Recenzie

Na západě se pomalu probouzí římský obr, na východě zuří války mezi následovníky Alexandra Velikého. Troufneš si vkročit do nelítostného starověkého světa plného násilí, intrik, nepřátel a zrady? Dokážeš dovést svůj stát až do pozice neohrožené mocnosti a stát se živoucí legendou? Tvůj lid na tebe spoléhá, Imperátore!

Moderátoři: Atlantis, martas3, Vals, Phoenix

Odpovědět

Ako ste na tom s Imperatorom?

Hneď ma chytilo
0
Žádná hlasování
O chvíľu stereotyp
0
Žádná hlasování
Zatiaľ málo obsahu, ale veľký potenciál
5
25%
Paradox Trash
6
30%
Zatiaľ odolávam
6
30%
Neplánujem hrať
3
15%
 
Celkem hlasů: 20

Bostončan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 248
Registrován: 03 črc 2017, 17:28

Recenzie

Příspěvek od Bostončan »

Začnem hneď prvou a to na našom sectore. 70%https://www.sector.sk/recenzia/36004/imperator-rome.htm

Potom sa oplatí mrknúť na smerodatné hodnotenie hráčov zo steamu. Nájdeme tam 8,200 hodnotiacich a výsledok je skôr záporný.
https://store.steampowered.com/app/859580/Imperator_Rome/

Abcgames a hodnotenia tamojších hráčov 57%.

Na záver 70% od Tiscali Games a za mňa veľmi dobrá recenzia.
https://m.games.tiscali.cz/recenze/imperator-rome-recenze-327733

Pre mňa smerodatné a zatiaľ nekupujem. Počkám na druhé dlc a potom budem cez zľavy prikupovať. Predpokladám, že tak ako HoI4 to bude po treťom rozšírení veľmi dobre hrateľná stratégia. Schválne ma ale zaujímajú aj recenzie z tohoto fóra. Modlím sa aby niekto môj názor zmenil. Starovek je moje najobľúbenejšie obdobie.
Obrázek

Bostonská príručka Návod k Hearts of Iron IV
1. "Nemecká Ríša - Jediná na svete" 100%
2. "Francúzsko - Hranica slobody" 100%
3. "Japonsko - Hirohitov sen" 100%
4. "Československo - Prvá republika" Zrušené
5. "Španielsko - Ostrov izolácie" 100%
6. "Veľká Británia - Boj za mier" Zrušené
7. "Som už neaktívny, keby niečo ->" bonrstone@gmail.com
Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 312
Registrován: 03 čer 2015, 20:16
Bydliště: Moskva Rudé náměstí Kreml

Re: Recenzie

Příspěvek od Josif »

Hmm.. ono to hodnocení je hlavně důsledkem DLC politiky paradoxu a lidi jim prostě ukázali prostředníček. :) Navíc podle všeho je ta hra nyní stereotypní blob simulace. Na druhou stranu starověk je zajímavé období.. počkám rok či dva a pak si to stáhnu. Když o tom tak přemýšlím tak si nejsem jistý jestli by mi to ta moje stará brambora vůbec utáhla. :D
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.
pan Ahoj
Major
Major
Příspěvky: 2186
Registrován: 23 črc 2006, 22:22
Bydliště: Je třeba chtít žít a umět umřít

Re: Recenzie

Příspěvek od pan Ahoj »

Tady imho nebudou stačit ani tři DLC. Ta hra je vykastrovaná a strašně, strašně prázdná. Úmyslně. Já rozhodně budu čekat, až se objeví v nějakém HumbleBundle za pár let (negativní reakce by to mohly i uspíšit). K tomu, abych to koupil dříve, by mě zlákala akorát nějaká výrazná sleva, která je proti firemní politice, případně nějaká opravdu vydařená modifikace.
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.
WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Příspěvky: 718
Registrován: 13 kvě 2014, 21:01

Re: Recenzie

Příspěvek od WhiteHorse »

Ona je ta hra celkově děsně odfláknutá. Na první pohled vypadá rozhodně hezky, to je bez debaty, ale když jsem to začal překládat...

Holy Fury k CK 2 je textově hromada sraček, ale je to hromada sraček celkem srozumitelná a pořád se to tak nějak motá okolo hry, byť občas hodně zdaleka. Ale tohle - tedy Imperator - to je děs a hrůza. Nevím, kdo ty texty dělal, ale jejich úroveň je zoufalá. Je to nesrozumitelné, dost často úplně mimo téma a mnohdy vůbec nevím, jak to srozumitelně přeložit. Repliky - odpovědi na otázky - jsou mnohdy naprosto mimo mísu. Něco ve stylu: Otázka: Jak je dnes venku? Odpověď: Světle zelená.

A to ani nemluvím o tom, jak je to debilně poskládané z různých útržků vět. Takhle strašné to v žádné jiné Paradoxí hře není. Když jsem začal testovat prvotní překlad, některé věci jsem musel úplně přepsat, aby vůbec dávaly smysl. Stejně tam zůstane mnoho věcí těžko pochopitelných. Zajímavé je, že třeba ruská lokalizace občas říká něco zcela jiného, než původní anglický řádek. A teď kdo má pravdu?

Ovládání je nepřehledné a chaotické, dohledat potřebné informace je problém. Jestli na tom opravdu hodně rychle nezapracují, bude to naprostý propadák. Myslím, že tohle bude adept číslo 1 na vyřazení z překladů.
Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 312
Registrován: 03 čer 2015, 20:16
Bydliště: Moskva Rudé náměstí Kreml

Re: Recenzie

Příspěvek od Josif »

WhiteHorse píše: 29 čer 2019, 20:18 tohle bude adept číslo 1 na vyřazení z překladů.
:twisted: :tssa: Moc se u toho nestresuj aby si nám pak ještě dokázal přeložit Holy Fury :wink:
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.
Imperius
Rotmistr
Rotmistr
Příspěvky: 181
Registrován: 24 zář 2013, 11:59
Bydliště: SVK

Re: Recenzie

Příspěvek od Imperius »

Ja sa len čudujem ,že sa pustili do Imperátora .Síce nebolo toto obdobie v žiadnej hre bez modu ,ale drtivá väčšina ľudí už nejaký ten piatok čaká na oznámenie VIC III. či CK III. a stále nič :whip:
WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Příspěvky: 718
Registrován: 13 kvě 2014, 21:01

Re: Recenzie

Příspěvek od WhiteHorse »

Na Imperátorovi asi bylo nejméně práce, protože použili to, co už dávno měli. Od začátku to na mě činilo dojem, že to asi bude taková směska EUIV, CK2 a Říma. Jenže se jim to nějak nepovedlo. Osobně jsem nejvíc doufal ve Vic3. Jestli opravdu udělají CK3, jak se o tom již delší dobu spekuluje, klidně z toho může být stejný propadák, jako Imperátor.
Odpovědět

Zpět na „Imperator: Rome“