Otázky a rady

Na západě se pomalu probouzí římský obr, na východě zuří války mezi následovníky Alexandra Velikého. Troufneš si vkročit do nelítostného starověkého světa plného násilí, intrik, nepřátel a zrady? Dokážeš dovést svůj stát až do pozice neohrožené mocnosti a stát se živoucí legendou? Tvůj lid na tebe spoléhá, Imperátore!

Moderátoři: Atlantis, martas3, Vals, Phoenix

Odpovědět
Jurig
Četař
Četař

Otázky a rady

Příspěvek od Jurig »

Ahoj všichni,
Nevíte jestli existuje, nebo bude existovat možnost převedení save hry Rome do CK II? tak jako z CK II do Universalis.
Uvažuju o nákupu, ale chtěl bych hrát až do konce za kelty a pak v nich pokračovat dál. otázka jak to tady bude s náboženstvími a kulturami, které CKII nezná, tady bude asi návaznost horší.
Imperium Bohemica et Rusia et Arabiae Sacrum
davidjaho
Rotný
Rotný

Re: Otázky a rady

Příspěvek od davidjaho »

Ahoj,
zatím existuje jenom konvertor z Imperatora do CK3. Viz https://imperator.paradoxwikis.com/Impe ... _Converter. Nicméně pořád je ještě ve velmi rané fázi vývoje.
Schulmi
Rotný
Rotný

Příspěvek od Schulmi »

Zdravím, mám dotaz, hraji za Řím, podmanil jsem si celou Hispánii, ale teď se mi začala většina hispánských provincií bouřit. V Řecku řeším loajalitu stavbou chrámů a divadel, avšak v Hispánii je minimum měst a na základní dalších nemám dost politického vlivu (peníze problém nejsou). Jak to jinak řešit?
Jurig
Četař
Četař

Příspěvek od Jurig »

Schulmi píše: 24 čer 2021, 19:43 Zdravím, mám dotaz, hraji za Řím, podmanil jsem si celou Hispánii, ale teď se mi začala většina hispánských provincií bouřit. V Řecku řeším loajalitu stavbou chrámů a divadel, avšak v Hispánii je minimum měst a na základní dalších nemám dost politického vlivu (peníze problém nejsou). Jak to jinak řešit?
Ahoj,
Odpovídám trochu pozdě, asi jsi to už vyřešil, ale třebas pro nováčky: Loajalitu zvyšuje výstavba opevnění- pozor, údržba něco stojí, dále surové zacházení- v nastavení provincie hned u obrázku guvernéra. Při nejhorším pomůže snížit daně. V komplexním řešení pomáhá i dovoz zboží- pokud nejsou volné provinční investice, dá se tam přidat, ale zase to stojí asi 80 politického vlivu- to už je lepší postavit město. Výběrem dovozového zboží ale můžeš zvýšit štěstí populace.
Možností je spousta. Mám celkem rozlehlou říši kolem roku 700 po založení Říma. Pokud já nechci, tak ke vzpourám nedochází :D
Imperium Bohemica et Rusia et Arabiae Sacrum
Odpovědět

Zpět na „Imperator: Rome“