj svět, nikdy nebudu milovat někoho jiného.'"
 lover.3103.a:0 "Nakonec se rozhoduje pro mě. Víc mě nezajmá."

lover.3104.desc_married:0 "'Nemohu [lovers_lover.GetHerHim] opustit, je to [Select_CString(lovers_lover.IsFemale, 'moje', 'můj' )] [lovers_lover.Custom('WifeHusband')]! Ale můžu... Miluji [lovers_lover.GetHerHim] stejně, jako tebe, [lover.Custom('LoverPetName')].'"
 lover.3104.desc_ending:0 "\n\n[lover.GetTitledFirstNamePossessive] jsou horší, než samotný sňatek. Myslím, že mě odmítá!"
 lover.3104.a:0 "Hlavně že mě pořád chce..."
 lover.3104.a.tt:0 "#F Mezi jinými... #!"
 lover.3104.b:0 "Tak já to ukončím!"

lover.3105.t:0 "Postel jako [ROOT.Char.GetTitleTierName]"
 lover.3105.desc:0 "'Tak ty mě takhle zradíš, [ROOT.Char.GetFirstNameNoTooltip]... Nikdy se do mé postele neměl dostat někdo takový jako [ROOT.Char.Custom2('InsultNounSexual', SCOPE.sC('lover'))].'\n\nKdyž pomyslím, že [discoverer.Custom('LoverPetName')] [discoverer.GetFirstName] mě vystaví takovému ponížení!"
 lover.3105.a:0 "Naštěstí je tu ještě [lovers_lover.GetFirstNameNoTooltip]!"

lover.3201.t:0 "Skvělý dárek"
 lover.3201.desc:0 "Dívám se na úžasné tvary [ROOT.Char.Custom2('LoverSeductionObject', SCOPE.sC('lover'))] a představuji si [lover.GetTitledFirstNamePossessive] úsměv.\n\n'To je úžasné. Tobě se nelíbí, [ROOT.Char.GetLadyLord]?' ukazuje na [ROOT.Char.Custom2('LoverSeductionObject', SCOPE.sC('lover'))] s mrknutím starý obchodník. 'Skvělý dar pro milovanou osobu.'"
 lover.3201.a:0 "Rozhodně je. Dobře to zabal."
 lover.3201.b:0 "Rozhodně je. Bru jich deset!"
 lover.3201.c:0 "Tenhle šmejd? To neberu."
 lover.3201.c.tt:0 "#F Nepochybně najdu lepší způsob jak dokázat, že [lover.GetHerHim] opravdu moc miluji!#!"

lover.3202.desc_exquisite_gift:0 "Deset [ROOT.Char.Custom2('LoverSeductionObjectMultiple', SCOPE.sC('original_lover'))], rozložených na mojí posteli... Tajemství, které může vyřešit jen mé srdce."
 lover.3202.desc_ordinary_gift:0 "[ROOT.Char.Custom2('LoverSeductionObjectIndefinite', SCOPE.sC('original_lover'))|U] na mém polštáři... Tajemství, které může vyřešit jen mé srdce."
 lover.3202.desc_ending:0 "\n\nAch [original_lover.GetTitledFirstName], [original_lover.Custom('LoverPetName')], kdo by si mohl přát lepšího [ROOT.Char.Custom2('RelationToMe',SCOPE.sC('original_lover'))]?"
 lover.3202.a:0 "Nesmím zapomenout poděkovat za dárek!"
 lover.3202.a.tt:0 "#F A také vhodně #EMP projevit#! svou vděčnost#!"

lover.3203.t:0 "Moje láska"
 lover.3203.desc:0 "Úspěšný den by měl být úspěšně zakončen. Když pomyslím, že [lover.Custom('ComplimentAdjective')] [lover.GetTitledFirstName] a [ROOT.Char.Custom2('RelationToMe',SCOPE.sC('spouse'))] [spouse.GetTitledFirstName] mi otevřely dveře svých komnat!"
 lover.3203.a_not_beloved:0 "Půjdu k [ROOT.Char.Custom2('RelationToMe',SCOPE.sC('spouse'))], jak se sluší a patří."
 lover.3203.a_beloved:0 "Srdce mě táhne k [ROOT.Char.Custom2('RelationToMe',SCOPE.sC('spouse'))]!"
 lover.3203.b:0 "Už jdu, [lover.GetFirstNameNoTooltip]!"
 lover.3203.b.success:0 "Nenápadně se vytratím"
 lover.3203.b.failure:0 "Přistihli mě"
 lover.3203.b.tt_safe:0 "[spouse.GetFirstNameNoTooltip] nic neví."
 lover.3203.c:0 "Přemůžu takové nutkání!"

lover.3204.t:0 "Vzdálená touha"
 lover.3204.desc:0 "Každý další den pociťuji stále silněji, jak daleko ode mě je [ROOT.Char.Custom2('RelationToMe',SCOPE.sC('lover'))]. Vidět tak [lover.Custom('quirk_pos_adjective')] úsměv častěji, cítit [lover.GetHerHis] tělo u mého, dotýkat se ho...\n\nmoje touha hoří jasným plamenem a je těžké být od sebe tak daleko."
 lover.3204.a:0 "[ROOT.Char.GetFaith.HighGodName] rozhodne, jak to bude."
 lover.3204.a.tt:0 "#F Nic nebudu podnikat, ať se stane, co se má stát#!"
 lover.3204.b:0 "Proč musíme být takhle odděleni?"

lover.3205.opening:0 "[original_lover.Custom2('AppropriateGreeting', ROOT.Char)]"
 lover.3205.desc:0 "[ROOT.Char.Custom('LoverPetName')] [ROOT.Char.Custom('ComplimentAdjective')][ROOT.Char.GetTitledFirstName]!\n\nBojím se, že dálka, která mě dělí od Tvého objetí, mě přemáhá. Odpusť, má lásko, stále toužím po tvé líbeznosti a teple, ale musím to, co mezi námi bylo, ukončit."
 lover.3205.a:0 "Tak to znamená konec..."
 lover.3205.a.tt:0 "#F [original_lover.GetSheHe|U] mi láme srdce prostřednictvím #EMP dopisu#!?!#!"

lover.3206.t:0 "Přes bojiště"
 lover.3206.desc:0 "Ach [lover.GetTitledFirstName], lásko moje, jestlipak oba přežijeme tuto válku?\n\nTo, že mě [ROOT.Char.Custom2('RelationDescriptor', SCOPE.sC('attacker'))] [ROOT.Char.Custom2('RelationToMe',SCOPE.sC('attacker'))] [attacker.GetTitledFirstName] volá do války, je jedna věc, ale vztáhnout ruku na svou lásku..."
 lover.3206.a:0 "V lásce a válce se smí všechno. S tím se nedá nic dělat."
 lover.3206.b:0 "Postavím se [attacker.GetFirstNamePossessiveNoTooltip] úsilí!"
 lover.3206.b.tt:0 "#F Halvn ať je [lover.GetFirstNameNoTooltip] v bezpečí!#!"

lover.3207.t:0 "Láska na onom světě"
 lover.3207.desc:0 "I když je [ROOT.Char.Custom2('RelationToMe',SCOPE.sC('lover'))] [lover.GetTitledFirstName] ode mě daleko, naše srdce sjou si blízko. Připomínka mých citů může vyvolat úsměv na [lover.Custom('quirk_pos_adjective')] tváři a to zbožňuji..."
 lover.3207.a:0 "Složím báseň, která zachytí moje city!"
 lover.3207.a_object:0 "Báseň a ještě [ROOT.Char.Custom2('LoverSeductionObjectIndefinite', SCOPE.sC('lover'))], která prostředkuje moje city!"
 lover.3207.a.tt:0 "Když [lover.GetFirstNameNoTooltip] ocení báseň:"
 lover.3207.c:0 "[lover.GetSheHe|U] přece ví, čím rpo mě je!"
 lover.3207.c.tt:0 "#F Nakonec [lover.GetSheHe] to ví...!#!"

lover.3208.opening:0 "[writing_lover.Custom2('AppropriateGreeting', ROOT.Char)]"
 lover.3208.desc_object:0 "Tento dárek, [ROOT.Char.Custom2('LoverSeductionObject', SCOPE.sC('writing_lover'))], je jen připomínkou mé touhy a oddanosti\n"
 lover.3208.a:0 "To je tak milé!"
 lover.3208.a_terrible:0 "#F Já vím, co cítí, ale ta #EMP báseň#!...#!"
 lover.3208.a_okay:0 "#F Ta báseň potřebuje ještě trochu předělat...#!"
 lover.3208.a_great:0 "#F [writing_lover.GetSheHe|U] dovede napsat výmluvnou báseň!#!"
 lover.3208.a_amazing:0 "#F Přečtšní té básně moji lásku jen zvětšuje!#!"
 lover.3208.b:0 "Takovou pitomost svět ještě neviděl!"

lover.3209.opening:0 "[lover.Custom2('AppropriateGreeting', ROOT.Char)]"
 lover.3209.desc:0 "Tvojebáseň mi prozářila den a o to víc po tobě toužím. Jediné, co mě utěšuje je fakt, že na mě stále myslíš."
 lover.3209.a:0 "[lover.GetFirstNameNoTooltip], moc mi chybíš!"

lover.3210.desc:0 "Už mi prosím takovou blbost nikdy neposílej. Přes vzdálenost, která nás dělí, na tebe stále myslím a chci, aby to tak zůstalo."
 lover.3210.a:0 "Asi opravdu nemám 'básnické střevo'..."

lover.3211.t:0 "Zobrazení lásky"
 lover.3211.desc:0 "Do [capital.GetNameNoTier] přijel talentovaný malíř. Ukazuje mi svá díla a já j´hned myslím na [ROOT.Char.Custom2('RelationToMe',SCOPE.sC('lover'))] [lover.GetTitledFirstName].\n\nObraz by byl pškný dar, ale musím se rozhodnout, na jaké téma bude..."
 lover.3211.a:0 "Temá alej před úsvitem, plná symboliky!"
 lover.3211.a.tt:0 "#F Nepochybuji, že porozumé jemným náznakům!#!"
 lover.3211.b:0 "Abrahám a Sára, stojící vedle sebe."
 lover.3211.b.tt:0 "#F Doufám, že si vychutná náboženský symbolismus!#!"
 lover.3211.c:0 "Dramatická bitva, jako symbol mé žhavé touhy!"
 lover.3211.c.tt:0 "#F Nic nevypovídá o lásce lépe, než boj za to, co milujeme!#!"
 lover.3211.d:0 "Rušný trh bude skvělé téma!"
 lover.3211.d.tt:0 "#F Jistě ocení živý obraz, plný postav.#!"
 lover.3211.e:0 "Zobrazení dialogu mezi Sokratem a Phaedrem!"
 lover.3211.e.tt:0 "#F Co by bylo lepším zobrazení lásky, než jedna z prvních zaznamenaných diskusí na toto téma?#!"
 lover.3211.f:0 "Nemám čas na takové drobnosti."
 lover.3211.appreciate:0 "Když [lover.GetFirstNameNoTooltip] gesto ocení:"

lover.3212.desc_opening:0 "[Select_CString(ROOT.char.IsFemale, 'Moje', 'Můj' )] [ROOT.Char.Custom('LoverPetName')] [ROOT.Char.GetFirstNameNoTooltip], přijmi tento dar!\n\n"
 lover.3212.desc_lifestyle_schemer:0 "Malba zobrazuje temnou alej v [capital.GetNameNoTier] těsně před úsvitem, ale najít symboliku v tom skrytou už nechám na tobě."
 lover.3212.desc_lifestyle_scholar:0 "Malba zobrazuje Abraháma a Sáru, stojící vedle sebe, spojené tak jako jsme my, připravené společně čelit budoucnosti. Doufám, že oceníš symbolický význam toho obrazu."
 lover.3212.desc_lifestyle_general:0 "Malba zobrazuje velkolepou bitvu. Slavní hrdinové porážejí zlo. Ta malba by měla přivest tvou krev do varu stejně, jako tu moji pomyšlení na tebe, nejdražsí [ROOT.Char.GetFirstNameNoTooltip]!"
 lover.3212.desc_lifestyle_administrator:0 "Malba zobrazuje rušný trh, plný lidí a zboží tak, jako je moje srdce plné myšlenek na tebe. Doufám, že ti ten obraz připomene moje city a příležitosti, které každý den máme!"
 lover.3212.desc_lifestyle_diplomat:0 "Obraz představuje dialog mezi Sokratem a Phaedrem, při kterém diskutují o lásce s rétorice. Je inspirován mou láskou k tobě."
 lover.3212.a.perfect:0 "#F Ještě nikdy ke mně žádný obraz nepromluvil tak živě!#!"
 lover.3212.a:0 "To je krásné!"
 lover.3212.b:0 "Hrozná mazanice, zahoď to!"

lover.3213.desc_perfect:0 "Ještě nikdy mě žásný obraz neoslovil tak, jako ten od tebe. Pohladil mě přímo po duši"
 lover.3213.desc:0 "Velmi si toho obrazu vážím. Téma je zpracováno s velkým talentem"
 lover.3213.desc_lifestyle_schemer:0 "a subtilní detaily a symbolika, skrytá v tématu, má opravdu hlubší význam!"
 lover.3213.desc_lifestyle_scholar:0 "a volba motivu Abraháma a Sáry je vskutku geniální!"
 lover.3213.desc_lifestyle_general:0 "a zobrazená bitva mi opravdu rozproudila krev. Nemohu se dočkat, až se setkáme, má lásko!"
 lover.3213.desc_lifestyle_administrator:0 "a ten rušný trh, plný lidí a zboží, vypadá tak živě!"
 lover.3213.desc_lifestyle_diplomat:0 "a slavný dialog, zobrazený takovým způsobem, je opravdu inspirující!"
 lover.3213.a:0 "Mám radost, že se ti můj dar líbí!"

lover.3214.desc:0 "Oceňuji tvoje gesto, ale ten obraz je nejhnusnější mazanice, jaká kdy byla k vidění. Nemyslíš to jako žert?"
 lover.3214.a:0 "Haha... Jasněěě! Žert."

lover.3215.t:0 "Pějte chválu"
 lover.3215.desc:0 "Protože nemohu stát po [lover.GetTitledFirstNamePossessive] boku, bojím se, že zapomene, jakým žárem žhnou mé city.\n\nKdyž mě [lover.Custom('MusicalPerformer')] představí jako ztělesnění umění  elegantní lásky, dvořící se básněmi, písněmi a sladkými slovy, jistě na mě nezapomene!"
 lover.3215.a:0 "Ihned pošlu to nejlepší!"
 lover.3215.a.tt:0 "[lover.Custom('MusicalPerformer')] v mých službách se přidá ke dvoru v [court_location.GetNameNoTier]"
 lover.3215.b:0 "To by dokázal každý, ne?"
 lover.3215.c:0 "Nebudu spoléhat, že nšjaký potulný bard se bude za mě namlouvat."
 lover.3215.c.tt:0 "#F Nepochybně dostanu další, mnohem osobnější možnost#!"

lover.3216.desc:0 "[lover.Custom('MusicalPerformer')] přijíždí ke dvoru, oficiálně aby nás bavil a obveseloval, ale brzy mi sděluje skutečný důvod svého pobytu."
 lover.3216.desc_fancy_troubadour:0 "[lover.Custom('MusicalPerformer')] přijíždí ke dvoru. Zpívá božským hlasem a skládá básně s lehkostí vodního proudu. Brzy za mnou přichází a odhaluje skutečný důvod svého pobytu."
 lover.3216.desc_ending:0 "\n\n'Posílá mě [original_lover.GetTitledFirstName], abych tě ujistil, že tě stále miluje, [ROOT.Char.GetLadyLord].'"
 lover.3216.a:0 "To je rozkošné!"
 lover.3216.b:0 "Proč posílá někoho jiného, proč nepšijede na námluvy osobně?"

lover.3217.desc:0 "[lover.Custom('MusicalPerformer')], kterého mi posíláš, je skvělý! Má skvělý hlas a básní, jako by od narození nedělal nic jiného. Každý den si uvědomuji tvou lásku a můj život je o to bohatější!"
 lover.3217.a:0 "To mě těší!"

lover.3218.desc:0 "To má být ironie, [ROOT.Char.Custom('LoverPetName')]? [lover.Custom('MusicalPerformer')] kterého posíláš, nestojí za povšimnutí a více i  básničky pro děti jsou lepší, než to, co vyplodí on."
 lover.3218.a:0 "Mohlo mě #EMP napadnout#!, že dobrého pěvce nenajdu na ulici!"

lover.3219.t:0 "Osobní memento"
 lover.3219.desc:0 "[Select_CString(lover.IsFemale, 'Мoje', 'Мůj' )] [ROOT.Char.Custom2('RelationToMe',SCOPE.sC('lover'))] [lover.GetTitledFirstName] žije tak daleko od mého objetí... Když bude mít něco, čím si mě vždycky připomene, budu klidnější."
 lover.3219.a:0 "Dostane pramen mých vlasů."
 lover.3219.a.tt:0 "#F [lover.GetSheHe|U] po mně také jistě velice touží.#!"
 lover.3219.b:0 "Pošlu [lover.GetHerHim] svou rukavičku!"
 lover.3219.b.tt:0 "#F Jistě takové gesto ocení.#!"
 lover.3219.c:0 "Pošlete [lover.Custom2('LoverSeductionObjectIndefinite', ROOT.Char)], jako vzpomínku na staré časy."
 lover.3219.c.tt:0 "#F Vím, jaký má smysl pro romantiku.#!"
 lover.3219.d:0 "Na podobné nesmysly nemám čas."
 lover.3219.d.tt:0 "#F Najdu lepší způsob, jak dokázat velikost své lásky!#!"

lover.3220.desc_opening:0 "Každý den bez tepe je prázný a každá chvíle bez tvého objětí je utrpením."
 lover.3220.desc_hair:0 "Jako připomínku naší lásky v době, kdy nemůžeme být spolu, ti posílám dárek: pramínek svých vlasů."
 lover.3220.desc_smallclothes:0 "Jako připomínku naší lásky v době, kdy nemůžeme být spolu, ti posílám dárek: svou rukavičku."
 lover.3220.desc_object:0 "Jako připomínku naší lásky v době, kdy nemůžeme být spolu, ti posílám dárek, připomínající naše společné chvíle: [ROOT.Char.Custom2('LoverSeductionObjectIndefinite', SCOPE.sC('original_lover'))]."
 lover.3220.a:0 "To je milý dárek!"
 lover.3220.b:0 "A co čekáš, že s tím budu dělat?"
 lover.3220.b.tt_smallclothes:0 "#F Odpad. Prostě odpad.#!"

lover.3221.desc_opening:0 "Dárek, který mi posíláš, mi dělá velkou radost."
 lover.3221.desc_hair:0 "Zklamání z toho, že nemůžeme být spolu, mi usnadní předmět, který pobýval ve tvé blízkosti."
 lover.3221.desc_smallclothes:0 "Zklamání z toho, že nemůžeme být spolu, mi usnadní předmět, který mi připomene naše společné zážitky."
 lover.3221.desc_object:0 "Zklamání z toho, že nemůžeme být spolu, mi usnadní předmět, který mi připomene naše společné zážitky."
 lover.3221.a:0 "Mám radost, že ti můj dárek udělal radost!"

lover.3222.desc_opening:0 "Dárek, který mi posíláš, je opravdu... osobní."
 lover.3222.desc_hair:0 "Musím se zeptat: co očekáváš, že udělám  stvými vlasy? Mají sloužit k nějakému tajnému rituálu?"
 lover.3222.desc_smallclothes:0 "Musím se zeptat: co tě přimělo posílat mi kus svého šatníku?"
 lover.3222.desc_object:0 "Musím se zeptat: proč se tak zaměřuješ na naši minulost? Ona nebude žádná budoucnost?"
 lover.3222.a:0 "Tak můj dárek se nelíbil..."

lover.7001.t:0 "[potential_lover.Custom2('ComplimentAdjective', ROOT.Char)|U] přátelství"
 lover.7001.desc:0 "Sedím po [potential_lover.GetTitledFirstNamePossessive] boku, mluvíme o [potential_lover.Custom('herhis_subject_of_interest')], dívám se, jak se usmívá... Když se naše pohledy střetnou, moje srdce se rozbušírychleji a najednou mám pocit určitého napětí."
 lover.7001.a:0 "Protáhnu si tu chvíli tak dlouho, jak to půjde!"
 lover.7001.a.tt:0 "#F Třeba jednou budeme víc, než jen přátelé!#!"
 lover.7001.b:0 "Takže... o čem jsme to mluvili..."
 lover.7001.b.tt:0 "#F Nechci ani pomyslet, že bychom byli víc, než přátelé.#!"

lover.7002.t:0 "[proposing_friend.Custom2('ComplimentAdjective', ROOT.Char)|U] přátelství"
 lover.7002.desc:0 "Sedím po [proposing_friend.GetTitledFirstNamePossessive] boku, mluvíme o [ROOT.Char.Custom('subject_of_interest')], dívám se, jak se usmívá... Napětí je najednou skoro hmatatelné a není to jen ruměncem, který má ve tváři."

lover.7003.t:0 "[potential_lover.Custom('InsultAdjective')|U] rival"
 lover.7003.desc:0 "[potential_lover.GetTitledFirstName] mluví o dalších [potential_lover.Custom('herhis_subject_of_interest')]. Nemohu si pomoci, vidím, že je to v podstatě velmi [potential_lover.Custom2('ComplimentAdjective', ROOT.Char)] [potential_lover.GetWomanMan].\n\nNapětí mezi námi není ničím novým, ale když se naše pohledy střetnou, ve svém srdci cítím čirou nenávist..."
 lover.7003.a:0 "Čím mě to [potential_lover.Custom('InsultNoun')] očaroval?"
 lover.7003.a.tt:0 "#F Musím ten neznámý pocit důkladně prozkoumat...#!"
 lover.7003.b:0 "To, co cítím, bude asi odpor."

lover.7004.t:0 "[proposing_rival.Custom('InsultAdjective')|U] rival"
 lover.7004.desc_opening:0 "Při zajímavém rozhovoru o [ROOT.Char.Custom('subject_of_interest')] vidím, že se na mě [proposing_rival.GetTitledFirstName] na druhé straně místnosti mračí.\n\n"
 lover.7004.desc_potential_lover_is_go:0 "Když se naše pohledy střetávají, k mému úžasu se usměje. Vždycky to byl takový [proposing_rival.Custom2('ComplimentAdjective', ROOT.Char)] [proposing_rival.GetWomanMan]?"
 lover.7004.desc_not:0 "Když se naše pohledy střetnou, svraští čelo a odvrací oči. Velký [proposing_rival.Custom('InsultNoun')] jako obvykle!"
 lover.7004.a:0 "Usmívám se také..."
 lover.7004.a.tt:0 "#F Co je to za pocit, který mám u srdce?#!"
 lover.7004.b:0 "Ech, nech mě n pokoji, [proposing_rival.GetFirstNameNoTooltip]."

lover.7005.t:0 "Nejdražší [ROOT.GetCharacter.Custom2('RelationToMe' , SCOPE.sC('potential_lover') )|U]"
 lover.7005.desc:0 "Nemohlo mi uniknout, že [ROOT.GetCharacter.Custom2('RelationToMe' , SCOPE.sC('potential_lover') )] [ROOT.GetCharacter.Custom2('RelationToMe' , SCOPE.sC('potential_lover') )] [potential_lover.GetTitledFirstName] je velmi atraktivní [potential_lover.GetWomanMan]. Způsob, jakým se usmívá a [potential_lover.Custom('quirk_pos_present')] rozechvívá moje srdce..."
 lover.7005.a:0 "Je normální, když něco takového cítím k [ROOT.GetCharacter.Custom2('RelationToMe' , SCOPE.sC('potential_lover') )]?"
 lover.7005.a.tt:0 "#F Ať je to co je to, chci toho víc!#!"
 lover.7005.b:0 "[potential_lover.GetSheHe|U] [Select_CString(potential_lover.IsFemale, 'je moje', 'je můj' )] [ROOT.GetCharacter.Custom2('RelationToMe' , SCOPE.sC('potential_lover') )]. Vezmi mě za ruku, [ROOT.Char.GetFirstNameNoTooltip]!"

lover.7006.t:0 "Nejdražší [ROOT.GetCharacter.Custom2('RelationToMe' , SCOPE.sC('proposing_family') )|U]"
 lover.7006.desc:0 "[Select_CString(proposing_family.IsFemale, 'Мoje', 'Мůj' )] [ROOT.GetCharacter.Custom2('RelationToMe' , SCOPE.sC('proposing_family') )] [proposing_family.GetTitledFirstName] je velmi [proposing_family.Custom2('ComplimentAdjective', ROOT.Char)] [proposing_family.GetWomanMan]. To vím už dlouho. Ale odnedávna se zdržuje v mé přítomnosti stále déle, usmívá se líbezněji, než obvykle a dívá se na mě, když si myslí, že to nevidím..."
 lover.7006.a:0 "Také mě velice zajímá!"
 lover.7006.a.tt:0 "#F Nic nevidím... Když pomyslím, jaký by to byl skandál!#!"
 lover.7006.b:0 "To jsou jistě jen opravdu vřelé příbuzenské vztahy."

WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Praštila mě do očí jedna věta, tak jsem jí opravil. A v rychlosti projel celý soubor. Co jsem zahlédl, to jsem opravil taky, ale rozhodně né 100 %, jen tak v rychlosti. Můžeš si diffnout změny, Bílej Koni :D
Děkuji. Zanesu to do análů. (Žádné dvojsmysly prosím! :-)) Těch chyb tam je víc, ale na 2 425 normostranách opravdu nikdo nebude dělat korektury. Hráči nic nehlásí, takže to neřeším.
Ale co mě teda bije do očí neuvěřitelným způsobem je "Call to Arms". Volání do zbraně, prosím :D Ne Volat do války. Trochu té poetičnosti :)
Inkriminovaná věta (věty) je ze souboru interactions_l_english.yml:

336 call_ally_interaction:0 "Call To War"
338 call_ally:0 "Call To War"

Co s tím chceš děla za poezii? :-) Jo, kdyby tam takhle bylo "Call to Arms", to by byla jiná báseň!
Uvědom si, že nepřekládám souvislý text, ale jen takové výkřiky do tmy, o kterých mnohdy vůbec nevím, s čím souvisejí. Ostatně v jiném souboru jsou řádky:

rejected_call_to_defensive_war:0 "Rejected Call to a Defensive War"
rejected_call_to_offensive_war:0 "Rejected Call to an Offensive War"

Takže asi proto volání do války.
F0xie
Vojín
Vojín

Příspěvek od F0xie »

Zdravím, mám problém s instalací češtiny. Vždy soubory překopíruju do adresátů tak jak by měli být a při spuštění hry mi hra spadne. Hru mám na Steamu. Prosím o radu, pomoct s problémem :frusty:
WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Překlad CKIII je až do odvolání pozastaven, nicméně pro všechny, kteří by si přáli další češtinu mám... zajímavou zprávu. :-)

Dnes, 13.2.2022, pět dnů po vydání verze 1.5 + DLC Royal Court mě kontaktoval jistý člověk se sdělením, že právě dokončil překlad verze 1.5 + DLC. Jako základ k tomu použil můj původní překlad. Podle jeho sdělení to sice není nic moc, ale někoho by to mohlo oslovit.

Není pochyb o tom, že přeložit za 5 dnů 622 normostran je naprosto ojedinělý výkon a zahanbeně přiznávám, že něčeho takového nikdy nebudu schopen dosáhnout.

Případným zájemcům mohu na tohoto supermegaturbopřekladatele poskytnout kontakt.
Radek38
Četař
Četař

Příspěvek od Radek38 »

Tak mně hra spustit se starší verzí češtiny sice jde, ale naprostá většina textu je ve hře v angličtině. :(
Yarag
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Yarag »

Překladatelské schopnosti umělé inteligence Google Lens jsou už na takové úrovni, že zatím sem neměl problém si cokoliv ve hře sám během vteřinky přeložit. :wink:
WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Tak mně hra spustit se starší verzí češtiny sice jde, ale naprostá většina textu je ve hře v angličtině. :(
Tomu se nelze divit. Rozdíl mezi verzí 1.4.2 a verzí 1.5 je 622 normostran. To už je pak opravdu znát. A s každou další verzí to bude ještě horší.
Radek38
Četař
Četař

Příspěvek od Radek38 »

A je naděje, že se k překladu této hry ještě někdy v budoucnu vrátíš ? Třeba za rok, dva ? :smile: Já bych zatím přešel k hraní jiných titulů a pak ... :smile:
Zadrak
Desátník
Desátník

Příspěvek od Zadrak »

Tak se zapoj do ankety, a třeba bude překlad... :P Já tedy raději obešel anketu a už minulou sobotu rovnou poslal devět stovek s heslem "Deus Vult" a teď je to na ostatních jestli ten zbytek dokáží dát dohromady... :twisted:
Itami Youji
Desátník
Desátník

Příspěvek od Itami Youji »

Zadrak píše: 18 úno 2022, 12:03 Tak se zapoj do ankety, a třeba bude překlad... :P Já tedy raději obešel anketu a už minulou sobotu rovnou poslal devět stovek s heslem "Deus Vult" a teď je to na ostatních jestli ten zbytek dokáží dát dohromady... :twisted:
Nu, nejsem si jistý, zda WhiteHorse bude na tuto částku brát ohled. Nevím, netuším, musel by se k tomu vyjádřit on. Z mého pohledu jasně napsal pravidla ankety a jednotlivé kroky. S tím, že cituji:

"Nyní čtěte velmi pozorně a všímejte si zejména toho, že případnou fázi 2 a fázi 3 provedete až po mé výzvě. Všechny předčasné nebo chybně provedené kroky budou ignorovány."

Tudíž z hlediska výkladu si dovolím dovozovat, že na to, že jsi minulou sobotu poslal 900 Kč nebude bráno v anketě ohled. Ano, mohu se mýlit, ale to by se k tomu musel vyjádřit samotný WhiteHorse.
A je naděje, že se k překladu této hry ještě někdy v budoucnu vrátíš ? Třeba za rok, dva ? :smile: Já bych zatím přešel k hraní jiných titulů a pak ... :smile:
Ano, naděje existuje. Sice je to naděje mizivá a dokonce poslední (respektive musel by se pak toho ujmout někdo jiný, protože pokud tato akce selže, tak o tom, že by WhiteHorse překládal CKIII si dovolím hodně úspěšně pochybovat, což se mu ani nedivím.)

Pravidla jsou jasně dána. Ano, částka je vysoká, to je fakt, ale...

Jak psal WhiteHorse, za šest dní (ŠEST, ne měsíc, dva) si jen v únoru stáhlo češtinu pro CKIII 260 lidí. Představ si, že každý by na češtinu přispěl stovkou. V tu chvíli je půlka částky bohatě splněna. V okamžiku, kdy by každý z nich přispěl 150 Kč, tak už vybraná částka dělá 39.000...to už není tak daleko od výsledné částky že? A to se bavíme o "blbých" stopadesátikorunách. Ano, jsou to peníze, ale...řekněme si to na rovinu, opravdu si každý z nich může říci, ne, jsem na tom tak, že veškeré mé peníze potřebuji a za celý měsíc ani 150 Kč neutratím za blbosti? O tom si dovolím pochybovat.
Zadrak
Desátník
Desátník

Příspěvek od Zadrak »

Popravdě jestli bude mou částku počítat nebo ne je mi upřímně jedno, rovnou jsem mu i psal, že to je i poděkování za jeho dosavadní práci...
Teoreticky aby pár desítek lidí poslalo cenu jednoho trošku obstojného oběda pro dva (už málokde se mimo meníčka naobědváte trochu slušně ve dvou za méně než za pětikilo) a mělo za to překlad hry u které tráví desítky a možná i stovky hodin by mělo být možné...
Bude překlad? OK budu rád, ale jestli nebude tak budu rád když WhiteHorse dělá Stellaris, HOI IV a možná bude v budoucnu překládat i Victoria 3...
Podle mě dobře vynaložené peníze... :P
BERGY21
Vojín
Vojín

Příspěvek od BERGY21 »

Zadrak píše: 18 úno 2022, 16:12 Popravdě jestli bude mou částku počítat nebo ne je mi upřímně jedno, rovnou jsem mu i psal, že to je i poděkování za jeho dosavadní práci...
Teoreticky aby pár desítek lidí poslalo cenu jednoho trošku obstojného oběda pro dva (už málokde se mimo meníčka naobědváte trochu slušně ve dvou za méně než za pětikilo) a mělo za to překlad hry u které tráví desítky a možná i stovky hodin by mělo být možné...
Bude překlad? OK budu rád, ale jestli nebude tak budu rád když WhiteHorse dělá Stellaris, HOI IV a možná bude v budoucnu překládat i Victoria 3...
Podle mě dobře vynaložené peníze... :P
Tak já nevím, tady se rozhoduje o budoucnosti překladu a chválim, žes poslal WH peníze, ale proč jsi takhle zazdil svůj příspěvek do ankety (rovnou ti říkám, že to tvoje "obejití ankety" WH nikam počítat nebude)? Přijde mi to trochu kontraproduktivní a WH je naprosto striktní v nastavených pravidlech. Pokud tech par stovek bude v celkovém součtu chybět, tak to WH shodí a už nikdy žádný překlad CKIII nebude. Umím číst, psal jsi že ti je to jedno, jen to prostě nechápu. Jediné co se teďka počítá jsou přislíbené částky ve WH anketě.
WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík

BERGY21:
Zachovej klid, ještě není konec. Jeden příspěvek nic nezachrání a do konce ankety je více než týden. Nicméně už teď se ukazuje, jak tristní je odezva hráčů. Zítra vydám první průběžný výsledek, tak chystej kapesník... :-)

Itami Youji
respektive musel by se pak toho ujmout někdo jiný, protože pokud tato akce selže...
To můžeš rovnou vyloučit. Takový člověk by musel:

a) umět programovat, aby si napsal patřičný soft. Bez něj to už dnes nikdo nedá a kdo by chtěl naskočit do rozjetého vlaku, nedokáže v rozumném čase zjistit změněné a nové řádky. Pak mu do toho přijde další patch a je hotovo. Už to nikdy nedá dohromady. Tenhle problém jsme kdysi řešili s Jajjunem a výsledkem bylo, že jsme zařízli překlad EUIV, protože to nešlo zvládat. V CKIII je kolem 600 souborů. Budeš rozdíly zkoumat v Total Commanderu? To bude práce na rok. Já mám všechny změny, nové řádky, změnové soubory a ostatní bižuterii vygenerované za minutu a něco.

b) chtít to překládat. Programátoři jsou individua veskrze líná a nedělá jim potíže chápat anglický text. Takže asi chtít nebudou

c) když to bude umět naprogramovat a bude to chtít překládat, nemá smysl se do toho pouštět, pokud nebude připraven tomu obětovat dalších 5 - 8 let.

Zkus takové lidi najít.
Itami Youji
Desátník
Desátník

Příspěvek od Itami Youji »

WhiteHorse píše: 18 úno 2022, 21:30 Itami Youji
......
Zkus takové lidi najít.
Chápu. To už je větší pravděpodobnost, že zítra se probudím a dokážu naprogramovat Skynet.
Olepšovač
Vojín
Vojín

Příspěvek od Olepšovač »

Zdravím, nevím jestli je můj dotaz ve správné sekci ... ale týká se čestiny ...
nějak jsem si neuvědomil že po updatu na novou verzi přijdu o češký překlad ...
je možné někde nastavit verzi 1.4.0? nebo musím stáhnout znovu hru? nebo je nějaká jiná možnost? mám hru přes steam
díky
biggris
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od biggris »

Ve steamu v nastaveni hry si muzes vybrat verzi hry, jakou chces hrat
Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings III“