Oficiální diplomacie

Moderátoři: Dekl, Vals, Jan III.

erbfilip
Rotný
Rotný

Re: Oficiální diplomacie

Příspěvek od erbfilip » 20 říj 2017, 22:03

Vznešený Dietrichu Hauenský,

žádám vysvětlení.
Poslal jsem k vám svou sestru ve víře, že bude v důstojné společnosti a zdokonalí své dvorské mravy.
A teď se dozvídám hrozné zvěsti, že byla přistižena s vámi na loži.
Doufám, že tato obvinění vyvrátíte a uklidníte mě, mé příbuzné i můj lid.

Ingmar Seufer
Aulus "Iuvenis" Modrý (Res Publica)
Randolf, zvaný Zweihänder, (abdikoval 1254) a Ingmar Seufer, knížata Seuferu (5 knížectví)
Parwaein II. Tamnicir, kníže Větrného údolí († 999), Tiumwir Tamnicir, regent Větrného Údolí († 999), Cerwian Narefadam, regent Větrného Údolí (Hetharia 4 - Dva králové)
Fraomar II. Fairhair, král Northumbrie (Anglie 960)

Minreth
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od Minreth » 22 říj 2017, 12:52

Urozený pane Seuferský,

zvěsti, které k Vám dorazily, jsou, jak již to tak bývá, značně nadnesené. K žádnému činu nedošlo. Ani nemohlo, neboť jsem okamžitě, zmaten, jsa stále oblečen, volal stráže. Ostatně držím stále jako vdovec smutek za svoji nedávno zemřelou a mnou hluboce milovanou manželku. Nevidím důvodů, proč bych si snad dokonce měl zvát na lože v takovém případě dívku. A kdybych tak skutečně učinil, jak říkají zlí jazykové, pak bych přece okamžitě nevolal stráže.

Celá situace je tedy daleko prostší - Hedvika Seuferská se zřejmě do mne bláznivě zamilovala a vkradla se do mých komnat, kde mi chtěla vyznat tajně lásku. K ničemu nedošlo. Kalkulovala-li snad s možností, že mne svojí krásou uvede do rozpaků a k něčemu stihne dojít a já si ji pak budu muset vzít, selhává pak (kromě faktu, že k ničemu nedošlo) na té prosté skutečnosti, že i v hypotetickém případu, kdy by k něčemu došlo, bych si ji vzít nemohl, neboť stále držím smutek.

Pevně věřím, že pravdu nemají někteří mí služebníci, a že Seuferští nekují pikle proti ostatním vznešeným rodům. A že Hedvika Seuferská tudíž jednala jen na základě nerozvážnosti mládí a vroucné lásky, kterou mi nešťastným způsobem vyznala.

Dietrich I. Obnovitel
král kvilamský, kníže hauenský
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 22 říj 2017, 19:47

Udál se zločin vůči cti? Nebo spiknutí a zrada vůči koruně?

Kazimír

erbfilip
Rotný
Rotný

Příspěvek od erbfilip » 26 říj 2017, 21:32

Kníže Kazimíre (i ostatní),

ať došlo k čemukoli, naprosto odmítám, že by za tím byl nějaký můj úmysl zrady či spiknutí.

Nicméně k něčemu došlo. Minimálně vaší sice pochopitelnou nicméně neuváženou reakcí, králi Dietrichu, k veřejnému ohrožení cti mé sestry.
Proto vás, jako snad spravedlivého panovníka, musím, jako ochránce své rodiny, požádat, abyste toto pochybení napravil.

A svého otce tímto žádám, aby přenechal řešení této situace do rukou tomu komu patří, tedy mě a nesnažil se brát spravedlnost do rukou vlastních.

Ingmar Seufer
Randolf, zvaný Zweihänder, (abdikoval 1254) a Ingmar Seufer, knížata Seuferu (5 knížectví)
Parwaein II. Tamnicir, kníže Větrného údolí († 999), Tiumwir Tamnicir, regent Větrného Údolí († 999), Cerwian Narefadam, regent Větrného Údolí (Hetharia 4 - Dva králové)

Minreth
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od Minreth » 26 říj 2017, 21:42

Urozený pane Seuferský,

upřímně, jak byste jednal, kdyby se ve vaší ložnici náhle zjevil někdo, kdo tam být nemá? K veřejnému ohrožení cti Vaší sestry nemohlo dojít - neúprosná logika říká, že kdyby k něčemu došlo, asi okamžitě nevolám stráže, zároveň bych musel být neoblečen. Proto vyzývám Hedviku Seuferskou, aby doznala, že k ničemu nedošlo a ani nemohlo k ničemu dojít, a že se jedná jen o politováníhodný incident a nedorozumění, které bylo zlými jazyky zveličeno do neexistujícího skandálu.

Dietrich I. Obnovitel
král kvilamský, kníže hauenský
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

erbfilip
Rotný
Rotný

Příspěvek od erbfilip » 26 říj 2017, 21:49

Urození pánové,

mohu potvrdit, že mezi mnou a králem k ničemu nedošlo.

Hedvika Seuferská

erbfilip
Rotný
Rotný

Příspěvek od erbfilip » 26 říj 2017, 21:56

Vznešený králi,

i když k ničemu nedošlo ...
Pouze stín tohoto incidentu může poškodit Hedvičinu pověst.
Kupříkladu bude obtížné pro ni najít vhodného manžela.
Doufám, že tedy nezavrhnete možnost prokázat dobrou vůli a napravit i to, k čemu nedošlo.

Ingmar Seufer

Minreth
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od Minreth » 30 říj 2017, 20:21

Urozený pane Seuferský,

za předpokladu, že to celé bylo jen náhlé dívčí poblouznění láskou, je král ochoten při shánění ženicha pro Hedviku Seuferskou pomoci svými styky, potažmo přispět přiměřenou částkou na její věno.

Lukáš ze Šachtova a Robinietoru
královský kancléř

Odpovědět

Zpět na „5 knížectví“