Senátní plénum v období od zimy 381 do podzimu 383

Město Tanid není v jednoduché situaci. Jen díky štěstěně dosud existuje. Republika potřebuje nové vůdce, kteří ji povedou do nejisté budoucnosti. Staň v čele jednoho z mocných patricijských rodů, intrikuj proti nim, veď diplomatická jednání v senátu či haj barvy Republiky v čele vojska.

Moderátoři: Dekl, martas3, Vals

Zamčeno
martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 23 úno 2018, 20:24

Obrázek

Toto je senátní plénum, na němž probíhá senátní zasedání. Své promluvy prosím podepisujte konkrétním senátorem. Promluvit zde mohou také nejvyšší úředníci, kteří se v daném tahu nacházejí ve městu Tanid, popřípadě vyslanci, a další osoby přizvané na jednání senátem.

Zima 381
V pravidlech se píše:4.8 - Senátní volby se obvykle odehrávají na konci podzimu (datum stanovuje velekněz - kandidátní listiny a rozkazy k volbám tudíž sepisujete v létě, kdy píšete rozkaz na podzimní tah). Na začátku zimy (tj. bezprostředně poté, co vyšel přepočet na podzim) si pak senát volí své hlavní představitele. V zimě se volí konzulové, na jaře koloniální správci a prefekti, v létě prétor a na podzim kvestor. Všechny magistratury jsou platné od následujícího čtvrtletí. Příklad: Konzul se volí v zimě (tj. v mezidobí po vydání přepočtu na podzim a před uzávěrkou na rozkazy pro zimu), ale pravomoci úřadu získává až (s nutnými přísahami a náboženskými rituály) na jaře (tj. bezprostředně poté, co vyjde přepočet zimy).
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Re: Senátní plénum v období od zimy 381 do podzimu 383

Příspěvek od martas3 » 23 úno 2018, 20:25

Ctění senátoři,
nyní nadešla chvíle pro složení přísah.* Než je však složíte do rukou bohů, oznamuji, že přijímám kandidáty na triumviry do sobotního večera (20:00).**

Avention Maledictus
velekněz bohů

*) Kdyby se tu našel někdo, kdo nechce skládat přísahy, dejte mi to vědět :-)
**) Napište mi SZ se jménem senátora, který na triumvira kandiduje. Můžete vyslat i více kandidátů, je to na vás. Nezapomeňte, že volba triumvirů je dost specifická, vizte pravidla.
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. » 24 úno 2018, 14:15

Žádám posun, celý pátek a sobotu jsem mimo a omezení na 20:00 je tuplem vražedné. Už jenom to, že to teď čtu a odepisuji je zázrak! Rád bych obdržel alespoň 24 hodin času navíc.
konzul Decimus "Semotus" Purpurový
První Rádce Telendir Lingwenský
Edmund Granddale, král Východní Anglie
Jan Tarmun z Jezerního Vědrokrvu, zvaný Jantar z jezera, Malleus maleficarum, paladin Světla Svatého, vůdce Hornozemské aliance
Vrchní Hejtman Táborského Svazu Jan Oldřich z Černovic(†)
Jan Tarmun I. z Jezerních Vědrokrv, velmistr Řádu Dlátenického, biskup Taulunský a právoplatný král Terenie
Parwaein I. Tamnicir, kníže Větrodolský, první rádce Svojška I., krále Kalwenského(†)
Lothar I., Markus I. Ansa, král Slaromský
Polní podmaršálek Johann Peter de Beaulieu, vrchní velitel rakouských vojsk v Itálii 1796
Kde je vůle, je i způsob!

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 24 úno 2018, 15:43

Kandidáti na triumviry jsou tudíž přijímáni až do neděle 21:00.

Avention Maledictus
velekněz bohů

Pozn.: Ještě se nevolí, jen se podávají přihlášky... :smile:

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 25 úno 2018, 21:24

Na posty triumvirů se přihlásili:
Titus Selenius za rod Modrých
Gaius "Iustus" Lucilianus, nezávislý
Titus "Arbor" Zelený
Publius "Saccus" Zlatý
Marcus Carsus za Purpurové, rodák ze Setestia

Prosím senátory, aby se odebrali k urnám a dali hlasy dle pravidel volby dvěma různým kandidátům.

Avention Maledictus
velekněz bohů

Odhlasovat je možno do úterý, 23:59. Odhlasujte, prosím, dle pravidel, a nemusíte-li, učiňte tak co nejdříve. Zároveň připomínám, že do ovlivnění 2/3 senátorů je možno vložit body vlivu (a jen pro úplnost připomínám, že ty se vám každý tah resetují, takže si je nemůžete nechat).

Pro jistotu kopíruji příslušná pravidla:
4.4 - První jednání senátu zahajuje a řídí velekněz. Napřed dojde ke složení přísah. Následně senátoři ze svých řad vyberou ve specifickém hlasování triumviry (všichni tři se volí naráz - každý senátor může dát hlas dvěma různým (ne 2x tomu samému) kandidátům, hlasování je jako jediné tajné), kteří poté přebírají vedení jednání.

5.3 - Hlasování senátu prakticky vypadá tak, že předseda po rozpravě senátorů určí, o čem se bude hlasovat (hlasování z praktických důvodů budou mít čísla). Aby hra trochu odsýpala, může určit několik jednotlivých hlasování zároveň. Hráči frakcí mají následně čas do půlnoci třetího (reálného) dne, aby za své frakce senátorů odhlasovali (ano/ne/zdržel se), jinak se frakce zdrží hlasování. Časově je omezen jen samotný okamžik hlasování (tj. chvíle kdy senátoři zvedají ruce). Samotná délka rozpravy omezená není.

5.4 - Nezávislí senátoři hlasují poté, co odhlasovali všichni hráči, a to kvůli tomu, že je hráči mohou ovlivňovat pomocí bodů vlivu. PH poté na základě toho určí poměr v jakém se k vám nezávislí senátoři ve svém hlasování přikloní. Tento systém ale ovlivňuje jen 2/3 nezávislých senátorů. Poslední třetina z nich volí vždy náhodně a nedá se nijak ovlivnit. Ve výjimečných situacích PH určí trend neutrálních senátorů v dané volbě a následně háže na sílu tohoto trendu.

5.5 - Hlasování i ovlivnění nezávislých senátorů probíhá tak, že napíšete PH soukromou zprávu na fóru (ne, nechci to na FB). V předmětu uvedete, o jaké hlasování se jedná, ve zprávě pak pro co hlasujete a kolik vrážíte bodů vlivu (můžete uvést i body vlivu, které přeměníte z peněz). V rozkaze potom příslušné údaje pro celistvost uvedete též. Opravy se přijímají do uzávěrky nebo do okamžiku vyhlášení výsledků (to se týká situace, kdy např. všichni odhlasujete vzorně již první den – pak PH nečeká dva dny zbytečně na uzávěrku a rovnou vyhodí výsledky, hra se díky tomu někam pohne).

5.6 - Uzávěrka hlasování a ovlivňování nezávislých bude přísně dodržována. Nicméně je možno ji posunout, pokud dopředu na fóru veřejně nahlásíte, že dané dny nemůžete být přítomni. V takovém případě PH uzávěrku hlasování posune tak, abyste mohli také odhlasovat (popř. PH napíšete, který hráč za vás může hlasovat). Nedáte-li vědět a nestihnete-li odhlasovat, zdrží se vaši senátoři hlasování.

5.7 - Po uzávěrce hlasování poté PH vydá výsledek hlasování. Protože se hlasuje veřejně, tak napíše i to, která frakce pro co hlasovala a počty neutrálních senátorů, kteří se vyslovili tak či tak. Hlasování se posílá dopředu tajně PH především kvůli tomu, abyste na sebe navzájem nečekali, až odhlasuje někdo jiný, neboť to by vedlo ke hlasování na poslední chvíli.

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 27 úno 2018, 22:12

Volba dopadla následovně:
30 hlasů - Titus Selenius za rod Modrých
11 hlasů - Gaius "Iustus" Lucilianus, nezávislý
36 hlasů - Titus "Arbor" Zelený
13 hlasů - Publius "Saccus" Zlatý
1 hlas - Marcus Carsus za Purpurové, rodák ze Setestia

Prvním triumvirem se stal Titus "Arbor" Zelený, druhým triumvirem Titus Selenius a třetím triumvirem Publius "Saccus" Zlatý. Gaius "Iustus" Lucilianus a Marcus Carsus se stávají v tomto pořadí náhradníky.

Prosím prvního triumvira, aby se ujal řízení senátu.

Nechť nad vámi bdí bohové.

Avention Maledictus
velekněz bohů

Turwaithion
Četař
Četař

Příspěvek od Turwaithion » 28 úno 2018, 00:12

Budiž zdráv, senáte vznešeného a věčného města Tanid!

Je mi nesmírnou ctí, že mám tu možnost sloužit lidu zastáváním takového významného postu, jakým je první triumvirát. Proto bych rád vyjádřil vděk senátorům, kteří ve mě vložili svou důvěru a potažmo také lidu, který svou důvěru vložil v senátory. Slibuji Vám tedy dnes, že Vaši důveru nezklamu a budu senátu předsedat jako první z rovných, tedy nikoli z postu nadřazeného, který by němel žádný politik či mocnář v demokratickém uspořádání zastávat. Totéž očekávám od Vás, ctěný senáte.

Na prvním místě je aktuálně pokračovat ve volbách významných funkcí. Proto upozorňuji, že brzy proběhne volba konzulů, vrcholných zastupitelů Res Publicy. Proto Vás, jednotlivé významné rody města Tanid žádám o nominaci kandidátů pro následnou volbu.
Požaduji tedy písemně sdělenou (SZ) nominaci obsahující 2 kandidáty společně kandidující na post konzulů.
Termín odevzdání nominací je stanoven na čtvrtek 1. 3. ve 23:59. Pokud máte k termínu výhrady, je možné se dohodnout na jeho posunutí.

Navrhuji projednat volbami mírně zapadnuté téma, tedy vztahy Tanidu k jeho východním sousedům - Lutickému svazu. Připomínám, že proběhla jednání o vojenských akcích a posilování obrany, kde byla dohodnuta relativní pasivita za účelem nevzbuzení podezření z agrese ze strany našich sousedů.
Myslím, že je však na místě jednat také o vztahu Res Publicy ke, v poslední době často skloňované, Theodriopoli. Hovořil bych též o možnosti otevření dialogu s městem Shaten.

Dále nebuďte zdrženliví nadnést jakákoliv další témata k projednání senátem. Ta budou spravedlivě posouzena a po debatě, na které je založena demokracie, a nalezení společného koncenzu v eventuelním hlasování zorganizuji vykonání schválených kroků.

Pro slávu věčného Tanidu!

Titus "Arbor" Zelený
Naposledy upravil(a) Turwaithion dne 05 bře 2018, 21:40, celkem upraveno 1 x.

Turwaithion
Četař
Četař

Příspěvek od Turwaithion » 28 úno 2018, 00:19

(čerstvě zvolený první triumvir si uvědomil dlouhosáhlost svého projevu, a tedy se rozhodl jej zkompilovat do bodů)

1) Děkuji za zvolení.
2) Požaduji písemnou (SZ) nominaci dvou kandidátů na konzuly, a to do 1. 3. ve 23:59. Termín možno posunout.
3) Navrhuji vrátit se k tématu Lutických měst.
4) Měli bychom jednat také o vztahu Tanidu k Theodriopoli a Shatenu.
5) Jsem otevřen dalším tématům k projednání.

(Titus se ještě jednou podivil nad tím, jak krátce tuto zprávu bylo možno sdělit a usedl zpět na místo prvního triumvira)

Turwaithion
Četař
Četař

Příspěvek od Turwaithion » 01 bře 2018, 21:55

Jelikož jsem slíbil možné posunutí termínu nominace konzula a o tento posun vskutku byl zájem,
tímto termín oficiálně posouvám na pátek 2. 3. 2018 ve 23:59!
Další posun je sice možný, ovšem již na úkor zkrácení období určeného k volbě, a tedy myslím, že je velice na místě se spokojit s tímto novým termínem (pokud se nejedná o naprosto krajní možnost).

Děkuji za pochopení
Titus "Arbor" Zelený, první triumvir
Titus "Arbor" Zelený, senátor a první triumvir města Tanid (Res Publica)
Tadeáš Řekopolský Lukáš Řekopolský, královský Kalwenský sudí, regent a dědic Markrabství Řekopolského (Hetharia 4 - Dva králové)
Brian MacMaon Alpìn, král Skotský a iarla Severoirský (Anglie 960)

Turwaithion
Četař
Četař

Příspěvek od Turwaithion » 03 bře 2018, 00:30

Vážený a ctěný senáte,
tímto oficálně vyhlašuji volby na posty konzulů Res Publicy!
Nechť se ctění senátoři odeberou k urnám a dle pravidel přidělí svůj hlas některé z nominovaných dvojic kandidátů:

Decimus "Semotus" Purpurový a Aulus "Iuvenis" Modrý
Gnaeus Rudý a Gaius Zlatý

Dle pravidel jste tedy povinni odhlasovat nejpozději do pondělí 5. 3. 23:59, avšak zvládnete-li to dřív, bude to jistě velmi ceněno.
Nechť toto hlasování přinese lidu ty nejlepší možné konzuly, které si lid města Tanid jistě zaslouží. Nechť noví konzulové nikdy nezapomenou, že být konzulem znamená být prvním z rovných!

Pro slávu věčného Tanidu,

EDIT Minreth: Hlasování se už zase zasílá mně, nikoli triumvirovi. Viz pravidla :smile:

Golemnewton
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od Golemnewton » 03 bře 2018, 21:50

Vznešení senátoři!

Předstupuji před vás jakožto kandidát na konzula, nejvyšší post Republiky. Toto slovo si beru sám za sebe, nemluvím tedy ta mého spolukandidáta Gaia Zlatého.

Proč jsem se rozhodl kandidovat? Ještě nedávno jsem to neměl v plánu. Sexta Modrého jsem vnímal jako zdatného konzula, a nevidím důvod, proč by Aulus Modrý neměl v jeho tradici následovat. Problém vyvstal u Decima Purpurového. Po jeho eskapádě s pozemky v Theodoropolisu jsem skutečně nevěřil, že bude znovu kandidovat, ale přesto jsme zde. Legálně se možná z celé situace vykroutil, ale to morálně nic nemění na tom, že vědomě zákon obešel, a podotýkám bez jakékoliv veřejné omluvy či náznaku pokory. Ale ať si Decimus dělá co chce. Očividně nemá k zákonu respekt, stejně jako ke tradici naší Republiky. Pokud mu nevadí se veřejně zahanbit, tak ať! Jestli chce hledat skulinky v zákonu, tak ať tak činí, jak je mu libo! Ale ne jako konzul Republiky!

Doufám, že někteří z vás to vidí stejně jako já. Měl bych být zvolen, buďte ujištěni, že já k výkladu našich zákonů a tradic skutečně nemám liberální postoj. V mém zájmu je pouze sláva a blahobyt velké Tanidské republiky. Bylo by mi velkou poctou společně s Gaiem Zlatým být v příštím roce konzulem, uznáte-li tak za vhodné.

Gnaeus "Rubus" Rudý

Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. » 03 bře 2018, 23:41

Golemnewton píše:Vznešení senátoři!

Předstupuji před vás jakožto kandidát na konzula, nejvyšší post Republiky. Toto slovo si beru sám za sebe, nemluvím tedy ta mého spolukandidáta Gaia Zlatého.

Proč jsem se rozhodl kandidovat? Ještě nedávno jsem to neměl v plánu. Sexta Modrého jsem vnímal jako zdatného konzula, a nevidím důvod, proč by Aulus Modrý neměl v jeho tradici následovat. Problém vyvstal u Decima Purpurového. Po jeho eskapádě s pozemky v Theodoropolisu jsem skutečně nevěřil, že bude znovu kandidovat, ale přesto jsme zde. Legálně se možná z celé situace vykroutil, ale to morálně nic nemění na tom, že vědomě zákon obešel, a podotýkám bez jakékoliv veřejné omluvy či náznaku pokory. Ale ať si Decimus dělá co chce. Očividně nemá k zákonu respekt, stejně jako ke tradici naší Republiky. Pokud mu nevadí se veřejně zahanbit, tak ať! Jestli chce hledat skulinky v zákonu, tak ať tak činí, jak je mu libo! Ale ne jako konzul Republiky!

Doufám, že někteří z vás to vidí stejně jako já. Měl bych být zvolen, buďte ujištěni, že já k výkladu našich zákonů a tradic skutečně nemám liberální postoj. V mém zájmu je pouze sláva a blahobyt velké Tanidské republiky. Bylo by mi velkou poctou společně s Gaiem Zlatým být v příštím roce konzulem, uznáte-li tak za vhodné.

Gnaeus "Rubus" Rudý
Vážený pane,

opakovat se umíte, to vám skutečně jde. Ale dosud jsem se od vás nedozvěděl, z čeho že mne to vlastně viníte? Prosím, přestaňte mlátit prázdnou slámu a podělte se s námi o toto tajemství. Mne samého by to velice zajímalo...
konzul Decimus "Semotus" Purpurový
První Rádce Telendir Lingwenský
Edmund Granddale, král Východní Anglie
Jan Tarmun z Jezerního Vědrokrvu, zvaný Jantar z jezera, Malleus maleficarum, paladin Světla Svatého, vůdce Hornozemské aliance
Vrchní Hejtman Táborského Svazu Jan Oldřich z Černovic(†)
Jan Tarmun I. z Jezerních Vědrokrv, velmistr Řádu Dlátenického, biskup Taulunský a právoplatný král Terenie
Parwaein I. Tamnicir, kníže Větrodolský, první rádce Svojška I., krále Kalwenského(†)
Lothar I., Markus I. Ansa, král Slaromský
Polní podmaršálek Johann Peter de Beaulieu, vrchní velitel rakouských vojsk v Itálii 1796
Kde je vůle, je i způsob!

Turwaithion
Četař
Četař

Příspěvek od Turwaithion » 03 bře 2018, 23:43

Děkuji Rudému senátorovi za jeho příspěvek, je vskutku hoden zamyšlení. Nicméně tento spor pokládám za vyřešený (či ve stádiu, že jej již nelze řešit) a jeho nadnášení zavání účelností pro odrazení od volby jedné z kandidátek v následujících konzulským volbách. Věřím, že senátoři měli mnoho času na rozmyšlenou a soudí dle skutků kandidátů samotných, které sami posoudí, a to bez dopomoci jiných. Navíc cíleně ovlivňovat voliče před jejich volbou je samozřejmě krajně nevhodné a nečestné!

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 04 bře 2018, 00:18

Turwaithion píše:Děkuji Rudému senátorovi za jeho příspěvek, je vskutku hoden zamyšlení. Nicméně tento spor pokládám za vyřešený (či ve stádiu, že jej již nelze řešit) a jeho nadnášení zavání účelností pro odrazení od volby jedné z kandidátek v následujících konzulským volbách. Věřím, že senátoři měli mnoho času na rozmyšlenou a soudí dle skutků kandidátů samotných, které sami posoudí, a to bez dopomoci jiných. Navíc cíleně ovlivňovat voliče před jejich volbou je samozřejmě krajně nevhodné a nečestné!

Dle toho, co říkáte, se v posledních volbách krajně nečestného a nevhodného jednání dopustili všichni, kdo kandidovali a přesvědčovali voliče v terénu... nevím, proč shledáváte projev v Senátu, který akcentuje jisté problémy propletence jménem politika, za nevhodný. Na druhou stranu by bylo žádoucí, kdyby Rudý Purpurovému jasně ještě jednou vymezil, co proti němu má. Sice si osobně myslím, že to už udělal, ale opakování je matkou moudrosti, jak říkají kněží. A možná to udělal jinak, než si Purpurový přeje - nevím...

Gaius Sapientius, senátor

erbfilip
Rotný
Rotný

Příspěvek od erbfilip » 04 bře 2018, 00:31

Vznešení senátoři,

tím, že budeme nesčetněkrát opakovat to samé dokola, se nic nevyřeší.
Neříkám, že problémy by se neměly připomínat, či snad opomíjet, ale tato situace se zdá již vyřešená. Z hlediska legislativy se konzul Purpurový neprovinil, z hlediska morálního to jistě pečlivě posoudí každý senátor při volbě. Odvolme tedy konečně a zařiďme se dále podle výsledků.

Je tu prostor pro spoustu problémů k řešení. Dostali jsme od voličů mandát, abychom byli jejich hlasem, abychom řešili jejich problémy. Tak je tedy konečně řešme.

Aulus "Iuvenis" Modrý
Aulus "Iuvenis" Modrý (Res Publica)
Randolf, zvaný Zweihänder, (abdikoval 1254) a Ingmar Seufer, knížata Seuferu (5 knížectví)
Parwaein II. Tamnicir, kníže Větrného údolí († 999), Tiumwir Tamnicir, regent Větrného Údolí († 999), Cerwian Narefadam, regent Větrného Údolí (Hetharia 4 - Dva králové)
Fraomar II. Fairhair, král Northumbrie (Anglie 960)

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 04 bře 2018, 23:49

Volba konzulů na rok 382
Turwaithion píše:Vážený a ctěný senáte,
tímto oficálně vyhlašuji volby na posty konzulů Res Publicy!
Nechť se ctění senátoři odeberou k urnám a dle pravidel přidělí svůj hlas některé z nominovaných dvojic kandidátů:

Decimus "Semotus" Purpurový a Aulus "Iuvenis" Modrý
Gnaeus Rudý a Gaius Zlatý

Dle pravidel jste tedy povinni odhlasovat nejpozději do pondělí 5. 3. 23:59, avšak zvládnete-li to dřív, bude to jistě velmi ceněno.
Nechť toto hlasování přinese lidu ty nejlepší možné konzuly, které si lid města Tanid jistě zaslouží. Nechť noví konzulové nikdy nezapomenou, že být konzulem znamená být prvním z rovných!

Pro slávu věčného Tanidu,
Konzuly byli zvoleni Gnaeus Rudý a Gaius Zlatý většinou 29 ze 48 hlasů.
Rudí (5): Gnaeus Rudý a Gaius Zlatý
Modří (8): Decimus "Semotus" Purpurový a Aulus "Iuvenis" Modrý
Zelení (6): Gnaeus Rudý a Gaius Zlatý
Zlatí (6): Gnaeus Rudý a Gaius Zlatý
Purpuroví (7): Decimus "Semotus" Purpurový a Aulus "Iuvenis" Modrý
Neutrálové (4): Decimus "Semotus" Purpurový a Aulus "Iuvenis" Modrý
Neutrálové (12): Gnaeus Rudý a Gaius Zlatý

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 05 bře 2018, 00:01

erbfilip píše:Vznešení senátoři,

tím, že budeme nesčetněkrát opakovat to samé dokola, se nic nevyřeší.
Neříkám, že problémy by se neměly připomínat, či snad opomíjet, ale tato situace se zdá již vyřešená. Z hlediska legislativy se konzul Purpurový neprovinil, z hlediska morálního to jistě pečlivě posoudí každý senátor při volbě. Odvolme tedy konečně a zařiďme se dále podle výsledků /.../

Aulus "Iuvenis" Modrý
Zdá se, že Senát ono morální hledisko pečlivě posoudil...

erbfilip
Rotný
Rotný

Příspěvek od erbfilip » 05 bře 2018, 00:08

Minreth píše: Zdá se, že Senát ono morální hledisko pečlivě posoudil...

A já nemohu, než se před vůlí senátu sklonit.

Nicméně mě mrzí, že svojí morálku při tom do země zadupali jiní. Tím se skutečně velice povznesli nad nemorálnost Decima Purpurového, takovou pěči si snad ani nezasloužil.

Zároveň gratuluji nově zvoleným konzulům a přeji jim hodně štěstí v nadcházejícím roce.

Aulus "Iuvenis" Modrý
Aulus "Iuvenis" Modrý (Res Publica)
Randolf, zvaný Zweihänder, (abdikoval 1254) a Ingmar Seufer, knížata Seuferu (5 knížectví)
Parwaein II. Tamnicir, kníže Větrného údolí († 999), Tiumwir Tamnicir, regent Větrného Údolí († 999), Cerwian Narefadam, regent Větrného Údolí (Hetharia 4 - Dva králové)
Fraomar II. Fairhair, král Northumbrie (Anglie 960)

Turwaithion
Četař
Četař

Příspěvek od Turwaithion » 05 bře 2018, 21:55

Taktéž se přidávám ke gratulacím novým konzulům. Nechť je provází moudrost a pokora a moc jim nezaslepí oči.

Na jaře bude jistě mnoho času projednat naléhavá témata, která byla v zimě odsouvána v důsledku čilého politického ruchu. Po politických rozbrojích je na čase opět společně budovat naše věčné město Tanid, na kterém máme všichni zásluhy!

Golemnewton
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od Golemnewton » 05 bře 2018, 22:44

Děkuji senátu za jeho důvěru. Udělám vše pro to, abych ji nezklamal.

Taktéž se těším na vyřešení odložených témat, a zároveň bych přidal jedno nové: tím je nákup půdy jednotlivými rody. Proč? Stále máme mnohá území, která by mohla být zúrodněna a zabydlena. To by znančně posílilo ekonomiku naší Republiky a zároveň by došlo k přílivu peněz do státní pokladny bez nutnosti vypisovat vyšší daň, pokud by to situace vyžadovala.

Samozřejmě by se rozvoje dalo docílit pouze skrze veřejné peníze na státní půdě, ale všichni víme, a teď ruku na srdce, že senát se ne zcela hodí pro podobné investice. V rukou rodů, ať už z důvodů patriotických, sobeckých či mocenských, se budou naše okrajová území rozvíjet rychleji.

Za rod Rudých říkám, že o koupi státní půdy zájem máme, s jasným účelem ji zkultivovat a mít z ní zisk. Považuji za nejlepší podobný převod uskutečnit hromadně, jinak by neustálé hlasování působilo zmatek. Pokud někdo další má zájem, je tímto pozván na zimní mimosenátní fórum, kde můžeme projednávat podrobnosti, které pak předneseme zde v senátu.

Gnaeus "Rubus" Rudý

Zamčeno

Zpět na „Res Publica“