Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 17 říj 2017, 04:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Knížectví Dolinské
PříspěvekNapsal: 02 dub 2017, 16:00 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Obrázek

Dolinské knížectví

Obrázek
Kníže Kazimír

Předmět příspěvku: Re: Knížectví Dolinské
PříspěvekNapsal: 10 dub 2017, 17:46 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Obrázek

"Pane Matouši! Výnosem Kazimíra, knížete Dolinského, nařizuji vám jet se vším spěchem do Hotky, překročit Vraní řeku pod knížecí vlajkou a vykonat knížecí spravedlnost na falešných rytířích Pavlovi z Hrádku a Jakubovi z Bílé Tvrze, a všech, kteří se podíleli na jejich zločinech. Veřejně je žaluji, odsuzuji ke ztrátě panských práv a zbavuji je všech hodností a titulů, všech pozemků, příjmů a majetku a odsuzuji je k smrti. Ať se bohové slitují nad jejich duší.“

PříspěvekNapsal: 16 dub 2017, 09:59 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Tento obrázek může být vizuálně zmenšen. Zobrazit v původní velikosti

Ctěná paní Adelaido, bude mi ctí hostit přímého potomka posledního krále Kvilamu. Zůstaňte prosím na mém panství, jak dlouho budete chtít. Již dlouho jsem nehovořil s tak urozenou osobou. Však víte, že v mých žilách koluje i Dračí krev? Je tomu skutečně tak, prabába mého děda byla dcerou slavného prvního Sigismunda zvaného Moudrý. Ale to je již dávná historie. Není již ani Draků, ani králů...

PříspěvekNapsal: 20 dub 2017, 19:28 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Kníže Kazimír drží dvůr na dobyté tvrzi Hrádek

... "otče, gratuluji ke slavnému vítězství!"

"Obránci bylo pár banditů a tvrz je sotva víc hromada kamení, již jsi dost stará na to, abys rozeznala velké vítězství od šarvátky. Kde jsou tvé sestry?"

"Odpusťte otče, chtěla jsem Vás jen potěšit. Ludmila dorazí k večeru. Cestou náš doprovod spatřil velkého jelena a strýc Stanislav se ho jal štvát. Ludmila nemohla samozřejmě také chybět. Přes mé domlouvání musím dodat. Magdaléna zůstala v Soutočí, prý nepojede přes půl světa do rozpadlé zříceniny a již přijala pozvání na lov se sokoly od mladého barona Trenka."

"Bláznivé děti. Kdyby nebyly mými dcerami, zavřel bych je do věže, dokud nedostanou rozum. Ale výchova musí jít teď stranou, pád Hrádku byl jen malým vítězstvím na bojišti, ale strategicky je to klíčový signál, že náš rod je opět silný a řád v knížectví obnoven. V noci přijel jezdec se vzkazem. Hned jak se objeví Ludmila, nech mi ji zavolat. A pošli jezdce ze svého doprovodu pro Magdalenu, dostaví se hned, i kdyby ji měli přivést svázanou a toho Trenka lámat v kole, aby poznal svoje místo... Poté se vrať, přivítám zde za několik chvil zástupce Hauensko-Soutočské obchodní společnosti. Sedni si vedle mě, mlč ale uč se."

"Jistě otče."

Magdalena, Stanislava a Ludmila - princezny Dolinské.

PříspěvekNapsal: 28 dub 2017, 20:38 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

... "Drahá sestro, jak já ti závidím. Svatba! A s nikým jiným, než s dědicem knížete s dračí krví! Ale proč je otec tak zamlklý? On snad nemá radost?"

"Otec nemá svatby rád, není s ním k vydržení. Zakázal mi dokonce, abych měla šaty v rodné barvě. Říká, že rudá na svatbě nosí neštěstí..."

Obrázek

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2017, 17:52 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Obrázek

"Je naším svatebním zvykem, že urozený manžel své choti splní jakékoli přání, které vysloví. Takové přání dle tradice nelze odmítnout. Co si drahá Adelaido ode mne žádáte? Nic Vám neodepřu, na co ukážete, je Vaše."

Do té chvíle veselá Adelaida ztišila hlas, aby její slova neslyšel nikdo další u stolu. "Nežádám šperků ani drahých darů. Splníte mi manželi mé skutečné niterné přání?"

Kazimír zúžil oči a i jeho ztlumený hlas nabral na vážnosti. "A co si tedy ode mne skutečně přejete?"

"Spravedlnost." Odvětila tiše, leč rozhodně. "Pomstu." Adelaidiny prsty se zaryly do opěradla zdobené židle a klouby zbělely. "Ohněm a mečem ztrestat vrahy mé rodiny. Vrahy, kteří umučili a uštvali mé rodiče, mé bratry a celou mou rodinu. Zničili a ukradli mé dědictví, vyplenili mé země, zotročili mé poddané a mne vyhnali žebrat o chléb."

PříspěvekNapsal: 16 zář 2017, 09:31 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Obrázek

Ulrich Skálovec zradil můj pane!

To je po kolikáté? Podruhé, potřetí? Nějak jsem už ztratil přehled...

PříspěvekNapsal: 07 říj 2017, 08:36 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Obrázek

Můj pane! Nepřítel ustupuje, bitva je vyhrána! Ale ztráty jsou hrozné, pole je zalito krví.

Dobře. Riedumští si nemůžou dovolit ztratit ani jednoho vojáka na dva naše. Pokračujte v útoku.

PříspěvekNapsal: 12 říj 2017, 20:05 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Obrázek

"Moji předci svým potomkům odkázali zemi od Maratu po Kamenici, od Šachtova po nejzazší východní podhůří. Toho se nelze jen tak vzdát!"

"A tvůj praděd také seděl na trůnu v Jezeří. Teď ale máme jiného krále a jiného knížete. Doba se mění drahá. Ještě včera byl i sám Wettar ruinou v níž se proháněl déšť. A dnes je Wettar také vším, co z dávného knížectví zbylo. Jsme spřízněni s královskou rodinou a naše budoucnost je zajištěna na generace dopředu. Pokud za to máme uznat, že Wettar je skutečně již pouze Wettarem a ne všechny lesy a pole, hrady a města, které k němu beztak již po generaci nepatří, tak budiž..."

"Pozor na tu tenkou hranici mezi politickým realismem a cynismem."

PříspěvekNapsal: 14 říj 2017, 22:17 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Obrázek

"Bratře! Tvá rodina tě potřebuje, abys byl silným vládcem. Tvůj král od tebe mnoho očekává a každé zaváhání bude vykládáno jako znak slabosti."

"Neboj se Kazimíre, oba jsme syny téhož otce. Vím jak si udělat respekt u svých poddaných a strach u zrádců a nepřátel."

"Výborně. Začněme tím druhým... "

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]