První dojmy

Dokažte, že jste hodni svého rodového jména. Rozšiřte hranice svého panství a podmaňte si nevěřící sousedy. Zatněte tipec zákeřným, mocichtivým šlechticům a zploďte právoplatného následníka. Středověk nekončí, středověk díky CKIII nadále trvá!

Moderátoři: Atlantis, martas3, Vals, Phoenix

Radek38
Desátník
Desátník

Re: První dojmy

Příspěvek od Radek38 »

Docela mě překvapilo, když jsem zjistil v průběhu hraní, že bych měl po smrti mého charakteru hrát místo za svého prvorozeného syna za mého bratra :shock: , protože je tak nastaveno v Čechách nástupnické právo (a bohužel kvůli nedostupné inovaci ve vývoji ani nejde změnit). :(

Přitom celou dobu, co jsem byl pouhým hrabětem, tak jsem měl jako svého player heir svého syna, ale jakmile jsem se stal českým králem, tak to přešlo na mého bratra. Zmiňuji se o tom i proto, že se mi za něj moc hrát nechce, těšil jsem se na hru za syna :D .

A dále co mě docela zaskočilo, tak je zjištění, že když jsem byl hrabě, tak jsem měl domain limit 5 (fajn, říkám si, to jde) ale myslel jsem si, že když se stanu např. králem tak se to pořádně zvýší (třeba aspoň na 10), ale zůstalo mi to na 5 :shock: .
biggris
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od biggris »

Jo to je ten slavnej premyslovskej seniorat :-D
Domain limit zavisi hlavne ta tvym spravcovstvi, pokud se nemylim
Ilmarinen
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Ilmarinen »

No v treťom diely žiaľ musíš najskôr primogenitúru "vyskúmať" respektíve sa k nej vývojom technológii dopracovať. V dvojke to išlo jednoduchšie.

Pokiaľ ide o množstvo dŕžav, ktoré môžeš priamo ovládať to skutočne závisí predovšetkým od toho aký silný máš stewardship. Teda ak chceš veľkú doménu sústreď sa na stewardship perky a obsaď pozíciu stewarda v rade niekým, kto má tak isto vysoký počet stewardship bodov (za predpokladu, že takého dvorana samozrejme máš).
Radek38
Desátník
Desátník

Příspěvek od Radek38 »

Musím říct, že tato hra absolutně není pro blbce. Je hodně složitá a to i kdyby ji člověk mohl hrát ve své mateřštině, natož v cizí řeči (kdy občas některé formulace nejsem schopen buď vůbec přeložit nebo, a to v tom horším případě, si je přeložím v přesně opačném významu - tzv. fatální omyl :D ).

O to víc se těším až si budu moc tuto hru zahrát v češtině. :smile:

Ale jo, s překladačem v ruce to jde, prokousávám se tím a učím se mechaniky za pochodu (nebo se obracím o radu na toto fórum - děkuji všem, kteří se snaží poradit).
Radek38
Desátník
Desátník

Příspěvek od Radek38 »

Hra mě docela chytla, jen mi přijde trošku snadná (na progres, postup ve hře v hierarchii). Začal jsem jako hrabě brněnský a ani ne do 50 let jsem se postupně s dalšími členy rodu stal císařem sv. říše Římské a zdá se že i celý Přemyslovský rod se stal všeobecně velice oblíbený a uznávaný. :smile: (zřejmě nebudu mít problém, aby se po mé smrti stal novým císařem můj syn).
No, čekal jsem, že se k takové pozici budu dlouho těžce prokousávat třeba takových 200 - 300 let :D . Teď se totiž u mě dostavil trochu pocit, že už nemám moc co víc hrát, takže asi budu muset za chvíli dát nový start (teda pokud se brzy nestane nějaký nečekaný zlom ve hře).
biggris
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od biggris »

Mam stejnej pocit. Zrovna ve svaty risi se stanes cisarem i kdyz nechces :-D
Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings III“